Ostatní telefony MotorolaMotorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Odpovědět
majtin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02. led 2016 14:58:31
Typ mobilu / ROM: samsung gt-s 5560

Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od majtin »

Uvažujeme o koupi tohoto telefonu Motorola Droid 4 z amerického Ebay: http://www.ebay.com/itm/Motorola-Droid- ... SwuMFUbi15 . Potřebuji vědět, jestli mi tento telefon bude v ČR fungovat a případně co pro to budu muset udělat, aby fungoval (odblokování ?). a případně kolik mě to bude stát. Je to tak, že minimálně budu muset upgradovat na ICS, protože s Androidem 2.3 bych se v ČR nechytal? Díky
Naposledy upravil(a) majtin dne sob 02. led 2016 16:19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Motorola Droid 4 nákuppřes Ebay z USA

Příspěvek od LivArt »

Nebude, protože je pro verizon a jen CDMA.
majtin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02. led 2016 14:58:31
Typ mobilu / ROM: samsung gt-s 5560

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od majtin »

Na anglické wikipedii píšou toto: "As initially marketed by Verizon, when first launched, the Droid 4 was not capable of roaming in countries with non-CDMA wireless networks. However, after installing the update from Android 2.3 to Android 4.0, global roaming is automatically enabled on the handsets, allowing the Droid 4 to use GSM bands and provide HSPA data connections outside the US."
Takže to neplatí pro tenhle konkrétní telefon? A upgrade na ICS nepomůže?
Ještě jsem k tomu našel toto vlákno:http://www.droidforums.net/threads/droi ... im.223178/
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od LivArt »

To on třeba pomůže, ale pořád je to telefon pro Verizon a ty rády bejvají blokovaný a nikdo mimo Verizon s tím nemusí hnout. Pak záleží na tom, jak k tomu dotyčnej přišel (dotovaný telefony bývají blokovají, nedotovaný se dají koupit i jako globální verze bez simlocku).
BTW vychází to celý asi na 2600 korun a pořád to má CPU od TI, to je snad lepší peníze naházet do kanálu.
majtin
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02. led 2016 14:58:31
Typ mobilu / ROM: samsung gt-s 5560

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od majtin »

Dobrá tedy, zkusím se zeptat přímo prodejce jak je to s úrovní blokace a s možností používat to mimo jiné sítě než Verizon. Zatím díky
Uživatelský avatar
nerd
Androiďák!
Příspěvky: 425
Registrován: pát 16. pro 2011 17:50:07
Typ mobilu / ROM: Essential PH-1/stock 8.1
Mobil 2 / ROM: LG H870 DS

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od nerd »

vsetko by ti malo fungovat bez problemov a aj bez upgrade.
motorola pre verizon mala vzdy medznarodne GSM odblokovane! a podla tohto
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1766479
to tak ma aj droid 4. zablokovane ma iba americke GSM siete, sam som mal par telefonov od verizon a vzdy fungovali u nas bez probemov, jedine co bolo tak po restarte ta telefon upozornil ze nie je v domacej sieti a ci sa chces pripajat na net :D
goo.gl/qXHfRf
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od ludekbrno »

majtin:

To chceš opravdu v roce 2016 kupovat telefon s prehistorickým androidem 2.3? Ten telefon už musí být pořádná vykopávka :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Systematik
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: stř 17. říj 2012 15:17:47
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr HD xt925
Mobil 2 / ROM: Nokia 6700 slide + Ace 2 i8160P JB
Twitter: N / A

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od Systematik »

Pokud není hlavním důvodem HW klávesnice, doporučil bych spíše RAZR HD (xt925) - má evropské LTE 3(1800), 7(2600) a 20(800)
a za cca Kč 5000,- (např. http://www.ebay.com/itm/Motorola-RAZR-H ... Swk5FU1Mb- ) je to solidní kus hardwaru.
paulgaugin
Androiďák!
Příspěvky: 295
Registrován: úte 06. lis 2012 9:07:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od paulgaugin »

Pokud něco s opravdu dobrou klávesnicí, tak použity BlackBerry Passport stojí cca sedm tisíc a Android aplikace na něm poběží mnohem lépe.
dracekvo
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: úte 05. říj 2010 13:09:59
Typ mobilu / ROM: Motorola Droid 4 - CM11

Re: Motorola Droid 4 nákup přes Ebay z USA

Příspěvek od dracekvo »

Líbí se mi jak tu radí a kritizují lidi kteří o Droidu neví vůbec nic.

Mám Droida 4 od Verizonu a v ČR funguje bez problému. Je potřeba ho flashnout ROM a já pokaždé musím ještě nahrát nějakou apku k modemu, aby se mi to chytlo s českou sim. Je sice LTE, ale nepodporuje české normy. Takže je GSM a 3G.

Na Droidu 4 je živá komunita cyanogenmoc a aktualiza ce mi vychází cca 3 do týdne. O víkendu zrovna vyšel CM13 což je Android Marshmallow. Kterej z těch co se tu smáli že Droid je vykopávka s androidem 2.3 má na tom svém moderním 5" krámu takovouhle podporu a rychlost oprav, hmm?

Komfort psaní na pseudo mini klávesnici BlackBerry se vůbec nedá srovnávat s komfortem psaní na klávesnici jakou má Droid.

Ale je třeba si uvědomit, že je to starší telefon a stále si drží zajímavou cenu. Nemá cenu kupovat telefon v hodnotě 2 tisíc z USA, když poštovné bude stát 1/2 ceny toho telefonu. To raději sleduj české bazary a prostě si počkej, až se nějakej objeví na prodej.
Pokud ho vyloženě nechceš kvůli QWERTY slide klávesnici, jsou na trhu lepší volby. Pokud trváš na klávesnici, momentálně asi lepší model telefonu neseženeš.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Motorola“