Google Nexus 5 - Obecná diskuzeNexus 5 - hlášení závad a problémů

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět

Kterou vadu máte

Vadné pixely
4
4%
Potíže s wifi
7
6%
Prach na displeji
2
2%
Vadné vibrace
4
4%
Malá výdrž baterie
20
18%
Potíže s kamerou
10
9%
Nerovnoměrné podsvícení displeje
3
3%
Bez potíží
64
56%
 
Celkem hlasů: 114

ser1a
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: pát 06. srp 2010 15:41:11

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od ser1a »

ahoj,
mne blbne vstavana HF v aute a to tak, že pri vytačani čisla to vydava zvuky ako vysielacka a aj ked volany zodvihne. neda sa vobec volat. na druhy pokus to uz je OK. ale dost otravne volat 2x... aby som mohol hovorit... riesenie neviem. Mne pomaha ze to zrusim a zavolam znova. kazdopadne toto mi ovela viac vyhovuje na BB, tam mi po pripojeni k autu aj hned ukaze logo znacky auta a vypada to luxusne. U 6.0 zase ale musim pochvalit ze sa mi ovela rychlejsie pripoji k bluetooth auta.... predtym tak 15-30sekund a teraz to je tak do 5-6sek..
Google Nexus 5 + Blackberry Q10 + Blackberry Q20 Classic -> smrtelne dobrá kombinácia
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od foto1977 »

Mě zase nefunguje BT sluchátko od HTC . Na 5.1.1. fungovalo normálně,
po aktualizaci na 6.0 normálně vytočím a slyším volajícího, ale on neslyší mě...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od RKSoftware »

Stejne jako jsem se daval ten odkaz s bugem na nerozsviceni displeje, tak jsem se tentokrat rozhodl nahlasit tento problem sam a chtel bych vas pozadat o "ohvezdickovani" (v levem hornim rohu) a pripadne dopsat nejaky komentar s vasim problemem. Zkusim to hodit i na xda forum abych nasbiral vic hlasu :)

Tady je odkaz (cim vic tim lip) https://code.google.com/p/android/issue ... 1447139090
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
faldicek
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: úte 29. čer 2010 12:27:17
Typ mobilu / ROM: Pixel 3XL
Tablet: Sony Z4 Tablet
Bydliště: Chomutov

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od faldicek »

Mám podobný problém s handsfree u Renaultu...
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od RKSoftware »

Tady by měl být opravený Google dialer u kterého by měl být vyřešen problém s nerozsvicenim displeje, ale zatím jsem ho netestoval.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc ... -download/


Tak teď mi dokonce přišla aktualizace přímo přes Google Play na aplikaci telefon (verze 2.3.12) a kontakty (verze 1.3.07). Tak snad problém s nerozsvicenim displeje bude opraven.
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
kimi21
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 31. říj 2013 12:05:57
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5
Tablet: Acer Iconia Tab A1

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od kimi21 »

Ahojte. Stala sa mi taká nepríjemná vec s N5, neustále sa dokola reštartuje, vždy nabehne len logo Google a potom sa vypne a takto to ide dookolo. Sem-tam nabehne obrazovka, že sa načítava Android, ale to iba na chvíľu a potom znova sa reštartuje. Začalo to z ničoho nič, keď som ťukal do mobilu, bol som v tom, že sa proste reštartuje (stalo sa mi to už viackrát), no lenže doteraz sa vkuse iba reštartuje, niekedy sa dá vypnúť niekedy nie. Viem, že toto je na reklamáciu, to je mi jasné, ale existuje nejaký spôsob ako z mobilu vytiahnuť fotky, resp. celú galériu? Keď ho pripojím na notebook tak sa samozrejme nenačíta, kedže je vypnutí a len sa dokola reštartuje. Mám tam najnovší android, najnovšiu aktualizáciu, žiadne zásahy do systému, žiadny root. Aplikácie mám iba z GP. Vedel by mi niekto pomôcť? Ja som z toho na nervy. Vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od pepa 77 »

Ahoj vyzkoušej když je černá obrazovka dej hlasitost dolů (mínus) měla by se objevit nabídka booloaderu tam se pohybuj tlačítkem hlasitosti a potvrzení je vypínacím tlačítkem najdi recovery mod potvrď v ní pak vymazat mezipaměť (WAP cache + dalvic cache)
Pak dáš reboot a uvidíš jestli to pomohlo ;)
Tak co ti je ;-)
kimi21
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 31. říj 2013 12:05:57
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5
Tablet: Acer Iconia Tab A1

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od kimi21 »

Skúšal som to, a bootloader nabehne, lenže vzápätí sa telefón hneď reštartuje. Takže sa v ňom neviem vôbec pohybovať.
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od pepa 77 »

Tak to vypadá na špatné vypínací tlačítko možná stačí párkrát zmáčknout jestli to pomůže.
Tak co ti je ;-)
kimi21
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 31. říj 2013 12:05:57
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5
Tablet: Acer Iconia Tab A1

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od kimi21 »

Wau paráda, ďakujem moc :) párkrát som stlačil vypínacie tlačitko a normálne sa zapol. Ale aj tak nechápem ako sa mohol z ničoho nič tak zacykliť, lebo keď sa to stalo som sa vypínacieho tlačitka nedotkol. Aspoň spravím zálohu a pošlem ho na reklamáciu.
faldicek
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: úte 29. čer 2010 12:27:17
Typ mobilu / ROM: Pixel 3XL
Tablet: Sony Z4 Tablet
Bydliště: Chomutov

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od faldicek »

Tak vypadá to, že po aktualizaci na 6.0.1 je problém s handsfree pryč...
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od RKSoftware »

Potvrzuji :-)
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od foto1977 »

Také mi už HF do ucha od HTC opět funguje... :clap:
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od RKSoftware »

Nechci to zakriknout, ale zatim na me 6.0.1 pusobi jako po dlouhe dobe slusna verze, kde mi vsehno funguje! :)
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
ser1a
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: pát 06. srp 2010 15:41:11

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od ser1a »

vypada to že aj mne, len mi zase niekedy cuca bateriu moc rychlo a neukazuje to zdroj... pomaha restart. Skoda no :/
Google Nexus 5 + Blackberry Q10 + Blackberry Q20 Classic -> smrtelne dobrá kombinácia
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od foto1977 »

U mě baterie i funkčnost naprosto ok, zatím... :clap:
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
ser1a
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: pát 06. srp 2010 15:41:11

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od ser1a »

po reštarte aj u mna. Budem restartovat po kazdom nabijani a vyriesim tak tento neduh. Je to divne, ked pozrem detaily spotreby baterie tak tam v podstate vobec nic nezerie, par mAh tie naj"zeravejsie" veci a aj tak sa vybija 20% za par hodin. Skoda, ale to asi bude robit nejaka appka, ktora sa neda odhalit. Mozno bazos agent
Google Nexus 5 + Blackberry Q10 + Blackberry Q20 Classic -> smrtelne dobrá kombinácia
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od preclajsz »

kimi21 píše:Ahojte. Stala sa mi taká nepríjemná vec s N5, neustále sa dokola reštartuje, vždy nabehne len logo Google a potom sa vypne a takto to ide dookolo. Sem-tam nabehne obrazovka, že sa načítava Android, ale to iba na chvíľu a potom znova sa reštartuje. Začalo to z ničoho nič, keď som ťukal do mobilu, bol som v tom, že sa proste reštartuje (stalo sa mi to už viackrát), no lenže doteraz sa vkuse iba reštartuje, niekedy sa dá vypnúť niekedy nie. Viem, že toto je na reklamáciu, to je mi jasné, ale existuje nejaký spôsob ako z mobilu vytiahnuť fotky, resp. celú galériu? Keď ho pripojím na notebook tak sa samozrejme nenačíta, kedže je vypnutí a len sa dokola reštartuje. Mám tam najnovší android, najnovšiu aktualizáciu, žiadne zásahy do systému, žiadny root. Aplikácie mám iba z GP. Vedel by mi niekto pomôcť? Ja som z toho na nervy. Vopred ďakujem.
Ahoj, taky jsem měl tento problém. Vyřešila to reklamace, tlačítko opravili. No za 2 měsíce tlačítko opět zlobí.. Někdy udělá dvojklik, jindy radši nic. Super, po novým roce to s těma vyděračema budu řešit. Jen doufám že jim to zase nebude na stole ležet 29 dní. Ano tak dlouho jim reklamace trvala...
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od pepa 77 »

Proto mám pořádný Jádro podporu dt2w a tlačítko skoro nepoužívám :D a na restart mám aplikaci simple reboot(root)
Tak co ti je ;-)
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od preclajsz »

Tak jasný, ale to není úplně řešení. Tohle by se jednoduše stávat nemělo :) A ještě do toho mě na*ral ten Britex
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
kimi21
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 31. říj 2013 12:05:57
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5
Tablet: Acer Iconia Tab A1

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od kimi21 »

preclajsz: Ahoj, no mne akurát včera prišiel mobil zo servisu a bol tam dva týždne takže s rýchlosťou som spokojný. V protokole o oprave písali, že vymenili tlačidlo on/off, baterku a zadný kryt. To tlačidlo som čakal, kedže to bola chyba, a kvôli tomu to išlo na reklamáciu, ale prečo menili baterku a zadný kryt tak to netuším. Nestraš :D veď mne začiatkom februára končí záruka :D musí to vydržať. Mobil bol priamo v LG Electronics CZ, kedže mám oficiálnu SK distribúciu.

pepa 77: no ja síce žiadny root nemám, ani ho neplánujem, ale na vypínanie displeja používam aplikáciu Knock Lock, ktorá uzamkne displej keď dvakrát ťuknem na určité miesto. Tlačidlo on/off používam jedine na zapínanie displeja a reštartovanie mobilu.
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od pepa 77 »

kimi21 píše: pepa 77: no ja síce žiadny root nemám, ani ho neplánujem, ale na vypínanie displeja používam aplikáciu Knock Lock, ktorá uzamkne displej keď dvakrát ťuknem na určité miesto. Tlačidlo on/off používam jedine na zapínanie displeja a reštartovanie mobilu.
Nemusíš mýt root tahle aplikace umí i probouzet ;) https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... JLJYdV5G-Q
Tak co ti je ;-)
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od Otomar »

Pod Androidem 6.0.1 se mi často stává, že po pořízení fotografie v HDR zůstane na notifikační liště viset hláška "zpracování hdr snímku" (nebo tak nějak). Smazat to jde jen restartem. Máte to taky tak?
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
Uživatelský avatar
LP3W7
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 04. lis 2010 23:09:13
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od LP3W7 »

Jop taky se mi to s tím HDR stává ... pokud to neovlivňuje dobu zpracování té fotky, tak mi to až zas tak nevadí. Ale viset by to tam nemuselo no.
LG G6 32GB Astro Black, Android 7.0 Nougat
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od RKSoftware »

Radsi zaklepu, ale me se to nestava a HDR pouzivam.
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
rapman
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: pon 09. led 2012 1:02:23
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB
Rom: Stock

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od rapman »

Telefon se mi začal po stisku power tlačítka vypínat nebo hned pouštět fotoaparát. Tlačítko se asi nějakým způsobem zasekává. Zkoušel jsem telefonem bouchat o hranu jak doporučuji různé návody, ale zatím to nepomohlo. Máte nějaké další tipy co dělat, aniž by se telefon musel rozebírat?
Uživatelský avatar
pepa 77
Androiďák!
Příspěvky: 534
Registrován: čtv 10. říj 2013 15:50:53
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6 OxygenOS 9.0
Mobil 2 / ROM: Jolla 1 sailfish OS
Tablet: Prestigio 7HD Stock
Tablet 2 / ROM: Prestigio waze 3111 Stock
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od pepa 77 »

rapman

Ahoj vyzkoušej to vypínací tlačítko několikrát rychle zmáčknout.
Tak co ti je ;-)
xoblih
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09. úno 2015 22:41:47
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Mobil 2 / ROM: HTC One m7

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od xoblih »

rapman

mám stejný problém, údajně má být mrtvé HW tlačítko na základní desce, našel jsem návod:

http://protyposis.net/blog/replacing-th ... er-button/

Otázka na všechny, nevíte kde sehnat nový powerbutton někde v česku? Měl by pasovat ze Samsungu S3, najdu v Číně, ale je to čekání na měsíc :(

EDIT by jumbo78: Odkazy nepatří do tagu CODE, ale URL. Nejsme warez fórum! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
rapman
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: pon 09. led 2012 1:02:23
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB
Rom: Stock

Re: Nexus 5 - hlášení závad a problémů

Příspěvek od rapman »

Nakonec pomohlo bouchnutí telefonem o hranu stolu, přesně v místě kde je power tlačítko, uvidíme jak dlouho to vydrží.
abigail
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 10. bře 2014 18:07:20
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 mahdi

bezdrátové nabíjení

Příspěvek od abigail »

včera mi přestalo fungovat bezdátové nabíjení.dám nexe do stojánku,nabíjí cca 10 vteřin,přestane nabíjet po chvilce nabíjí a tak stále dokola.a tak to dělá v orig nabíječce i v qi držáku v autě.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5 - Obecná diskuze“