Ostatní telefony Sony / Sony EricssonXperia Z1 Compact - zapnutí ANT+ v režimu letadlo

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
maf505
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 compact

Xperia Z1 Compact - zapnutí ANT+ v režimu letadlo

Příspěvek od maf505 » úte 02. kvě 2017 16:54:45

Ahoj, stařičkou Xperii mini (ST15i) jsem nahradil Xperií Z1 Compact (Android 5.1.1). K mému nemilému překvapení u ní ale při přechodu do režimu letadlo vypne i ANT+. U ST15i to bylo nezávislé.

Je nějaký způsob, jak
a) zapnout ANT+ v režimu letadlo (aplikace, nastavení které jsem přehlédl)
b) naopak vypnout GSM* rádio telefonu**, abych nemusel přepínat do letadla a přitom zůstalo běžet jen ANT+ (nějaká aplikace?)
* myslím to rádio, co komunikuje s mobilní sítí, omlouvám se, jestli se to jmenuje jinak - to jen upřesňuji, že nemyslím GPS :-)
**možná stačí vyndavat a vracet SIM, ale touto cestou bych jít nechtěl, vypínat bych chtěl relativně často (určitě několikrát týdně)

Závěrem odpověď na otázku proč to chci: Xperii mini jsem používal jako navigaci a sporttester. Totéž jsem čekal od Z1C, která je jinak skvělá. Proč vypnutí GSM rádia:
- výdrž baterie (v režimu letadlo nebyl problém 1-2 dny nepřetržitý záznam, bez něj jsem nedal ani den - asi v terénu časté přihlašování...)
- vyzařování (telefon mám přímo na těle v kapse, snad nejsem paranoidní, ale tohle mi už přišlo zbytečně moc)

Pokud tohle téma patří do jiné rubriky, omlouvám se a prosím o nasměrování.

Díky všem :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“