Ostatní telefony Sony / Sony EricssonJak odemknout root access? - M4 Aqua

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Jak odemknout root access? - M4 Aqua

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 14:06:49

Ahoj všem,

možná vám připadám jako noob, co neumí Googlit. Jistě, že jsem Googlil a nalezl jsem hodně článků a videí "how to", ale každý článek jiný a jeden pofidérnější než druhý. Jeden bylo stahování nějaké neofficiální aplikace do mobilu, druhý návod by stahování pofidérní aplikace do PC, třetí článek by hodně starý,..

Nerad bych to pos**a, tak se mnou prosím mějte strpení. Raději si nechám poradit ověřený návod, než na internetu sáhnout po prvním návodu co uvidím. Vzhledem k tomu, že tomu nerozumím a dělám takovou věc prvně, tak nedokáži zhodnotit, který návod je OK.

V podstatě jsem se jen přišel zeptat na nějaký jednoduchý, aktuální a zaručené funkční návod pro ROOT a případně i pro zavedení toho Link2SD, koupil sem si nějakou lepší paměťovku a chtěl bych na ni přesunout aplikace.

Děkuji všem za doporučené návody.

sirThomas
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od sirThomas » čtv 15. bře 2018 14:20:28

Stačí pohledat na XDA tam je návodů spousta, ale pokud nemáš ponětí co je root a co to udělá se systémem tak by jsi ho sám dělat neměl. Je možné že budeš muset flash pomocí Stock ROM když se to posere.

jedno dotaz na googlu a hned vím že třeba takto:
https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... t-t3725341
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 16:06:40

No a to je právě hned ten nesmysl. Četl, sem, že to má být jednoduché a pouze přes aplikaci v mobilu a ty mi posíláš článek na složitý ADB pomocí počítače. Proč bych to měl nechat někomu kdo se v tom vyzná? Když bude kvalitní návod krok za krokem, tak to musí zvládnou i orangutan ne? Proto sem právě napsal. PROSÍM O JEDNODUCHÝ FUNKČNÍ NÁVOD KROK ZA KROKEM, IDEÁLNĚ POMOCÍ APLIKACE PŘÍMO V MOBILU

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » čtv 15. bře 2018 16:36:48

Kdyby to bylo tak jednoduché tak to dělá každý. One Clik Root aplikace fungovala na 4.4 se specifickou chybou v kernelu. Pokud hledáš one click root na A 6.0 tak good luck. To co jsem poslal je funkční návod podle XDA

EDIT: Jak orangutan? Když se modifikuje systémový oddíl tak se může cokoliv posrat. Nebo když budeš se hrabat ve windows ve složce SysWOW64 tak ti to nemůže havarovat?

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 16:53:57

Acho jo, já nikdy do rootu nechtěl jít, nedávno mi to admin tohoto fóra podal tak, že je to jednoduché plus článek na internetu zabývající se androidem mě ujistil, že se při odemykání rootu nedá nic pokazit. A teď koukám, opak je pravdou... No zkusím to dát někomu kdo se v tom vyzná, kolik takové odemknutí rootu může stát? Je to většinou služba na počkání, předpokládám správně?

No už jsem našel návod přímo pro můj telefon a měl by být funkční, tak to asi zkusím.
EDIT: nezkusím, není kompletní chybí tam část s ABD
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... owFXvarO4s

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » čtv 15. bře 2018 17:01:19

Kolik to stojí? V Servisech se to běžně nedělá co já vím. Prostě je lepší si nejdříve nastudovat co to root znamená například tady
https://android-navody.cz/co-je-to-root/

EDIT: A před rootem si stáhnout Stock ROM a najit si jak se flashuje kdyby se něco posralo. Ale to je základ + mít vždy zálohu dat!!!

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 19:03:26

Já si o tom samozřejmě něco přečetl a co je root vím i bez čtení. Mě nejde o čtení ale o funkční návod krok za krokem, který mě provede vším co je potřeba od zálohy ROm, před ABD a ROOT po práci s link2sd.

Případně mohu zkusit nějakou facebookovou skupinu o mobilech a požádat tam, jestli není někdo z okolí, co by mi to zmáknul.

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » čtv 15. bře 2018 19:09:12

tahoma píše:
čtv 15. bře 2018 16:06:40
No a to je právě hned ten nesmysl. Četl, sem, že to má být jednoduché a pouze přes aplikaci v mobilu a ty mi posíláš článek na složitý ADB pomocí počítače. Proč bych to měl nechat někomu kdo se v tom vyzná? Když bude kvalitní návod krok za krokem, tak to musí zvládnou i orangutan ne? Proto sem právě napsal. PROSÍM O JEDNODUCHÝ FUNKČNÍ NÁVOD KROK ZA KROKEM, IDEÁLNĚ POMOCÍ APLIKACE PŘÍMO V MOBILU
ZAPOMEŇ

Návodů je plnej internet. Kdybys použil google, našel bys videonávod (!!!) v češtině (!!!) od lidí z Xperia.cz.

Minimálně flashování stock ROM je pro všechy telefony Sony stejný (XperiFirm a Flashtool).
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 20:24:17

Kdyby sis přečetl první příspěvek, tak víš. :-)

Všichni chytrý jak rádia, bych chtěl vidět Vás, když jste to ještě neznaly.
Pochopitelně, že návod vygooguje každý blbec během pár vteřin, jenže návod je 1% celkové práce...

Lidi, kteří se něco naučili a pak machrují na ostatní, že je to hračka, "stačí si to vygooglit" nemám zrovna v oblibě. :-)

Jinak: Našel jsem nějaký nástroj: https://www.oneclickroot.com/rootable/ zadal jsem informace o telefonu, stáhnul jsem a nainstaloval program do PC pro můj telefon. Jenže nevím jestli jsem napřed neměl řešit nějaký ten ABD? Našel jsem jen návod na instalaci tohoto programu, ale nic víc. Prostě návodů je mraky, ale nemůžu najít žádný kompletní na tož u kterého bych měl jistotu, že mi fakt bude fungovat. :-)
Naposledy upravil(a) tahoma dne čtv 15. bře 2018 20:32:24, celkem upraveno 1 x.

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » čtv 15. bře 2018 20:29:14

Řekl bych,že většina co chtěla root víc četla než kecala;-)
Návod máš tak to pořádně přelouskej, udělej zálohu a šup na věc,nikdo to za tebe neudělá. Každý z nás to někdy dělal poprvé....trochu ti to zvedne tlak a když se to pos.re tak se ještě přiučíš jak flashových romky :twisted:

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » čtv 15. bře 2018 20:34:22

Ajo, vlastně návod mám, nevšiml sem si toho odkazu hned v prvních příspěvcích. Zkusím to tedy, díky.

Je to návod uplně k prdu:
1. Stáhněte si Flashtool - Stáhnul sem si nějaký soubor *.fttf nic víc, žádné další informace. :-D

No zkusím nějak slepit 20 návodů do hromady, ale pochybuji, že tohle dopadne dobře, akorát si dose** mobil a budu naštvanej. Kdejakej blbec udělá návod a všechny jsou k ničemu a nekompletní.
Naposledy upravil(a) tahoma dne čtv 15. bře 2018 22:42:58, celkem upraveno 1 x.

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » čtv 15. bře 2018 22:40:05

Never ever žádný one-click nástroje. To je cesta k cihle.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 1:23:19

Použil jsem doporučený XperiFirm a Flashtool, ani pořádně nevím čeho jsem docílil, ale povedlo se. V podstatě jsem si myslel, že tak se dělá záloha, jádra androidu od výrobce, postup mi proto nedával smysl a začal dávat až s pokusem o zapnutí. A to je prostě problém tepoužitelných návodů. Budď je návod udělanej tak, že to pochopí jen ten, kdo to umí , páč tam naprosto chybí instrukce a nebo tam instukce jak postupovat jsou, ale už tam chybí informace "co se vlastně dělá". A ještě se mi vysmějete, že si neumím najít návod přes google. :-)

Jediný rozdíl co vidím po zapnutí je, že se mi píp telefon. Na celý screen jen jen log t-mobile a mobil se ani nezapne.... To sem se zase navezl do sraček... :-(

Nejde vypnout, nejde zapnout, nejde nic, ani baterku z něho nelze vyrvat, když je integrovaná na pevno...

Nepochopil, proč to prostě nejde nějak jednodušeji, klidně už integrovaná možnost, se na začátku zeptat, jestli chci používat zařízení jako root a ne dělat takový krávoviny, který přestože sem dělal krok za krokem, tak se mi zblázní telefon, v jakým vesmíru to žiju, přesně sem to čekal. Proč myslíte, že sem se jak bbec ptal na nějaký ověřený návod, s stejně sem jel podle návodu na prd.

Mezitím co sem si naštvaný stěžoval, tak se po několika minutách mobil ráčil načíst. Nikdo mi nikde ani v tom hloupým návodu neřekl, že se mi mobil resetuje do nějakého na půl rozbitého továrního nastavení (všechny data v prčicích, aplikace, kontakty, všechno), budu týden v kuse instalovat a konfigurovat všechno zase... s tím, že je to na půl česky na půl anglicky a nefungují nějaké aplikace od google, furt mi tu skáče nějaká varovná hláška. Mě se tak moc chce být sprostý! :-) Proč je to takhle na prd? Nejradši bych ten telefon prohodil oknem a koupí nějakej huawei nebo podobný co má velkou interní paměť, abych nemusel řešit takovýhle hovadiny... Normálně je mi z toho špatně od žaludku, sem zvědav, jestli usnu.

EDIT: Už sem se trochu uklidnil, vzpomněl sem, si, že by neměl být problém obnovit zálohu aplikací a kontaktů z flashky, což mi ušetřilo několik hodin nervů a práce, obnovila se samozřejmě jen část, ani sem si nemyslel (nevěřil), že by to fungovalo jak má a obnovily se všechny aplikace včetně jejich nastavení. :-)

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » pát 16. bře 2018 8:21:31

tahoma píše:
pát 16. bře 2018 1:23:19
Nepochopil, proč to prostě nejde nějak jednodušeji, klidně už integrovaná možnost, se na začátku zeptat, jestli chci používat zařízení jako root a ne dělat takový krávoviny, který přestože sem dělal krok za krokem, tak se mi zblázní telefon, v jakým vesmíru to žiju, přesně sem to čekal. Proč myslíte, že sem se jak bbec ptal na nějaký ověřený návod, s stejně sem jel podle návodu na prd.
Proč to tak je? Protože
1) Bezpečnost => myslíš si že nějaká aplikace by si to jenom zapla root a udělal ti z toho spam server nebo něco podobného?
2) Uživatelé => Každý by si to zapnul a výrobce by nestačil reklamovat telefony, uživatel root se v linuxu neověřuje může dělat cokoliv (například i smazat jádro OS) !
3) Secure boot, Samsung KNOX.... a mohl bych pokračovat

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 9:36:19

Vidíš to moc úzce a co takhle defualtní firmware nebo jak se to jmenuje, to co sem teď změnil výrobci dali na nejakou flash paměť typu EEPROM a když si klient dá root a pokazí si telefon, tak stačí zmáčknout nejakou kombinaci a z eeprom se obnoví defaultní firmware. Možná používám výrazy špatně, ale snad mě chápeš. Nicméně nemusíš mít strach, že by amatéři při prvotní konfiguraci si dávali root, když by bylo durazně doporučené amatérům zvolit klasickou možnost místo rootu a vysvětleno, ž tím hrozí znefunkčnění telefonu apod, tak si root nikdo kdo tmu nerozumí nedá.

No jestli to dobře chápu, když flashtool už mám za sebou, měl bych se pustit do ABD nebo ADB či co to je :-D

BTW: Chápu dobře, že téhle otravné t-mobile verze se už nezbavím a tu defaultní verzi co jsem tam měl už nijak zpět nezískám, měl jsem tam předplacený software... Když dám "obnovit do továrního nastavení, tak si asi nepomůžu, jen se me resetuje ta nová t-mobile verze z toho xperiafrim co sem tam nahrál flashtoolem co?

P1azer
Droid
Typ mobilu / ROM: P20 Pro
Mobil 2 / ROM: iPhone 6
Tablet: /Mobil 3: Mate 8
Tablet 2 / ROM: Nexus 7

Příspěvek od P1azer » pát 16. bře 2018 9:43:43

Je vidět, že nemáš žádné zkušenosti s Linux based systémem. On totiž root na linux (takže i android) systému není to stejný, jako administrátor ve woknech, víš... proto bych taky nikdy nedoporučoval dělat něco typu "one click root" a podobné zvrácenosti. A taky proto není standardně v základu ten přístup povolen a je to jen z důvodu bezpečnosti a i zabezpečení.

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 10:19:31

Může mi prosím někdo poslat návod jak mám pokračovat? Ten návod co mám je úplně k ničemu, nerozumím mu. Jsou tam čtyři body a všechny mi přijdou stejné:
- Flash Stock Android 6.0.1 ROM with Flashtool (Wipes checked). I recommend 26.3.A.1.33 for the E2303 model. You can find Stock ROMs in this post.
- Flash TWRP from ADB: "fastboot flash recovery recovery.img" (I tried with v3.0.2.0 and also the new v3.2.1-0 recently published here!)
- Flash custom kernel (SkyMelon 8.1 or 9 without-root) from TWRP. Download v8.1 from this post or v9 directly here: 9-20171210-no-root.zip. Wipe Dalvik/Cache after install it.
- Flash the latest version of Magisk with TWRP. Wipe Dalvik/Cache after install it. GitHub repo: https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases

Nevím co mám dělat, můžete mi alespoň napsat česky nějakou osnovu jak, čím pokračovat? Návody už si dohledám. Zatím mám jen nějaké flashnutí pomocí xperifirm a flashtool.

BTW: Chápu dobře, že téhle otravné t-mobile verze se už nezbavím a tu defaultní verzi co jsem tam měl už nijak zpět nezískám, měl jsem tam předplacený software... Když dám "obnovit do továrního nastavení, tak si asi nepomůžu, jen se me resetuje ta nová t-mobile verze z toho xperiafrim co sem tam nahrál flashtoolem co?

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » pát 16. bře 2018 10:47:17

Když to čtu tak mě jímá hrůza. Radši ten telefon přeflashuj na poslední Stock ROM a dál s tím neexperimentuj nebo to umrtvíš nadobro...

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 10:49:50

Místo vysvětlení jak na to mě od toho odrazovat, velmi přínosný příspěvek, děkuji.
Když neumíš nebo nechceš poradit, tak mě přece od toho nemusíš odrazovat ne?
Umrtvím ho, ale jen z důvodu, že jsi mi neporadil a já to udělám podle "nějakého" článku z Google...

Jsem hodně technický tip, nemůžeš mě odsuzovat z a to, že nesáhnu po prvním návodu co vyhodí google a taky za to, že mám rezervy v AJ. :-)
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 10:56:34, celkem upraveno 1 x.

ac1893
Robot
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t

Příspěvek od ac1893 » pát 16. bře 2018 10:52:11

Potřebuješ nejdříve seznámit s ADB - https://www.svetandroida.cz/adb-prikazy-201506/
až to pochopíš tak tady je návod (nevím jaké číslo má ta tvoje Xperia M4 Aqua) kdyby tam nebylo tak napiš
návod - https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... t-t3421932

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » pát 16. bře 2018 11:00:14

tahoma píše:
pát 16. bře 2018 10:49:50
Místo vysvětlení jak na to mě od toho odrazovat, velmi přínosný příspěvek, děkuji.
Když neumíš nebo nechceš poradit, tak mě přece od toho nemusíš odrazovat ne?
Umrtvím ho, ale jen z důvodu, že jsi mi neporadil a já to udělám podle "nějakého" článku z Google...

Jsem hodně technický tip, nemůžeš mě odsuzovat z a to, že nesáhnu po prvním návodu co vyhodí google a taky za to, že mám rezervy v AJ. :-)
Nikdo někoho neodsuzuje, jen skoro všechny návody jsou v AJ. Tak jsi měl napsat že anglicky to číst nebudeš :-) Všichni tě odsud budeme odkazovat na XDA tam jsou návody skoro na všechno

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 11:08:36

Mě samozřejmě nedělá problém prokousat se jakýmkoliv návodem step-by-step, to zvládne každý, i neajťák, pokud není postižený a bez poruchy soustředění nebo nemá nějaký jiný handycap. Že je návod v AJ je v pořádku, problém je, že ty návody jsou k ničemu, není vůbec popsaný co se dělá, k čemu je to dobrý, co je výstupem návodu, já pak čumím jak puk, že se mi mobil celej resetuje do nějakého divného netovárního nastavení.. :-D Kdyby v návodu byl úvod, tento návod je o tomhle, docílíme tím tohle, děláme to protože, na konci návodu získáme přehrání defaultního firmware našim staženým firmwarem z internetu, tudíž přijdete o veškerá data. Namísto toho se návod jmenuje jen "flash your mobile with flashtool" co já vím co si pod tím mám představit.

ac1893: se pokusil mi to podat, abych věděl co mám dělat, ale reálně mi vůbec nepomohl. 1) Seznámit se s ADB 2) Udělej tohle, tak tady je návod. to je přesně styl co mi je k ničemu. Chtělo by to více polopaticky, pořád do kola opakuji, že jsem to nikdy nedělal a ty návody z xda jsou ořezaný a nevím ani co dělám a uživatel ac1893 udělal totéž. Takže se s ABD mám jenom seznámit, ale nic s ním nedělat jo? :-) Nebo udělat všechno co je na zmíněné stránce? I když pochybuji, že mi k něčemu bude zachycování systémových logů do konzole ABD...

Přitom já po vás chci jen:
1. Odemknout zařízení boot loaderem, abys mohl provést root, návod zde: příklad: https://xda-forums.net/bootloader-how-to-unloct-device
2. Stáhnout do PC rootking, program tě provede a bude ti říkat co máš dělat, program stáhni z officiálního zdroje: https://rootking.com/downloads
3. ....
4. Hotovo.

A zatím od Vás samotných i z uživatelů fóra XDA jsem dostal informace pouze typu:
1. Flashnout TRTFTF neco ABD bla bla bla
2. Bla bla bla

Prostě nic neříkající odborné věci ze kterých já jako ten co to dělá prvně pochopí kulový.
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 11:14:03, celkem upraveno 2 x.

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » pát 16. bře 2018 11:13:41

Takže polopaticky:
1) Odemknout bootloader
2) Flashnout TWRP
3) Flashnout Super Su
4) Done

Něco takového?

PS: Snad na to najdu a doplním odkazy na XDA...
EDIT Kompletně popsáno tady: https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... h-t3247939

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 11:15:49

Tak nějak jsem to myslel, děkuji moc, jen bych ocenil kdybys ještě ke všem těm bodům připsal co to znamená a proč se to dělá. Abych pak nebyl překvapenej, že mi to reinstalovalo celý telefon :-D

EDIT: Dobré, už sem si všiml odkazu, kde je zdá se, všechno popsané, večer to zkusím, zatím děkuji.
EDIT2: Ne, to cos poslal je mi asi k ničemu? Je to pro model E2353 nikoliv pro E2303, který mám já?
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 11:19:32, celkem upraveno 3 x.

ac1893
Robot
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t

Příspěvek od ac1893 » pát 16. bře 2018 11:16:11

já ti poslal odkaz kde je krok za krokem návod na nainstalování a ovládání ADB příkazů ( v češtině) až to nastuduješ a pochopíš můžem pokračovat

sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » pát 16. bře 2018 11:20:34

tahoma:
Tvůj telefon nemám takže nevím jestli to smaže data. To je potřeba dohledat na XDA. Ale unlock se dělá pro to aby systém vzal upravený obraz systému nebo upravenou recovery přes kterou se pak dělá flash Super SU

PS: Ten odkaz co jsem tam dal je jako první odkaz z googlu na dotaz Sony Xperia M4 Aqua Unlock bootloader

https://www.google.cz/search?q=Sony+Xpe ... e&ie=UTF-8

EDIT: psal jsem obecně pro typ M4, nikde jsem si nevšinul že bys říkal že máš tento konkrétní kus...
EDIT2: Zase první odkaz viz: https://www.google.cz/search?ei=75irWva ... RtBLJkIYj4
Stačí použít google....

EDIT 3 (https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... d-t3415763)

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 14:33:24

ac1893

Zkusil jsem návod od tebe a zarazil jsem se. Zastavilo se to u "< waiting for any device >".
Krom toho mě zarazilo, že v návodu se píše:"Příkaz fastboot oem unlock odemkne zařízení řady Nexus (nebo značky HTC s použitím příslušného oficiálního nástroje)."

Ve vývojáři jsem povolil USB ladění plus jsem ještě povolil možnost "Povolit odemknutí OEM"

Microsoft Windows [Version 10.0.16299.309]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\micro>cd "c:\Program Files\adncd c:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools\
Název souboru či adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávná.

C:\Users\micro>cd C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools

C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools>adb devices
List of devices attached

List of devices attached
YT9113T6V3 unauthorized

List of devices attached
YT9113T6V3 device

C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot devices

C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot oem unlock
< waiting for any device >

sirThomas:

Dalo mi práci ostatní vysvětlit, že napsat dotaz do google a kliknout na první odkaz je to nejmenší. Jenže takový já nejsem, to skončí průserem, viz, že sem málem po**al telefon špatný návodem od tebe. Opakuji, že nechci, abyste mi posílali první na co kliknete, to umím taky, já potřebuji ověřený funkční návod pro můj telefon.

"EDIT2: Zase první odkaz viz: https://www.google.cz/search?ei=75irWva ... RtBLJkIYj4
Stačí použít google...." Na první pozici SERPu mám stejný článek co předtím (ten pro špatný model). Moc ti nedošlo jak funguje a že tvoje SERP vypadá jinak, než moje :-D Tudíž posílat odkazy na SERP Google není na místě.

Ale děkuji ti, že se mi snažíš pomoct.

Obecně:
Možná asi udělám lépe, když problém v postupu odemknutí bootloaderu a obecně o rootu se budu radit spíš přímo na XDA foru?
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 15:53:06, celkem upraveno 1 x.

policak
Robot
Reputace: 57
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » pát 16. bře 2018 15:52:13

Po přečtení vlákna si myslím, že by ses do rootu neměl pouštět. Sám jsi potvrdil, že na to nemáš buňky. Ale nic si z toho nedělej, není to nic, bez čeho bys nemohl žít.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák

Příspěvek od tahoma » pát 16. bře 2018 15:54:28

Špatně si mě pochopil, buňk na to mám, jsem hodně technický tip, jen se mi příčí použít vaše rady typu:

1. Jít na google
2. Napsat how to root
3. Pustit se do prvního návodu co mi google vyhledá

Nechci slyšet, že bych se do toho neměl pouštět apod.
Chci slyšet v čem je problém:
C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot oem unlock
< waiting for any device >

Ještě jsem to negooglil, v podstatě jsem celý den v jednom kole a nedostal sem se k notebooku. Jen zkouším kdyby někdo přímo nevěděl co s tím, jinak si s tím ještě zkusím pohrát, bude to nějaká prkotina v postupu, která mě nechce pustit dál.
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 16:02:50, celkem upraveno 2 x.

kralovicek
Droid
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » pát 16. bře 2018 15:56:23

...tebe bych chtěl mít v práci...ho.no dělá a jenom kecá... :facepalm:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“