HTC One V - ROM/ROOT/FW[ROM] [4.2.2] Shpongle [BETA]

Moderátoři: c.data, c.data

juronagy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01. led 2014 17:19:24
Typ mobilu / ROM: htc One V

Re: [ROM] [4.2.2] Shpongle [BETA]

Příspěvek od juronagy »

Vidím, že ste poslúchali a dostali od Ježiška nové telefóny lebo problematike HTC One V už nikto sa nejakú dobu nevenuje, ale ja by som predsa len uviedol moje postrehy. Telefón používam od mája r. 2012, asi pól roka tam bol softvér od výrobcu, ani ma nenapadlo to meniť, až kým nezačali problémy t.j. ten hlavný ktorý tu už bol spomenutý, nedalo sa z toho volať, dlhé sekundy len načítaval dialer, potom ešte vypísal, že kontakty nenájdené. Mne SMS aj e-mail fungovali v pohode. Tak som začal pátrať po internete a narazil na túto stránku. Návody ako odblokovať telefón a spraviť root tu máte naozaj dobré keď som to zvládol ja ako úplný amatér v takých veciach. Ako prvé (cca. pred rokom) som tam dal CM10 to ešte bola staršia verzia Lloir, no nebol som spokojný, žralo to batériu, občas zamŕzol, a to hlavné, problém ktorý už tu bol uvedený, pri prichádzajúcich hovoroch som nepočulo začiatok. Tak som tam dal mySENSE-v_RC3.5, pekné, ale telefón ako spomalený film, a tak som skúsil myONEv_RC9.5_FX+ aj s vtedy odporúčaným najnovším Titanium KISS kernelom . Na tomto som fungoval skoro rok, zo začiatku úplná spokojnosť, telefón bol rýchly, všetko šlo ako to má byť. Neskôr predsa začali problémy, zistil som, že je dobré spraviť občas reštart, tak som to robil po každom nabíjaní, teda mne baterka vydržala väčšinou 2 dni. Ale časom znova sa objavil starý problém, teda keď som chcel volať tak čakať..., a ešte jeden, teda mne občas sa stratil signál, a sám od seba nenabehol, a som bol bez príjmu, keď som si to nevšimol tak sa mi nikto nedovolal. Skúšal som v nastaveniach signál zapnúť/vypnúť, niekedy nabehol, ale väčšinou pomohol len reštart telefónu. Preto som tam teraz dal shpongle_primou (Android 4.2.2. a kernel HELLBOY-2013-06-29-4.2), mám to asi 2 týždne, zatiaľ som spokojný. Teda najprv som tam v nastaveniach nemal Performance, ale ako to tu bolo písané stačilo pri informáciách o telefóne poklepkať na poslednú či predposlednú roletku, a už to tam mám, nastavil som tam doporučené hodnoty SMARTASS2, min. frekvenciu 368MHz a max 1497MHz, tiež som tam doinštalova Seeder. Mne sa to zatiaľ javí ako najlepšie riešenie. Zo začiatku som mal problém s kamerou, lebo chcel som tam dať Camera ZOOM FX, avšak natáčanie videa nefungovalo, vyskúšal som aj iné ale ten istý problém, až mi pomohol c.data a poradil fotoaparát ICS, to čo v návode na túto ROM aj nachádza, a s tým ide všetko, ale teraz už aj Camera ZOOM FX funguje v pohode, asi ten fotoaparát ICS tam má byť. Pôvodnú galériu mi nešlo vôbec spustiť (vypisovalo, že galéria prestala pracovať), tak som tam dal Customizable Gallery 3D, a tú čo tam bolo som s Titanium Bckup odinštaloval, aj keď ma upozorňovalo aby som neodinštaloval systémovú app, zatiaľ nemám žiadny problém. Keď chcete aby telefón mal formu ako HTC tak doporučujem HTC ONE Wallpaper, teraz tam mám tú istú tapetu ako pri myONEv. Keď máte doma smart TV si wifi a boli ste zvyknutý ukazovať foto, video rodine z telefónu na TV tak podľa mňa najlepšie riešenie je iMediaShare. Jedinú vec čo som nevedel vyriešiť je ako sa tu nastavajú rýchle voľby vytáčania. Bol som zvyknutý na 3-ke mať manželku a teraz to neviem nastaviť. Neviete niekto poradiť? A na záver vďaka Vám čo tu uverejňujete návody a prispievate komentármi. Ušetrili ste mi jeden vyhodený telefón. Teda ako bude fungovať telefón odstupom času s Shpongle 4.2.2. neviem odhadnúť, bojím sa že ten problém s vytáčaním zas sa objaví, tak to ale asi nie je problém s ROM ale na vine je HTC One V, a potom zostáva už len jediné riešenie, zaobstarať si niečo lepšie.
Uživatelský avatar
c.data
Moderátor
Příspěvky: 1334
Registrován: úte 04. led 2011 18:46:28
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] [4.2.2] Shpongle [BETA]

Příspěvek od c.data »

Tohle vždy potěší, když vím, že to tu nepíšu pro srandu králíkům :D, já jsem na sense romce dle podpisu...přišla mi nakonec nejlepší poměr pěkné/rychlé...shpongle jsem měl dost dlouho, ale hodně lagoval. U myONEv stačí čas od času vyprázdnit ram přes integrovaný manager a sviští jako drak :). Jinak v dubnu budu mít nárok na nový mobil :) takže už nebudu tak aktivní, ale nechám si moderování tohoto fóra a budu i sledovat XDA. Kde mimochodem na CM11 pracují jako fretky :) tedy přesněji se snaží vytvořit kernel s kterým by CM11 nabootoval :)
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1
Odpovědět

Zpět na „HTC One V - ROM/ROOT/FW“