JiaYu G5 - obecná diskuzeJiaYu G5

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

kpetrk
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: ned 18. srp 2013 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2s

Re: JiaYu G5

Příspěvek od kpetrk »

No, takže rozdíl těch 10dolarů.
Jen se zeptám, z toho aliexpres bys platil DPH ?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

To nikdy dopředu nevíš, jak to projde přes celnici. ;)
Oficiálně se má platit DPH na zboží dovezené ze států mimo EU, jehož cena je nad 22 € (včetně poštovného).
kpetrk
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: ned 18. srp 2013 12:08:21
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2s

Re: JiaYu G5

Příspěvek od kpetrk »

Já vim, ale z ibougou to posílají jako balíček v hodnotě 20USD, většinou to projde přes DHL.
JamalRK
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13. lis 2013 14:04:55
Typ mobilu / ROM: THL W11

Re: JiaYu G5

Příspěvek od JamalRK »

(odstraněno - reklama)

EDIT by don_alex:
Reklama na vlastní produkty/služby je zde povolena pouze při bezvýhradném splnění pravidel fóra.
Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
pepos
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02. led 2014 16:41:10
Typ mobilu / ROM: jiayu G5

Re: JiaYu G5

Příspěvek od pepos »

... tak jsem objednal u alika a jsem teda zvědavý :D
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

http://www.jiayu-store.com/jiayu-g5-qua ... -32gb.html

299USD + 23USD DHL. posláno jako elektromaterial v ceně 49USD. šlo to 2,5 dne z Činy do Čech a tady to bylo 4 dny na celnici a jsem je pořád uháněl. Do toho se tam pletly svátky. Namátková kontrola a otevření balíčku. /celně otevřeno/ Zjistili, že vše odpovídá skutečnosti. Clo 208 Kč. Opraveno: 208 Kč DPH.
Naposledy upravil(a) LagrusCZ dne pon 06. led 2014 23:53:44, celkem upraveno 1 x.
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Telefon hezkej, překvapila mě dobrá výdrž baterie, Hned jsem tam dal Miui V5. Aktualizuje se to dobře. Teď aktuálně 4.1.3. Nicméně mi někdo řekněte, jak mám rozchodit, jakým gps fixem nebo čím GPS. Satelity mi to najde, ale všechny jsou na síle signalu 0. Navigace on-line jakžtakž funguje. Adresy po zadání to najde. Off-line navigace /Sygic/ ofiko koupena mi na tom zatim nejede kvuli tem satelitum
panhouba
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 06. říj 2013 20:48:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S

Re: JiaYu G5

Příspěvek od panhouba »

LagrusCZ: To je právě ten zmiňovaný problém s GPS :) Fix zatím neexistuje a asi ani nebude, protože je to zřejmě chyba v hardwaru...
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

No tohle může být také problém, že sedí doma u televize. Aby mu to fixlo satelity, musí vylézt ven pod volnou oblohu. :lol:
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

Ahoj, mně GPS satelity lokalizovalo a ukazovalo to poměrně přesně. Trvalo to teda do deseti minut. Vevnitř se ti satelity nechytnou.

Kde jsi stáhnul MIUI a je někde popsán postup k instalaci?

Telefon se mi stále restartuje po odemčení obrazovky, takže se pkusím software přehrát. V Etotalku mi poslali následní odkaz:

http://translate.google.com.hk/translat ... peid%3D196

Má s tím někdo zkušenost? Respektive, je tu dobrá duše, která tuší, co se stáhlými soubory (kam je nahrát, jak spustit update, na co si dát pozor)?

Dík,

Matouš
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

GPS

Dnes jsem cestou domů z práce nahodil GPS. Asi za dvě minuty to začalo chytat satelity a zafixovalo to pevně 6-9 satelitů najednou. Do tří minut už měl pevně lokalizovanou polohu. Cestou v tramvají to na mapách.cz i na google maps ukazovalo polohu údajně s přesností na 6-14 metrů (měnilo se to). Při pohybu tramvaje to sice chvíli jelo mimo silnici v barácích, nicméně polohu to mělo. Myslím, že aplikace jako je Sygic, které si s tím umí poradit budou ukazovat poměrně přesně. GPS jsem zkoušel v Praze. Telefon jsem držel normálně v ruce (G4 měl myslím problém s lokalizací když byl displejem nahoru, G5 bez problémů).

PS: nejsem odborník, proto se omlouvám za případné netechnické výrazy. Pokud někdo stojí o nějaký specifický test, ať mi řekne.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

Komat píše: Telefon se mi stále restartuje po odemčení obrazovky, takže se pkusím software přehrát. V Etotalku mi poslali následní odkaz:

http://translate.google.com.hk/translat ... peid%3D196

Má s tím někdo zkušenost? Respektive, je tu dobrá duše, která tuší, co se stáhlými soubory (kam je nahrát, jak spustit update, na co si dát pozor)?

Dík,

Matouš
Poslali ti odkaz na novou ROM, musíš ji naflashovat přes SPFlashtool. Jeden soubor je právě ROM pro flashování přes SPFlashTool, druhý jsou ovladače do PC a třetí je ROM pro flashování přes recovery, to ale nepoužívej, když je současná ROM nestabilní, je důležité naflashovat novou právě přes SPFlashTool. Jakou verzi ROM tam máš teď? Návod na flashování je stejný jako u JYG4. http://androidforum.cz/root-flash-syste ... 44533.html
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

Děkuju za radu, pohrabu se v tom...

Teď mám G5G 20131031-161538
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

dvzd píše:No tohle může být také problém, že sedí doma u televize. Aby mu to fixlo satelity, musí vylézt ven pod volnou oblohu. :lol:

Neni mi 14 a nejsem trouba, abych to testoval doma na gauči. Trouba jsem ale v ten moment, že jsem si to kupoval, když to nefunguje. Je mi divný, že to nechává všechny v klidu a nikdo to neřeší co s tím. Zkoušel jsem to v autě v držáku, v autě v ruce, v centru Prahy v zástavbě, v parku, u Vltavy, u letiště atd. nic. Zkoušel jsem tam prográmky: Faster GPS, GPS status, další podobnej GPS status, Satellite check, GPS Fix.
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

LagrusCZ píše:
dvzd píše:No tohle může být také problém, že sedí doma u televize. Aby mu to fixlo satelity, musí vylézt ven pod volnou oblohu. :lol:

Neni mi 14 a nejsem trouba, abych to testoval doma na gauči. Trouba jsem ale v ten moment, že jsem si to kupoval, když to nefunguje. Je mi divný, že to nechává všechny v klidu a nikdo to neřeší co s tím. Zkoušel jsem to v autě v držáku, v autě v ruce, v centru Prahy v zástavbě, v parku, u Vltavy, u letiště atd. nic. Zkoušel jsem tam prográmky: Faster GPS, GPS status, další podobnej GPS status, Satellite check, GPS Fix.

Mě GPS normálně funguje. Satelity to vidí a dokáže podle nich určit polohu. Zkoušeno v Praze. Není možný, že to dělá ten MIUI ROM?
Naposledy upravil(a) Komat dne úte 07. led 2014 1:04:55, celkem upraveno 1 x.
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

Ta MIUI je i v češtině?
Ivorius
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07. pro 2013 14:26:55
Typ mobilu / ROM: Inew V3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Ivorius »

Je to i pro basic verzi ( 1 GB rom) ?

Jaký je rozdíl u těch rom: JIAYU G5, JIAYU G5G, JIAYU G5L ?
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Komat píše:
LagrusCZ píše:
Neni mi 14 a nejsem trouba, abych to testoval doma na gauči. Trouba jsem ale v ten moment, že jsem si to kupoval, když to nefunguje. Je mi divný, že to nechává všechny v klidu a nikdo to neřeší co s tím. Zkoušel jsem to v autě v držáku, v autě v ruce, v centru Prahy v zástavbě, v parku, u Vltavy, u letiště atd. nic. Zkoušel jsem tam prográmky: Faster GPS, GPS status, další podobnej GPS status, Satellite check, GPS Fix.

Mě GPS normálně funguje. Satelity to vidí a dokáže podle nich určit polohu. Zkoušeno v Praze. Není možný, že to dělá ten MIUI ROM?

Ne, ne. dela mi to nebo spiše, nic mi to nedělá od začátku. polohu mi to určí z od operatora ze sitě ale nejde mi navigovat dobře
Naposledy upravil(a) LagrusCZ dne úte 07. led 2014 8:37:58, celkem upraveno 1 x.
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Ivorius píše:Je to i pro basic verzi ( 1 GB rom) ?

Jaký je rozdíl u těch rom: JIAYU G5, JIAYU G5G, JIAYU G5L ?

daval jsem to na verzi 2GB/32GB. jakej tam je rozdil nevim, nezkoumal jsem to. asi nejaka dilčí vylepšení nebo male odchylky. dal jsem tam klasickou MIUI a upgradoval na nejnovejsi verzi po dotazu. MIUI je v angličtině. Na počeštění jsem použil: More locale 2
xmonika
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01. led 2014 22:06:43
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: JiaYu G5

Příspěvek od xmonika »

Ohledne GPS - tady je nemecka recenze http://www.chinamobilemag.de/jiayu-g5-a ... richt.html. Pisou tam, ze FIX trva radove 10 sekund a presnost byla 8-10 metru (zrejme zapnute AGPS).
To by oproti moji G2S bylo vyznamne zlepseni (fix radove do minuty, nekdy musim AGPS data stahovat rucne aby se fix urychlil, presnost asi 30 metru, zkouseno v GPS test). Tento starsi telefon se pro navigaci po meste neda moc pouzivat.
Pak ale Komat pise ze fix trva 2-10 minut, coz by bylo jeste vyrazne horsi... Celkove to ale vyzniva tak, ze neco zlepsili na antene, protoze presnost polohy je asi tak 3x lepsi nez byvala.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

Mozna ma vadny kus, nebo to neumi nastavit. Jinak s G2S bych to vubec nesrovnaval, to ma jiny cipset.
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

xmonika píše:Ohledne GPS - tady je nemecka recenze http://www.chinamobilemag.de/jiayu-g5-a ... richt.html. Pisou tam, ze FIX trva radove 10 sekund a presnost byla 8-10 metru (zrejme zapnute AGPS).
To by oproti moji G2S bylo vyznamne zlepseni (fix radove do minuty, nekdy musim AGPS data stahovat rucne aby se fix urychlil, presnost asi 30 metru, zkouseno v GPS test). Tento starsi telefon se pro navigaci po meste neda moc pouzivat.
Pak ale Komat pise ze fix trva 2-10 minut, coz by bylo jeste vyrazne horsi... Celkove to ale vyzniva tak, ze neco zlepsili na antene, protoze presnost polohy je asi tak 3x lepsi nez byvala.
Dnes jsem to zkusil znovu a fix GPS byl opravdu do deseti vteřin.
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

dvzd píše:Mozna ma vadny kus, nebo to neumi nastavit. Jinak s G2S bych to vubec nesrovnaval, to ma jiny cipset.
Pokud jsi z Prahy, klidne si necham poradit osobne, kdy jsi si udelal 10 min casu.
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Komat píše:
xmonika píše:Ohledne GPS - tady je nemecka recenze http://www.chinamobilemag.de/jiayu-g5-a ... richt.html. Pisou tam, ze FIX trva radove 10 sekund a presnost byla 8-10 metru (zrejme zapnute AGPS).
To by oproti moji G2S bylo vyznamne zlepseni (fix radove do minuty, nekdy musim AGPS data stahovat rucne aby se fix urychlil, presnost asi 30 metru, zkouseno v GPS test). Tento starsi telefon se pro navigaci po meste neda moc pouzivat.
Pak ale Komat pise ze fix trva 2-10 minut, coz by bylo jeste vyrazne horsi... Celkove to ale vyzniva tak, ze neco zlepsili na antene, protoze presnost polohy je asi tak 3x lepsi nez byvala.
Dnes jsem to zkusil znovu a fix GPS byl opravdu do deseti vteřin.
Fix GPS mi to udela taky hned, treba 12 satelitu. Ale me porad vadi, ze realna navigace nefunguje dobre. Offline navigace Sygic se vubec nerozjede a online navigace od Google jede zpožděně a nebo blbě. Když hledám adresu, tak to najde v pohodě.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: JiaYu G5

Příspěvek od dvzd »

LagrusCZ píše:
dvzd píše:Mozna ma vadny kus, nebo to neumi nastavit. Jinak s G2S bych to vubec nesrovnaval, to ma jiny cipset.
Pokud jsi z Prahy, klidne si necham poradit osobne, kdy jsi si udelal 10 min casu.
Nejsem. Ale tak zkusil bych na tvém místě Hard Reset a pokud to nepomůže, tak zpět tovární ROM přes SPFlashTool.
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

Komat píše:Mám tohoto krasavce už od pondělí doma. Mít ho v ruce je ještě větší paráda, než na obrázku :)

Zatím funguje svižně a zvládá vše. Obě sim bez problémů, zvolíte si, na které chcete 3G data a jedete. Mám verzi advanced s 32 GB místa a 2 GB ram. Kupoval jsem z etotalk, spolu s náhradní 3000 mAh baterií, která přišla s kovovým vystouplým zadním krytem, plastovým krytem a externí nabíječkou na baterii. Plastový kryt jsem dokoupil i pro normální verzi. Telefon jsem zaplatil v úterý a v pondělí byl doma.

Jedinou vadou zatím je, že se občas po odemknutí obrazovky při otevření libovolné aplikace svévolně restartuje. Není to vždy, včera jen jednou, jindy je to skoro soustavně. Nevím, jestli to způsobuje některá z aplikací, nebo je to softwarová záležitost.
Problém se samovolným restartem vyřešil reset továrního nastavení.

Jinak koukám, že začínají černou verzi prodávat s černým zadním krytem... nejde si někdo koupit telefon a poprosit o extra zadní černý kryt, který by mi odprodal? :)
LagrusCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: ned 05. led 2014 23:06:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G5 2GB 32GB white

Re: JiaYu G5

Příspěvek od LagrusCZ »

Vyzkousim toto pro lepsi prijem GPS a dam vedet.

http://www.gizbeat.com/2159/gizbeat-101 ... 7-mtk6575/
Komat
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: ned 15. zář 2013 8:22:03
Typ mobilu / ROM: Meizu M9

Re: JiaYu G5

Příspěvek od Komat »

LagrusCZ píše:Vyzkousim toto pro lepsi prijem GPS a dam vedet.

http://www.gizbeat.com/2159/gizbeat-101 ... 7-mtk6575/

První fix trvá hodně dlouho a je potřeba být venku. Nevím, jak trpělivý jsi byl při tvých pokusech... Já bych doporušil stáhnout GPS Test, nastavit, aby se nevypínala a prostě jí nechat na procházce běžet.
Odpovědět

Zpět na „JiaYu G5 - obecná diskuze“