Ostatní tablety CubeCube U30GT

Odpovědět
HarY_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: stř 09. pro 2009 12:44:06
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)
Bydliště: Most

Re: Cube U30GT

Příspěvek od HarY_cz »

pokud má napájení přes trafo tak by neměl být problém, ale vyzkoušený to nemám. já mám disk napájenej z usb a ten nejde
Uživatelský avatar
lasted
Robot
Příspěvky: 704
Registrován: stř 28. dub 2010 12:46:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 32GB
Bydliště: jižní Morava

Re: Cube U30GT

Příspěvek od lasted »

mám i s napajením i bez.. no uvidime tedy. kazdopadne diky
Ladzi
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 03. led 2013 20:07:34
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Ladzi »

Mně se podařil rozběhnout s externím napájením, ale asi až na třetí pokus.
Consolero
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 05. led 2011 19:47:26
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S GT-I9000

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Consolero »

Zdravím, chtěl bych vás poprosit, jak zprovoznit u Cube U30GT-H OTG připojení. V programu USB Host Diagnostic z maketu mi píše

Device - rk30sdk
Model - U30GT-H
Build ID - JRO03H

Android API - Device Detected - No
Kernel Device - Detected - No

V systému:

Verze systému je 4.1.1
Verze jádra - 3.0.8+ zhansb@tchipServer03 #302 SMP PREEMPT Thu Dec 27 21:02:20 CST 2012
Firmware verze - (TRU30_RT5631_CT365_FT5606_GT828_RK903_OV2659BF_GC2035BF_RK30HDMI_OTG@121227)_(M_CN@121128)_V411.01_TL12

Číslo setavení - RK30_ANDROID4.1.1-SDK V1.11

Nelze načíst žádnou flashku, HDD, klvesnici... Po připojení flashky se rozsvítí, ale tablet ji nedetekuje, HDD taktéž. Chtěl bych ji využít třeba k přehrávání HD filmů atp. Děkuji všem za radu.

PS: V USB Host Controler mi to píše - s3c usb host driver not found :-(
kikiriki
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 9:45:02
Typ mobilu / ROM: lg gt540
Tablet: Cube U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od kikiriki »

Mam problem.Prosim o radu.Odlomil sa mi usb konektor,da sa to opravit a už to niekto opravoval?Ak sa to opravit neda,ako nahodim novu rom,da sa to cez sdcard,lebo navod som nikde nenašiel.dakujem :cry:
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Cube U30GT

Příspěvek od StSv »

Koukám, že už to tu umřelo, pravda, kubík jednička není nejnovější, ale čekal jsem, že bude mít delší životnost.

Takže, právě jsem asi zabil polovinu kuby, když jsem se ho snažil trošku přetaktovat. Pak jsem toho stejně nechal, ale když jsem nainstaloval ten taktovací nástroj Antutu a vyzkoušel tam změnit pár nastavení (nic víc nic míň, pak jsem, to vrátil do původní podoby), patrně se něco porouchalo v kernelu. Od té doby totiž nefunguje foťák, ani rozpoznávání obličejem.

Zkoušel jsem Titanium Backupem obnovovat zálohy sys. aplikací typu Rozpoznávání obličejem atd., ale vždycky to hodí chybu. Takže asi budu muset hodit tovární nastavení, nebo rovnou flash nové ROM, co?
vmachalik
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: pát 13. led 2012 8:52:59
Typ mobilu / ROM: HTC Diamond

Re: Cube U30GT

Příspěvek od vmachalik »

Zdravím "Kubíky", nevíte zda se dá nabíječka k tomuto tabletu koupit už i v ČR? Dík
bastaj00
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 02. kvě 2012 9:31:04
Typ mobilu / ROM: Nubia Z5s mini MIUI ROM

Re: Cube U30GT

Příspěvek od bastaj00 »

Koupil jsem na dealextreme a v poho, v cr netusim
Uživatelský avatar
TEUSE
Stálý androiďák
Příspěvky: 173
Registrován: stř 13. črc 2011 22:48:00
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Grand Prime G530
Mobil 2 / ROM: Samsung galaxy S4/ ROM 5.0.1 Lolipop
Tablet: Cube U30GT 32GB
Rom: KitKat 4.4.4
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od TEUSE »

[quote="N76"]Nabíječku i konektor zakoupíš na http://www.gme.cz/
a pokud nevíš jakou vybrat, stačí vzít starou od kubíka na prodejnu jestli to máš poblíž a oni ti poradí. Nebo rovnou vyber toto (asi 300Kč):
http://img145.imageshack.us/img145/7241 ... 182437.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/808/ ... 182542.jpg

U teto nabijecky se musi prepajet konektor, nebo jak to je. Akutne nejakou shanim ale i rovnou s koncovkou pro U30GT, diky za rady!
Samsung Galaxy S4 mini: Lolipop 5.1 Root - GOLauncherEX
Mototrola Milestone: The FroYoMOD 2.9.4
tablet: CUBE U30GT 32GB 10" IPS screen
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Cube U30GT

Příspěvek od StSv »

Jestli nevadí Čína, nabíječku jsem bral odsud (tehdá ještě stála 9 dolarů, teď 13...), ale už není dostupná. Bez problému, je dost kvalitní a i pěkná. Už jí mám asi půl roku a bez problému.
Teď jsem se koukl, jestli se neprodává něco podobného - a jo, tohle vypadá použitelně.

BTW, právě kubíka prodávám (zjistil jsem, že mi mobil stačí), takže kdo by měl zájem, napište mi zprávu (PM, resp. SZ)
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od unavix »

Jelikož dění kolem cube moc nesleduju, jaká je aktuálně nejlepší custom rom?
Bůh odpouští, JÁ NE!
Sagi3335
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10. lis 2012 9:36:30
Typ mobilu / ROM: Asus535_LG L7 II_
Tablet: U30GT-H

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Sagi3335 »

Vidím, že přece jen sem někdo čas od času chodí.
Zkusím poprosit o pomoc = radu ( všechny problémy prý už někdy někdo řešil...).
Nešťastně jsem v U30GT odpálil koncový zesilovač zvuku (na závěr příspěvku dám výstrahu, aby se to nestalo i jiným) a tak pro zvuk používám externí bluetooth reproduktor. Všechny zvuky normálně fungují, od systémových přes internet až po přehrávače.
Pouze Skype a SIP volání fungují jen po systémové zazvonění; pak to zmlkne a je ticho.Přitom BT repro je včetně mikrofonu, takže je určen i pro spolupráci s mobilním telefonem.
Ve Skype pro Windows v Nástrojích je k dispozici nastavení zvukových zařízení, kde se dá přímo určit, přes kterou zvukovku či zařízení se má poslat zvuk ven a od kterého mikrofonu se mají přijímat data a dá se to hned prakticky vyzkoušet.
Ale ve Skype pro Android bohužel takového něco nemohu najít, v nastavení taková možnost není. A tak sháním radu, jak poslat zvuk ze Skype přes BT do externího reproduktoru?
Ještě chci vyzkoušet připojit přes OTG-USB externí zvukovku ( až přijde z Číny), bude-li to fungovat.
Ten koncový zesilovač v elektronice tabletu rozhodně už nikdy nikdo neopraví.
A teď to varování: když máte zapojené sluchátka anebo jiný Jack 3,5mm, navsunujte současně napájecí konektor !! Otvory v kovovém krycím pásku jsou tak těsné, že se rozhodně budou konektory dotýkat nejen kontaktů v tabletu, ale i toho pásku. Zesilovač má asi "plovoucí" zem a jak se spojí přes pásek s napáječkou, je zle. Já jsem tu jiskru viděl, mám dojem, že to i trochu smrdělo, no ale hlavně od té chvilky zvuk nejde.
lajk
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 08. srp 2013 6:49:31
Typ mobilu / ROM: Nokia N8

Re: Cube U30GT

Příspěvek od lajk »

......
Naposledy upravil(a) lajk dne pát 06. zář 2013 14:06:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od unavix »

Nahráním rom od kastyho. Ale to už je hodně dlouho. Nevím jestli se ta rom ještě vyvíjí. Nabíječku používám origo od tabletu.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Cube U30GT

Příspěvek od DallasCZ »

tak já jedu týden na 4.2.2 beta a krom pripojeni k pc me vse jede jak ma. Oma (autor) ma jeste multi window 4.2.2 a tu zkusim pristi tyden. jinak je i cm 10.1 verze pro cube u30gt
vrsovacek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 18. říj 2013 17:42:43
Typ mobilu / ROM: Nokia 5800
Tablet: U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od vrsovacek »

potreboval bych sehnat novou baterii, nemate nekdo tip kde shanet? uz moc dlouho nevydrzi. diky
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od unavix »

DallasCZ - kde si stahnul tu romku 4.2.2,dáš link?

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Cube U30GT

Příspěvek od DallasCZ »

nejsem zodpovědný za žádné problémy, které mohou vzniknout aplikací tohoto návodu. Berte to tak,že ROM je beta (mě zatím vše funguje jak má, ale mohou se objevit problémy na které jsme po 10ti dnech ještě nepřišel).
p.s. jediná věc na kterou jsem nepřišel je ta, že po připojení k PC nejdou vidět ani flashka ani sdkarta (zatím řeším tak ,že sd kartu připojuji přes čtečku do PC) možná to chce polaborovat s driverama.
pokud nevíte co je recovery a kernel, tak prosím přestaňte číst a nezkoušejte to.

ROM:
http://crewrktablets.arctablet.com/?p=784
KERNEL:
http://crewrktablets.arctablet.com/?wpfb_dl=812

Postup:
1-z prvního odkazu stáhnout crom3.2, clockworkmod, a format nand fix.
2-z druhého odkazu stáhnout kernel.
3-rozbalit vše
4- v adresáři rockdev/image nahradit kernel.img a recovery img. soubory z odkazu 1(clockworkmod) a z odkazu 2 (kernel)
5- na sd kartu nahrát format nand fix (na SD kartu, protože bude vnitřní pamět komplet zformátována)
6- spustit v RKDEVELEPOTOOLS 1.35 soubor rklandroidtool.exe
7-vypněte tablet. držte volume up, připojte do pc a volume up pusttě.
8- v rkandroidtool bude dole napsáno něco jako "found RKandroid usb" jinak *
9- v rkandroidtool erase IDB
10-v rkandroidtool run
11 -reboot recovery (ve vypnutém stavu držet volume up a power a na prvním logu pustit)
12- v recovery dát install from external sdcard a spustit format nand fix
13- reboot system
* pokud nevidíte nápis "found RKandroid usb" je potřeba nyní ve správci zařízení u ovladače pro tablet vyměnit driver za driver v balíku romky v odkazu 1!
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od unavix »

Díky za návod. Večer na to kouknu.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
Sagi3335
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10. lis 2012 9:36:30
Typ mobilu / ROM: Asus535_LG L7 II_
Tablet: U30GT-H

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Sagi3335 »

vrsovacek píše:potreboval bych sehnat novou baterii, nemate nekdo tip kde shanet? uz moc dlouho nevydrzi. diky
Já jsem ji koupil nedávno tady: http://www.aliexpress.com/snapshot/250622350.html , do 14 dní přišla poštou až domů.
Hned jsem si k ní vzal i nabíječku http://www.aliexpress.com/snapshot/254822272.html
s displejem-kontrolerem-alarmem http://www.aliexpress.com/snapshot/254822270.html, abych ji mohl udržovat a dobíjet, než ji opravdu osadím do tabletu.
Funguje to dobře.
vmachalik
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: pát 13. led 2012 8:52:59
Typ mobilu / ROM: HTC Diamond

Re: Cube U30GT

Příspěvek od vmachalik »

Nevíte někdo o nějakém servisu tohoto tabletu v ČR, podařilo se po rozdělání vytrhnout káblík ze zákl. desky a nechce se mi to už po druhé posílat do číny (samozřejmě je po záruce) :(
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Cube U30GT

Příspěvek od DallasCZ »

to je tak těžký si ho tam přiletovat sám, ten káblík?
HarY_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: stř 09. pro 2009 12:44:06
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)
Bydliště: Most

Re: Cube U30GT

Příspěvek od HarY_cz »

Dallas: zkoušel jsi nainstalovat i CM 10.1? je to použitelný? postup instalace instalace je stejnej jako v případě AOSP 4.2.2? já jsem se sem dlouho nedíval a jsem rád, že ještě někdo dál dělá romky pro u30gt :) já jedu na a900 supersport 1.11 a chtělo by to už změnu ;)
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Cube U30GT

Příspěvek od DallasCZ »

no CM jsme nezkoušel, mám rád čistý systém. NA 4.2.2 mě vadilo nefungující bluetooth a vypnutí obrazovky při přetočení tabletu a FC google.com procesů, tak jsem tam nahodil od OMA poslední 4.1.2 JB a vše mi funguje v pohodě....jinak instalace OMA ROMEK je vždy skoro stejná a u svých romek dává i návod co v jakém pořadí flashovat, jen je potřeba do jeho romek nahrát správný kernel pro cube u30gt-h 3.0.8
HarY_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: stř 09. pro 2009 12:44:06
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)
Bydliště: Most

Re: Cube U30GT

Příspěvek od HarY_cz »

tak jsem se dal do flashování nové rom ale něco se asi nepovedlo - nejde mi teď namountovat sdcard. v recovery nejde, tablet normálně najede ale když dám připojit sd úložiště, tak hlásí, že je to poškozený :? nějaký nápady?

edit: tak úložiště jsem nějak rozchodil, Cyanogen zatím funguje ale nejede připojení k pc přes usb :(
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Cube U30GT

Příspěvek od DallasCZ »

no právě..na rozchození sd potřebuješ ty fix (extSD to nand a intSd to nand a pak nand format fix) normálně fleshnout v cwm.
jinak po připojení usb musíš vybrat vhodný druh připojení (mass storage) v tabletu a mělo by to jet...vím že na alfa buildech 4.2.2 to nejelo, proto jsem se vrátil nakonec k 4.1.1
HarY_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: stř 09. pro 2009 12:44:06
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)
Bydliště: Most

Re: Cube U30GT

Příspěvek od HarY_cz »

jo já měl právě ty fixy na interním sd úložišti. vzal jsem pak kartu z mobilu a nainstaloval je z ní a naskočilo to. v tom usb spojení bude nějakej problém. když spojím tablet s pc tak mi právě ani v tabletu nevyskočí ta možnost mass storage připojení. přes nastavení/úložiště mám připojení usb zašedlý :?
medicalvt
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03. pro 2012 9:21:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: Cube U30GT

Příspěvek od medicalvt »

Do prcic. .....Sagi3335 toto iste sa stalo aj mne. Mal som externe reproduktory pocuval som internetove radio a dal som tablet na nabijacku a odpalilo mi zvuk.

To je ale pekny smejd....
Samozrejme som s tym od zlosti tak zatriasol ze mi odisiel aj polohovy g senzor ..... iked ten mi este pred chvilou znovu nabehol ked som resetoval cely tablet .... ale zase nejde.
Sagi3335
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10. lis 2012 9:36:30
Typ mobilu / ROM: Asus535_LG L7 II_
Tablet: U30GT-H

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Sagi3335 »

[quote="medicalvt"]Do prcic. .....Sagi3335 toto iste sa stalo aj mne. Mal som externe reproduktory pocuval som internetove radio a dal som tablet na nabijacku a odpalilo mi zvuk.

No já s tím laboruju už nějaký čas. Přes USB vytáhnout zvuk nejde, v kernelu tabletu schází příslušné řádky, i když všeobecně u JB by to mělo jít, externí zvukovku jsem koupil na nic. Pak přes Bluetooth, hudba a systémové zvuky jdou, tablet má zřejmě profil A2DP, ale naopak mu chybí profil HFP, protože při vytáčení ještě slyšet klávesnici a zvonění, ale po spojení VOIP telefonu či Skype to spadne a je ticho. To je škoda, protože externí mikrofon tak do tabletu nedostanu a vnitřní je odpálený. Jediné, co jde dobře, je externí převodník digi/analog z HDMI výstupu ( tento http://www.ebay.com/itm/171151681339?va ... 1497.l2648) , je to sice hlavně pro VGA, ale je u toho přifařený audiovýstup 3,5 Stereojack.Takže sluchátka fungují přímo z převodníku anebo to lze připojit na zesilovač, já ho mám zabudovaný v BT klávesnici, krásně pasuje na U30GT, taky se tady na fóru o ní diskutovalo..
Kdybych tak ještě měl možnost vyzkoušt více typů souprav Handsfree, možná by něco přece jen s BT fungovalo.

EDIT 5.4.2014
Takže vyzkoušeno po známých i v obchodech asi 12 různých HF souprav, ale přes BT tam mikrofon nedostanu, protože tento tablet U30GT má od výrobce vypuštěno spojení na Bluetooth pro telefon ( normální audio projde). Zajímavé je, že přes převodník HDMI/Audio se ale zvuk i pro telefon nebo Skype ven dostane, jenže tudy taky nejde připojit mikrofon. Už to vypadá, že to nejde nikudy, snad jen nějak propojit s mob. telefonem, ale proč, že, když to už mohu hovořit přímo tím telefonem...
Přílohy
BT klávesnice původně pro Samsung.jpg
BT klávesnice původně pro Samsung.jpg (59.2 KiB) Zobrazeno 17278 x
Naposledy upravil(a) Sagi3335 dne sob 05. dub 2014 9:41:33, celkem upraveno 1 x.
vrsovsky
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: stř 26. pro 2012 14:58:51
Typ mobilu / ROM: N5800
Tablet: U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od vrsovsky »

Zdravím všechny fandy tohoto úžasného čínského výtvoru. Mám problém s napájením. Origo nabíječku jsem zrušil velice brzy po pořízení tabletu, protože se na něm nedalo při nabíjení vůbec nic skoror dělat. Pořídil jsem si v GM jinou 2A a konektor. Ta mi běhala bez problémů více než rok. Před asi 3 týdny najednou přestala nabíjet. Tak jsem zprovoznil tu původní čínskou a opět jsem nabíjel, ale začal se mi dosti hřát tablet v místě napájecího konektoru. Nabíjení fungovalo cca 2 týdny (hřálo se stále hodně) až to přestalo nabíjet také. Zjistil jsem, že se úplně vyhřála hmota v napájecím konektoru nabíječky - takový plast mezi plusovým a mínusovým konektorem. Prostě to teplo bylo takové, že se to vytavilo. S největší pravděpodobností to bude dělat napájecí konektor v tabletu, ale jiný nemám a ani nevím kde by jsem ho sehnal. Nemáte někdo tip na ten napájecí konektor nebo servis, který by ho dokázal opravit. Nebo jinej konektor, prosím o radu.

Díky
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety Cube“