Huawei P9 Lite - obecná diskuzeZrušení zamykací obrazovky

Odpovědět
rapon
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 17. úno 2012 10:00:21
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy W

Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od rapon »

Po aktualizaci z A6 na A7 se mi nově zobrazuje zamykací obrazovka, což dříve nebylo. Při odemykání telefonu (gestem) to zbytečně zdržuje. Procházel jsem všechna nastavení, ale nikde jsem bohužel nenašel nic, co by naznačovalo jak tu zamykací obrazovku vypnout. Nevíte prosím někdo jak na to? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od Papooch »

Čili ti ve výběru typu zamykací obrazovky chybí volba "žádný", je to tak? Setkal jsem se s tím na pár zařízeních, oprava je poměrně jednoduchá:

Je to tím, že v telefonu je více uživatelských účtů, proto volba "žádný" není k dispozici - pravděpodobně účet "host", který má být sice defaultně neaktivní, ale někdy z nějakýho důvodu brání vypnutí zamykací obrazovky.

Přepni se do účtu host (snad je to na A7 stejně jak na A6 - stáhneš horní lištu a klidneš na ikonku svýho profilu vpravo nahoře), bude to po tobě pravděpodobně chtít projít úvodním nastavením, tak všechno přeskákej. Potom se opět dostaň do volby účtu a někde by tam měla být volba "odstranit účet hosta", možná dlouhým podržením na jeho ikonku nebo teoreticky uplně někde jinde v nastavení pod nastavením uživatelských účtů, určitě to najdeš.

Potom by mělo jít v nastavení zámku obrazovky zvolit i "žádný".
Na poděkování slouží palec u příspěvku
glock69
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: sob 07. pro 2013 13:48:52
Typ mobilu / ROM: thl w100

Re: Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od glock69 »

Co je zamykaci obrazovka? Mně po odemknuti otiskem někdy vyskocil požadavek na odemknuti ještě PINem. Bylo to po zamknutí obrazovky apkou na displaji (power toggles). Někde jsem našel, že to může byt problém, takže jsem vyhodil a použil znova zámek obrazovky do power toggles a již to PIN nechce.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od Papooch »

Já myslím, že autor vlákna má na mysli to, že po odemčení telefonu gestem (při zhasnuté obrazovce) to po něm pak ještě chce, aby táhnul prstem nahoru pro odemčení.
Na poděkování slouží palec u příspěvku
hydromet
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. pro 2017 9:52:01
Tablet: Sunmi

Re: Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od hydromet »

A dá se nějak odstranit právě ten požadavek na táhnutí prstem nahoru?
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: Zrušení zamykací obrazovky

Příspěvek od JirkaH76 »

No lock
Odpovědět

Zpět na „Huawei P9 Lite - obecná diskuze“