Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuzeAplikace pro stabilizaci videa pro S5

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

Zdarec, prosím o doporučení aplikací pro nahrávání videa, které umějí nejlépe získávat data z gyroskopu a jiných senzorů na pohyb a pak to nějak odladit od otřesů při natáčení videí bez stativu. Našel jsem jich pár, ale jsou dost obyčejné a nic neumějí. Našel jsem super apku, ale je bohužel jen pro apple, což nechápu, aplikace se jmenuje Hyperlapse a je od instagramu. S5ka natáší fakt dost dobře, jen je škoda absence optické stabilizace. Jasný, existujou programy na stabilizaci, ale ty jsou také nic moc, dobrý je youtube, ale snižuje ohromně kvalitu a nejdou pak stahnout zpět v plném rozlišení, ale pouze 720p.

Dokáže mi někdo poradit apku klidně i placenou, která za to bude stát?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od ludekbrno »

Jen technická poznámka, ta stabilizace Youtube je šílená prasárna. Jak vidím video "stabilizované" Youtubem, tak ho okamžitě přeskakuju. Ty sis nevšimnul, že to hrozně deformuje obraz? Různě ho to protahuje, smrštuje buď celý nebo část, prostě hnus :-) Sorry za OT.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

hele jak který, když třes není tak velkej, tak to opraví na koukatelnou verzi :) .. možná lepší koukat na lehce nekvalitní než na roztřesený video. Mám video z koncertu při zoomu se třese celkem dost, což je logický, ale při youtube stabilizaci je to nádherný. Pouště jsem si to doma na full HD TV, abych viděl rozdíl a uvítal bych aplikaci, která by to částečně vyřešila :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od ludekbrno »

pady.pady:

Nejde o kvalitu ve smyslu rozlišení, ale deformace obrazu. Asi je to věcí vkusu, ale já se budu stokrát raději dívat na roztřesené video, než bych sledoval, jak se předměty v záběru různě smršťují, roztahují a jinak deformují :-) Vím, že spousta lidí má televizi 16:9 nastavenou prasácky tak, že i starší pořady 4:3 mají roztažené na celou obrazovku a vůbec je netankuje, že místo kruhů se jim zobrazují ovály, místo čtverců obdélníky a všichni lidé vypadají jak před porodem. Já jsem na to alergický a v tu chvíli bych vzal kladivo a tu televizi rozmlátil :D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

Tak někdy deformace nejsou vidět, záleží video od videa. Spíš bych chtěl zkusit najít tu aplikaci jako je ta Hyperlapse. Divím se, že instagram udělal apku jen pro apple.

EDIT: tak jsem se dočetl, že instagram neděla aplikaci pro android, protože by to nefungovalo... Google by prý musel opravit API fotoaparátu, škoda :/
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od ludekbrno »

To je možné, je fakt, že i když je iOS celkově dost uživatelsky omezený, tak appky mají v něčem lepší přístup k HW i systému. Něco by mohl google okopčit :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

je to škoda, asi mají zakázaný přístup do gyroskopu a tak. Tak třeba časem někdy:D.. nebo si počkám na S7, která už bude mít určitě optickou stabilizaci :D.. S6 není voděodolná, tak do ní nejdu :(
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od ludekbrno »

Je to divné, že to je tak omezené. Elektronickou stabilizaci měla už moje videokamera na kazety Hi8 před dvaceti lety. Nevím, proč to nedali do highendového telefonu, zvlášť když na to má veškerý potřebný hardware, který se skládá ze snímačů pohybu a obrazový čip s dostatečným nadbytkem počtu pixelů. No, snad příště :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mijakhany
Androiďák!
Příspěvky: 411
Registrován: stř 17. srp 2011 20:03:11
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 dual 9.0 P
Tablet: Asus EEE Pad Transformer TF701T
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od mijakhany »

Pady: zkoušel jsi nahrávat v režimu:HLADKÝ POHYB?
Za mě naprostá paráda na fotomobil. Jen díky ofic. fotoaparátu jsem nepřešel na CyanogenMod.
Ten režim se s ostatními nedá srovnat. Na lepší apku jsem taky bohužel nenarazil.
C35i,MT50,K700i,N6220clasic,N96,OMNIA II, SonyEricsson X10i, HH2, XperiaV, SG S5
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

Ahoj, jojo zkoušel jsem, ale je to už dávno. Video je pak šíleně veliké, což je jasné, ale stabilizace je lepší? nebo proč zmiňuješ hladké natáčení?
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od ocadlyo »

Je to režim videa s 60 snímky za sekundu. Stabilizace je lepší ale hlavně obraz je super plynulý.
Magic Earth Navigation
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

vím, že má 60 snímků za vteřinu, ale nenatáčím v něm, protože to každej telefon neumí přehrát a hlavně to neumí ani můj PC, není dostatečně výkonný :D takže z 5s videa je klidně 20s :D
mijakhany
Androiďák!
Příspěvky: 411
Registrován: stř 17. srp 2011 20:03:11
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9 dual 9.0 P
Tablet: Asus EEE Pad Transformer TF701T
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od mijakhany »

Jak psal Ocadlyo.
Pokud chceš nahrávat kvalitnější video, tak jedině v tomto režimu.
Pokud to nemáš na čem přehrát, tak to rozhodně oceníš v budoucnu. Otestuj na Full HD TV (třeba u známých) a pochopíš ;)
C35i,MT50,K700i,N6220clasic,N96,OMNIA II, SonyEricsson X10i, HH2, XperiaV, SG S5
pady.pady
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 28. úno 2012 17:04:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od pady.pady »

díky za info, vyzkouším až budu doma, mám full hd TV, popřípadě to budu házet na youtube, na tom mi fungujou videa s 60sn/s v pohodě :)
wancohoff
Androiďák!
Příspěvky: 627
Registrován: pát 16. pro 2011 17:16:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 12GB 256 GB Green
Mobil 2 / ROM: android 13 One UI 5

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od wancohoff »

skus tuto rom: http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... 9-t2986539 obsahuje stabilizaciu videa, a nejake funkcie ma z S6. nema ziadne bugy a vsetko funguje ...

EDIT by jumbo78: Odkazy nedávej do tagu CODE, ale URL. Nejsme warez fórum! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
Samsung Galaxy S20+
Edardom
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 27. črc 2017 13:29:54
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 3

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od Edardom »

Ahoj, hledám něco na stabilizaci obrazu a našel jsem tohle téma, tak se rovnou zeptám. Má vůbec cenu nějaká aplikace nebo jsme koukal, že se vyrábějí i držáky se stabilizací. Co myslíte, že bude lepší?
cunik.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: pát 18. srp 2017 18:34:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade L5
Rom: všechno origo

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od cunik.cz »

Rozhodně držák. Ale u dnešních telefonů ta stabilizace je čím dál tím lepší. Takže za mně radši ten držák.
Edardom
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 27. črc 2017 13:29:54
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 3

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od Edardom »

Kolik tak stojí nějaké slušnější držáky se stabilizací?
bandit707
Droid
Příspěvky: 1443
Registrován: pát 10. pro 2010 1:21:46
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od bandit707 »

Ja som kúpil pred Vianocami so zlavovym kuponom tento za 85 Eur
Super.
Perfektne video o 3 triedy lepšie ako ked mobil drzim v ruke, niekedy to vyzera az profesionalne, akoby mobil išiel na koľajniciach

Dobrá zabavka

https://m.tomtop.com/p-d4766.html
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini
Edardom
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 27. črc 2017 13:29:54
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 3

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od Edardom »

Jo díky za tip. Rozhodně to vypadá zajímavě. :-) Zkusím si najít nějaké video z toho.
Edardom
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 27. črc 2017 13:29:54
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 3

Re: Aplikace pro stabilizaci videa pro S5

Příspěvek od Edardom »

Tak jsem koukal na tohle video a to Feiyu Tech SPG vypadá dobře. Asi ho taky koupím. Ještě jednou dík za tip :D
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuze“