Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuzePřehřívání SGS 5?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Sylwiii
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. črc 2014 11:42:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 5

Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od Sylwiii »

Ahoj,
na začátek uvedu, že předchozí telefon SGSIII tohle vůbec nedělal.
Telefon mám úplně nový, proběhla klasická instalace aplikací atd... ale hned po pár minutách používání jsem zaregistrovala že telefon je nepřiměřeně teplý - jak zadní kryt, tak i display. K tomu mi ještě nesvítí pod displayem tlačítka...
Já vím že teď jsou venku vedra a že ten telefon je oproti SGSIII našlapanější ale i tak. Co jsem se ptala jiných lidí co ho mají, tak nic podobného neregistrují, na cz fórech se o tom nepíše...
Když používám wifi tak je to ještě ok ale když zapnu mobilní data a nedejbože ještě navigaci tak je to velmi znát.
Chci znát Váš názor, zda je to normální, jestli ho máte taky teplejší, jaká je optimální teplota při používání navigace, prohlížeče atd a nebo zda ho mám dát na posouzení do opravny.
Je to opravdu nepříjemné a jsem z toho už dost nervozní.
Děuji za jakékoli odpovědi:)

edit unavix - upraven název vlákna.dodržuj pravidla fóra.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Přehřívání?

Příspěvek od LivArt »

Nepoužíváš tam nějakej task killer, clean master nebo podobnou capinu?
Sylwiii
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. črc 2014 11:42:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od Sylwiii »

A víš že jo? Task Killer tam nějaký byl. Ale to jsem měla i na té SIII.
Ale udělala jsem obnovení továrních dat a zpět nic neinstalovala porovnala to s SIII kdy byl nainstalovaný i taskkiller a podobné nesmysly jako hry, messenger atd....a výsledek z Battery Mixu byl takový, že SIII byl dokonce teplejší než S5...S5 bez aplikací a nesmyslů max 37°...
Tak teď nevím, zda provést test ještě jednou SIII po obnově továrních dat s S5 a pak něco konat, nebo to nechat celé být...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání?

Příspěvek od ludekbrno »

Nech to být. S5 má výkon hardwaru na úrovni slušného počítače, takže logicky musí topit.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Sylwiii
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. črc 2014 11:42:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od Sylwiii »

Děkuju moc za uklidnění nicméně zkusím ho tam dát, i když si myslím, že mi řeknou to samé. Je mi jasné že je o mnoho výkonnější... Snad se brzo dozvím verdikt:) Je to zmedializované ale přeci jen nechci aby mi vybouchl telefon jako nedávno té holčičce.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání?

Příspěvek od ludekbrno »

Nevybuchují telefony, ale neoriginální čínské baterie. Takže v tomto ohledu buď v klidu ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tuxedo
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 12. kvě 2014 17:33:51
Typ mobilu / ROM: S5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od tuxedo »

Na podobné téma jsem se snažil získat nějaké informace v "Nebezpečná horka" - viz níže. To, že je ten strojek teplý by mi až tak nevadilo. Horší je že začíná "haprovat" čím dál tím víc. Někdy zatuhne úplně, jindy přestanou fungovat "jenom" některé funkce - např. nereaguje návratové tlačítko, nebo se neuloží vyfocená fotka. A mám pocit, že se to stále zhoršuje. Myslím, že hračka za 18k by tohle dělat neměla. Obrátil jsem se písemně na odborný servis. "Co s tím?". Zde je odpověď: "... co by jste měl podniknout Vám bohužel neporadím, protože to nevím. Reklamace by byla spíše zbytečná - pravděpodobně se nejedná o vadu přístroje(?), ale jeho vlastnost, v extrémních podmínkách se může chování jemné elektroniky vychýlit z normálu." Takže to prý není vada ale VLASTNOST. Perspektivně jsem uvažovat o koupi S6. Tůdle !!!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání?

Příspěvek od ludekbrno »

Už zase ten nesmysl s 18 tisíci :-) Ne, cena opravdu, ale opravdu nemá nic společného s kvalitou součástek, materiálu a výroby. Platíš jen a pouze předraženou značku, výkon hardware a softwarové funkce. Nic jiného. A cena nemá nic společného s ne/přehříváním. Nicméně telefony (všechny včetně nejlevnějších) mají vestavěnu tepelnou ochranu, která by měla udržet přehřívání v takové míře, aby to neovlivňovalo spolehlivost provozu. Takže by po zahřátí nemělo dojít k zaseknutí, měl by se jen snížit výkon a případně nabíjecí proud. Takže to co ti to dělá, je prostě závada na reklamaci. Reklamovat se sice nedá zahřívání, protože to je opravdu vlastnost všech výkonných telefonů, ale určitě se dá reklamovat zasekávání a ostatní věci, co ti to při zahřátí dělá.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tuxedo
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 12. kvě 2014 17:33:51
Typ mobilu / ROM: S5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od tuxedo »

Na rozdíl od vás se domnívám, že to s těmi 18k NENÍ žádný nesmysl. Nepozastavuji se totiž vůbec nad tím, že tak drahý strojek "blbne". Porouchat se prý může i Rolls-Royce (i když ...). Zaráží mně pouze ta bezradnost a zjevná neochota servisu se tomu (jistě ne jednoduchému) problému u skoro nejdražšího strojku věnovat. Nedivil bych se, kdybych měl nějakýho lacinýho "nónejma" a oni mě odpálkovali tím, že "... nó - co byste nechtěl za 2k, milej pane ?!?". Proto jsem uváděl ten "nesmysl", víte ?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání?

Příspěvek od ludekbrno »

Bohužel, už jsem psal, co si v té drahé ceně platíš. Nic o žádném speciálním zacházení tam není a nic takového u spotřební elektroniky nehledej. Máš naprosto stejnou záruku, jako lidé s telefonem za 2 tisíce. Ostatně tvoji reklamaci řeší stejný servis a lidé, jako u toho telefonu za 2 tisíce. Je to stejný masově vyráběný spotřební krám. Srovnání s Rolls Roycem není na místě. Tam si vyloženě platíš velkou část manuální výroby a individuální přístup. Je naivní čekat něco takového u telefonu padajícího v desítkách milionů kusů z pásu fabriky v Číně :-) Takže ano, ohánět se u telefonu cenou je nesmysl. To bys musel sáhnout do poněkud jiné kategorie, jako jsou telefony Vertu. Tam můžeš čekat individuální péči, ne u nějaké masovky, jako Samsung.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tuxedo
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 12. kvě 2014 17:33:51
Typ mobilu / ROM: S5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od tuxedo »

1) moderátor fóra má VŽDYCKY pravdu
2) pokud tak tomu není, tak platí bod č. 1)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání?

Příspěvek od ludekbrno »

Tak to každopádně. Ale zatím se k tomu žádný moderátor nevyjádřil. Jinak já tě sice můžu chápat, ale to vůbec nic nemění na tom, že i S5 je stejná spotřebka, jako Nokia Asha za 1000 korun a servis k nim přistupuje úplně stejně.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Přehřívání?

Příspěvek od don_alex »

tuxedo: tyto silné výroky si prosím odpusť. Jsou zcela nemístné a zbytečné. A ke všemu, jak už řekl Luděk, dosud se v tomto tématu žádný moderátor nevyjádřil..

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
SPOR123
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. črc 2014 11:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Přehřívání?

Příspěvek od SPOR123 »

čus :) ja mám takisto problém s prehrievaním...
Moja s5-ka má v klude okolo 40 °C a pri náročnejších hrách dosahuje teploty cez 70 °C.
čo na to hovoríte nie je tých 70 °C naozaj veľa ?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud normálně funguje, tak to neřeš, je to v pohodě.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
SPOR123
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. črc 2014 11:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od SPOR123 »

No len ide o to ako dlho bude normale fungovat... :)
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od bicista »

No pri 70° by jsi ho neudrzel v ruce. ! a s velkou pravdepodobnosti by se pri te teplote seknul.
Jako velky prehrivani asi neni v poradku, pokud ti hreje pri nejaky narocnejsi hre tak OK, ale pokud se nadmerne prehriva lri standartnich operacich nebo pri prehravani videa, tak to asi uplne v poradku nebude. Muze to take zpusobivat nejaka aplikace, ktera nejak blbne a zatizi nejak procesor. Pokud ma tvuj foun v klidu 40st tak je urcite neco spatne, ale jak rikam muze to delat nejaka aplikace. Zkusil bych tovarni nastaveni, neinstalovat nic, pripadne jen standartni aplikace, jako navigaci, nejakou hru proverenou hru jako real racing. Ne zadne chujoviny a pak uvidis.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
SPOR123
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. črc 2014 11:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od SPOR123 »

To že ma procesor 70 st. Neznamena ze ma povrch telefonu 70 st. takze nechapem preco by som ho nemohol udrzat v ruke... pri videu ma telefon okolo 50 st. Pri real racig okolo 55 st. Pri most wanted ma 65-75 st.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od bicista »

A to si zjistil jsk kolim ma tvuj procesor ? Pres nejakou stazenou app.
To je presne ono, kazdej ma v telefonu nesmysly nainstalovany sracky, killery. Baterry savery, hlidace teplot, dignostiky wifiny apod. Aplikaci uplne k nicemu co jen basti vse kolem, pak se nejaka blba app zacykli, zatizi procesor a telefon se bezduvodne zahreje. Jestli tel hreje i po tovarnim resetu je spatny tel. Jestli se bezduvodne hreje i bez vedomeho zatizeni uzivatelem tak je to nejaka app.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
SPOR123
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. črc 2014 11:48:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od SPOR123 »

Ano zistil som to cez stiahnutu app... pokial poznáš iný spôsob ako zistit teplotu CPU tak sem s ním... A nie nemam v tefone nezmysli ktore nepotrebujem a ktore zbytočne zatazuju CPU... aj všetky tovarenske app ktore nepouzivam som odstránil/zakázal.
Sylwiii
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. črc 2014 11:42:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od Sylwiii »

Ahoj, hlásím se znovu.
Telefon jsem nakonec i přes Vaše uklidňování dala na reklamaci. Po dvou týdnech se mi vrátil....Opravdu jsem čekala že se mi vysmějí a vrátí mi ho...ALE!!!
Vyměnili mi nějakou desku-ne základní, tuším, že říkal RAM, ale nejsem si jistá a telefon je zatím (díkybohu) v normálu, zatím žádné přehřívání neregistruji.
Jestli vám to dělá taky tak opravdu doporučuji reklamovat protože to opravdu normální není.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od LivArt »

Co voděodolnost po reklamaci? Neřekli ti o tom nic?
Sylwiii
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. črc 2014 11:42:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od Sylwiii »

Nene, neříkali. Ale nijak nemám potřebu s telefonem fotit pod vodou a nebo ho někam potápět takže tohle mě netrápí. S odstupem času mohu říci, že telefon je stále v pořádku.
pikapika
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. zář 2018 19:03:56
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s5

Re: Přehřívání SGS 5?

Příspěvek od pikapika »

Neni to vubec dobre. Mam SGS5 asi tretim rokem, 2×jsem ho utopila a prestal mi fungovat senzor gest a po par mesicich se zacal prehrivat a po te se mi zacal sam vypinat a dokud jsem ho neschladila tak nesel zapnout. Moc bych to nepodcenovala. Samozrejme je to neco jineho kdyz ho mate novy.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuze“