Ostatní tabletyAlcatel OneTouch Pixi 3 (10)

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg
Reputace: 83
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)

Příspěvek od xanthor » čtv 14. led 2016 13:32:53

Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)

Obrázek

http://www.alcatelonetouch.com/global-e ... l=PIXI3-10
Rozlišení foťáků a velikost vnitřní paměti je uvedena chybně.

Levný desetipalcový tablet od TCL.

Parametry:
Displej: 10.1" IPS LCD, 1280x800 px (16:10, 150 DPI)
Procesor: MediaTek MT8127 - Quad core Cortex-A7 1.3 GHz, GPU: Mali-450 MP4
RAM: 1 GB (pro aplikace k dispozici typicky 400 MB - 500 MB)
Vnitřní paměť: 8 GB (uživatelský oddíl: 4.9 GB = 4.6 GiB) + slot na Micro SD (oficiálně podporuje max. 64 GB karty)
Baterie: 4060 mAh
Foťák / kamera: 2 MPx, video: Full HD 1080p, přední foťák / kamera: 0.3 MPx, video: SD 480p
Další funkce: Wi-Fi b/g/n, GPS, Bluetooth 4.0, USB Host (USB OTG)
Rozměry: 256 mm šířka, 155 mm výška, 9.5 mm tloušťka
Hmotnost: 495 g

Ze senzorů má pouze akcelerometr, tedy chybí např. gyroskop, senzor osvětlení, kompas (senzor magnetického pole), senzor přiblížení (který je u tabletů ale stejně celkem k ničemu)

Manuál:
http://media.alcatelonetouch.us/pub/med ... xi3-10.pdf

Výkon:

AnTuTu 6.0.1:
Score: 26006
Device: 8079
3D: 2575
UX: 9162
CPU: 9456
RAM: 4813

Antutu HTML5 Test: 16542

Geekbench 4.1.0:
Single-Core Score: 450
Multi-Core Score: 1299

Další benchmarky použitého procesoru:
http://www.notebookcheck.com/Mediatek-M ... 720.0.html

Existují 3 varianty tabletu: Černá, bílá a černá s přibalenou Bluetooth klávesnicí.

Heureka:
http://tablety.heureka.cz/alcatel-onetouch-pixi-10/
Startovní cena je 3000 Kč (110 Eur), resp. 3800 Kč (140 Eur) za variantu s klávesnicí.

Nějaká italská videa:
Unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=Cy-8IqXSwK0
Testování výkonu (benchmark, hry): https://www.youtube.com/watch?v=1Dus_nfaHi0
Recenze: https://www.youtube.com/watch?v=kse-UF-lw4E

Prodává se i velmi podobný model s 8" displejem (za 2500 Kč, resp. 92 Eur) s o něco lepšími parametry: vnitřní paměť je 16 GB, foťáky mají 5 MPx a 2 MPx, oficiálně ale podporuje pouze 32 GB paměťové karty. Minirecenze:
http://mobilenet.cz/clanky/bleskova-rec ... ocne-28866

UPDATE 27. 1.:

Minirecenze s videem:
http://mobilenet.cz/clanky/minirecenze- ... endy-29239
(Nechápu ale, jak přišli na to přesouvání aplikací na kartu zmíněné na konci druhé kapitoly.)

Uživatelská recenze 8" verze:
http://tablety.heureka.cz/alcatel-oneto ... /#u5995948

UPDATE 29. 2.:
Podle uživatele z XDA by mělo být možné tablet rootnout pomocí kingroot 4.50 (spuštěného přímo z tabletu):
http://forum.xda-developers.com/android ... t-t3305591

UPDATE 7. 7.:
Odkaz na KingRoot:
https://kingroot.net/

Ale pozor na brick tabletu po rootu:
http://forum.xda-developers.com/general ... i-t3286752
Naposledy upravil(a) xanthor dne sob 08. črc 2017 19:14:10, celkem upraveno 5 x.

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Re: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)

Příspěvek od xanthor » čtv 14. led 2016 13:33:14

Sem budu postupně doplňovat různé věci, na které při používání tabletu narazím.

Pozn.: S3N = Samsung Galaxy S3 Neo

První dojmy: Tablet je celkem svižný, RAM je dostatek, vnitřní paměti naopak docela málo (a nefunguje přesun / ukládání na kartu), displej má velmi dobrý (samozřejmě rozlišení je nižší), reproduktory jsou naopak celkem bídné, ve sluchátkách je slyšet šum (víc než u S3N), displej má o trochu menší citlivost než displej S3N (nevadí při normálním používání). Výdrž baterie pro mě naprosto dostatečná (odhaduju tak 5 hodin při různých činnostech) Celkově jsem velmi spokojený, velká škoda menší paměti, klidně bych 500 Kč připlatil za dalších 8 GB, konkurence v této cenové kategorii prakticky neexistuje.

RAM: Z celkových 1 GB je po prvním spuštění cca 450 MB k dispozici pro aplikace, i po nainstalování několika aplikací (které ale na pozadí neběží) se volná RAM pohybuje mezi 350 MB a 450 MB, což je myslím velmi slušné. Pro srovnání S3N má 1.5 GiB RAM, ale po restartu o jí moc víc volné není (cca 650 MB) a časem tato hodnota padá dolů (až do dalšího restartu). Je z toho myslím pěkně vidět rozdíl mezi čistým Androidem (dokonce v novější verzi) a Androidem s TouchWizem.

Vnitřní paměť: Asi největší nedostatek tohoto tabletu. Uživatelský oddíl (/data) má sice docela slušnou velikost 4.6 GiB, ovšem po aktualizaci předinstalovaných aplikací zůstane jen těžko uvěřitelných 1.5 GiB volného místa (reálně tedy cca 1 GiB, protože Android si dost stěžuje pokud zbývá méně než 10 % volného místa a např. nejdou aktualizovat aplikace). Takže jsem se vydal do seznamu aplikací (v Link2SD) a začal odinstalovávat bloatware / crapware. Konkrétně:
Download Manager: smazána cache o velikosti 300 MB (!). Nevím, co je to za aplikaci, zablokovat nejde, protože pak nefunguje (minimálně) Play Store. Je potřeba semtam promazat cache.
Facebook: I po odinstalování aktualizací a vypnutí pořád zabírá neskutečných téměř 200 MB, tedy skoro 5 % veškerého místa.
Spousta aplikací šla naštěstí kompletně odinstalovat: Clean Master (!), Kobo, Evernote, Twitter, Kindle, Viber, WhatsApp, Currency, Puzzle Pets (facepalm), Dropbox, Deezer, Flipboard, Antivirus (AVG), Games HD.
Dále jsem odinstaloval aktualizace a zakázal toto (bohužel moc místa to obvykle nepřineslo): Play Music, Play Books, Play Movies, Newsstand, Apps HD
Po restartu pak bylo volných už docela rozumných (pokud pominu větší hry) 2.5 GiB, tedy 2 GiB použitelného místa.
Zajímavost: Zařízení obsahuje oddíl "custpack" (adresář /custpack) s bloatwarem / crapwarem o velikosti 1 GB, který je zaplněný z necelých 70 %.
Jak už jsem zmínil, aplikace nejdou přesouvat na kartu. V nastavení je sice jakási položka "default write disk", ale ta vůbec nic nedělá (ani po restartu). To ale ještě není to nejhorší - kvůli diletantům z TCL nedokážou aplikace jako Play Music nebo Mapy.cz ukládat data (hudbu, mapy atd.) na kartu (na S3N vše bez problému funguje). To časem dořeším rootem, ale jen kvůli tomuto je tablet pro BFU nevhodný (jinak by na vše kromě větších her stačil). Kombinace malé paměti, hromady nesmyslů a ještě chybějící možnosti ukládat aplikace / jejich data na kartu (pokud není možnost nastavit cestu v konkrétní aplikaci přímo) podle mě celkem zbytečně připraví TCL o značnou část prodejů.

Displej: Podle mého skromného názoru (nemám moc s čím srovnávat) je velmi dobrý. Displej má vysoký jas, slušné pozorovací úhly i pěkné barvy. Nižší rozlišení je samozřejmě poznat, ale osobně mi to nijak nevadí - aspoň to není tak náročné na výkon (zvlášť v některých hrách). Samozřejmě pro někoho, kdo si potrpí na ostrost nebo chce sledovat Full HD videa to vhodné není. Jak už jsem napsal, citlivost displeje je trochu nižší a navíc po chvilkovém (tak 20 sekund a víc) nepoužívání často napoprvé reaguje špatně (pomůže prst na displeji trochu déle podržet). Zní to ale hůř než to ve skutečnosti je - při používání mi to skoro vůbec nevadilo. Patrné je to zvláště při používání stylusu - mám Connect It CI-171 - kdy je potřeba na displej lehce tlačit a může se stát, že místo posunu (např. v seznamu aplikací, na webu apod.) displej zaregistruje klepnutí a např. nechtěně spustím aplikaci. Při ovládání prsty tento problém odpadává.

UPDATE 27.1.:

USB Host / USB OTG: Klávesnice (Logitech K400) i obyčejná drátová myš bez problému fungují. Stejně tak fungují flashky - ovšem jen se souborovým systémem FAT32 (nebo FAT16), exFAT ani NTFS podporován není, takže 4 GiB a větší soubory nijak do tabletu (aspoň tedy nijak jednoduše) nedostanete. Tablet utáhl dokonce i (nenapájený) USB Hub s připojenou drátovou klávesnicí, myší i gamepadem.

ADB ovladače: S tímto jsem měl trochu problém a nejsem si stoprocentně jistý, jak přesně jsem je nainstaloval. Pravděpodobně ale bude fungovat toto:
1. Stáhnout MTK ovladače odsud:
http://support1.alcatelonetouch.com/car ... ategory/72" onclick="window.open(this.href);return false;
Přímý odkaz:
http://54.247.87.13/softwareupgrade/Dri ... _03_29.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Samozřejmě ten RAR rozbalit. :-)
3. Teď existují 2 možnosti - buď nechat systém najít ovladače v adresáři (vzniklém rozbalením RARu) nebo ovladače nejprve nainstalovat ručně a pak je ručně vybrat ve Správci zařízení v Ovládacích panelech. Popíšu obě možnosti, ale postup u té první možná nebude úplně přesný, protože jsem použil druhou metodu.
4a. Ve správci zařízení (device manager) ve Windows je potřeba najít zařízení s názvem "MT65xx Android Phone" (a dvakrát na ně kliknout). V novém okně by někde měla být možnost nainstalovat ovladač. (Minimálně v případě, že už nějaký ovladač nainstalovaný je, tam je tlačítko "Update Driver..." ("Aktualizovat ovladač") v záložce "Driver" ("Ovladač").) Pak stačí zvolit, že chcete vybrat ovladač ručně z adresáře a vybrat adresář s rozbaleným ovladačem. (Opakuju, že tento postup nemám ověřený.)
4b. Nejprve je potřeba nainstalovat rozbalené ovladače. Jsou tam nějaké pomocné soubory *.exe (možná si vyžádají vyšší práva pro instalaci, možná bude nutné je ručně spustit jako administrátor), já instaloval kliknutím pravým tlačítkem myši na vhodný *.inf soubor a výběrem možnosti "Install" (Instalovat). A který *.inf je ten pravý? Vzhledem k tomu, že u onetouchrndis.inf nevím, k čemu je a ignoroval jsem jej a tomu, že obsah adresářů win32 a win832 a pak win64 a win864 je naprosto stejný, zbývají pouze 4 soubory. Adresář vyberte samozřejmě podle Vaší verze systému (32 bit vs 64 bit) a soubor podle toho, jestli používáte Win 8 nebo novější (soubor android_winusb_win8.inf) nebo starší Windows (android_winusb.inf).
Ve správci zařízení (device manager) ve Windows je potřeba najít zařízení s názvem "MT65xx Android Phone" (a dvakrát na ně kliknout). Někde by tam měla být možnost instalace ovladače, u mě pod záložkou "Driver" ("Ovladač") je tlačítko "Update Driver..." ("Aktualizovat ovladač"). Pak "Browse my computer for driver software" (ta druhá položka, asi nějak jako "procházet počítač"), dál "Let me pick..." (volba dole, asi "Vybrat ze seznamu..."), vybrat "Android Phone", "Manufacturer" (Výrobce) "Google, Inc.", "Model" "Alcatel Android ADB Interface Version: 4.0.0.0 [6. 12. 2012].
5. Pokud by byl s instalací ovladače problém, je možná problém s certifikátem. Novější Windows standardně nepovolí instalaci ovladače s neplatným certifikátem, je potřeba to tedy nejprve povolit. Postup je např. zde:
http://www.howtogeek.com/167723/how-to- ... d-drivers/" onclick="window.open(this.href);return false;

Baterie: Moc jsem výdrž neměřil, ale při hraní (Lara Croft Go, poloviční jas displeje, vypnutá Wi-Fi) vydrží přes 3 hodiny. Nabíjení je trochu zvláštní - někdy se nabije relativně rychle (4 hodiny), jindy to trvá i 10 hodin. A je jedno, jestli použiju originální nebo neoriginální nabíječku - u obou se to chová nevypočitatelně. Ale třeba se to časem srovná.

Pouzdro: K tabletu jsem si koupil pouzdro Connect IT CI-444. Je to jedno z mála aspoň trochu odolných pouzder, která jsem našel. Bohužel je určeno pro tablety s poměrem stran displeje 4:3 (iPad apod.), takže jeho kratší strana je zbytečně dlouhá a naopak ta delší je moc krátká, takže za ty gumičky tablet nedostanu; tablet se ovšem do pouzdra bez problémů vejde. Výhodou je možnost si nastavit vestavěnou příčku a tablet pak o ní pod různými úhly docela bezpečně opřít (jak na výšku, tak na šířku). Tablet s pouzdrem pak trochu připomíná (především v poloze na šířku) jakýsi lehký notebook bez klávesnice a velmi pohodlně se ovládá hlavně vleže (tím myslím, když já ležím). :-)

Dál jen ve zkratce: MTP funguje pěkně (sice stejně jako u S3N se mi průzkumník Windows při vytváření nové složky zasekne, ale kopírování funguje jak má - spolehlivě a rychle), root jsem zatím neprováděl (tipuju, že to zkusím tak za rok, rok a půl) - místo mi na aplikace (mimo her) jakž takž stačí, mapy a další data mám na kartě, RAM mi taky stačí, aktuálně mám volných cca 300 MB (nepotřebuju přepínat mezi více náročnými aplikacemi), displej svítí na minimální jas příjemně málo, ovládání není úplně ideální (někdy nereaguje na lehčí dotyk), ale zvykl jsem si, čistý systém mě těší i proto, že výrobce "nevyházel" různé užitečné funkce jako Miracast (že, Samsungu) nebo Uživatelské účty (že, Lenovo), Wi-Fi není úplně nejstabilnější, ale zase připojení je často o dost rychlejší než na S3N, GPS jsem zatím venku netestoval, systémové DPI je docela vysoké, takže písmo a obecně objekty jsou celkem velké

Shrnutí výhod a nevýhod:
+ displej (jas, barvy, pozorovací úhly), čistý systém - svižný chod, dostatek volné RAM, všechny očekávané funkce, žádné pády / restarty, USB Host
- méně citlivé ovládání, malá vnitřní paměť (bez možnosti přesunu aplikací na kartu, ani dodatečná data jako mapy není často možné na kartu uložit), šum ve sluchátkách, nepříliš kvalitní reproduktor, trochu slabší (a navíc nevyměnitelná) baterie, nevypočitatelná délka dobíjení, chybí automatická regulace jasu, spousta předinstalovaného bloatware (naštěstí se dá většina odinstalovat)

UPDATE 9.7.2017:

Tak jsem se konečně rozhodl tablet rootnout, protože malé úložiště mi pilo krev už delší dobu. Rozhodl jsem se pro "čistší" cestu přes odemknutí bootloaderu a flashnutí custom recovery - nechtěl jsem používat nedůvěryhodné nástroje typu Kingroot. No samozřejmě to nebylo tak jednoduché, jak jsem si dřív myslel. :-)

Poznámka: Postup je hodně zkratkovitý, počítám s tím, že si případné detaily vygooglíte nebo se na ně zeptáte, nechci zbytečně vypisovat všechno dopodrobna, když to možná nikdo ani číst nebude. :-)

1. Odemknutí bootloaderu - zpřístupnit "Developer Options", povolit "USB Debugging", adb reboot bootloader, fastboot oem unlock, tlačítko zvýšení hlasitosti
2. Běžný (re)start tabletu do systému - nutné!
3. Flashnutí custom recovery - osvědčila se mi tato: https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=2605 (SHA1 img souboru: 11a674446e877dd4d59eccaee92f6346e7d09db6); adb reboot bootloader, fastboot flash recovery recovery.img, restart (systém by měl normálně naběhnout)
4. Flashnutí SuperSU - stáhnout SuperSU 2.82 (http://www.supersu.com/download), nabootovat do recovery (adb reboot recovery nebo při vypnutém tabletu podržet zároveň vypínací tlačítko a tlačítko zvýšení hlasitosti), adb push C:\temp\recovery.img /tmp, namountovat /custpack (důležité, jinak se flashne špatná su binárka), nainstalovat (Install) ZIP z /tmp, reboot do systému

V případě problémů se dá do původního stavu dostat pomocí utility "Mobile Upgrade S" (Mobile_Upgrade_S_Gotu2_v5.0.6_Setup.exe), ke stažení např. tady:
http://www.alcatel-mobile.com/global-en ... P4%20(6)4G
Stačí jen vybrat správný model (Alcatel Pixi 3 10 WiFi je typ 4079) a být trpělivý.

A pokud upravíte (v recovery, jinak se k tomu souboru asi nedostanete) init.rc (přímo v kořenovém adresáři) tak, že přidáte
export SECONDARY_STORAGE /storage/sdcard1
pod
export EXTERNAL_STORAGE /sdcard
tak bude fungovat ukládání dat na kartu v některých aplikacích (např. mapy.cz).
Naposledy upravil(a) xanthor dne ned 09. črc 2017 11:35:40, celkem upraveno 3 x.

TomSmaCz
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Alcatel OneTouch Pixi
Tablet: Alcatel Onetouch Pixi 3 (10) WIFI

Příspěvek od TomSmaCz » čtv 14. led 2016 20:20:34

Ahoj, koupil jsem si dnes také Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) a nejdou mi aplikace přesouvat na SD card. :/ Ale někde jsem četl, že to je tím Lollipopem 5.1

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 15. led 2016 0:15:55

Však jsem nemožnost přesunu aplikací na kartu zmínil hned na začátku minulého příspěvku. Některá aplikační data na kartu dostat lze, i když to nemusí být úplně jednoduché (např. offline mapy v aplikaci mapy.cz), aplikace samotné ale ne. S rootem samozřejmě není problém přesunout cokoliv.

EDIT: A není tam 5.1, ale 5.0, resp. 5.0.1.

Jirka_t
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Redmi Note 7
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Příspěvek od Jirka_t » pát 05. úno 2016 8:49:17

App World Clock "přešla" do app Hodiny a zmizela z obchodu ? Jak odstranit World Clock z nabídky aktualizací ? :D

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 05. úno 2016 9:28:25

Moc ti nerozumím. Já tu aplikaci včera aktualizoval (z Play Store), zakázat se nedá a 10 MB mě už nezabije. :-)

EDIT: Jestli mluvíš o tom jejich jakémsi předinstalovaném obchodu, tak ten jsem deaktivoval.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » pát 05. úno 2016 10:26:25

Díky za reakci. Ano, v Obchod Play. Ten jsi odinstaloval ?

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 05. úno 2016 10:31:04

Takže ti "World Clock" zmizelo z Play Store? A o jaké nabídce aktualizací pak mluvíš? Nějaké divné... A ten obchod, který jsem zakázal, byl "Apps HD".

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » pát 05. úno 2016 10:45:12

Popíši to přesněji:
Na ploše jsem měl World Clock. Po včerejší aktualizaci ikona z plochy zmizela, a app World Clock zmizela i z nainstalovaných aplikaci. Naopak zdá se, že do seznamu nainstalovaných app přibyla app Hodiny. Když jsem ji ale spustil (Hodiny), psala chybu Aplikaci Hodiny bohužel přestala pracovat. No a když jsem v Obchod Play dal World Clock ODINSTALOVAT, tak ta app Hodiny začala fungovat.

Ovšem po čase se na tu "neexistující" app (World Clock) objeví (sama od sebe) v Obchod play nabídka na aktualizaci....
Je to divné. Jako by byla obě aplikace buď jedna a nebo nějak vzájemně propojené...

EDIT: ta World Clock je od AVG...

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 05. úno 2016 11:00:39

To je ta samá aplikace:
https://play.google.com/store/apps/deta ... t.timetool
Jen v poslední verzi asi přibyl překlad do češtiny, odinstalováním se pak jen vrátíš na tu původní verzi.
To, že ti padá není vzhledem k hodnocení překvapivé. Zkus smazat data té aplikace (ve správci aplikací v nastavení), případně nainstalovat nějakou jinou.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » pát 05. úno 2016 11:17:53

Díky, problém je, že ty Hodiny nejdou odinstalovat, takže to v play store bude asi pořád otravovat... Psal jsem jen z principu, o tu vlastní app mi nejde...
Apps HD také bylo první co jsem deaktivoval a AVG (antivir) odinstaloval....

Jinak moc pěkný popis Pixi 3 (10) v úvodu, pomohl mi v rozhodnutí to koupit. A zatím opravdu spokojenost v rámci ceny a 10 palců. Koupil jsem na otestování Androidu, zatím jsem s Androidem dělal okrajově. Tak ještě by mohli udělat do Pixi Android 6 a určitě bych si tenhle celkem schopný tablet nějaký čas nechal.... :D

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pát 05. úno 2016 11:36:33

Tak ji aktualizuj, je to jen 10 MB.

Díky za pochvalu, příspěvek můžeš i ohodnotit pluskem / palcem (aspoň každý hned uvidí, že pravděpodobně nepíšu úplné nesmysly). :-) (EDIT: Díky.) :-)

Cena je v rámci 10" tabletů naprosto bezkonkurenční (pokud nepočítám úplně neznačkové přístroje) a konečně mě donutila vůbec koupit si tablet (7" mi přišlo v dnešní době 5.5" mobilů málo a jiné 10" nebo i 8" byly o dost dražší nebo měly bídné parametry, případně to byla nějaká polofunkční čína). I přes nedostatky (hlavně tu menší paměť a nemožnost přesouvat aplikace, tablet je tak nevhodný na větší hry a i třeba v mapy.cz není úplně jednoduché dostat mapy na kartu) koupě rozhodně nelituju - komfort je ve srovnání s mým 4.8" mobilem nesrovnatelný (web, komiksy, Lara Croft Go). :-) Ale Android 6 na 99 % nebude.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » pát 12. úno 2016 11:38:59

Zkoušel jsem několik pouzder na 10.1 " tablety, ale nic se nedalo použít. (tablet špatně držel v uchycení). Má někdo nějaký osvědčený typ ? Tvrdé, ne hadráky.... :D

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 7:26:34

Screenshot_2016-02-12-21-20-34.png
Screenshot_2016-02-12-21-20-34.png (87.42 KiB) Zobrazeno 14059 x
Jak se zbavit (odinstalovat) této aplikace World Clock (Hodiny) od AVG Labs ? :)

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 8:18:26

Bez rootu to nejde. Pokud ji nepoužíváš, tak ti ale nijak nepřekáží, ne?

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 8:31:39

Nepřekáží nějak moc, ale widgety na zobrazení času aplikaci použijí a tapnutí na widget vyvolá chybu, viz. dříve popsanou.
Ten World Clock předpokládám zmodifikoval systémové zobrazování času a stal se součástí sstému... ?
Poprosil bych tě: máš tam tu app (World Clock (Hodiny) ) od AVG Labs také nainstalovanou ? Já si nepamatuji, zda tam byla od výrobce, nebo jsem ji nahrál já.... Pokud jsem ji nahrál já, mělo by asi pomoci Tovární Obnovení (HR).
Díky za případné vysvětlení.... :)

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 8:49:59

Ta aplikace je předinstalovaná (jinak bys ji mohl normálně odinstalovat). To fakt padají všechny (i doinstalované) widgety zobrazující čas?

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 9:02:58

Padají ty implicitní widgety - Anologové hodiny a Digitální hodiny, žádné další jsem zatím nenahrával.
AVG Labs tedy asi má dohodu s výrobcem Pixi. a protlačil tam svoje app, pomocí kterých může "kontrolovat" tablet....
Antivir AVG šel normálně odinstalovat, zajímavé...

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 9:08:49

Bez antiviru se dá žít (dokonce líp než s ním), :-) ale nějaká základní aplikace zobrazující čas s budíkem by tam být měla. Každopádně nic ti nebrání doinstalovat podobnou aplikaci z Play Store. A mimochodem mně ty widgety nepadají (ani po klepnutí). Bude to buď tím, že mám nastavenou angličtinu nebo možná tím, že používám Nova Launcher místo toho předinstalovaného.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 9:25:54

Zřejmě to bude tou angličtinou, ona ta chyba asi nějak souvisí s tím překladem názvu aplikace do češtiny a regionem a aktualizacemi ? Zkusím to přepnout, co mám ještě dát do angličtiny, kromě jazyka ?

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 9:32:48

Víš o tom, že tím myslím, že mám celý systém v angličtině? Aplikace málokdy nabízí přímé přepnutí jazyka.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 9:40:37

Už jsem to přepnul (Nastavení - Language a Input - Angličtina) a zkusil:

- odinstalovat aktualizace Time - po tomto widgety fungují
- dát aktualizaci ( s nastavenou systémovou angličtinou) Time - a po tomto widgety opět nefungují.

Takže to vypadá na bug v té aktualizaci (poslední) aplikace Time (Hodiny).... Blbne to v češtině i angličtině.

Nastavování jazyků v aplikaci jsem samozřejmě neměl na mysli.

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 9:43:24

Zvláštní, mně to funguje i po aktualizaci (možná je to tím launcherem). Ale jak už jsem psal, na Play Store je hromada lepších aplikací, stačí si jen vybrat.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 9:53:46

Jasné, používám už Hodiny od Google...

Launcher asi měnit nebudu... Je s přehozením hodně práce a jde to pak rychle vrátit zpět ( launcher) ?

Autor tohoto vlákna
xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » sob 13. úno 2016 10:07:44

Ne, vůbec, je to velmi jednoduché. Z Play Store nainstaluješ launcher, po klepnutí na tlačítko kolečko (dole uprostřed na displeji) vybereš nový launcher. Pokud si ho případně zvolíš jako výchozí a budeš se chtít vrátit k původnímu, tak jej buď odinstaluješ nebo ve správci aplikací v nastavení systému zrušíš (u nového launcheru) volbu "používat jako výchozí" (nebo jak se to jmenuje). Za sebe alternativní launcher rozhodně doporučuju (já používám Nova Launcher, a to jak na mobilu, tak na tabletu) - typicky jsou alt. launchery rychlejší (a pravděpodobně i žerou míň RAM), spolehlivější (nepadají), mají větší možnosti nastavení (já si Novu nastavil za pár minut, takže se není potřeba bát, že to je práce na půl dne) a na novém zařízení není potřeba si zvykat na jiný launcher.

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » sob 13. úno 2016 10:17:46

Díky, zkouším to, uvidíme...

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » stř 06. dub 2016 7:46:19

Aplikace Instagram nezobrazuje videa, zvuk přitom běží ok. Je nějaká možnost to napravit ? Například nahrát nějaké drivery, případě něco nastavit ? Ono nejenže se video nezobrazuje (čistá plocha), ale ona ta snaha o zobrazení dokur.í paměťovou správu tabletu a vše se tak zpomalí, že jediné rozumné je restart... :cry:

Jinak pokusy s launchery skončily opět na implicitním launcheru..., nejméně problémů...

Jirka_t
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka_t » čtv 14. dub 2016 6:21:24

Aktualizace aplikace Systém Update (TCL Communication) způsobila, že se na tabletu v "Nastavení - Informace o tabletu - Aktualizace systému" zobrazí jen na výšku. No, je to skoro jak ve W10M, tam se opravou chyby vyrojí chyby nové.... :D

Dedder79
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Ace2
Tablet: Prestigio

Příspěvek od Dedder79 » pon 25. dub 2016 17:19:05

Ahoj hoši,
tablet jsem rootnul přes Kingroot 4.5,
ale zaboha nemůžu přijít na to jak přesunout aplikace na SD kartu.
Povedlo se to někomu? Bez toho nejdou instalovat větší hry.
Díky

luska
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Honor 4c Stock ROM
Mobil 2 / ROM: SGS II / CM 13
Tablet: Alcatel OT Pixi 3 10
Rom: Stock ROM

Příspěvek od luska » pát 03. čer 2016 6:48:39

Ahoj, možnost přesunout aplikace na SD byl jeden z důvodů, proč jsem rootnul tablet přes KongRoot 4.9. Na přesun, nebo spíš odkázání některých souborů aplikací na SD kartu používám Link2SD (plnou verzi).
Vše fungovalo OK, ale vadilo mi, že mám v tabletu King|Root a ne SuperSU. Zkusil jsem aplikaci SuperSU-Me, která by toto měla zvládnout. Bohužel něco asi neproběhlo jak má (i když aplikace psala, že je vše OK, a po restartu bidím pořád jen uvítací obrazovku. Neáte někdo Stock ROM pro tento tablet? Nemůžu ho nikde najít :-( Díky

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“