Huawei Ascend P6 - Obecná diskuze[ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

luckybiker
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 06. dub 2013 16:35:08
Typ mobilu / ROM: HTC One V
Rom: 4.2.2 Shpongle

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od luckybiker »

Mě se stalo před týdnem to samé, pomohla až nová instalace ROMky...
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od MirSe »

Já ji přeinstaloval také - a problém zůstává :roll: . A to jsem dal před instalací wipe úplně všeho kromě paměťové karty a dal znovu nainstalovat čistou CM11 v poslední verzi znovu. Už fakt nevím, jak z toho ven (tedy kromě vymazání dat Služeb GooglePlay po každém rebootu ). A přitom vím, že mi to v minulosti nedělalo! A udělá mi to i po nafleshování úplně čisté CM11 ještě než tam začnu ze zálohy vracet vlastní aplikace (abych eliminoval riziko, že si tuhle neplechu s sebou přinese nějaká vlastní doinstalovávaná apka). No jsem z toho fakt jelen.
Když jsi to ty instaloval znovu, tak jsi postupoval jak? Z nějaké jiné KK rom nebo znovu z CM11? Mě už totiž napadá snad jen zkusit to přes tu jinou KK (jestli by to vůbec pomohlo), další nápady dochází.
Problém není tak radikální, ale po každém restartu si vzpomenout a udělat to odmazání dat Služeb GooglePlay je prostě "opruz" :cry:
morous811
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 28. úno 2011 10:33:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: CyanogenMod 12.1 x64
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od morous811 »

Zdravím, pánové. Mám uplně ten samý problém, nepomohlp zmrazeni, ani návrat k tovární aplikaci Služby Google Play.Prostě nic nefungoalom zkouřel jsem i reinstalaci ROM, ale výsledek žádný. S CM11 jsem velice spokojený a nechce se mi přecházet na jinou ROM. Prostě vývojáři z Googlu se tentokráte překonali. :facepalm: :facepalm: Nevíte někdo , co s tím?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od Jumbo78 »

Prd vývojáři google. To by muselo dělat i jiným lidem na jiných ROM (respektive STOCK)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
luckybiker
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 06. dub 2013 16:35:08
Typ mobilu / ROM: HTC One V
Rom: 4.2.2 Shpongle

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od luckybiker »

Tak jsem si myslel že po přehrání ROMky se to opravilo, ale asi jen dočasně, dnes už mám opět stejný problém...
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od MirSe »

No štve mě to taky pořád. Přitom CM11 mám už naprosto "vymazlený", vše funguje na 100% podle mých představ a "problém" se Službami GooglePlay má u mě řešení se zmražením a odmražením aplikace přes Titanium Backup. Ale právě proto, že jsem takový puntičkář, tak mě štve, že to není naprosto dokonalé. Člověk mobil restartuje jednou za čas a tuhle věc si lehce ohlídá, ale přece jen..... ;)

Pozn.: říkal jsem si, že bych to zkusil na nějaké JB romce, ale zase se mi nedaří downgrade (už v minulosti jsem se s tím pekloval). Koukněte mi prosím, jestli dělám dobře postup:
1) flashnout custom Boot a Recovery nějaké KK verze (mám k dispozici boot a recovery k B512)
2) na paměťové kartě mít připravený Dload s verzí B132 romky (ta by údajně měla jít flashnout přímo i z verzí KK - což CM11 ve svém základě také je)
3) trojhmatem flashnout onu B132

Mám pocit, že jsem to tímto postupem v minulosti přepral a teď to nemůžu za boha nahodit (pokus o flash B132 vyhodí FAIL). Můžete mi na to někdo kouknout, jestli někde nedělám v postupu chybu? Díky..

EDIT:
Chyba na mé straně, zařízení neumí u custom recovery pracovat s mojí novou ext. kartou 64GB, kterážto jinak už v naběhnutém systému CM11 pracuje zcela bez problémů
:facepalm:
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od MirSe »

Jumbo78 píše:Prd vývojáři google. To by muselo dělat i jiným lidem na jiných ROM (respektive STOCK)
No nevím, ale zkusmo jsem nahodil na telefon CarbonRom a dělá to taky :cry:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od LivArt »

Když používáš nějakej samo-doma bastl, tak se nediv, že na tom něco nefunguje. Za to google fakt nemůže. A není ta druhá custom ROM náhodou taky postavená na cm?
morous811
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 28. úno 2011 10:33:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: CyanogenMod 12.1 x64
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od morous811 »

"Samo-Bastl" CM 11 fungoval perfektně, lépe, než jakákoliv STOCK ROM. Problém je ta poslední aktualizace Služby Google Play..
retros1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: ned 03. úno 2013 16:32:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - CM 11

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od retros1 »

Zdravím, doufám že tohle vlákno ještě pořád bude někdo sledovat. Koupil jsem používanou P6 nedávno a jelikož už je po záruce chtěl jsem zkusit nějaký custom ROM. Jako amatérovi v tomhle oboru se mi podařilo nahrát nějakou tu ROMku LightningKat, ale to prostředí se mi teda nelíbilo tak jsem chtěl zkusit CM11. Podle návodu jsem jí opět zprovoznil, ale teda vůbec mi nefachá wifi. Nemůžu žádnou najít. Teď jsem zkusil i totální reset, ale pořád nic. Netuší někdo kde je problém?

EDIT: Tak nakonec v pohodě, problém jsem našel a opravil. Teď už si to všechno jenom upravit podle sebe. Mimochodem kdyby někdo věděl jak se dají odstranit některé defaultní appky, které člověk nepoužívá, tak bych byl rád.
Lg Optimus P760, android 4.1.2
jechj
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pon 12. srp 2013 10:46:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od jechj »

a jaký to byl problém aby ostatní to věděli kdyby se jim to taky stalo.
retros1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: ned 03. úno 2013 16:32:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - CM 11

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od retros1 »

Ono tam u vyhledávání wifi byla ikona která jsem nevěděl co dělá a bylo to, že to po mě chtělo zmáčknout WPS tlačítko na routeru nebo jak se to jmenuje a tím ten router nějak přestal vysílat signál asi. Tak jsem ho jenom restartoval. Každopádně mám pořád problém s tím vybíjením baterie jak tady psali kolegové přede mnou. Služby google mi žerou 70 % baterky, večer jsem nabíjel a nyní jsem na 35 % a to jsem si s telefonem vůbec nehrál. Asi se na to pořád řešení nenašlo co?
Lg Optimus P760, android 4.1.2
morous811
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 28. úno 2011 10:33:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: CyanogenMod 12.1 x64
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od morous811 »

Se Službami Google Play mám ten samý problém. Dočasně pomáhá vymazat data aplikace, ale jen do dalšího restartu. Tato aktualizace neumožní přejít telefonu do režimu spánku. Hledal jsem i na XDA ale žádne řešení jsem nenašel. Je to škoda, protože do te doby CM11 fugoval naprosto bezchybně. :yes:
retros1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: ned 03. úno 2013 16:32:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - CM 11

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od retros1 »

Já taky pátral a nakonec jsem našel tohle vlákno/téma: https://forums.oneplus.net/threads/fix- ... in.285291/ Použil jsem ten EDIT 3 pomocí toho skriptu a zatím jsem bez problému, baterie drží přes 2 dny při průměrný spotřebě a google služby už žerou pod 5 %. Tak snad to vydrží, můžeš to taky zkusit
Lg Optimus P760, android 4.1.2
morous811
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pon 28. úno 2011 10:33:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: CyanogenMod 12.1 x64
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od morous811 »

Zdravím, takže konečně se mi podařilo vyřešit problém se Službami Google Play.
Odinstaloval jsem aktualizace, restartoval do ecovery, Flashnul tento soubor http://www.ulozto.cz/xTsp3Aug/google-pl ... at-fix-zip
a znovu po restartu zaktualizoval. Problém je u mě tímto vyřešen. I po restartu... Opět velice spokojený s CM11 :yes:
retros1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: ned 03. úno 2013 16:32:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - CM 11

Re: [ROM pro P6] [CyanogenMod 11]

Příspěvek od retros1 »

Zdravím, doufám že je tu pořád dost uživatelů P6 a CM 11. Momentálně mě trápí wifi připojení. Měl jsem uložených asi 5 sítí a když v jejich dosahu zapnu wifi tak se připojí, ale celkově se nemůžu dostat do nastavení wifi, takže nemůžu přidat nové sítě. Ať už podržením ikony wifi v roletce, nebo přímo ikonou v nastavení, displej zčerná a nic se neděje. Občas se mi ukáže že aplikace nastavení přestala fungovat. Nějaké nápady? Hard reset nechci, a s CM 11 jsem jinak spokojenej
Lg Optimus P760, android 4.1.2
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend P6 - Obecná diskuze“