Ostatní telefony LenovoLenovo Phab 2 Plus

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od petr1535 »

Jsem od včera majitelem Phab 2 Plus. Mé dojmy jsou víceméně jen kladné,až na jednu věc.Moc papá baterku.A to tak,že cca 3-4% za hodinu v nečinnosti.GSam battery monitor říká,že největší žrout je položka " Vpohotovosti". Co to je, ale nevím,ani jak to ovlivnit. Služby Google Play jsou v pohodě,kolem 0,5%.Jinak aplikace celkově berou asi 6% celé spotřeby,což je paráda.Jen položka " V pohotovosti" má kolem 30% a pak samozřejmě displej.
Spíše ale vidím problém jinde. Telefon došel z Alzy nový.Po rozbalení našel aktualizaci systému o velikosti téměř 900 MB.A já jsem zvyklý po takových updatech dělat wipe cache/data. Jenže tady se nejsem schopen dostat do Recovery menu.Na Phab Plus první generace to jde normálně Volume+ a zároveň Power. Tady mi to nejde. Jelikož stejným postupem spouštím Recovery i na tabletech Lenovo,nejde mi do hlavy,že by to tady nešlo.Poradí někdo,jak se dostat do Recovery u tohoto "telefonu" ?
Takže si myslím,že se spíše něco motá v systému po tom updatu a chtělo by to vyčistit. Když dám v GSAM grafy ,tak procesor i během spánku telefonu pořád jede 50% a nahoru. Něco tam prostě někde běží a žere baterku.
Díky předem.
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od RadekP »

Nepotřebuješ nutně do recovery. Stačí v Nastavení -> Zálohování a obnovení -> Obnovení továrních dat.
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od petr1535 »

To je mi jasné,ale z minulosti vím,že na všech telefonech bylo lepší to udělat přes ten Recovery mod.A i to spousta lidí vždy radila,že je to důkladnější.
Co funguje,tak Volume minus + Power,hodí mě to hned do asi šestiřádkového menu,které je ovšem psané rozsypaným čajem,takže smůla. Možná je tohle ono.Ale na jiných telefonech tato kombinace spouští většinou Boot menu.
Tak udělám 2x po sobě tovární ze systému,jinou možnost stejně nemám. Asi.
Žere to ale neúměrně.Přecházím z Galaxy Note 4,kde mi zmizí cca do 0,5% za hodinu v nečinnosti s naprosto stejnou výbavou aplikací a Android je tam taky 6.
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od RadekP »

Zkus vol+, vol- a power. Prostě všechny tři.
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od djmicho »

Bohužel ten rozsypaný čaj bude to správné menu... Měl jsem to na Vibe X2 stejně :evil:
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
RadekP
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: úte 07. úno 2012 11:02:47
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 FE 5G

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od RadekP »

petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od petr1535 »

OMG,tak složitěji už to asi nešlo. No, jdu to zkusit.Italsky sice neumím,ale snad jsem to pochopil. :facepalm: Díky moc...

EDIT. Hmm,tak u mě to nefunguje.Google najde i spoustu psaných návodů,zkouším to všemožně,nejde.


EDIT2: Mám to,funguje na 100% tato kombinace.Je to asi v podstatě to,co dělá ten v tom výše uvedeném videu,nebo hodně podobné.Ale mu to naběhne hned,mě ne hned.Takže:

Postupně stlačovat a držet tlačítka přesně v tomto pořadí:
Power
Volume UP
Volume Down
Pustit Power
To vše v cca sekundových intervalech.Stále držet Tlačítka Volume. Nenechte se zmást,po puštění tlačítka Power se asi 10 sekund nic neděje,teprve potom zabzučí motorek a telefon naběhne na logo LENOVO
Jakmile se objeví logo LENOVO,pustit po cca 3 sekundách tlačítka Volume.Měl by se objevit panáček Android a pod ním nápis " Žádný příkaz". Poté stlačit a držet Power a hned k tomu stlačit Volume UP.Po chvilce obě pustit,mělo by se objevit klasické Recovery menu.Vyzkoušeno 10x po sobě, u mě funguje.
petr1535
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: stř 10. lis 2010 8:52:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od petr1535 »

Tak po dalších pár dnech jsem nakonec tento telefon vrátil.Baterka jela pořád dolů dost,navíc chvílemi skočila třeba o 3% a dokonce se mi 2x stalo,že z 21% najednou skočila na 0% !!!! Takže putoval zpět.
Všichni svatí mě osvítili,koupil jsem Xiaomi Mi Max 2.O pár set korun dražší stroj,ale poskočíte o asi deset levelů někam jinam.Rozepisovat se dál nebudu,není to vlákno o Xiaomi,ale potenciálním zájemcům o Phab 2 plus vřele doporučuji jin k tomu Xiaomi.Na tom Lenovu byl luxusní,silný zvuk s výraznými náznaky basů.To musím uznat,že ano.Dál už jsou všechny vlastnosti o několik schodů níže oproti Xiaomi Mi Max 2.
Ivanivan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. úno 2018 0:05:44
Typ mobilu / ROM: Phab 2 plus

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od Ivanivan »

Mám problém. Phab2 plus mi občas začne vrčet a pomůže jen restart. Už jsem kde co odinstaloval a nic nepomohlo. Do reklamace se mi nechce. Přišla aktualizace lenovo a spíš se to zhoršilo. Vše nepravidelně.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od Jumbo78 »

Udělej factory reset a uvidíš, zda to přestane. Pokud ne, tak reklamace.
Btw, co všichni máte proti reklamaci? Servis v záruce je nejlepší řešení.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Ivanivan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. úno 2018 0:05:44
Typ mobilu / ROM: Phab 2 plus

Re: Lenovo Phab 2 Plus

Příspěvek od Ivanivan »

Tady řeší, že reklamace Lenovo není to nejlepší. A ještě při reklamaci potřebuji 2 fony. Zkusím reset.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Lenovo“