Moto G - Obecná diskuzeMoto G6 Plus (4GB/64GB)

Odpovědět
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od slamka »

Nechcem tu rozpisovat a "obtazovat" zakladnymi parametrami, preto tie uvadzam nasledovne:
Spoiler:
4GB RAM
64GB ROM
2x microSIM dual phone
1x microSD karta, zvlast slot popri 2xSIM :palec:
Snapdragon 630
5,93" displej FullHD+ 2160x1080
foto zadny 12Mpx(f/1.7) + 5Mpx(f/2.2) + dualLED; predny 8Mpx(f/2.2) + LED
GPS, NFC, LTE, Bluetooth 5.0, USB-C, 3.5mm jack
citacka odtlackov prstov
Android Oreo 8.0 + Moto app
Bateria 3200mAh + system TurboCharge
Cena: 300€
Radsej k osobnym dojmom z pouzivania telefonu prvy tyzden.

Balenie
Balenie telefonu je uplne standardne dnesneho typu, papierova krabica o rozmere telefonu. Balenie obsahuje rychlonabijacku, USB-C kabel a priehladny silikonovy obal na telefon. Samozrejme nejake papiere (ktore nikto necita) a "spinku" na otvorenie suplika na SIM karty. V baleni nie su ziadne sluchadla, ziadna hands-free.
Momentalne maju v roznych obchodoch akciu, k telefonu pribaluju nejake sluchadla od Motoroly. V cervenej farbe a kablove.. Dostal som ich aj ja, ale rovno som ich posunul dalej.

Hardware
Z dnesneho pohladu pre mna idealna stredna cesta.
Dlho som hladal (a po najdeni cakal) na telefon, ktory ma v sebe strednu triedu procesora, minimalne 3GB RAM, podporuje dve SIM a ma bud 64GB interneho priestoru, alebo 32GB+zvlast slot na microSD kartu. Nasiel som pristroj ktory toto doslova "vyhral", pretoze ma 64GB interneho priestoru a zaroven ma zvlast slot na microSD kartu. So Snapdragonom 630, 4GB RAM je to pre mna idealna volba.
Co sa tyka vzhladu, bez vyhrad. Upozornujem vsak, ze farba Deep Indigo nie je cierna, ale cierna s nadychom modrej. Co mi vyhovuje. :)

Problemom je vsak vystupujuca cast fotoaparatu. Viem ze je to "uchylka" dnesnych telefonov, clovek vela nenavybera.
Jedine plus je, ze samotne krycie sklo optiky fotaku je jemne zapustene pod uroven lemu toho vystupujuceho kolecka. Takze telefon na stole drzi ten lem, nie krycie sklo. Silikonovy obal od vyrobcu tento lem nezarovnava, stale zostava trcat.

Samotnou kapitolou je chrbat telefonu. Vraj je zadok tiez zo skla, ale posobi to ako lacny plast. A zaroven je to lapac odtlackov prstov. Skoda. Jedine co to zachranuje je dana farba s modrym nadychom.

Software
Zaklad Androidu 8.0 (ziadna nadstavba) a uzasne drobnosti Moto k tomu, co viac si zelat? Bez zasadneho komentara.
Telefon si pri prvom zapnuti sam hned doinstaloval bezpecnostnu aktualizaciu k 1.4.2018.
Pristroj si hravo nakonfigurujete tak ako chcete, ako potrebujete.
Co som si zatial vsimol:
  • PLUS
    64GB interneho priestoru v kombinacii s mojou 128GB microSD kartou. Absolutne nie je co riesit.
  • PLUS
    Nabeh fotoaparatu je vzdy "na zadny". Aj po foteni selfie prednym fotakom. Vyborna vec.
  • PLUS
    Funguje AndroidAuto. Telefon sam o sebe nepodporuje MirrorLink, ale po nainstalovani AndroidAuto apk (treba zvlast stiahnut z nejakeho serveru, nie priamo cez Google Play) funguje aspon tato cast tohto systemu. Trochu davnejsie som cital "staznost" uzivatela, ze pripajat telefon cez AndroidAuto nedava zmysel, pretoze to vypne radio, vypne moznost prehravania hudby, ale nie je to pravda. Vsetko ide uplne jednoducho nastavit priamo na displeji vozidla. Spotify a Waze bez problemov.
  • NEUTRAL
    Prebudenie zhasnuteho displeja (Moto zobrazenie casu a notifikacii) sa udeje aj v pripade, ze mam telefon polozeny vedla laptopu, na ktorom pisem text. Moja ruka pritom ani zdaleka neprejde ponad displej, ale akoby telefon zaregistroval pohyb v blizkosti. Doteraz som si myslel ze sa o tuto ficuru stara proximity senzor, ale veru neviem neviem ci ma proximity senzor zaber 180°. Ak to niekomu vadi, staci posunut telefon dalej od laptopu. Prezitelne, ale prekvapive...
  • MINUS
    Nastavenie ovladacich troch tlacidiel snimacom odtlackov niekomu moze prist ako super napad, ale v tomto pripade je to uz asi za hranou. Citacka je umiestnena az prilis na spodnom okraji zariadenia (vdaka velkosti displeja) a pokial drzim telefon iba jednou rukou (co zvyknem), palcom na citacku nedociahnem, resp velmi krkolomne a hrozi riziko vypadnutia telefonu z ruky. Preferujem klasicke zobrazenie tlacidiel na displeji.
Tolko asi nateraz vsetko co mi napada. :mrnus-huli:
Ak mate konkretne otazky, pytajte sa. :yes:
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od djmicho »

Notifikace jsou jak pres proximity tak pres G-senzor, takže stačí jemná vibrace ve stole ;)
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od Vojta_L »

Ahoj,
díky za uživatelskou recenzi, jsem rád, že jsi se zařízením spokojen. Jen si dovolím pár svých postřehů.

K chybějícím sluchátkům - osobně si myslím, že je to přežitek. V baleních bývají ty nejlevnější sluchátka a kdo dnes nějaké sluchátka nemá? Je lepší, když výrobce ty peníze ušetří na sluchátkách a investuje jinde.

K čočce - osobně jsem zkoušel, co vydrží a k pracovním telefonům se nechovám vůbec hezky. Čočku se mi nepodařilo poškrábat nikdy. I přes vystouplou čočku není důvod se bát poškrábání.

K lapači otisků prstů - aktuálně mám Moto X4 a ten to má stejně. Člověk si zvykne, je to daň za to sklo. Mně to donutí ho alespoň jednou za čas utřít hadříkem. Normálně bych to asi nedělal a když si vezmeš, kolik je všude bakterií a na co člověk celý den sahá, je to vlastně fajn :D

Moto displej - reaguje i na menší pohyb, tohle je vlastnost. Senzory jsou citlivější a tak do něj stačí třeba jen dloubnout, aby zobrazil notifikace.

A nakonec čtečka - ne každému tohle sedlo, já už od Moto G4 tlačítka vypínám a používám jenom čtečku. Chce to zvyk a velké ruce :D
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od slamka »

Sluchadla - to nie je vycitka, to je suche konstatovanie pre tych, koho to zaujima. Asi nikdy v zivote som pribalene sluchadla nepouzil pri ziadnom telefone, takze mne nechybaju. Ale casto vidam vela soferov co im visi kabel z ucha a predpokladam ze sa jedna o taketo pribalovane hands-free sady. V tomto pripade pribalena nie je.

Tie tlacidla - na inych telefonoch si to prave viem predstavit ako genialnu vec. Napriklad na VIBE P1 by to bolo uplne v pohode. Ale na G6 Plus je to uuuplne na hrane pouzitia. Dane je to konstrukciou - miestom a velkostou citacky.
Na VIBE P1 je citacka asi 3x tak vysoka ako na G6 Plus - tu je citacka iba tenucky pasik, na ktory sa treba trafit prstom. Celu uzivatelsku skusenost s touto citackou zhorsuje fakt, ze nie je umiestnena v strede "brady" (cierneho plastu pod displejom), ale ku vsetkemu na jeho spodnom okraji. Fakt treba prstom bludit az na samy okraj pristroja a to je trosku nepohodlne.
Odomknutie displeja citackou bez vyhrad.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od netineti »

Mám Moto X4, ku ktorému boli pribalené slúchadlá a nikdy to nerobim s pribalenymi slúchadlami ale tieto som z blbosti vyskúšal..
Bol som milo prekvapený, lepšie povedané skoro som odpadol..
Hrajú oveľa lepšie ako čo mám nejaké 30€ - rove Xiaomi..
marek4800
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. led 2013 13:58:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5044
Rom: 1.0.47

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od marek4800 »

Mohli by ste sa pozrieť na gps nainštaloval som apk gps test a pri zadaní vysoká presnosť gps modulu to jesť všetko satelity nájde v pohode ale keď som dal len samostatný modul gps nenašli žiadne píšu o tom probléme aj na zahraničných fórach dokonca som nevedel ani spustiť aplikáciu gps test iba so samotným modulom gps a nie z agps.
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od slamka »

Ze sa pytam - na co potrebujes spustat aplikaciu GPS test, resp riesit gps/agps?
Nemam ziaden problem so ziadnou navigaciou, Google Mapy, Waze, Sygic, vsetko funguje perfektne. Nevidim dovod preco by som riesil cez aky system gps/agps ma to "sleduje". Staci mi, ze ma to "sleduje" tak ako ma a hotovo.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
marek4800
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. led 2013 13:58:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5044
Rom: 1.0.47

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od marek4800 »

Ide o to že ak nemáš predplatene žiadne data tak gps ti nepôjde Ja data mám ale ide o princíp a fukciu modulu GPS ktora nevie fungovať bez AGPS.
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od slamka »

Ak som to spravne pochopil, tak som mal vyskusat vypnut si akekolvek mobilne data/wifi, odpojit telefon on pristupu na web a vyskusat GPS Test.
Este som po vypnuti pristupu k datam odstranil cache AGPS v nastaveniach aplikacie, aplikaciu som ukoncil a spustil znovu.

Vsetko funguje.
Vid screen, filtrovany "GPS only":
Screenshot_20180618-120011.png
Screenshot_20180618-120011.png (62.81 KiB) Zobrazeno 6524 x
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
marek4800
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. led 2013 13:58:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5044
Rom: 1.0.47

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od marek4800 »

Zapni si polohu a menu prepnúť z vysoká presnosť na len senzor zariadenia potom zapni gps test.
slamka
Androiďák!
Příspěvky: 561
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:47:58
Bydliště: Slovensko

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od slamka »

Funguje rovnako dobre. :yes:
Rovnaky postup - odpojit mobilne data/wifi, vycistit AGPS, zapol som "iba senzory zariadenia". Chyti GPS bez problemov.
HTC Desire, CM7.2.0.1
LG Google Nexus 4, ROM: Stock 5.1.1 ROOTED

Lenovo VIBE P1 P1a42, ROM: Stock 5.1.1, ROOTED -> Stock 6.0.1, ROOTED -> AOSP Extended, 7.1.2, ROOTED
Motorola Moto G6 Plus, ROM: Stock ROM 8.0 Oreo
Uživatelský avatar
pcwifi
Androiďák!
Příspěvky: 276
Registrován: ned 26. zář 2010 9:35:45
Typ mobilu / ROM: Samsung S21FE
Bydliště: Morava a Jižní k tomu...

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od pcwifi »

vazeni Motorolaci, uvitam info esi umi u nejakeho ceskeho OPa bez problemu VoLTE a VoWifi, popr. postrehy - negativa z provozovani, diky.
Samťung S21FE, TM Neomezeně 5G XL, VDSL 125/25M Bonding
Petr6399
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. bře 2019 20:00:33
Typ mobilu / ROM: G6

Re: Moto G6 Plus (4GB/64GB)

Příspěvek od Petr6399 »

Mam dotaz ma motorolu g6 plus a hodne kratce vyzvani treba jen petkrat a pak se vyzvaneni ukonci jako ze sem nedostupnej
Odpovědět

Zpět na „Moto G - Obecná diskuze“