Lenovo S660 - ROM/ROOT/FWCWM Recovery pre Lenovo S660

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od rbarat »

Lenovo S660 existuje v dvoch verziách, európskej a čínskej.

Pro čínskou distribuci S660 je potřeba použit CWM Recovery z této části fóra, jinak recovery zahlásí chybu:
http://lenovo-forums.ru/topic/5815-cust ... /?p=155972

Kdo nechce studovat rusky zde je zip se soubory : https://sdilej.cz/6151484/Lenovo-S660_1 ... 235936.zip
Instalace pomoci Mobileuncle tool je pak jednoduhá (nahrát na SD kartu, Recovery Update a vybrat file co je na SD kartě).
Vstup do recovery - při vypnutém stroji - Tlačítko On/Off spolu s tačítkem Volume +, naskočí jednoduché menu - poté 2x Volume + a Volume -

Ďalšie informácie nájdete nájdete na ruskej diskusii: http://lenovo-forums.ru/topic/5822-recovery-lenovo-s660/
CWM Recovery
Carliv Touch Recovery v 2.2
SP Flash Tool

Ďakujem kisondovi za informácie
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
kisond
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 10. kvě 2014 22:14:56
Typ mobilu / ROM: S660 JB 4.2.2 AOSP MOD
Mobil 2 / ROM: P770 S113 mod
Tablet: Asus Memo Pad 10

Re: Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od kisond »

Pôvodný príspevok od kisonda bol presunutý do prvého príspevku.
longo213
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: stř 20. bře 2013 15:02:27
Typ mobilu / ROM: Elephone P6000
Mobil 2 / ROM: ZTE Grand X V970
Twitter: longo213
Tablet: FNF iFive mini3

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od longo213 »

Ina verzia modifikovaneho CWM recovery, Carliv Touch Recovery 1.5 a 2.5 v tomto threade na XDA Developers.

Mimochodom, cely postup s rootovanim,MobileUncle Tools atd sa da obist rovno cez SP Flash Tools, staci:
1. Nainstalovat drivery
2. Spustit SP Flash Tools
3. Kliknut na tlacidlo Scatter-loading a vybrat Scatter subor
4. Kliknut na RECOVERY, otvori sa okno ktore umozni dohladat niektore z vyssie zmienenych recovery suborov. Osobne odporucatm Carliv Touch Recovery 2.5
5. DOLEZITE: Zaskrtnut volbu "DA DL ALL With Check Sum", to ostatne plati pre kazdy flash Lenovo telefonov.
6. Kliknut na Download (F9), vybrat z telefonu bateriu a pripojit ho k USB. Po sprave "Download OK" je mozne telefon odpojit.
Uživatelský avatar
Synthi
Androiďák!
Příspěvky: 528
Registrován: sob 21. pro 2013 16:02:49
Typ mobilu / ROM: Pixel 2XL
Mobil 2 / ROM: ZTE Watch
Tablet: Lenovo Yoga 2
Bydliště: Otrokovice

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od Synthi »

program nenachází scatter soubor, help me díky
když teda nakopíruju informace z hypertextového scatter odkazu do nového txt. souboru, tak se načte, ale není vidět "DA DL ALL With Check Sum
verze SP flash tool v5.1352.01

ještě je třeba vybrat download only, nebo firmware update?
kakamil
Stálý androiďák
Příspěvky: 95
Registrován: stř 19. pro 2012 7:00:20
Typ mobilu / ROM: OnePlus X CM 13.0

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od kakamil »

DA DL .... je v záložce Option
scatter je vždy přiložen u stažené ROM, Flash Tool mi ho vždy najde ( zkus stahnout znovu ROM )
Dávám Firmware Update a zatržená všechna políčka.

!!! Nezapomeň před flashem udělat zálohu IMEI, popř. backup v TWRP !!!
občas se prý stane že se mázne IMEI
Naposledy upravil(a) kakamil dne pát 10. říj 2014 13:49:33, celkem upraveno 1 x.
longo213
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: stř 20. bře 2013 15:02:27
Typ mobilu / ROM: Elephone P6000
Mobil 2 / ROM: ZTE Grand X V970
Twitter: longo213
Tablet: FNF iFive mini3

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od longo213 »

Synthi píše:program nenachází scatter soubor, help me díky
Znovna v prispevku vyssie uvadzam kde sa da stiahnut scatter subor.
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Už to bylo napsáno. Ten soubor je v každém balíku s ROM pro Flash Tools.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
ondrej.geryk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. lis 2014 20:35:36
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od ondrej.geryk »

Zdravím
Mám problém nahrát jakoukoliv aktualizaci CWM, ať už použiji postup od rbarata pomocí Mobile uncle, nebo zkusím nahrát přes SP flash tools.
Jsem už docela bezradný, telefon mi přišel z číny před 5 dny a hned druhý den jsem zkoušel aktualizovat software přímo od výrobce, protože ten původní se mi moc nelíbil, avšak ten nový byl ještě horší než ten původní (ještě víc zadrbaných aplikací od lenova, které tam vůbec nechci a navíc nejdou odinstalovat, dále chybí čeština a i angličtina je velice doprovázena čínskými znaky). tak jsem chtěl zkusit přeinstalovat recovery menu, protože to aktuální je celé čínsky, ale už ani přes to jsem se nedostal, abych mohl pokračovat v aktualizaci.
Při použití Mobile uncle, se sice dostanu do recovery menu, ale už nesedí počty zmáčknutí tlačítek zesílení, takže dál se nedostanu.
Při použití SP flash tools vše nastavím jak má být, ale telefon se nepřipojí (při hledání ovladačů vše běželo bez problému a telefon se přihlásil a ovladače jsem nainstaloval), takže nevím, kde dělám chybu.
Prosím o pomoc.
Předem díky Ondra.
Sonic1SVK
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: ned 04. kvě 2014 17:14:52
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Xiaomi REDMI 1W / REDMI Unique
Rom: Classic ROM v3
Kontaktovat uživatele:

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od Sonic1SVK »

Ak mas root flashni Recovery cez Mobile uncle http://androidforum.cz/flash-recovery-p ... 41256.html
Xiaomi REDMI Beta tester na en.miui.com Vlastná ROMka REDMI Unique s OTA aktualizáciami.Portovanie Recovery pre MTK, preklady APP a ROMiek do SK a CS. Nie som DEV :-D ...
Port ROM MIUI V6 pre THL
ondrej.geryk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. lis 2014 20:35:36
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od ondrej.geryk »

Root mám, jinak by mobile uncle vyhodil chybovou hlášku. postup jsem dodržel, postup jednoduchý. V MU vyberu recovery update, vyberu soubor recovery.img pak následuje pár dotazů od MU které potvrdím a nakonec se zeptá, jestli má přejít do Recovery menu, to taky potvrdím. Telefon se následně jakoby dvakrát zapne, avšak podruhé se už nic neděje a telefon je vyplý. pak jde normálně zapnout. když zkusím kombinaci tlačítek, tak se dostanu do factory mode a jsem zase u čínské hatlapatilky :DD. zkoušel jsem dneska hledat, jestli někdo nemá stejný problém a našel jsem jenom, že by mohlo jít o zastaralou verzi, kterou můj telefon nemusí podporovat viz http://androidforum.cz/cwm-6-0-3-2-t45529-30.html konkrétně je zajímavý příspěvek od Ceca http://androidforum.cz/cwm-6-0-3-2-t455 ... ml#p678425 asi mu zkusím napsat, pokud v dohledné době na nic nepříjdu
Sonic1SVK
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: ned 04. kvě 2014 17:14:52
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Xiaomi REDMI 1W / REDMI Unique
Rom: Classic ROM v3
Kontaktovat uživatele:

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od Sonic1SVK »

Xiaomi REDMI Beta tester na en.miui.com Vlastná ROMka REDMI Unique s OTA aktualizáciami.Portovanie Recovery pre MTK, preklady APP a ROMiek do SK a CS. Nie som DEV :-D ...
Port ROM MIUI V6 pre THL
kakamil
Stálý androiďák
Příspěvky: 95
Registrován: stř 19. pro 2012 7:00:20
Typ mobilu / ROM: OnePlus X CM 13.0

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od kakamil »

podívej se zde a stáhni si správné recovery
http://lenovo-forums.ru/topic/5822-leno ... %80%D0%B8/
ondrej.geryk
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. lis 2014 20:35:36
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od ondrej.geryk »

Tak konečně se povedlo.
nakonec pomohlo tohle recovery http://z5h64q92x9.net/tr-url/ru-en.en/l ... h_id=22411
Všem díky moc, konečně se můžu vrhnout do instalace nové rom, snad to bude bez potíží :D
gladipl
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 07. úno 2012 15:25:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo K6

Re: CWM Recovery pre Lenovo S660

Příspěvek od gladipl »

ahojte, nenasiel by sa niekto ochotny, kto by mi napisal blbovzdorny navod na root tohto telefonu ?
Ak som to spravne pochopil tak vsetky tu spominane prispevky riesili cinsku verziu, ja mam ale europsku, vopred dakujem.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S660 - ROM/ROOT/FW“