XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FWUnBrick SE přes HW mod EDL

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Už tu máme bohužel jeden, zatím neobjasněný brick SE. Pokud k tomuto dojde, poslední záchrana jak se dostat do EDL a nalít do telefonu celou originální ROM je popsána tady:

http://en.miui.com/thread-245347-1-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
bondro
Stálý androiďák
Příspěvky: 152
Registrován: stř 25. pro 2013 13:49:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra 512GB

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od bondro »

Unbrick vyriešený. Po kontakte s ISIX.CZ, ze im chcem vratit Redmi Note 3 PRO SE (chceli odratat z ceny za stav telefonu, pouzite sklo, ktore bolo nalepene, pouzite TPU puzdro a samozrejme ze zohladnia ci je tam hardbrick alebo softbrick a cas, ktory nad tym stravia zohladnia v cene, ktoru mi vratia...a este postovne keby som to tam vobec posielal) som sa nasral a rozhodol som sa, ze si to skusim opravit sam aj s tym, ze by som ho znovu otvoril a rozobral a urobil metodu TESTPOINT aj na ukor straty zaruky.

Opakujem vsak, ze som pred tym vyskusal rozne metody, cez otvorenie krytu, odpojenie baterky a usb kabela vo vnutri telefonu, pripajanie na troch PC od XP cez WIN 7 x64, WIN 10x64 aj cez WM Ware cez WIN 7x32, zničil som dva usb kable pri vytvarani DEEP FLASH KABLA a stravil som za tym asi skoro cely den. Takze neviem, ci nieco zabralo aj z hore uvedenych postupov alebo nie, ale mi na telefone stale "BLIKALA CERVENA LED" ako keby bol stale v EDL mode a vzdy telefon po pripojeni k pc zobrazilo ako "Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E". Ci uz som ho pripojil na nabijačku alebo k pocitacu, nepomahala žiadna kombinacia tlacidiel, ktore som mal stlacene aj vysse minuty-dvoch. Na dalsi den mi to nedalo, tak som to isiel skusit znovu.
Trochu som sa rozpísal, tazke postup, ktory pomohol mne je nasledovny: Zacal som opat s tym, ze som to isiel skusit na WM Ware a na WIN 7x64 a s deep flash kablom (to je taky, ze si olupete kabel, a zo styroch kablov, z ktorych je usb kabel si dalej opatrne olupete ZELENY (D+) a CIERNY (GD)). Pripojil som tento kabel do mobilu spojil som olupane casti zeleneho a cierneho kable k sebe, treba ich drzat spojene a pripojil som usb k PC, pockal cca 5-7 sekund a pustil (oddelil od seba) zeleny a cierny kabel...vtedy pc detekoval pripojeny mobil ale stale ako Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E. Tak zase, odpojit, spojit zeleny a cierny, drzat a pripojit k pc a opat iba Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E. Asi na piaty krat stale nic, tak som hladal a skusil toto:

(open cmd as admin)
on your pc go to start > all programs > accessories > right click cmd prompt then run as administrator
type the trhee commands below:

bcdedit /set testsigning on
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

after that restart your pc
- connect phone to PC (install drivers http://www101.zippyshare.com/v/TEhfm337/file.html
) (treba vybrat tie podla systemu, bud 32bit alebo 64bit).......a wualaaaaa v DEVICE MANAGEROVI sa mi pripojeny telefon zobrazil konecne ako "Qualcom HS-USB QDLoader 9008" ....tak som cely nateseny spustil MIFLASH a dal REFRES a telefon mi zobrazilo.....skusil som este ADB a aj FASTBOOT, ci aj tam telefon vidiet ako pripojeny, ale bohuzial nie. To mi vsak nevadilo, nakolko MIFLASH ho videl, tak som stiahol najnovsi GLOBAL urceny pre SE, rozbalil, v MIFLASH vybral a dal FLASH....zacalo to flashovat ale strasne pomaly, asi kvoli tomu ze to bolo cez WM WARE. Nainstalovalo takmer vsetko avsak na konci vyhodilo chybu ERROR... "CONFIG.BIN couldn´t be find" ....dufal som, ze to snad nebude vadit, tak som odpojil z pc a stlacil a drzal POWER.....telefon stale nic, a ani pri kombinacii VOLUME UP + POWER ani VOLUME DOWN + POWER....nic :( ...tak som skusil znovu pripojit tel k PC ale tentokrat mi hlavny pc vyhodil chybu, ze zariadenie usb nevie rozoznat :( ani na niekolký krát.....nezostávalo mi nic ine, ako prejst na druhy notebook s Win 7 x64....este predtym som zase browsoval a hladal a nasiel som toto:

- connect phone to PC (install drivers)
- run MiFlash
- Hold 3 buttons at the same time ( Volume + and - and power)
It should vibrate once and then one more again and then stand by with dimmed on display.
- If it worked, do the standard procedures in MiFlash

A ONO TO FAKT FUNGOVALO. Najskor som urobil opat toto:
ight click cmd prompt then run as administrator
type the trhee commands below:

bcdedit /set testsigning on
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

after that restart your pc.

Potom som pripojil mobil k notebooku, instalov ovladac pre 64bit system, mobil mi v spravcovi opat zobrazilo ako Qualcom HS-USB QDLoader 9008, co bolo dobre znamenie, stlacil som sucastne VOLUME + a VOLUME - a hned POWER a drzal som dost dlho, mozno minutu...telefon zavibroval, cervena LED prestala blikat ale zacala svietit, pochvili sa zobrazilo sa logo XIAOMI a zobrazila sa baterka a proces nabíjania od 0% ...tak som natešený, že po dvoch dnoch vidim opat rozsvieteny displej odpojil od pc a pripjil na nabijacku a zase logo XIAOMI a zacalo telefon nabijat.....nechal som ho dobit na cca 5%, ze ho skusim zapnut a BINGOOOO:...telefon sa zapol...a nabootoval sivé okno, kde bolo napisane "zadajte heslo pre spustenie systému ANDROID" ..... to som este nikdy nevidel, tak som bol prekvapeny, pretoze ziadne hesla na zamykanie telefonu a ani PINy nepouzivam.....tak som napisal hocico a vyhodilo, ze heslo je nespravne a dole moznost RESTORNUT do tovarenskeho nastavenia...tak som klikol na RESTORE TO DEFAULT SETTINGS, telefon sa restartoval a zacal bootovat....po cca 5min sa zobrazilo vyber jazyka, atd...teda klasicky proces....MOBIL ZIJE :)

Ospravedlnujem sa za plachtu, ale snazil som sa opisat aspon v krátkosti, co som za tie dva dni s mobilom skusal. Dufam, ze to niekomu pomoze a hlavne tá kombinacia troch tlacidiel, ktore by ma nenapadlo ale vobec skusit drzat stlacene :)

P.S: kedze telefon zije, chcem zase skusit instalnut TWRP, ale uz prostrednictvom odomknutia bootloadera (asi neoficialnou cestou, nakolko mi dev verzia nejde z telefonu nainstalovat, mi stale vyhodi chybu, ze nevie overit stiahnuty ZIP) pripadne skusal niekto ten sposob instalacie TWRP cez nahranie custom recovery cez instalaciu ROM prostrednictvom MIFLASH? Ale cez najnovsiu verziu GLOBAL 8.0.4.0.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Výborně :palec:

Takže teď je telefon v jakým stavu?
- dostaneš se do bootloaderu? (máš pořád originální zamčený?)
- daří se z něj přes upravený fastboot ho otočit softwarově do EDL? Rozbliká se červeně LED, pokud připojíš a pak odpojíš kabel, měla by zhasnout
- pokud je v EDL, vidí ho MIFlash? Jak se identifukuje device ve správci zařízeních ve Windows?


Virtuální stroje pokud možno nepoužívej. VM ware už dlouho nepoužívám, ale mám spoustu špatných zkušeností s VirtualBoxem v ohledu filtrování USB komunikace do hosta. Nemůžeš sehnat klasickou stanici s W7/64? I třeba nějakej starej notes.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od vincent77 »

Pokouším se udělat unbrick, ale nejsem schopný sehnat ovladače na Win 10 32 bit. Nemáte někdo funkčí odkaz?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od rbarat »

A nemyslel si náhodou Win 7 32bit?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od vincent77 »

Windows 10 Pro, 32bitový operační systém systém, procesor pro platormu x64

Brick nastal při flashování dev ROM. Po 90.ti sekundách flashování eror a už jen bliká červená dioda. :cry:
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od vincent77 »

Neumím telefon dostat do připojení "Qualcom HS-USB QDLoader 9008". Otevírat ho určitě nebudu. Zkusil jsem více postupů, ale žádný nebyl ůčinný. :(
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

No super.. Podařilo se mi ho bricknout když jsem flashnul nekompatibilní FW... Měl jsem dojem, že byl pro Kate, ale měl jsem si to alespoň trochu ověřit. :/ Myslíte že je ještě nějaká šance ho tedy oživit? Nikdy jsem žádný telefon do hard bricku nedostal... Ale ta cesta kterou dělal bondro asi bude v mém případě k ničemu, že? No každopádně to tedy vyzkouším
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od rbarat »

No, dúfam, že Ti ten návod pomôže. Ide o to, čo si tam nahral a čo všetko sa prepísalo. Prípadne skús osloviť priamo autora toho návodu. Keby nie, tu na fóre je odborník "mrnus", ten sa venuje opravám, skús ho osloviť.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

A v jakým stavu to máš?
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Nejde zapnout a v EDL režimu bohužel není... Byla tam ZCX twrp a rom AospExtended V3.0.. Telefon byl zabit až teprve po tom flashnutí toho fw. :/
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Ten telefon je vyplej? Na Power žádná reakce?
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Ani vibrace.. Nic... Má tam ale cca 50% baterie.
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Když ho ale připojím na nabíječku tak se červeně rozbliká dioda..
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Zkus podržet OBĚ tlačítka volume a k tomu Power. Měl by ses dostat do diagnostiky. Pokud ten foun máš v nějakým obalu, tak ho z něj vyndej, už jsem se setkal s tím, že ten stisk všech tlačítek se v něm nepovedl.

A zkus samozřejmě i fastboot VOL- a Power...............a recovery VOL+ a Power.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

A nemáš ho tak náhodou vymlácenej na nulu? Mě se to na jednom kusu stalo, zkus to nechal na nabíječce takto půl hodiny.....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

To jsem už samozřejmě všechno vyzkoušel, ale jediná reakce od telefonu je blikající led dioda při připojení do nabíječky. Jinak žádná klávesová metoda jako když se chceš dostat do recovery nebo fastbootu nefunguje... Ani zmáčknutí všech tlačítek najednou! :(

Edit: Na nulu opravdu není... Už když se mi to stalo tak si pamatuji, že ZCX ukazovala před tím restartem, že v telefonu je ještě cca 50% baterie.
Naposledy upravil(a) ATG Droid dne stř 25. led 2017 21:24:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Nech ho půl hodiny na nabíječce....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Jinak není právě tohle ovládáno přes boot.img? Měl jsem dojem, že FW má na starosti jen věci ohledně signálů... Nikdy bych nečekal, že se mi ze špatného firmwaru vyklube briketa, ale nechám to tedy ještě nějaký ten čas na té nabíječce. :(
JoseN
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: úte 03. pro 2013 23:45:47
Typ mobilu / ROM: Elephone P8000
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi 1S

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od JoseN »

Nezkoušel jsi použít ten EDL kabel podle návodu od Bondra?
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Boot.img je jádro....to je vrstva výš než recovery......a před ním je ještě zavaděč - fastboot. Pokud jsi tu ROM zapsal přes TWRP, určitě jsi zavaděč nezprasil. Některé revize SE, respektive PRO mají určitý bug v nabíjecím obvodu občas nabíjí malým proudem (200-400 mA). A u jednoho kusu jsem viděl i reverzní režim kdy ho nabíječka za noc naopak vymlátila jakoby působila jako odporová zátěž. Udělal to jedinkrát za toho půl roku......a chovalo se to přesně jako tobě.....blikala dioda červenně. Takže vyzkoušej i jinou nabíječku a dej tomu čas.

Pak je otázka jestli to máš v záruce. Pokud ne, dá se ten foun rozdělat, odšroubovat ten tišťák a propojt dva bodykolem procesoru pro HD EDL mod. A jetady samozřemě možnost i to, že to železo odešlo a to nádodou třeba EMMC paměť při zápisu té ROM.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Ten stroj mám přesně měsíc. Takže ta záruka tam je a taky ještě hodně dlouho bude... Co se týče toho rozebrání tak do toho bych se vrhnul asi pouze pomocí nějakého video návodu, protože bych to určitě podle nějakého textového návodu hned podělal...
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

Pokud to máš v záruce, tak to nerozebírej. Bohužel je uvnitř na jednom šroubku plomba......a ten se musí dát pryč aby ses k tomu místu pro mod dostal.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od rbarat »

Tiež radím skúsiť reklamáciu. Odkiaľ to je?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
lostsoul81
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: stř 23. črc 2014 18:48:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi NOTE

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od lostsoul81 »

ATG Droid, když ho připojíš k PC, jde vidět ve správci zařízení?
Jinak, můj poslední brick byl, že jsem se také nemohl telefon zapnout a po připojení na nabíječku blikal červeně. Mě naštěstí fastboot fungoval, takže jsem telefon nahodil do EDL a pak už to byla malina. Ještě bych zkusil vyrobit ten EDL kabel a pak asi reklamace.

­    
halentech
Stálý androiďák
Příspěvky: 227
Registrován: úte 06. srp 2013 20:44:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note 3 SE - Nitrogen OS
Rom: Android 7.1.1

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od halentech »

Zkus cca 30 sekund podrzet power + volume up bez připojené nabíječky nebo pc. Jestli se telefon restartuje, tak drž pouze volume up

Edit, stalo se mi něco podobného ale při restartu. Rozblikala se červená led a telefon nenajel. Bylo to na cm14 s připojenou nabíječkou přes magnetickou redukci.

Poznámka, Blikající led by měl byt telefon v EDL. Nemáš tedy telefon v režimu edl?
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od ATG Droid »

Telefon v EDL nebyl a pochybuji že by se do něho sám od sebe zapl... :( Různé kombinace pomocí VolUp,VolDown a power můžu držet i několik hodin, ale nic se nestane. No nezbývá nic jiného než to hodit do servisu pro následné rozebrání a nahození do EDL manuální cestou. :( Každopádně nechápu proč dioda při nabíjení jen bliká místo toho aby klasicky svítila. A zatím jsem ještě neměl čas ho hodit do nějakého PC s windowsama, ale jak se nějaký najde tak uvidím jak se ten telefon tedy rozezná...
halentech
Stálý androiďák
Příspěvky: 227
Registrován: úte 06. srp 2013 20:44:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note 3 SE - Nitrogen OS
Rom: Android 7.1.1

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od halentech »

Já ti říkám, že ta Blikající ledka znamená, že telefon je v edl. Jestliže jsi ani nezkoušel připojit do pc, tak to děláš chybu a zbytečně budeš telefon posílat na opravu.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od Mareman »

To nemusí být pravda. Jak už jsem psal, viděl jsem stejný stav když se telefon vybil do mrtva a po připojení nabíječky se znovu a znovu inicializovalo a resetovalo nabíjení - ledka červeně blikala. Já měl sw brick hned první den a dost jsem se s ním zapotil, takže mě hned tak něco nevyděsí, ale toto mě taky dostalo. Jedinej způsob jak to ověřit, je ten připojit tlf k PC a zjistil jestli se detekuje ve stavu EDL nebo ne. Stejně tak kus kterej jsem flashoval klukovi z práce, se chová tak, že při plně nabité baterce Ledka EDL nebliká, přesto že telefon v něm je a dá se s ním takto fungovat.

Na XDA se dá najít poměrně dlouhý vlákno kde se řeší u některých prapodivný chování RN3 PRO při nabíjení a evidentně se to prolnulo i do některých revizí SE. Já sám mám jeden kus kterej dokázala nabíječka přes noc vybít do stavu chování blikající se led.

Prostě připojit k PC a ověřit stav...pak reklamace..
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
houba2007
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 23. dub 2014 17:10:53
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: crDroid 9.0
Bydliště: Nymburk

Re: UnBrick SE přes HW mod EDL

Příspěvek od houba2007 »

IMG_20190630_141524.jpg
IMG_20190630_141524.jpg (180.46 KiB) Zobrazeno 4024 x
Redmi note 3
Prosím o radu
- do fastbootu se dostanu - flash běží 5s potom se telefon vypne a flash běží dál
- recovery se nedostanu
- přes ADB do EDL se dostanu
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FW“