Ostatní telefony SamsungKde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Prosím o pomoc - koupil jsem J5 2017 Duos J530F od nejmenovaného pražského prodejce. Mobil obsahoval haldy artefaktů, svědčících o tom, že má polský FW. Rootnul jsem ho přes odin, vše bylo ok, nicméně za pár dní se locknul s tím, že 'custom binary blocked by fpr'. Rozumím-li tomu správně, nelze jinak, než přeflashovat firmware. A teď následuje průšvih: pro J530F nemůžu sehnat vůbec žádný ETL (tj. český) FW. Na sammobile sice (asi) J530FXXU2ARG2 ETL je, nicméně stránky tvrdí že 'free download is currently unavailable'. Podobně havarují odkazy z samsunggalaxyrom.com i další. Prostě nejsem schopen najít žádný český FW! Ten polský taky netuším, kde roste a vzhledem k hromadě nepoužitelného bloatware bych ho tam stejně nechtěl dávat, bude-li zbytí. Našel jsem (a zase ztratil) jakousi www stránku, která nabízela odemknutí fpr locku na dálku, pokud znám IMEI. Mám krabičku, takže IMEI znám, ale dá se tomuhle věřit? V současné době mám mobil za kousek přes 4 litry jako těžítko... Znáte někdo cestu, jak z toho ven? Úplně nejhorší je, že jsem ten telefon koupil pro blízkého člověka, kterému nenávratně odešlo Lenovo P70.
Tak - a teď jsem za wola... moje ego sice netrpí, ale situace se mi nelíbí ani trochu...
A nebo ještě jinak: jde do J5 2017 J530F narvat nějaký custom-FW a rozumným androidem (tj. > 6.1)? Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od LivArt »

1) Měl jsi ho vrátit, takhle jsi ho nenávratně poznamenal.
2) FW je na sammobile.
3) Ty tam nic custom nervi, nevíš co děláš a špatně by to dopadlo.

BTW nejblíž do stock stavu to dostaneš přes Smart Switch funkcí Opravit telefon, už nikdy ale nebude jako novej (protože KNOX 0x1). Taky už nikdy nebude fungovat nic, co potřebuješ nulovej KNOX, jako je zabezpečená složka a takový věci.
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Ok, možná, beru. Sice tak úplně nechápu jak, několik dní to fungovalo (i po restartu). Ale budiž. Co teď? Zahodit?
Podotýkám - není to můj první Android mobil, měl jsem a rootnul Xperii ARC-S, Lenovo P70 a nikdy neměl problém. S TWPR a SP-Flash se dost kamarádím...
FW ze sammobile nejde rozumně stáhnout.... nebo víš, jak? Smart switch zkusím.. díky za typ.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od LivArt »

Mno, já bych začal tím Smart Switchem a funkcí Opravit telefon. Dostaneš to do stavu nijak neupravené stock ROM, a pak až bych podle toho, jak moc tam bude vadit polskej FW, nahrával českej (třeba odtud, ale stahování je na dlouho).

BTW já mám v J530F DS nějakej snad tureckej fw a nijak mi to v provozu nevadí, nevšiml jsem si, že by tam bylo něco závadnýho.
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Díky moc, odzkouším to... Co se týče polského FW, hlavně mi na tom vadilo, že tam je docela dost polských aplikací, které okupují RAM a ROM a nedají se odstřelit. A vzhledem k tomu, že SD karta už jde jen zřídka použít na to, abych na ní mohl uložit data aplikace (ok, dovede to třeba Sygic, ale to je výjimka... a jdou tam dát fotky a muzika, njn.) - např. CoolReader totálně zklame - chtěl bych mít co nejvíc volné RAM a ROM. Nicméně mi furt není jasné, proč se to vzbouřilo... Projde-li system rebootem bez problémů, nemělo by se to přece nadále vztekat, proč to po pár dnech zhavarovalo? Nebo se pletu? Má hlavní zkušenosti jsou sice v linuxu, ne v androidu, takže jsem možná pomýlený, ale přece....
A za odkaz na ETL FW moc děkuji...
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Cosi je definitivně pojebané. Mám problém se Smart Switchem (verze 4.1.16081_8) - Info ze zadní strany mobilu: (model) SM-J530F/DS, S/N : R58K24MWD9R. Model v uvedené formě nezaložím ('Check the model name and enter it'), to /DS tomu vadí. Zkoušel jsem i různé kombinace s J5 nebo i J5 2017, nepomáhá . Dám-li jen SM-J530F, je to ok, ale nebere S/N: 'Check the model name and the S/N and enter them again'. Kudy dál?
A český FW stahuji z tebou uvedeného odkazu - odhadnutý čas 11 hodin, nicméně to je ok, nechám to tahat přes noc.... myslíš, že s přeflashováním Odinem mám šanci? Odstřelí to ten 'fpr lock' flag?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od don_alex »

Sammobile dost často o víkendu mívá odstavené servery pro free download, údajně z důvodu údržby, spíš ale chtějí získat další platící ovečky. V pondělí by to snad už mohlo fungovat.

Frp to ale nezruší. Jediný rozdíl bude v tom, že telefon se zapne, spustí se systém, ale budeš muset zadat login ke gmail nebo samsung účtu, který v telefonu byl naposledy. Nejlepší bude kontaktovat prodejce, zda bude ochotný spolupracovat a telefon Ti pomůže odblokovat.

Btw, žádné custom rom ani root tomu nepomůžou...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Máš pravdu. Nepomohlo nic - naflashoval jsem oficiální ETL FW, stažené ze sammobile. Už to nehlásí frp lock, nehlásí to nic a do systému nenabootuju. Po úvodním logu Samsung zůstane na černém displayi nápis 'Samsung', který zesvětluje a tmavne a nikam dál už to nepokračuje. Ještě tam zkusím dát ten polský FW a pak zřejmě pokorně s prosíkem poklušu do servisu, ach jo... Děkuji všem za snahu pomoct.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od don_alex »

Udělej factory reset z recovery. Pak by měl ten telefon naběhnout.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Hmmm, rád bych, ale jak? Přes PWD-Vol Dn-Home se dostanu jen do downloadovací masky (Odin), PWD-Vol Dn neudělá nic. Zdá se, že ten frp lock mě při flashi nepustil k přepsání příslušné části paměti.... Zkoušel jsem flash celkem třikrát, dvakrát s různými verzemi ETL FW, pak jednou ze zoufalství s XEO a nic. Pokaždé končí stejně. Flash proběhne bez chyb, ale nenabootuju ani se nedostanu do recovery..
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od don_alex »

Power+ home+VolUp určitě funguje. Jen musíš uvolnit tlačítko power ve chvíli, kdy se objeví první logo.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Zápolím s tím... PWR-Vol Up-Home (velice tricky najít správný moment) vypsalo 'Installing system update', vzápětí 'No command' s vykřičníkem. Přes PWR jsem se dostal do Android recovery menu. Poslední řádka se mi vůbec nelíbí:
E: failed to find /misc partition
Wipe data/factory reset proběhne, zase nahlásí stejný error. vrátím se do Recovery menu.
A po rebootu jsem zase v tom stejném stavu.
.... v logách jsem nenašel nic podezřelého. Ta hláška o chybějící partition /misc se objevuje pravidelně při každém návratu do hlavního menu. Končím, zkusím to zítra přeflashovat ještě jednou....
Díky za pomoc a dobrou noc.
__jata__
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 19. bře 2017 21:08:28
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Arc-S

Re: Kde získat FW pro Samsung J5 2017 J530F ETL ?

Příspěvek od __jata__ »

Dobrý, povedlo se, všem děkuji za pomoc a typy. FW ETL-J530FXXU2ARG2-20180725164530 prošlo, frp jsem se zbavil přihlášením na google účet majitelky. A ten polský shit je pryč...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Samsung“