LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuzePomalý zápis na SD v Mass Storage režimu

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
maximal
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06. zář 2012 23:37:12
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Ipad 2

Pomalý zápis na SD v Mass Storage režimu

Příspěvek od maximal »

Telefon jsem koupil v září a od té doby jsem tam měl GB 2.3.4 od T-Mobile. SD karta noname 16GB (která dřív chodila v Blackberry Storm cca 10MB/s čtení, 6MB/s zápis) mi tam chodila 16MB/s čtení, ale zápis jen cca 1,5MB/s při zapojení v Mass Storage režimu. Koupil jsem proto novou ADATA 16GB class 10 a ta chodila 18/10 MB/s, takže se to zdálo vyřešený.
Celkově byl ale ten telefon skoro nepoužitelnej, jak byl pomalej, což se prakticky uplně vyřešilo přechodem na ICS ... nejdřív stock V30B, teď IZS 0.4. Jedinej problém je, že na obou mi ta karta sice pořád čte 18MB/s, ale zápis spadnul na 4MB/s (někdy i 3). To se týká jen Mass Storage rychlostí, v SD Tools mi to teď ukazuje čtení 23MB/s, a zápis 9MB/s (v stock ICS 19/9). Zkoušel jsem v No-frills CPU měnit I/O časovač a žádná prokazatelná změna.
Kartu jsem zkoušel formátovat na FAT32 v telefonu i ve čtečce v počítači - kde běžně zapisuje 11MB/s, i když jednou měla pár minut, kdy taky jela jen kolem těch 4MB/s.

Může bejt vadná karta? Nebo jen nekompatibilní? Děje se někomu dalšímu?
Uživatelský avatar
KM7ECZ
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. bře 2012 18:02:04
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus White
Rom: IZS

Re: Pomalý zápis na SD v Mass Storage režimu

Příspěvek od KM7ECZ »

Zdravím,
taky se potýkám s tímto problémem, mám kartu Kingston microSD 16GB class 10 (test karty v PC sekvenční zápis 14MB/s a čtení 19MB/s, file system FAT 32). Pokud si dobře vzpomínám tak na androidu 2.3.4 (ROM Zeus 6.4) jsem v telefonu těchto rychlostí dosahoval. Nyní na 4.0.4 (ROM IZS 0.4) zápis nepřesáhne hodnotu 2MB/s a na 4.1.2 (ROM CM 10) zápis dokonce pod hranicí 1MB/s, čtení je na obstojných 17MB/s. Ovladače od LG mám aktuální.

Zkusím si ještě pohrát s nastavením, ale IMHO asi bude bota někde v kernelu androidu. Ještě zkusím 4.2.2 (CM 10.1), ale moc slavně to nevidím.
"Nikdo není více beznadějněji zotročený než ti, kdo falešně věří, že jsou svobodní."
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuze“