Ostatní telefony Sony / Sony EricssonJak odemknout root access? - M4 Aqua

Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ac1893 »

Spouští š ADB ve složce kde je máš ? A jako správce ?

­­    

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

kralovicek: Nechceš, abych byl tvůj project leader jo? :-) PS: Prosím neodpovídej mi, už takhle je tohle vlákno plné bordelu. :-)

ac1893: Ne, nespouštím ten tool jako správce, páč z návodu jsem nevyčetl, že bych tak měl učinit (ale je fakt, že mě to samotného překvapilo, že nebylo potřeba cmd spustit jako správce). A to, že se v návodu píše, že tento postup je pro odemknutí bootloaderu telefonů Nexus a HTC shledáváš jako v pořádku, když mám Sony Xperia M4 Aqua? :-)
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ac1893 »

Já ti posílal návod na ADB a návod pro Sony Aqua m

­­    

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Ano, jenže pro špatnou verzi jádra.
Návod od tebe: [Root][E23xx][UB][6.0.1][26.3.A.0.131]ROOT and TWRP RECOVERY XPERIA M4 je pro "26.3.A.0.131", jak je možné vyčíst z předmětu vlákna, jenže já mám " 26.3.A.0.33"

:-(

Pořád jsem ještě na mobilu, pak zkusím lépe pogooglit pomocí rozšířeného vyhledávání, jestli se mi podaří něco najít přímo pro můj telefon Sony Xperia M4 Aqua - E2303 - 26.3.A.0.33

Nebo myslíš, že to mám zkusit risknout, třeba by to také fungovalo? :-D Ale když se mi to podělá, tak to nezvládnu asi dát do kupy, umím jenom nahrát nový firmware pomocí flashtoolu, nic víc sem se zatím nestihl naučit a to mi hádám moc nepomůže v případě nějakého toho brincknutí apod.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od policak »

Ta hláška, kterou sem kopíruješ, svědčí o jediném, o špatném ovladači. To bys věděl, kdyby sis o tom něco přečetl. Je to jeden z nejčastějších problémů. Ty nechceš něco vědět, ty chceš prudit. Takže platí má rada výše. Nepřipravuj o čas ani sebe, ani členy tohoto fóra.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Kdys četl všechno nejen to co chceš, tak Víš, že celý den lítám a všude možně a ještě jsem nestihl googlit. Resl neco málo sem googlil a přečetl, ale neplatí to co říkáš. Našel sem, že to může být více věcmi a ovladač jsem stihl zkontrolovat, ovladač se zdá být v pořádku :-D Tak se prosím už přestań chovat jak mistr světa. :-P

Kromě toho jsi zase úplně mimo, naposled zazněla informace, že tohle se mého mobilu vůbec netýká a proto to nejde, žádné ovladače... Prej "vždy za to může ovladač, stačí googlit". :-D
Přílohy
Screenshot_44.png
Screenshot_44.png (70.07 KiB) Zobrazeno 2510 x
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od sirThomas »

Chjo pan je nejchytrejsi... No pokud ano tak asi pochopi ze nejnovejsi ADB drivery nemuzou byt v Microsoft Driver Store.

Vzdy jsem bral odsud
https://adb.clockworkmod.com
Snazim se pomoct, ale kdyz si neustale myslis svou tak je to tezky. Ja chapu ze sis predstavoval ze to bude jednoduche, ale holt nebude. A pro muj posledni telefon jssm si dokonce buildoval vlastni ROMku abych se neco dozvedel..
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Jenže já nic se žádnými ovladači nepotřebuji, protože problém je v tom, že vůbec zatím nemám ani návod kompatibilní pro můj model.

Resp tohle by asi tedy mělo být co teď potřebuji a mělo by to fungovat. Ale návod klasicky zase uplně k ničemu, pouze pro profíky ne pro někoho, kdo to dělá prvně a neví co má dělat... Viz:

Pokyny k ničemu. Návod absolutně postrádá jakékoliv pokyny co mám dělat se soubory z download linku.
Screenshot_48.png
Screenshot_48.png (15.3 KiB) Zobrazeno 2482 x
Odkaz pro stažení potřebných souborů se kterými nevím co si mám počít. :-)
Screenshot_47.png
Screenshot_47.png (27.94 KiB) Zobrazeno 2482 x
Že bych to měl nahrát do toho Android studia nebo SDK, či co to je, mám to ve složce: C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools hádám správně, alespoň přihořívá? 90% návodů ohledně tohodle jsou naprostý nicneříkající odpad, jinak se docela divím, obdivuji Vás a děkuji Vám, že to se přežíváte snad i ve zdraví. :-D

Edit: Jo už sem si vzpoměl recovery.img patří do C:\Users\micro\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools/ protože se s tím pracuje v příkazové řádce v tom adresáři, ale zbylé dva soubory twrp_3.2.1-0.7z a recovery.7z netuším kam s nimi. Možná mě napadá, že recovery.7z možná bude totéž co recovery.img, akorát v nejakém zkomplesovaném formátu *7z možná je něco jako *tar.bz2 ?

Edit2: Vypadá to tak, že mě se týká jen a pouze recovery.img a ostatní mohu ignorovat, ale pořád mě zlobí "< waiting for any device >" musím tomu přijít na kloub, abych mohl pokračovat, ale tuším, že vím jak na to, asi fakt bude potřeba update driveru, akorát ne z databáze, jak sem se o to snažil, ale z adresáře android SDK.

Edit3: No tak sem zkusil ještě updatovat driver jinou cestou, taky nic.

Edit4: Ze souboru to nejde, páč andoid stodio neobsahuje driver kompatibilní s mým notebookem, ještě zkusím najít nějaký driver na internetu.

Edit5: Na radu jsem nainstaloval i program "Universal ADB drivers" dostupný z: https://adb.clockworkmod.com/#
Pořád stejný problém: "< waiting for any device >", ae asi to dělám špatně páš po spustění nainstalovaného programu abd.exe jen problikne príkazová řádka, něco se tam odešle a to je všechno. V adresáři je také nejakí *.inf soubor pro instalaci driveru, ale tentýž problém s nekompatibilitou s mým notebookem prý.
Naposledy upravil(a) tahoma dne pát 16. bře 2018 19:32:45, celkem upraveno 2 x.
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od sirThomas »

Je to marné je to marné je to marné....
Tyto návody jsou naprosto v pořádku. Nejsou dělané pro uživatele kteří neznají/neumí používat google!

Tak ještě jeden poslední pokus. Jinak to vzdávám.

1) Unlock botloader docela srozumitelný návod http://www.hardreset.info/devices/sony/ ... er-unlock/
2) flash TWRP https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... t-t3421932

EDIT: Pustil jsi cmd/powershell jako správce?
EDIT2: Máš zapnutý vývojářský režim v telefonu?
EDIT3: Máš zapnutý USB Debug v telefonu?
EDIT4: Povolil jsi v telefonu počítač?
Naposledy upravil(a) sirThomas dne pát 16. bře 2018 19:35:18, celkem upraveno 1 x.
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ac1893 »

Je to marný je to marný je to marný [emoji23][emoji23][emoji23]to mě dostalo - jestli to spouštěl jako správce jsem mu psal

­­    

Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ac1893 »

Je to marný je to marný je to marný [emoji23][emoji23][emoji23]to mě dostalo - jestli to spouštěl jako správce jsem mu psal

­­    

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Prej ještě jednou, však je to uplně jiný postup než mi posílají ostatní ani 1% není shodné. Pak z toho nemám být mimo. :-D No zkusím to ještě tak no.

V návodu přízakový řádek nespouštěli jako správce, ale já sem si řekl, že by to asi chtělo správce a tak jsem návod začal ignorovat a proti návodu jsem spouštěl cmd jako správce, ano.

Ten druhý odkaz cos poslal už tu byl tomu kdo mi to posílal sem psal, že ten návod není pro můj telefon, ptal jsem se jestli to nevadí a odpověď jsem nedostal, viz. Návod od tebe: [Root][E23xx][UB][6.0.1][26.3.A.0.131]ROOT and TWRP RECOVERY XPERIA M4 je pro "26.3.A.0.131", jak je možné vyčíst z předmětu vlákna, jenže já mám " 26.3.A.0.33"

EDIT: Pustil jsi cmd/powershell jako správce? ANO
EDIT2: Máš zapnutý vývojářský režim v telefonu? ANO
EDIT3: Máš zapnutý USB Debug v telefonu? ANO
EDIT4: Povolil jsi v telefonu počítač? ANO

POKRAČOVÁNÍ: Zkusím návod od sirThomas, vypadá to jako první použitelný step-by-step návod co sem dnes potkal a že sem jich pár desítek viděl.

Tak jsem zjistil, že ten bootloader je odemknutý, celý problém je v tom, že mi radíte něco, co už mám dávno hotové, že by se to odemklo tím, že jsem si tam stáhnul ten jiný firmware, který je defaultně odemknutý?
Screenshot_20180316-201821.png
Screenshot_20180316-201821.png (80.63 KiB) Zobrazeno 2435 x
Další postup? Už asi tedy mohu přistoupit k nějakému SW, který mi provede root?

Čím z tohodle seznamu bych měl pokračovat? Nebo doporučujete něco jiného?

Hádám vlastně, že teď je potřeba udělat nějaký flash TWRP tzn flash to recovery.img? Ale přes to se nepohneme dokud mi adb bude psát: "< waiting for any device >" a jsme tam, kde jsme byly :-D

Našel jsem mraky balíků s ovladači z návodů jak ten problém opravit, ale žádný mi nejde prý není kompatibilní s procesory x64, zkoušel sem vypnout možnost instalace jen driverů opatřených certifikátem. Už se mi stalo, že jeden balíček fungoval, updatoval se ten driver, ale problém to neopravilo.
Screenshot_50.png
Screenshot_50.png (9.4 KiB) Zobrazeno 2418 x
Ty návody jsou nějaký starý nebo co, či mi je win10 nějak blokuje, nechápu...

Tak mě napadá, proč by to nešlo také tím nástroje flashtool64? To přece musí také jít ne? Asi ne, alespon mám problém najít návod, našel jsem nějaký návod na SP Flash tool, ale zase, byl neúplný pracoval tam s nějakými soubory a u videa nedoložil, kde se dají stáhnout... Klasika.

Řídím se tímhle s tím, že sem stahoval mraky různých verzí těch ovladačů a postupně je zkoušel, většinou mi to napsalao neco o problémech s kompatibilou a myslím, že jednou to prošlo, ale nepomohlo.
Screenshot_52.png
Screenshot_52.png (47.06 KiB) Zobrazeno 2399 x
Ale co se koukám na videa, tak všem ten ovladač normálně instalovat jde, zatímco mě, windows při stejném postupu vždycky hlásí toto (i přestože týpek na videu má také win10 64bit):
Screenshot_20180316-201821.png
Screenshot_20180316-201821.png (80.63 KiB) Zobrazeno 2435 x
Přílohy
Screenshot_52.png
Screenshot_52.png (47.06 KiB) Zobrazeno 2400 x
Screenshot_51.png
Screenshot_51.png (50.32 KiB) Zobrazeno 2402 x
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Omlouvám se za duplikace obrázků v předchozím příspěvku, ale za to já nemůžu, mám text naformatovaný dobře, to forum je nějaké pošahané. Vždycky mě měla technika ráda, ale dnes to fakt nechápu se se mi děje.. viz
Screenshot_53.png
Screenshot_53.png (41.16 KiB) Zobrazeno 2396 x
Tento příspěvek ale mužete ignorovat, není podstatný fůležité je proč mi nejde provést fastboot recovery.img a píše "wait for any device". Nechci aby se tu zase řešily OT hovadiny typu pošahané přílohy se v příspěvku zobrazují jak se jim zachce a kde se jim zachce.
Screenshot_53.png
Screenshot_53.png (41.16 KiB) Zobrazeno 2396 x
Přílohy
Screenshot_54.png
Screenshot_54.png (54.26 KiB) Zobrazeno 2395 x
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Bože nééééé :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Tohle fakt nemá úroveň, už dlouho jsem neviděl takovou přemíru neschopnosti a arogance na jednom místě.
tahoma píše: čtv 15. bře 2018 16:53:57 Acho jo, já nikdy do rootu nechtěl jít, nedávno mi to admin tohoto fóra podal tak, že je to jednoduché
předpokládám, že tím myslíš mě a mou radu, abys pro vyřešení nedostatku místa ve svém telefonu provedl root a použil aplikaci Link2SD. Za tuhle radu se budu následující dva měsíce pětkrát denně patnáct minut bičovat.
Nikdy, opakuji, NIKDY jsem Ti netvrdil, že udělat root je jednoduché. Jestli jsi to z jakékoli mé věty tak pochopil, pak se omlouvám.
tahoma píše: pát 16. bře 2018 1:23:19 Nikdo mi nikde ani v tom hloupým návodu neřekl, že se mi mobil resetuje do nějakého na půl rozbitého továrního nastavení (všechny data v prčicích, aplikace, kontakty, všechno), budu týden v kuse instalovat a konfigurovat všechno zase...
Dovol, abych Ti připomněl o pár postů výše dobře míněnou radu:
sirThomas píše: čtv 15. bře 2018 17:01:19 ...A před rootem si stáhnout Stock ROM a najit si jak se flashuje kdyby se něco posralo. Ale to je základ + mít vždy zálohu dat!!!
Ale jo, ono je to nejlepší, veškerou svou neschopnost svést na hloupé návody, které nejsou k ničemu jinému, než k hovnu, na uživatele, kteří ty hloupé a nicneříkající, polovičaté, ořezané, a kdoví jaké ještě návody tady uvádějí s planou nadějí, že konečně pochopíš, co máš dělat, na pošahané fórum, které neumí ani zobrazit správně tvé příspěvky... Ano, můžeme za to úplně všichni.

Když se podívám na vše, co se tu již objevilo, prakticky vždycky jsou to ty samé postupy. Ale když si nedokážeš jednotlivé body vygooglit, abys pochopil, co jimi budeš provádět, tak tomu samozřejmě nemůžeš rozumět. A pak máš pocit, že jsou úplně na hovno. Ne, fakt nejsou. To jen Ty je nedokážeš pochopit. Za tu dobu, co tu jenom meleš a osočuješ ostatní ze své neschopnosti, bys za normálních okolností už dávno pochopil, co je to ADB a proč ho potřebuješ, co je to TWRP a proč ho potřebuješ, atd. Viz toto:
tahoma píše: pát 16. bře 2018 18:39:39 Jenže já nic se žádnými ovladači nepotřebuji, protože problém je v tom, že vůbec zatím nemám ani návod kompatibilní pro můj model.

Resp tohle by asi tedy mělo být co teď potřebuji a mělo by to fungovat. Ale návod klasicky zase uplně k ničemu, pouze pro profíky ne pro někoho, kdo to dělá prvně a neví co má dělat... Viz:

Pokyny k ničemu. Návod absolutně postrádá jakékoliv pokyny co mám dělat se soubory z download linku.
Obrázek
Přitom ten návod přesně říká, co máš dělat. Chce to jen se snažit pochopit, co který bod znamená. Ale to už by po Tobě autor chtěl moc. Protože jak to není dopodrobna vysvětleno, tak to je návod na hovno.

Nejlíp opravdu uděláš, jak jsi sám uvedl:
tahoma píše: pát 16. bře 2018 14:33:24Obecně:
Možná asi udělám lépe, když problém v postupu odemknutí bootloaderu a obecně o rootu se budu radit spíš přímo na XDA foru?

Nechám na každém, aby uvážil, zda má smysl ještě nějak na Tebe reagovat, já osobně bych se na to už vykašlal. Vlákno nebudu zamykat, ale hádám, že moc rad už tu stejně nedostaneš.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od Lubis »

Jak jsi pred tim psal ( nebudu citovat ten salodlouhy prispevek ) ze mas odemceny bootloader, tak nemas, jen ti pise, ze mas moznost ho odemknout. Jinak zkus si procist tohlehttps://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=101&t=16634
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Já to tak trochu tušil, že to jenom zobrazuje přepínač z nastavení, který povoluje zakazuje odemknutí. :-D
Dky za informaci, to mě zase posunulo o krok zpět: :-(

I když vlastně jsem furt na stejném místě a to, že přestože ADB funguje, fastboot nefunguje a příkazová řádka vrací "waiting for device".
Screenshot_56.png
Screenshot_56.png (5.77 KiB) Zobrazeno 2312 x
S tím mi tedy snad pomůžou na tom xda foru, třeba mi dokážou poslat ovladač, který bude vhodný pro můj telefon i počítač zároveň a bude to fungovat jak má.

Tedy všem děkuji za pomoc a trpělivost, není to se mnou žádný med, vím to. :-D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

To ne mno, když nevidíš, že se snažíš používat 2 různý věci zároveň. A i to děláš úplně špatně, ostatně jako všechno.

https://xperia.cz/11-upravy/2535-root-r ... -1-a-3-111
https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... h-t3247939
...

Návodů jak mraků, kdyby sis jeden vybral a držel se ho, máš to už 10x hotový.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Samozřejmě, že jsem si všiml, že dělám dvě odlišné věci a skáču mezi nimi, páč jen dělám co mi posíláte, a když mi pokaždé někdo pošle něco jiného, tak hold skočím na jinou věc, páč si myslím, že mi radí dobře a to mám dělat.

Proč máte za blázna a totálně neschopného blbce mě.
Poslali jste mi celkem tak 10 návodů z nich 9 je na jiný telefon než mám? To prostě nějak nemůžu pochopit, proč to děláte tímhle stylem: "To je na mě moc, tolik neschopnosti jsem nevitě, je to marný, je to marný, je to marný apod., ale prostě funkční úplný návod pro můj telefon tady ještě nezazněl, všichni posíláte nekompatibilní návody a když už náhodou 1z10 je kompatibilní, tak nefunguje.

Tys mi poslal dva návody první je pro: 26.1.A.3.111 s Andoirdem 5 a já mám: 26.3.A.0.33 s Androidem 6
Druhý návod je pro: E2353 a já mám: E2303

Skoro všichni si myslíte že neumím googlit a postnete mi sem první co najdete na google, překvapení, to umím také. Ale ty návody co mi posíláte jsou v 95% případe pro jiný telefon než mám já a dávno už jsem je viděl. :-(
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 9:59:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

První návod s teorií co je to bootloader a k čemu je mi je k ničemu, to jsem už četl jinde včera.
Druhý návod mi byl poslán už mockrát a od včera s ním bojuji, že nástroj fastboot nemůže nalézt zařízení a píše "wait for any device", je to pořád do kolečka.

Prosím tě, od včera pořád opakuji, že ten druhý návod, cos mi poslal se snažím už od včera uskutečnit, ale nejde to přes hlášku, kterou mi v konzoli píše fastboot, viz mé poslední screenshoty.

Ještě jednou shrnutí: Vím co mám dělat, jen mi to nefunguje, jelikož fastboot nekomunikuje s mým zařízením a z 10 ovladačů co jsem našel jich 9 bylo "prý" nekomapatibilních s x64 podle win10, který mi to tvrdil. A jeden z nich se povedlo nainstalovat, ale problém se nevyřešil. Tedy, abych se mohl posunout, potřebuji se zbavit té hnusné hlášky "wait for any device" z příkazové řádky. Tento problém mělo mraky uživatelů, je toho plný internet, ale většina je nezodpovězena a malý zlomek má tak ulítlé odpovědi, ta jakože: pomohl reboot nebo změna USB kabelu :-D a často, že ani nevědí jak to fixnuli.
Přílohy
Screenshot_57.png
Screenshot_57.png (10.68 KiB) Zobrazeno 2222 x
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 10:10:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

To první, to není návod, ale odkaz na unlock bootloaderu (vono bys muse skrollovat až dolů). Sony má k tomu NÁVOD JAK PRO BLBCE.
A to druhý, to ti půjde nahrát, až odemkneš bootloader.

Motáš se v adb a fastbootu, to jsou 2 různý režimy. ADB je při běžícím systému, fastboot je při "vypnutým" telefonu. A samotný "fastboot oem unlock" ti na tý Xperii neudělá vůbec nic, viz ten návod. Jestli to nezvládneš podle tohohle návodu, tak se na to vykašli, nemá to smysl, nemáš šanci to provést a případně zachránit, kdyby se něco pokazilo.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Ty návody jsou cajk, jen musíš vědět, jak je použít. Pokud jsi to stále ještě nepochopil, pak nejsou pro Tebe, stejně jako root není pro Tebe.

Ale ne, vlastně za to můžeme my, jak jsi opět nezapomněl poznamenat. Vlastní chyba se těžko uznává, že?
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

1. Skoro totéž dělám celou dobu, všiml sem si, že aby fungovalo ADB, musí být telefon zapnuté a potvrzené šifrované spojení,Fastboot samožrejme delám jak mám při vypnutém telefonu, ale proste nekomunikuje. Ale ovladače se mi prostě nedaří pošéfovat tak, aby to fungovalo. Žádný fastboot ovladač se mi nezobrazuje vůbec.
2. Ten návod je samozřejmě nesmysl, páč ve windows 10 není nic jako "devices and printers"

Buď myslí tiskárny a skenery a nebo správce zařízení. Tipnul bych si "správce zařízení", tam se zobrazují konfliktní ovladače apod. pro připojená zařízení. Jenže žádný fastboot ovladač tu nemám, mám tu akorát ADB ovladač.

Alex: Nebudu kupovat nový telefon, když stačí root starého. Mimochodem tady ten návod je taky OK jako všechny ostatní, že? :-D že mě posílá na stránku "devices and printers", která neexistuje...
Přílohy
Screenshot_59.png
Screenshot_59.png (39.4 KiB) Zobrazeno 2203 x
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 10:29:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Ale ADB ti jede a že neumíš používat fastboot, to je věc jiná. Takže zase je chyba v tobě.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ludekbrno »

Upřímně obdivuji, kolik lidí je ochotno s ním ještě ztrácet čas :) Ten člověk je naprosto neschopný a hledá chybu pouze v ostatních a ve všem jiném, kromě sebe :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

LudekBrno:

I já je obdivuji. Nemusíš o mě mluvit ve třetí osobě, je to mnou vytvořené vlákno, takže se neboj, že se mi to nedostaví a nemusíš se bát, spát mi to na přímo. Že hledám chyby kolem sebe už tu někdo psal, doufám, že ho teď celé forum nebude citovat a dělat tím bordel ve vlákně. Děkuji za pochopení.

LiveArt:

No jestli jsem ten návod dobře pochopil, tak ADB driver nemá s fastbootem nic společného a fastboot by měl mít vlastní driver ve výpisu zařízení hned vedle toho fastbootového? Protože jak jsi napsal ADB a fastdriver jsou různé věci a zároven v tom návodu od tebe se píše o fastboot driveru. Takže až zase budu u PC, pokusím se někde sehnat a nainstalovat fastboot driver a bude to snad už fungovat. Zkusil jsem přímo drivery z toho návodu krok 2: Install the device drivers and platform tools a dopadlo to samozřejmě na prd viz příloha.

Obecně:

Uznávám, návod který mě posílá na stránku v nastavení PC "devices and printers", která neexistuje, to není chyba návodu, ale moje. Návod je v pořádku a je to jen moje a moje chyba. :-D Tak trochu tiším, že místo "devices and printers" mysleli "device manager", nebo snad "scanners and printers", každopádně ten návod obsahuje neexistující nesmysly, tak to nesvádějte na mě. :-P
Přílohy
Screenshot_61.png
Screenshot_61.png (45.43 KiB) Zobrazeno 2179 x
Screenshot_60.png
Screenshot_60.png (60.97 KiB) Zobrazeno 2179 x
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ludekbrno »

tahoma: já jsem to ale nepsal tobě, psal jsem to těm lidem, co ti radí :) Nicméně vlastně obdivuju i tebe, že jsi ochoten věnovat tolik času něčemu, čemu zjevně vůbec nerozumíš a to ještě kvůli udržení při životě mrtvoly, místo aby sis koupil nějaký normální telefon s použitelným úložištěm. Za tu dobu co se tomu věnuješ, mohls mít dávno na něj vyděláno ;) Ale ok, nebudu ti to tady plevelit :D
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od dufko »

Ak som to dobre pochopil, táto rozprávka vznikla kvôli téme vedľa, kde sa pán sťažuje na úložisko v mobile.

Pán si bohužiaľ kúpil najväčší omyl od sony a tento mobil odsúdili aj najväčší nekritickí fanúšikovia sony. To úložisko je katastrofa.
Vlastniť ho a používať je čistý masochizmus.
Odporúčam nestrácať čas a kúpiť si niečo normálne na použitie + samozrejme študovať, aby mi maily nezaberali 800mb v pamäti...
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

S Xperiemi M* jsem spokojen proto sem si po M2 koupil v zápětí M4 Aqua se kterou je možno natáčet i pod vodou, asi na úkor malého vnitřního uložiště, ale jak jsem zmínil s mobilem jsem spokojen a měnit ho nechci. Ale dneska už bych koupil nejaký Xiaomi Redmi nebo tak něco, co má mnohem větší uložiště a v podstatě veškeré parametry lepší a k tomu za nižší cenu, tam už mě nebude bolet, každé dva roky telefon vyměnit, protože stojí fakt jen pár tisíc.

Nejde jen o uložiště, ale našel jsem i pro mě užitečné nástroje a možnosti, které vyžadují root. Koupí nového teledonu bych se tomu nevyhnul.

No celý problém je v ovladačích pro win10 nebo co, nevím prostě ovladače nejde aktualizovat na jiné než ten z windows driver databáze.

Takže udělám to, že si zřídím nějaký win7 zařízení na kterém to zkusím a tam třeba problém s drivery nebude a budu moci pokračovat udemknutí bootloader, flashem TWRP a rootem, třeba se konečně alespoň pohneme z místa.
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 12:07:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od dufko »

"Ale dneska už bych koupil nejaký Xiaomi Redmi nebo tak něco, co má mnohem větší uložiště a v podstatě veškeré parametry lepší a k tomu za nižší cenu"

To sa s tebou nebudem hádať, sám som prešiel z xperia z3 na xiaomi redmi note 3 pro a táto stredná trieda strčila vlajkovú loď do vrecka a za polovičnú cenu :).
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“