Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuzePad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

chlubnovka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. dub 2017 13:50:29
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od chlubnovka »

Oživuji téma.. Mám Honor 8, asi měsíc a půl starý, jsem blbá, blbá a ještě jednou blbá, ale mou nešikovností mi spadl do vody. Hned jsem ho vytáhla, vypla, nechala vytéct vodu co šlo a asi za dva dny mi někdo poradil dát do rýže.. to taky nepomohlo. Dá se nějak zachránit? Samozřejmě tam mám plno fotek s rodinou, zrovna jsme byli u příbuzných na návštěvě v Saint Tropez.. a nikde nejsou zálohovaný :facepalm: Může mi někdo poradit kam se obrátit, abych tam nenechala majlant za opravu? Případně může mi někdo pomoct? Jsem máma na mateřský, šetřila jsem na něj takovou dobu, půjdu se oběsit jestli se nepůjde opravit :shock: Díky moc za případné rady, či pomoc.. Veronika
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od ludekbrno »

Nechci ti brát naděje, ale bohužel, šance je minimální. Ten pitomec (pokud to byl někdo příbuzný, tak sorry), co ti poradil tu hovadinu s rýží, má velký podíl na tom, že telefon bude už na vyhození. Rýže je totiž k jídlu a telefony neopravuje o nic víc, než brambory nebo knedlík :) On ti měl poradit to, že po pádu telefonu do vody je jediná záchrana, ihned ho kompletně rozebrat, odpojit baterii a řádně vysušit zevnitř. Cokoliv jiného je zbytečné a nepomůže to. Pokud to nebyla slaná voda a není to víc, než pár dní od pádu do vody, tak je malá šance, že se bude dát rozjet, ale je potřeba to dát hned do nejbližšího servisu. Nemusí být značkový, ale aby mělo zkušenosti s vytopenými telefony. Ale opravdu s úspěchem moc nepočítej, podle tvého popisu mám pocit, že už je to pěkných pár dnů, co se to stalo...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kubanec86
Androiďák!
Příspěvky: 330
Registrován: pát 20. dub 2012 18:47:54
Typ mobilu / ROM: Xperia Z Ultra C6833 - stock 14_6_A_1_236
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 C2303 - stock 26_3_A_1_33

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od kubanec86 »

Možná by bylo dobré zeptat se ve správné skupině, ale budiž :D .
Utopený telefon se za určitých podmínek oživit dá. Nejlepší je hned po vyndání z vody co nejvíc rozebrat, pokud to jde, vyndat baterku a sušit, topení atd (osobně mám dobrou zkušenost s horkovzdušnou troubou na 60st C :D. )
Teď jestli nejde zapnout, už nejspíš zapůsobila oxidace. To už chce někoho zručného kdo to uplně rozbere a vyčistí (dá se to) ale funkce není vždy zaručena. Správný servis, pokud se mu to nepovede rozchodit, by si neměl nechat zaplatit... A pokud se to podaří, hned zazálohuj a začni šetřit na nový. Opravený utopený tlefon, bude napořád jednou utopený a nebude na něj 100% spoleh
Sony Xperia Z Ultra C6833, stock 14.6.A.1.236, Android 5.1.1
Sony Xperia M4 Aqua E2303, stock 26.3.A.1.33, Android 6.0.1
chlubnovka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. dub 2017 13:50:29
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od chlubnovka »

Bohužel Honor 8 rozebrat nejde.. displej nenaskočil po zapnutí.. před chvílí jsem se vrátila ze servisu a prý do telefonu se podívá tím že zničí zadní sklo (400,-) displej je za 3000,- plus jestli by ještě něco našel vevnitř na opravu plus práce.. no ještě zkusím pojistku na blbost, zda by šla uplatnit.. díky všem za rady.
Scuka02967
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. pro 2017 0:23:52
Typ mobilu / ROM: iPhone

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od Scuka02967 »

Pokud mate kvalitni telefon tak vam ryže nepomuze :shock: :shock:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od ludekbrno »

Scuka02967:
A tím svým blábolem chtěls říct co?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Comentorr
Androiďák!
Příspěvky: 414
Registrován: úte 24. úno 2015 10:42:16
Typ mobilu / ROM: Honor 4C
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI 3W
Rom: Cyanogenmod 13

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od Comentorr »

Scuka02967: Aký mobil považuješ za kvalitný?

­    

Poďakovať mi môžeš kliknutím na palec :palec:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Pad telefonu do vody- orientacni naklady na opravu?

Příspěvek od ludekbrno »

To bude nějaký zmatený puberťák :) Zaregistroval se tady a vypustil akorát ten blábol ke starému vláknu...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - Obecná diskuze“