LG Optimus L7 (P700) - Obecná diskuzeLG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Zatnaktel
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31. led 2015 14:11:47
Typ mobilu / ROM: LG P710 Optimus L7 II Android 4 1 2 ROOT
Twitter: Zatnaktel

LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od Zatnaktel »

Zdravím,
v poslední době mi telefon začal hlásit, že je v interním úložišti nedostatek místa. Řešil jsem to klasickým způsobem, promazání zbytečností (cache apod.). Jenže včera mi začala aplikace Úložiště kontaktů hlásit problém sama. Podíval jsem se proto do aplikací a s podivem zjistil, že Úložiště kontaktů zabírá víc než 500MB dat v paměti. Jenže po 10 minutách systémové upozornění o nedostatku zmizelo a Úložiště kontaktů z ničeho nic zabíralo 100MB. A stalo se mi to už dřív, ale to to nedosahovalo takových hodnot. Od včerejška se tento scénář opakoval asi 3x. Vůbec se mi to nelíbí a nemám páru, co to může způsobovat. Synchronizace? Ale proč tolik dat?
Momentálně zabírá 436MB. A to mi příjde docela hodně.

Díky za všechny úvahy a nápady.
Zatnaktel
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31. led 2015 14:11:47
Typ mobilu / ROM: LG P710 Optimus L7 II Android 4 1 2 ROOT
Twitter: Zatnaktel

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od Zatnaktel »

Jak je možné vidět na screenshotech, během 3 minut se mi takovým způsobem změnila velikost úložiště.

Obrázek

Obrázek

Taky je možno si povšimnout, že se to stalo právě při synchronizaci. Netuším, proč se mi ale synchronizuje několikrát denně, když ke změnám ani nedochází. A už vůbec mi nejde do hlavy, proč zabírá tolik místa.
Naposledy upravil(a) Zatnaktel dne sob 31. led 2015 18:42:22, celkem upraveno 1 x.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od xanthor »

Obrázky se mi nenačtou. Možná by šlo vytáhnout např. přes Helium data příslušné aplikace (předpokládám, že jsou v /data/data) a podívat se, co tam zabírá to místo.
Zatnaktel
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31. led 2015 14:11:47
Typ mobilu / ROM: LG P710 Optimus L7 II Android 4 1 2 ROOT
Twitter: Zatnaktel

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od Zatnaktel »

Po restartu telefonu a několika synchronizacích se mi velikost ustálila na 123MB. V /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db je 121MB dat a vedle toho pár příslušných souborů a databáze, které dohromady dávají ty odpovídající 2MB. Takže se teď tváří, že je v pohodě. :facepalm:
Z toho teď už nezjistím, kde byl problém. Mám ale obavy, že by se to hypoteticky mohlo opakovat.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od xanthor »

To contacts2.db bude pravděpodobně SQLite databáze, kterou otevřeš asi nejjednodušeji na PC např. tímto (nemám zkušenosti, teď jsem vygooglil):
http://sqlitebrowser.org/
Zatnaktel
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31. led 2015 14:11:47
Typ mobilu / ROM: LG P710 Optimus L7 II Android 4 1 2 ROOT
Twitter: Zatnaktel

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od Zatnaktel »

Pravděpodobně to nebude v contacts2.db, protože při momentálním zahlcení interní paměti jsem se na ni záměrně díval a velikost databáze je stejná. Koukal jsem i do adresáře /data/data/com.android.contacts, ale v podadresářích /cache, /lib, a /shared_prefs nic není. Takže nevím, kde by to mohlo být. Zbývající adresáře v /com.android.providers.contacts jsou stejné jako předtím. A po další synchronizaci je to zase v pořádku. Nechápu.
Zatnaktel
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31. led 2015 14:11:47
Typ mobilu / ROM: LG P710 Optimus L7 II Android 4 1 2 ROOT
Twitter: Zatnaktel

Re: LG P710 - měnící se velikost úložiště kontaktů

Příspěvek od Zatnaktel »

Ze zoufalosti jsem udělal zálohu kontaktů a komplet celému úložišti smazal data. Po obnově se mi už víc než 24 hodin tato záležitost neopakovala. Do přiště už vím. A pro jistotu jsem si doinstaloval backup scheduler. 8-)
Kdyby se s podobným problémem někdo setkal, doufám, že mu to pomůže stejně, jako mně. :yes:
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus L7 (P700) - Obecná diskuze“