Ostatní telefony Sony / Sony EricssonXperia XZ2 - problémy s hovory / detekce signálu

Odpovědět
TomCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06. úno 2012 9:47:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9

Xperia XZ2 - problémy s hovory / detekce signálu

Příspěvek od TomCZ »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo má podobné zkušenosti se Sony Xperia XZ2. Moje XZ2 má od začátku problémy se signálem a hovory. Resp. nepozoruji problémy s mobilními daty, ta fungují dobře. Problém je následující a projevuje se v místech se slabším signálem a týká se obou SIM.
Mám-li slabší signál 1-3 čárky (ale někdy může být i plný signál) tak mi najednou přijde SMS, že mám zmeškaný hovor. Zkusím na stejném místě vytočit číslo, ale telefon je dlouho hluchý a pak napíše, že byl hovor ukončen. Dále se problém projevuje např. za jízdy autem. Jedu po dálnici, signál např. 3 čárky na obou SIM. Přijmu nebo uskutečním hovor, ten třeba chvilku probíhá normálně, ale najednou mě protistrana neslyší a jí ji ještě celkem dlouho (desítky sec) slyším, než se hovor sám ukončí. Signál je pořád klidně na 3 dílcích.
Tohle mi dělá v podstatě i doma v jedné místnosti. Jinak ještě doplním, že jsem celou dobu měl Xperii Z a ta ve stejných místech fungovala normálně. Dále tu máme Xperii L, M, Z5, XA1 a XA2 + dva Samsungy Xcover 3 a všechny telefony fungují bez problému.
Telefon už byl 1x v servisu, kde problém potvrdili - trvale chybná detekce signálu -> prý je to SW závada -> přehrání SW. Ze začátku se zdálo, že je to doma OK, ale právě za jízdy to blblo pořád a teď už zase i doma.

Stalo se někomu něco podobného ? Dost mě totiž nebaví pořád přehazovat vše na náhradní telefon a posílat ho do servisu. Dnes tedy odejde podruhé, ale je to opruz.
erunno
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2019 15:31:09

Re: Xperia XZ2 - problémy s hovory / detekce signálu

Příspěvek od erunno »

Ahoj,

mam presne tie iste problemy s tymto telefonom uz pomaly rok, kupoval som ho v predpredaji v akcii so sluchatkami za 1kc, a okrem toho ze sa z neho neda spolahlivo volat a ani sa mi nemozu ludia spolahlivo dovolat to je super telefon ;-) Aspon ze Vodafone vzdy posle SMS ze sa mi niekto nemohol dovolat a po restarte telefonu sa mozem danej osobe ozvat...
Ale k veci, v telefone mam 2 sim, cesku Vodafone na data a hovory a slovenske O2 len na prijem hovorov...
Stava sa mi to tiez ale LEN na specifickych miestach, v praci a potom v jednom nakupnom centre blizko Brna. Ak sa mi niekto snazi dovolat tak volajucemu to oznami ze som nedostupny(napriek tomu ze mam plny signal a internet funguje OK). Po restarte telefonu sa presne v tom istom mieste uz dovolat da a aj prijat hovor, vtedy mam chut ten telefon hodit o zem a poskakat po nom... Po restarte to funguje OK nejaky cas, 1-3 dni, a potom to zase zacne blbnut a nepomoze nic len reboot telefonu. Je divne ze sa neda volat len na (zo) sim Vodafonu, O2 sim funguje vzdy OK...
Reklamovat som ho este nedal, ale volal som uz viackrat na SONY support linku, kde mi ochotna pani povedala, ze mam vyskusat ci to nerobi nejaka appka a to tak ze prepnut to do nejakeho special rezimu, kde budu fungovat len original sony appky a telefon sa v podstate premeni zo smartfonu na staru nokiu ale taketo riesenie som radikalne odmietol(nekupil som si predsa telefon za 15tisic aby som musel absolvovat taketo veci a robit betatestera vyrobcovi...) Este mi pani povedala ze ak sa mi to stava len na specifickych miestach tak mam skusit zavolat operatorovi. To je ale podla mna zbytocne, ked po restarte telefonu vsetko funguje, citil by som sa u operatora alebo v servise ako debil :-(
Skusal som aj zamenit sim karty medzi slotmi, ale pomohlo to len na par dni a znova tie iste symptomy. Uz som si pomaly aj zvykol na to ze ked mi pride sms o zmeskanom hovore automaticky restartujem telefon.. v priemere to vychadza na 10-15 restartov za mesiac...
Reklamovat ho zatial nechcem dat, lebo nemam 2 dalsie nahradne telefony, ale vypada to tak ze moje dalsie telefony uz nikdy nebudu SONY.
Je to skoda lebo ten telefon je (az na tieto zasadne problemy s volanim) fakt super...
erunno
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2019 15:31:09

Re: Xperia XZ2 - problémy s hovory / detekce signálu

Příspěvek od erunno »

Tak to vypada, ze na xda to uz niekto medzicasom riesil taky, zhodou okolnosti je to EUropan u operatora Telenor HU a pomohla mu vymena simkarty u operatora za nejaky starsi typ... Ze vraj niektore nove sim karty si spravne nerozumeju s niektorymi novymi telefonmi, ak som to spravne pochopil...
Mozno to skusim aj ja u Vodafonu...

https://forum.xda-developers.com/xperia ... e-t3873256
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“