HTC One Mini - ROM/ROOT/FWZaseknutý Bootloader

Odpovědět
Jake Kill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. srp 2016 18:04:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact stock

Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od Jake Kill »

Zdravím, koupil jsem HTC One Mini s tím, že nabootuje pouze do bootloaderu. Zkoušel jsem odemknout bootloader přes htcdev ale po zadání příkazu "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin" mi to vyhodí:
"target reported max download size of 800227328 bytes
sending 'unlocktoken' (0 KB)...
OKAY [ 0.156s]
writing 'unlocktoken'...
FAILED (remote: unlock token check failed)
finished. total time: 0.172s"

a na telefonu se nic nezobrazí. Pro info:
version: 0.5
version-bootloader: 2.22.0000
version-baseband: N/A
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 4.15.61.1
version-misc: PVT SHIP S-ON
serialno:
imei:
meid:
product: m4_ul
platform: HBOOT-8930
modelid: PO5820000
cidnum: ORANG001
battery-status: good
battery-voltage: 4311mV
partition-layout: Generic
security: on
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: dirty-0e1af350
hbootpreupdate: 11
gencheckpt: 0

Nevím, co stím dál...
Dík za nápady
P.S. Windows 8.1 64-bit
iPhone 3G, LG Optimus Black, ZTE Blade-KitKat 4.4.4 ZeeLogkang, HTC One M7 GPE 5.0.2, Redmi Note 1, LG 4G stock => dead MB, LG Nexus 5X stock, SG J5(2017), Apple Ipod Touch 6gen, Ipad Mini, Sony Xperia Z5, Xperia XZ1 Compact, Lenovo Yoga Tab 3 8"
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od amirinda »

určitě bych začal tím, že dáš win7 + drivery nebo jak tu bylo včera tak ubuntu.
Jake Kill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. srp 2016 18:04:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact stock

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od Jake Kill »

Na Win 7 jsem to zkoušel a výsledek stejný :(
iPhone 3G, LG Optimus Black, ZTE Blade-KitKat 4.4.4 ZeeLogkang, HTC One M7 GPE 5.0.2, Redmi Note 1, LG 4G stock => dead MB, LG Nexus 5X stock, SG J5(2017), Apple Ipod Touch 6gen, Ipad Mini, Sony Xperia Z5, Xperia XZ1 Compact, Lenovo Yoga Tab 3 8"
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od amirinda »

ovladače, vyzkoušet jiný kabel, jiné PC, jiný port...
Edit: předpokládám, ten unlock soubor máš ve stejné složce...
Jake Kill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. srp 2016 18:04:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact stock

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od Jake Kill »

Spíš bych hledal chybu v softwaru... Napadlo mě smazat nějakou partition pomocí fastbootu, ale nevím jakou. Na XDA má tento problém více lidí, ovšem řešení se nenašlo a divný je, že pokaždé měli stejný i to číslo "max download size".
iPhone 3G, LG Optimus Black, ZTE Blade-KitKat 4.4.4 ZeeLogkang, HTC One M7 GPE 5.0.2, Redmi Note 1, LG 4G stock => dead MB, LG Nexus 5X stock, SG J5(2017), Apple Ipod Touch 6gen, Ipad Mini, Sony Xperia Z5, Xperia XZ1 Compact, Lenovo Yoga Tab 3 8"
amirinda
Robot
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 02. úno 2011 19:50:48
Typ mobilu / ROM: Realme 7 Pro
Bydliště: Planá

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od amirinda »

zkoušel jsi ho přehrát RUU?
Jake Kill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. srp 2016 18:04:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact stock

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od Jake Kill »

Pouze přes exe soubor, zip jsem nenašel, zkoušel jsem různý, ale nejsem si jistej, jestli byly správný... Napsaly buď chyba při ověřování nebo že zařízení nebylo nalezeno.
iPhone 3G, LG Optimus Black, ZTE Blade-KitKat 4.4.4 ZeeLogkang, HTC One M7 GPE 5.0.2, Redmi Note 1, LG 4G stock => dead MB, LG Nexus 5X stock, SG J5(2017), Apple Ipod Touch 6gen, Ipad Mini, Sony Xperia Z5, Xperia XZ1 Compact, Lenovo Yoga Tab 3 8"
Jake Kill
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: pát 12. srp 2016 18:04:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact stock

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od Jake Kill »

Tak dál bojuju, zatím bez výsledku, ale mám pár otázek: poslední krok při odemykání bootloaderu-tedy když vám na mobilu vyskočí to okno yes/no- je systémová věc?? Asi to úplně nebude "součást" samotného recovery? Další otázka, je možné, aby se bez odemknutého bootloaderu poškodil systém takovým způsobem, aby při bootování ani nezobrazil logo HTC? Nebo třeba smazání systémového partitionu nebo tak něco? A do třetice, jaká oprávnění má instalačka RUU spuštěná na PC nebo OTA flashované přes fastboot? Může mi bez odemknutého bootloaderu "přeinstalovat" systém? Mimochodem, ke změně CID asi potřebuju bootlader odemknout že?
iPhone 3G, LG Optimus Black, ZTE Blade-KitKat 4.4.4 ZeeLogkang, HTC One M7 GPE 5.0.2, Redmi Note 1, LG 4G stock => dead MB, LG Nexus 5X stock, SG J5(2017), Apple Ipod Touch 6gen, Ipad Mini, Sony Xperia Z5, Xperia XZ1 Compact, Lenovo Yoga Tab 3 8"
error713
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. bře 2017 8:00:49
Typ mobilu / ROM: HTC One mini

Re: Zaseknutý Bootloader

Příspěvek od error713 »

Zdravím, mám podobný problém, ako Jake Kill, preto som nevytvoril novú tému ale skúsim to tu.
Mám 2,5 ročné HTC One mini (čiže už po záruke) a pred pár dňami mi začalo blbnúť. Najprv to bolo tak, že sa mi raz telefón totálne vybil. Keď som ho dal na nabíjačku a zapol, tak namiesto spustenia telefónu ma hodilo do bootladeru (tá biela systémová obrazovka). Vtedy som si myslel, že telefón je len príliš vybitý, tak som ho nechal na nabíjačke trochu dlhšie a následne spustil. Telefón sa spustil normálne. No na druhý deň sa nečakane vypol a po vypnutí v momente naskočil bootlader. Keď som v bootladery dal reboot, znovu naskočil bootloader...tak som zasa skúsil a zas to isté. No na štvrtý pokus sa telefón zapol a zas fungoval normálne.
Vtedy som si uvedomil že s telefónom sa niečo deje a tak ako prvé čo mi napadlo, ho vrátiť do továrenských nastavení. Ibaže po kliknutí na továrenské nastavenia sa telefón reštartol (prirodzene) a miesto toho aby sa spustil, som sa znovu ocitol v bootloadery. A začala celá procedúra od začiatku. Vypol som ho a zapol a znovu vypol a zapol atď atď...a cca na 15ty pokus sa telefón zapol a fungoval normálne dva dni. Samozrejme skúšal som kliknúť na factory reset aj v bootladery, ale neuspešne. Znovu ma to vráti na bielu obrazovku. Začal som gogliť po android fórach čo s tým a niekde písali, že môže pomôcť odomknutie bootloadera. Síce zmysel toho ako by to malo pomôcť som nechápal. No povedal som, že za pokus to stojí. Tak som sa registroval na HTC Dev a urobil som celý postup tak ako to tam bolo popísané. Ibaže som nedošiel až do konca. Na konci vám totiž príde e-mail so súborom Unlock_code.bin a po zadaní príkazu v príkazovom riadku vo windowsi vám má prebehnúť proces a na obrazovke telefónu sa má zobraziť čierna obrazovka kde povolíte odomknutie bootloaderu. V príkazovom riadku mi vypísalo Unlock token chceck successfully!, no na displeji sa nič nezobrazilo. Stále tam svietil biely bootloader.
Takže teraz už neviem. Bol som v servise telefónov, no tam mi povedal chalan že oni HTCčka nerobia, ale že asi budem mať poškodenú základnú dosku a s telefónom sa môžem rozlúčiť.
Sorry za dlhý príspevok, ale chcel som popísať problém čo najpodrobnejšie aby sme sa vyhli zbytočným otázkam. Za každú pomoc ďakujem.
PS: Pre info ešte pripájam výpis z fastbootu:
Přílohy
2017-03-03_0713.png
2017-03-03_0713.png (51.95 KiB) Zobrazeno 5040 x
Odpovědět

Zpět na „HTC One Mini - ROM/ROOT/FW“