Lenovo Vibe Shot - obecná diskuzeVibe Shot vs Redmi 3S Global

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
IvanIvanowich
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. lis 2016 18:33:37
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od IvanIvanowich »

Zdravím, potreboval by som poradiť pri výbere nového smartphonu.

Vlastne momentálne uvažujem o dvoch Lenovo Vibe Shot a lacnejší Xiaomi Redmi 3S Global, tak trocha sa neviem rozhodnúť či na moje potreby bude postačovať Redmi alebo sa oplatí priplatiť za Lenovo.

Na mobile používam často fotoaparát a chcel by som aby mal aspoň akú takú kvalitu, teraz mám Lumiu 925 a keby bol fotoaparát aspoň podobný bolo by to super.

Ďalšími požiadavkami je displej 5 a menej, tlačidlá MUSIA byť pod displejom a nie jeho súčasťou, a rozpočet je 8 tisíc viac už fakt nie, zároveň by som bol rád aby to bolo za tú cenu z cz distribúce, a nie z nejakého pofidérneho shopu.

Nie som žiadny profík preto som aj prišiel po radu ale tieto dva sa mi páčili zatiaľ asi najviac no keby ste vedeli ešte niečom inom kľudne.

Čo sa týka môjho názoru viac sa mi páči Lenovo ale po prečítaní nejakých diskusií som trocha zneistel hlavne čo sa týka kvality fotoaparátu na ktorý sa znieslo dosť kritiky, hlavne na jeho AUTO režim, manuálne to nastavovť čas nemám, no nepodarilo sa mi zistiť či sa to s novším androidom nezlepšilo, ďalej sa dosť popísalo o NEkvalite toho telefónu a častej reklamácií. Preto som aj začal uvažovať skôr o Redmi alebo ešte niečom inom.

Keby sa vyjadril aj niekto kto má osobnú skúsenosť s Vibe Shot bol by som rád.

A moderátori pokiaľ som netrafil tému do správnej sekcie predom sa ospravedlňujem. :facepalm:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od LivArt »

Netrefil, patří to do arény, ale co už..

Vibe Shot má jednak mizernej foťák (což je u fototelefonu docela vážná závada), druhak je to typický Lenovo se všemi obvyklými problémy. Zadarmo drahý.
Redmi je fajn, nicméně můžeš mít Samsung A5 2016 a to je zas o kousek jinde (skvělej foťák s optickou stabilizací, kov/sklo...), za ty peníze není co řešit.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od Mirda86 »

Se podivej do tematu o Vibe Shot. Naprosto domrsenej update na MM. Tomu telefonu se vyhni obloukem.

Nevim jak na slovensku ale u nas se vsude vali ty A5tky o ktere pise LivArt. Dava to T-Mobile v akci jeste s levnejsim telefonem tak to dost lidi prodava za krasny penize...samozrejme fungl nove.
Sam sem jednoho takoveho doma mel a musim uznat ze behal slusne pres nic moc hw (android 6.0), display se da srovnavat s absolutni spickou a vydrz v pohode 6-7h SOT.
Fotak samozrejme perfektni.To je taky nejvetsi tahak toho telefonu.
Mihinek
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 09. kvě 2013 11:35:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Z90a40 S363 160625 ROW

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od Mihinek »

No, nevím, jestli Vibe Shot je úplně na nic, zrovna jsem si ho koupil za pár korun na zkoušku a taková hrůza to není(třeba s tím MM ještě pohnou :D )
Nicméně pokud bych měl volit mezi A5 a Redmi 3S včetně CZ LTE, tak rozhodně Redmi. Je v mnoha ohledech lepší, snad jen kromě displaye, který není fullHD/zase to nežere tolik baterku..Ale fotky O.k., baterie 4100 Mhz, otisk prstů, infrared, 3/32GB a spousta dalšího, vše funguje naprosto bezchybně..Plus samozřejmě podpora Miui..A koupit se dá za 4000,-...což je naprosto bezkonkurenční.. :clap:

Na většinu těch vlastností si budeš muset u Samsungu pár tisíc připlatit..
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od LivArt »

"Taková hrůza to není" se dá říct o telefonu za 2 000 korun, ne o telefonu za 8 000,-. Ale je to dobrej způsob, jak vyhodit peníze z okna. Nicméně je mi jasný, že když sis ho koupil, tak ho nepomluvíš.
A nejsem si úplně jistej, že podpora MIUI je zrovna nějaký plus.. :D
Foťákem to A5 2016 přejede všechno.
IvanIvanowich
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. lis 2016 18:33:37
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od IvanIvanowich »

Tak Vibe Shot som teda vylúčil, teraz je to už len asi o tom či priplatiť za Samsung alebo ísť do toho Redmi. Samsungu som sa chcel pôvodne vyhnúť ale za tú cenu čo sa dá kúpiť v bazáre s plnou zárukou sa mi to celkom páči, hlavne ten foťák vyzerá že je trochu inde. Asi si ho pôjdem obchytať niekde do elektra a uvidím ako mi sadne. Trochu sa bojím toho softu a 2gb ram.

Inak ešte som teraz pozeral po nejakom "fotomobile" Nubia Z11 mini,no na nete som nenašiel moc info ani recenzií, ale parametrovo aj cenovo vychádza celkom fajn, teda aspoň podla mňa, alebo takému niečomu sa tiež radšej vyhnúť ?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od Mirda86 »

Prave ty 2GB RAM nejsou nic moc ale prekvapive soft v te A5 to slusne zachranuje.Mam treba prime srovnani i s konkurentem od Huawei...P9 Lite... a ten s podobnym hw slape podstatne hur.Hlavne v multitaskingu.Pokud ji sezenes za slusny penize (do 6k) tak do toho jdi.Fotak je fakt spicka.
Jen dodam ze A5tka nema notifikacni diodu.Ale funguje na ni skvele aplikace NoLed(diky AMOLED).
Mihinek
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 09. kvě 2013 11:35:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Z90a40 S363 160625 ROW

Re: Vibe Shot vs Redmi 3S Global

Příspěvek od Mihinek »

To LIvArt: To máš recht, já koupil Vibe Shot za 4000,- takže si za ty prachy na něj na chvíli klidně zvyknu..Nicméně pokud jde o A3 nebo A5, ty fotky mě moc neuchvátily, ale to je věc názoru..Jinak je pravda, že A3 i A5 jsou na Samsung celkem slušný telefony.. :D
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe Shot - obecná diskuze“