Huawei P9 Lite - obecná diskuzeFotoaparát vkládá do fotek vlastní text popisek - jak to zrušit

Odpovědět
rapon
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 17. úno 2012 10:00:21
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy W

Fotoaparát vkládá do fotek vlastní text popisek - jak to zrušit

Příspěvek od rapon »

Zdravím,
narazil jsem na problém, že telefon při vyfocení fotky do exif obrázku vkládá svůj text do popisky. To bohužel dost znepříjemňuje práci při nahrávání fotek do galerií, je třeba všechny fotky ručně opravovat :( Vyzkoušel jsem různé foto aplikace a dělají to všechny. Jen každá tam vkládá jiný řetězec. Neporadíte prosím, jak se toho zbavit?
Díky moc.
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Fotoaparát vkládá do fotek vlastní text popisek - jak to zrušit

Příspěvek od Papooch »

To je naprosto normální věc, každý foťák ukládá do exif metadata o fotce. Jakým způsobem ti to znepříjemňuje nahrávání do galerie?
Na poděkování slouží palec u příspěvku
rapon
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 17. úno 2012 10:00:21
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy W

Re: Fotoaparát vkládá do fotek vlastní text popisek - jak to zrušit

Příspěvek od rapon »

Díky za odpověď. Každý asi ne, vyzkoušel jsem telefony s foťákem od dětí a žádný do názvu (description) nic nedává. Komplikuje to práci s galerií tak, že pokud obrázky nahraji do galerie, tak všechny mají nesmyslnou popisku "dav" nebo "nor" nebo "kss" a já musím tedy po nahrání každý obrázek otevřít a editovat v galerii...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Fotoaparát vkládá do fotek vlastní text popisek - jak to zrušit

Příspěvek od ludekbrno »

Asi blbá galerie, pokud se v ní nedá nastavit, aby nepřebírala popisek z EXIFu. V tom případě doporučuji jednoduchý prográmek, který umí hromadně mazat EXIF z fotek, najdeš ho snadno.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Huawei P9 Lite - obecná diskuze“