Samsung Galaxy S5 - ROM/ROOT/FWRoot pomocí ODIN

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marketa1989
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 25. pro 2015 12:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy J5 Duos

Root pomocí ODIN

Příspěvek od Marketa1989 »

Ahoj, mám Samsung S5, android 5. Pokoušela jsem se o root:
Jak rootnout Samsung Galaxy S5 (SM-G900F)?

Stáhněte a rozbalte soubor CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip (je velký 21,4 MB) (alternativní odkaz).
Obsahem balíčku jsou, kromě dalších, soubory Odin3-v3.07.exe a CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5.
Pokud je telefon připojený k počítači, odpojte ho.
Spusťte aplikaci Odin3-v3.07.exe.
Klepněte na tlačítko PDA a vyberte soubor CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5.
Zapněte telefon v režimu „download mode“ (vypněte ho a pak zapněte současným stiskem tlačítek pro snížení hlasitosti+zapnutí+Domů).
Pokud je to nutné k potvrzení stahování, klepněte na tlačítko Potvrdit nebo zadejte pomocí příkazového řádku adb restart.
Připojte telefon k počítači kabelem přes USB.
V aplikaci Odin se přesvědčte, že není aktivní volba Re-Partition.
Stiskněte tlačítko Start.
Vyčkejte dokončení instalace (asi 30 sekund).
... všechno se mi povedlo. Po zapnutí telefonu jsem měla SuperSU. Jen jsem si chtěla zkontrolovat, zda opravdu mám ten root. Stáhla jsem si aplikaci Root Checker pro. Klikli, nebo jak to nazvat na ,,Verify root". Jak tam běží ten čas, tak mi běžel dvakrát a vyjela hláška - root access is not propadly operation or granted on this device.

Nemůžu si pomoct, v čem je chyba, co se pokazilo, nebo co stalo? Může mi prosím někdo pomoct? :shock:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Root pomocí ODIN

Příspěvek od don_alex »

Vůbec nic. Root checker je absolutně nespolehlivý. Nainstaluj třeba Titanium Backup, ten Ti řekne hned a se 100% jistotou, jestli root máš nebo ne. :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Marketa1989
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 25. pro 2015 12:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy J5 Duos

Re: Root pomocí ODIN

Příspěvek od Marketa1989 »

don_alex píše:Vůbec nic. Root checker je absolutně nespolehlivý. Nainstaluj třeba Titanium Backup, ten Ti řekne hned a se 100% jistotou, jestli root máš nebo ne. :-)
Nakonec nemám root, bohužel.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Root pomocí ODIN

Příspěvek od don_alex »

Za prvé si zkontroluj, jestli používáš CF-Auto-Root pro svůj telefon, to znamená, spusť si znovu download mód a podívej se na typ telefonu. Pokud máš SM-G900F, musíš použít CF-Auto-Root pro SM-G900F, žádný jiný.

Pokud máš správný CF-Auto-Root, flashni nejdřív přes ODIN stock FW, pro jistotu udělej factory reset a pak znovu rootni pomocí CF-Auto-Rootu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Marketa1989
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 25. pro 2015 12:52:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy J5 Duos

Re: Root pomocí ODIN

Příspěvek od Marketa1989 »

don_alex píše:Za prvé si zkontroluj, jestli používáš CF-Auto-Root pro svůj telefon, to znamená, spusť si znovu download mód a podívej se na typ telefonu. Pokud máš SM-G900F, musíš použít CF-Auto-Root pro SM-G900F, žádný jiný.

Pokud máš správný CF-Auto-Root, flashni nejdřív přes ODIN stock FW, pro jistotu udělej factory reset a pak znovu rootni pomocí CF-Auto-Rootu.

Teď přes titanium backup mi ukázalo, že mám root přístup. Díky moc. Chtěla jsem dát palec nahoru, ale nejde mi to. :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Root pomocí ODIN

Příspěvek od don_alex »

Tak podle čeho jsi usoudila, že nakonec root opravdu nemáš? :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 - ROM/ROOT/FW“