Ostatní tabletyVodafone Tab prime 6 - VF-1497

Odpovědět
SNURK3GG
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04. lis 2014 20:59:30
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Mobil 2 / ROM: Alc.OT908"Move"THL T6ProMIUI
Tablet: OP3N DOTT - W032I-C3 - ROOT // Vodafon Tab prime 6
Tablet 2 / ROM: Laude A12- ROOT(NEKUPOVAT SRA4KA!)
Rom: chci

Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od SNURK3GG »

Vodafone Tab prime 6

- větší verze VF Smart Tab 4G

(nechápu co má VF stále s tím malým písmenem v názvu, nepříjemně rušivé...)

Přijde v pěkné "eko" krabici, nabíječka, kabel, tablet.

Model VF-1497

Deska/CPU - msm8916/Qualcomm 410 = 4x C-A53 - 800-1209 MHz na 28nm, rev - r0p0, 32-bit

GPU = Adreno 306/24 ALU - 200-400 MHz - IMHO na 310 mHz max(?)

Disp.: 1280*800 / 157 dpi / 129 * 207mmm

Bat.: 4600mAh a doplňuje 5V-2A nabíječka (nabito za 2:55 z 10% > 100%)

WiFi 2.4Ghz / BT 4.1 / IR / GPS / microSD - až 128(?) / MicroSIM / 3G+LTE: 800/900/1800/2100/2600

Přes noc ztratí cca 1%, spíše méně (několikrát jsem zapl disp., bylo WiFi povoleno).

Volné místo po rozbalení 11,56 GB

Jedná se IMHO o rebrand Alcatel OT Pop 10 (jen škoda, že přísluško je pouze kryt ala plast. vana se skládacím podpěrným krytem na disp.) kterýžto má za podobnou cenu ještě klávesnici připojitelnou skrze stejné pin-konektory (4x pogo-piny?) na zadním krytu jako má VF Smart tab také, ale klávesnici samostatně jsem nikde nesehnal :/

Plast je šedá barva na zadním krytu jakoby měkčená, lépe se drží. Předek pak černý lesklý po celé ploše, boky poté 1mm rámeček na nějž navazuje 1mm zadního krytu přesah.

Repráček chudáček, mono a na zádech :/ ale BT sluchátka jistí, repro nepoužívám, ASUS a jeho přední repro v mřížkách bych ocenil, 1cm dole a hore tablt má a tak místo je.

Disp. je vybledlý v barvách, pozorovací úhly dobré, však je to IPS. Není OGS a tak je ta mezera mezi plastem, chytá dosti otisky, dobře s nimi vidět a ještě lépe pak na slunci. Min lvl na jasu ujde, vypalovač není ale na max už je bledost znát, nějak se venek přepálit musí no... 60Hz panel, co jsem sjížděl: .PDF, @, Google Now feed, FB - je to plynulé docela.

4:3 Op3n Dott je barevně lepší (vyšší DPI), VF Smart Tab 4G jemnější (vyšší DPI) a trochu lepší barvy zdají se ale zas jsem jej viděl jen vysvícený na stojánku.....

(Celkem všechny telefony a tablety od VF mají podobný disp., parametry dobré ale barvy vyjeté a mdlé.)

LTE fachčí suprově (Kaktus, VF, Eri-LTE...) a signál, asi i díky anténám co se dobře vejdou do šasi, subjektivně: THL T6 Pro, LG G Flex 2 nebo Acer Liquid Z5 (měřeno "od oka" + nepadá mi na edge...).

WiFi ok, chytá se též i tam kde NTB má problém.

BT spojím se sluchátky, mobily a s MiBand, skrze sluchátka funguje smart lock bez problémů.

Má IR blaster ale nezkoušel jsem s ničím (region CZ není v nabídce a na manuální nastavování&učení se z ovladače nemám nervy..)

GPS fix okamžitý i "hluboko v domě" přesnost kolem 10m, nemá e-kompas :/ co se týče GLONASS, vidím na GPS Test čísla vyšší než 65 (i s barvou) ale ve sloupcích použitých sat. k lokaci nejsou tako čísla k vidění. Soudím tedy, že jsou použity ja záložní v případě slabosti GPS když je GLONASS v tu chvíli silnějším na příjem. Nejsem si tím jist však, na stránkách výrobce není GLONASS uveden.

Super funkce je 2x poklepání&pam-rest. Poklepání jde dobře a na položení dlaně reaguje jen pokud je položeno s prsty u sebe spjatými jinak se obraz posuje nebo spustí nějaká aplikace :)

Limitem je 1 GB LPDDR3, prostě to pak není plynulé, ale na pár spuštěných aplikací stačí, chrome&tanky&FB&messenger už zatopí.

WoT - vše low > 30-35 FPS, NOVA ma propady při zásahu od AI nepřátel = nehratelné, NFS - No Limits - hratelné, Into the Dead též, Dead Space zcela plynule a Death Trigger 2 také - Celkově vzato, na nižší detaily jede plynule&hratelně téměř vše.

Android 5.0.2, téměř čistý krom 2 aplikací, ale neotravují. Mírně jinak jsou řešeny notifikace a lišta nastavení rychlého, pokaždé se spustí v prostřed obrazovky a tak není dělená na 2 stahovací rolety jako je tomu snad u všech tabletů co jsem měl v ruce. Na výšku stahováno mi to nevadí ale naležato už část se pak při větším množství připomínek nevejde.

Při intalaci Google Now laucheru se mi po*ebů ikonky a divně se zvětší (mám doma 3x tento tablet a už to dělají 2...., asi jsem si s ním moc hrál, továrko neřeší...)

Jinak je přítomen ještě spořící mod, asi googlí, omezuje takty CPU a aktualizace na pozadí, lze nastavit spuštění pokud 5% nebo 15% bat. zbývá.

Dále je možno při tahu na levou plochu spustit nějakou přednastavenou aplikaci (tam kde má GN laucher feeed k Vaší poloze&navrhované stránky atd.)

OS při vypnutí spadne do pár sec, zapnutí je otázkou 40 sec.

Body za čistotu a plynulost OS pro Vodafone, dá se s tím takto žít (jinak je to stejné jako všechny jejich "Smat prime/tab zařízení, skoro žádné zasahování do OS - krom Smart Tab 4G co má 4.4.4 KitKat)

Foťák zadní 5 mpx = max. na fotku na FB&@ jako příloha a 2mpx přední tak na videochat bo datovej trf Vám stejnak nedovolí FHD :D tze na tohle dobré, odpovídá barevnému zobrazení disp. tze nedostaky vyniknou až se doma na PC hlavně.

Stability test: WiFi zapnutá, do 10% bat - na max = 2:40, na min = 4:30, na max + GPS = 2:30, // další časem dohodím (na max bez WiFi + GPS/LTE, na max jen LTE).

Moje použítí 6 hodin SOT / 11% zbývá bat. při provozu: jas na min (na 25% asi po dobu 30 min, žiji holt v noci :) ), LTE celou dobu aktivní a připojené do stítě, WiFI jen na wardriving, 30 min WoT, 20 min Dead Space, FB a @, nake prohlížení Webu, 2 hodiny Stream na Spotify a BT sluchátka připojena...(hozeno v batohu tze disp. vypnutý) zapnutý celkem 1d 19h.

Rychlosti pamětí: RAM - 1560MB/s, vnitřní - R - 135 MB/s - W 70 MB/s

Mám jej cez kamaráda z VF bazaru za 1500,- bratru, za 3,5- 4K bych jej bral, 5K co chce VF nyní je už IMHO dost. Alcatel Pop 10 stojí cca stejně a má klávesnici už v základu. To je lepší kauf.

Bylo jich na bazaru dost prý tze čekám, že kolem 3,3K budou nyní na Aukru a Bazoši, vratky jsou to a záruka je rok.

PS: esi ji někdo seženete, co sedne do docku na pogo-piny přítomné v tbltu, dejte mi PM nebo odkaz sem, případně rád odkoupím esi se někomu Pop roztřískal :)

Zajímá-li Vás ještě něco, ptejte se, v rámci možností budu reagovat.

Na ROOT se chystám, měl by jít cez iRoot..... uvidíme, dejte mi čas.

Díky a lovu zdar.
David2011
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 0:19:38
Typ mobilu / ROM: Nic

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od David2011 »

Ahoj, tlačí mě čas kdy do 17.3. musím něco ve Vodafonu na prodejně vzít se slevou 4000 za prolongaci smlouvy. Tedy mě napadlo toto řešení plus za 260 k tomu vezmu 4GB LTE tarif co mi taky nabízejí. Mám ale otázku zda potřebuji root na prográmek Bitvise nebo jiný SSH tunel. Idea je být připojený ke svému informačnímu serveru s databází klientů a mít to třeba v autě ihned po ruce. Tedy bude třeba asi ten root:(. Zkoušel jste jej? Co diakritika funguje tam? Někdy potřebuji v té aplikaci zadat třeba "Šrámek" aby mi ho to vyhledalo a jen Sramek nestačí.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od xanthor »

Na vzdálené připojení z tabletu (SSH, VNC, SMB apod.) root určitě nepotřebuješ.
David2011
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 0:19:38
Typ mobilu / ROM: Nic

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od David2011 »

No moc mě to nejde se spojit s SSH clientem a pod. Přitom když udělám v mobilu tethering tak na notesu to přes Bitvise jede. Ještě přemýšlím že dávají místo 4GB + 1GB navíc a tablet jen za 2400 resp. 3600 na prodejně. Ale na to mi asi ten bonus 4000 fungovat nebude. Tak se poptám.

Btw budu mít i zdarma vrámci paušálu připojení na chalupu modem+30GB....dá se ta simka znásilnit do tabletu? Případně ten modem nabíjet aspoň v autě a mít ho mobilní...kdysi se s tím dělali asi štráchy... .
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od xanthor »

Nerozumím ti. Ty se pomocí SSH klienta (na mobilu / tabletu) připojuješ ke vzdálenému SSH serveru (resp. zařízení, na kterém ten server běží).
David2011
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 0:19:38
Typ mobilu / ROM: Nic

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od David2011 »

Zatím nevadí i tak díky. Mám zato že napřed musím nastavit tunel přes aplikací v telefonu sshtunel která hned oznámí po spuštění že chce roota. No a pak se potřebují dostat na port 22 a je tam i port 80, který mi nejde že hlásí chybu port musí být větší než 1024. Takže se nepřipojil. Možná po rootu mi půjdou i porty pod 1024. Připojuji se pak na 127.0.0.1:80 nebo 8080 teď nevím z hlavy ten port - když už je samosebou spojení na server navazane. Buď něco dělám blbe nebo to chce roota. Jinak přes tethering jak jsem psal mi to jede.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od xanthor »

Bohužel pořád mi není jasné, co přesně chceš. Kde je klient? Kde je server? Na co potřebuješ nějaký sshtunel? ...
David2011
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 0:19:38
Typ mobilu / ROM: Nic

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od David2011 »

Tak to trošku rozvedu. SSH tunel je tam kvůli bezpečnosti. Nastavení Bitvise ve Windows mám následující:

Záložka login
Host: IP Vašeho hlavního serveru
Port: 22
Username: login
Initial method: password
Password: heslo
Store encrypted password in profile [uložit heslo v profilu - pouze na vlastním, zabezpečeném počítači]
Options
Open Terminal: ne
Open Remote Desktop: ne
Open SFTP: ne
C2S (přesměrování klient → server)
Tlačítko Add
Listen Interface: 127.0.0.1
List. Port: 8080 (případně libovolný jiný port, nesmí být na místním PC obsazen)
Dest. Host: 127.0.0.1
Dest. Port: 80
SSH
Encryption - nesmí být zatrženo none
Compression - zatrhnout zlib i none



Pak už se jen připojím na 127.0.0.1:8080 a jsem na úvodní stránce přes tunel a můžu zadat login a heslo do dané aplikace.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od xanthor »

Tohle asi nedám. :-) Za prvé pořád nerozumím tomu, odkud se připojuješ kam (a tedy i např. kde má běžet ten server). Za druhé nevím, jak funguje ten SSH tunel (a k čemu vůbec je, když SSH je už bezpečné samo o sobě). Snad poradí někdo jiný.
David2011
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 0:19:38
Typ mobilu / ROM: Nic

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od David2011 »

V pohodě. Připojuji se tetheringem tedy notes je připojený přes android mobil do sítě Vodafonu přes LTE. Myslel jsem že když jsem předtím napsal tethering tak to bylo všem jasné. Ale jak jsem psal chci toho samého docílit na tabletu s LTE a Androidem, což se mi v mobilu s androidem nedaří úspěšně nasimulovat:(. Jinými slovy chci kombinaaci mobil+notes nahradit jen tabletem s LTE.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od xanthor »

Ten tunel možná bez rootu nerozběhneš, ale SSH klienta určitě ano. Nesnažíš se náhodou na mobilu místo toho rozjet SSH server?
CyberCodeDroid
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pon 22. srp 2011 22:59:08
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od CyberCodeDroid »

Příslušenství:
http://www.mobilefun.co.uk/cat/Vodafone-Tab-prime-6.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB
Amazfit T-Rex Rock Pro Black
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro
SNURK3GG
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04. lis 2014 20:59:30
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Mobil 2 / ROM: Alc.OT908"Move"THL T6ProMIUI
Tablet: OP3N DOTT - W032I-C3 - ROOT // Vodafon Tab prime 6
Tablet 2 / ROM: Laude A12- ROOT(NEKUPOVAT SRA4KA!)
Rom: chci

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od SNURK3GG »

Díky, za link, škoda, že ta plastova klavesnice tam není.

Optám se ještě jak jsi dostal MM na tblt?

Díky
CyberCodeDroid
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pon 22. srp 2011 22:59:08
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od CyberCodeDroid »

To je chyba v podpisu, když jsem ho psal. Má tam být LP :)
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB
Amazfit T-Rex Rock Pro Black
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro
berpa
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 23. srp 2012 17:08:36
Typ mobilu / ROM: VF Smart ULTRA7
Mobil 2 / ROM: ASUS ZF3 Max
Tablet: Vodafone Smart Tab7

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od berpa »

Ahoj, nevíte někdo link na stažení aktualizací a instalaci off-line, mám rootnuto a potvora mi blokuje on-line aktualizace ... teď jsem ve stavu 5.0.2/3.10.49 nabízí to aktualizaci 5.0.2/2015101 ale blokuje mě to. Nechce se mi teď dělat komplet reset do továrního nastavení. Díky.
RomsEvil
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. čer 2013 11:20:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od RomsEvil »

Dá se někde v čechách sehnat dotykové sklo tedy digitizér? Děkuji za info
SHAKAL007
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 20. zář 2014 15:37:07
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP 990+
Mobil 2 / ROM: Prestigio DUO 3530

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od SHAKAL007 »

Ještě bych, sice pozdě ale přece, doplnil k rootu tohoto tabletu že je potřeba přejít do vývojářského režimu, který ovšem není v základní nabídce tabletu ( tedy já ho měl skrytý). Po průzkumu internetu a za pomoci strýčka Googla jsem zjistil, že tento vývojářskýmód se musí aktivovat a to tak že 7x poklepete v " nastavení - systém - informace o tabletu - číslo sestavení". Po tomto klikání Vám tablet dá informaci že vývojářský mód byl aktivován a v položce systém přibyde nová složka " Pro vývojáře". Do ní vstoupíte a povolíte " ladění USB" a pak již není žádný problém si do PC nainstalovat Kingoroot, připojit tablet k PC a postupovat dle instrukcí na displayi tabletu a PC. A proč jsem dělal root? Dělal jsem ho pro kolegu kamioňáka ( i já jsem) který má tento typ tabletu a ve verzi androidu 5.0.2 bohužel tablet odmítal spustit aplikaci iGo ( navigaci) z paměťové karty tedy neodmítal ale odmítal ukládat save navigace a po každém startu se znova a znova dokola musely nastavovat základní parametry jako jazyk typ auta hlas atd. což již po rootu není třeba protože jsou aplikace které dovolí zápis na sd kartu, bohužel všechy vyžadují root zařízení.
Kells
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. říj 2017 11:20:48

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od Kells »

Ahoj,
moc prosim odkaz na nejakou stranku, kde sezenu prislusenstvi k zminenemu tabletu prime 6. Potrebuji pouzdro a klavesnici.Zatim se mi nikde nepodarilo dohledat.Velice dekuji
cukee23
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12. zář 2014 9:36:50
Typ mobilu / ROM: HTC HD2
Tablet: Alcatel OT 8 tab
Rom: CM 7

Re: Vodafone Tab prime 6 - VF-1497

Příspěvek od cukee23 »

Zdravim, nevite te, zda na tento tablet existuje primo nejaka custom romka a navod jak ji tam nahrat prosim?


­    
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“