Ostatní telefony Sony / Sony EricssonJak odemknout root access? - M4 Aqua

Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Proč mám do háje pocit, že se pokoušíš fastboot použít při opravdu úplně vypnutém telefonu? Jak spouštíš fastboot režim?
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

dufko:

Souhlas, Xiaomi Redmi note jsem zrovna včera objednal mámě cena/výbava je bezkonkurenční.

alex:

Dle návodů:
Screenshot_63.png
Screenshot_63.png (13.69 KiB) Zobrazeno 2781 x
Screenshot_62.png
Screenshot_62.png (35.92 KiB) Zobrazeno 2781 x
Takže:
  1. Vypnout telefon
  2. Zapojit kabel do PC
  3. Podržet volume down na chvilku a v podstatě skoro okamžitě pokračuji dalším krokem
  4. Zapojit kabel do telefonu
  5. Nejdřív bliká červená dioda potom na střídačku se zelenou a pak se rozsvítí dioda zeleně
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Dělám doublepost, protože jinak by se v příspěvku zbláznily obrázky jako předtím.

Ale mám důležitou věc, kvůli které byste mě zabily, kdybyste mohli :-D

Po prohlídnutí viz obrázek:
Screenshot_64.png
Screenshot_64.png (15.14 KiB) Zobrazeno 2771 x
Mi došlo, že vlastně nedělám volume up, nýbrž volume down, jak jsem zvyklý z flashmode. :-D

Což také vysvětluje tu "zelenou" diodu, která asi má být při fastbootu modrá... :-D

Problém je, že po pár vteřinách se vrátí zelená barva diody a ukazuje mi nabitou baterii přes celý displej. Sice s větší prodlevou, ale stávalo se mi to u flashmode, kdy se mi také telefon takhle cca po minutě probudil z flashmodu, už si nevzpomínám, jak jsem to vyřešil. Ale u ADB driveru mám vykřičníček ve žlutém trojúhelníku.
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 15:27:12, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Hmm, hlavně že zkopíruješ dva návody, ale stejně to děláš opačně, než se v nich píše..

Edit: a do toho ještě to špatné tlačítko. :facepalm:
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

tahoma píše:dufko:

Souhlas, Xiaomi Redmi note jsem zrovna včera objednal mámě cena/výbava je bezkonkurenční.

alex:

Dle návodů:
Screenshot_63.png
Screenshot_62.png
Takže:
  1. Vypnout telefon
  2. Zapojit kabel do PC
  3. Podržet volume down na chvilku a v podstatě skoro okamžitě pokračuji dalším krokem
  4. Zapojit kabel do telefonu
  5. Nejdřív bliká červená dioda potom na střídačku se zelenou a pak se rozsvítí dioda zeleně
Tlačítko musíš držet a během toho připojíš telefon
Jak se dostaneš do fastbootu, tak máš prakticky vyhráno. BTW nejdřív sis měl zkontrolovat, jestli vůbec tvůj telefon je odemknutelný, viz ten návod na webu Sony.


Naposledy upravil(a) LivArt dne sob 17. bře 2018 15:15:23, celkem upraveno 1 x.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

alex:

Jsem zmatkař no. up/down chybička se vloudila no, tentokrát to na návod bohužel svést nemohu :-D
liveart:

Ano, Držím, připojím kabel jeste pro jistotu chvilku počkám, dokud se neustálí barva diody a až přestane blikat, tak tlačítko pustím.
Jenže po chvilce se telefon z fastbootu probudí a skočí na mě obrázek nabité baterie.

Obecně:
Jak jako odemknutý já myslel, že právě tím fastbootem recovery.img ten telefon odemknu, pokud myslíš to povolení odemknutí, to jsem opakovaně v příloze dokládal, že ano, je to povolené, je to přepínač blízko povolení ladění USB.
Screenshot_20180316-201821.png
Screenshot_20180316-201821.png (80.63 KiB) Zobrazeno 2750 x

Ale kvůli tomuhle to přece nemůže fungovat, kdy ovladač nelze spustit? Zvláštní je, že přestože údajně ten ovladač nelze spustit, tak adb normálně umí navázat spojení s telefonem.
Screenshot_65.png
Screenshot_65.png (52.2 KiB) Zobrazeno 2746 x
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 15:28:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Za prvé, tak jak píšeš, tak se neodemyká. To je až další krok, tom tam dostaneš recovery. Nejdřív si musíš zjistit na webu sony, jestli Tvůj telefon jde odemknout - viz Livův link. Pak musíš na webu sony (opět livův link) získat kód k odemčení a ten pak použiješ s patřičným příkazem ve fastbootu. Ten příkaz Ti napíšou i s tím kódem.

A teprve potom můžeš flashnout recovery.img

Přidáno za 7 minut 42 sekund:
EDIT:
tahoma píše: sob 17. bře 2018 15:19:20 Jsem zmatkař no. up/down chybička se vloudila no, tentokrát to na návod bohužel svést nemohu :-D
hahahahaha :D
Ještě nic z toho, co jsi svedl na návod, ostatní uživatele nebo toto fórum, nebylo chybou návodu, ostatních uživatelů nebo tohoto fóra. :D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Jasný, už vím, odemyká se tím odemykacím kódem pomocí fastboot módu. Plete se mi to pořád všechno dohromady. Nicméně odemknutí není možné, jelikož mi to pořád píše wait for any device. :-( Tomu se musí přijít na kloub, proč to tak dělá, přes to nejede vlak. Bude to určitě tím vykřišníkem u ovladače "Android ADB Interface", nebo myslíte, že tím to není?
Screenshot_66.png
Screenshot_66.png (5.37 KiB) Zobrazeno 2737 x
Ale už jsem dobře pochopil a mám jasno v tom, co je třeba udělat:

1. Odemknout pomocí fastmode a odemykacího kódu
2. Flashout recovery.img
3. Nevím jistě, tuším, že flashnout nějaké něco co patří k rootu
4. Pak aplikaci z Android store k tomu něčemu a hotovo. :-)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

ADB a fastboot jsou dva různý režimy. Když v telefonu běží adb, nemůže běžet fastboot a tedy jsi udělal něco špatně.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Ok, takže řekněme, že zkusíme úplný základ - telefon je už zcela jistě ve fastbootu? Zkoušel jsi jiný kabel? Zkoušel jsi jiný konektor v PC? Pokud máš stolní PC, konektory na bedně většinou blbnou, použij konektor na desce.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Ano, základní troubleshooting jako jiný kabel a vyzkoušení jiných portů vč usb 3 a integrovaných jsem samozřejmě zkusil.
Ale teď, jak jsi mi to připomněl, zkusil jsem ještě třetí kabel a tím to už šlo... Dvěma kabely to nešlo a třetím už jo...
Screenshot_68.png
Screenshot_68.png (21.81 KiB) Zobrazeno 2687 x
No takže jsem odemknul zařízení a to druhé recovery.img.
Ještě bych měl provést "fastboot flash boot boot.img" ale to něvím kde mám ten soubor boot.img vzít, v návodu byl download jen pro recovery.img.

Co mám dělat teď? Nelze pokračovat v návodu, používám návod tento: https://forum.xda-developers.com/m4-aqu ... t-t3421932

Moc děkuji že mi pomáháte, už jsme udělali značný pokrok.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

boot.img najdeš pod těmi odkazy "FOR Exxxx". Vyber odkaz dle verze Tvého telefonu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od Lubis »

To Tahoma:
Jak pises, ze ve Windows 10 neni polozka Zarizeni a tiskarny, tak se mylis, je to stejne jako v 7 v ovladacich panelech. Jinak jestli se nemylim, tak ovladace na dany telefon by se ti stahli sami, pokud by jsi si nainstaloval software od Sony pro telefony Xperia Companion.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

však už mu to funguje...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Alex: Ajo, jsem prostě pomatenec, nějak sem si vsugeroval, že na těch odkazech je to recovery.img a že boot prostě chybí.

Lubis: Děkuji za informaci, i to jsem zkoušel, ale ať jsem dělal co jsem dělal, bylo to k ničemu, prostě mi to nešlo, ale asi to není potřeba už.

Obecně:

Už mám zaveden i boot.img, co následuje teď?
Screenshot_69.png
Screenshot_69.png (13.19 KiB) Zobrazeno 2650 x
Jupí, root hotov! Díky moc všem, snad nemáte moc nervy v kýblu. :-D

Už můžeme přikročit k instalaci Link2SD? Či jakou aplikaci mi doporučíte, abych mohl instalovat aplikace na kartu a nebyl pořád svazován limitem vnitřní paměti? Koukal jsem, že to je klasická aplikace stáhnutelná z obchodu play, to už asi tedy zvládnu, jestli je to všechno kolem rootu hotovo?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Neuvěřitelné

Tady je vlákno o Link2SD. Pozorně si ho pročti a musíš pochopit, co máš dělat.
link2sd-apps-na-kartu-android-1-6-xxx-11358
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Děkuji za návod podstatu návodu jsem pochopil. Také jsem pochopil, že 80% návodu se mě netýká, protože návod je starej jak lidstvo samo, jelikož aplikaci nebudu stahovat z uložto, ale aktualizovanou ze store. A týká se mě jen to, vytvořit správný oddíl na disku.

A moje klasické blbé kecy: Návod je nekompletní, protože mi nevysvětlil, proč bych měl rozdělovat paměťovou kartu na dva oddíly, proč nepoužít celý defaultní oddíl cca. 32GB? Proč bych tu kartu měl rozdělovat na dva? Proč zrovna dva? Jaký by to mělo význam? Co bude s tím druhým oddílem? Ten bude jen tam nevyužitý? :-)

Když tedy v manageru aplikací kliknu na "create link" tak se před vytvořením ln aplikace napřed přesune celá z interního uložiště na kartu sama?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Protože voe asi tu paměťovku chceš taky používat jako paměťovku pro svoje data, ne? :D
Klidně si tam udělej jen ext oddíl na link2sd, ale budeš mít zbytečně moc volnýho místa pro aplikace a žádný místo pro ostatní data. Jinak ten návod je pořád platnej, ono na linuxu se toho za posledních pár let zas až tolik nezměnilo.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Za prvé na většinu Tvých otázek jsem odpověděl už v tom Tvém druhém vlákně a za druhé, řekl jsem, že si máš celé téma pozorně přečíst. Pokud jsi aspoň z části tak "technický tip", jak pořád píšeš, určitě si dokážeš vyfiltrovat informace, které stále platí a které potřebuješ znát pro zprovoznění Link2SD.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

LiveArt:

Já se nebavím o Linuxu, ale o tom, že návod mě odkazuje na stažení ultra staré verze link2sd z roku 2011 a já si myslím, že by bylo lepší stáhnout aktuální verzi z obchodu play, ty jsi názoru, že mám stáhnout přímo to co je v návodu z uložta?

Alex:

Jo promiň já si přečetl jen ten příspěvek na který odkazuješ URL linkem s kotvou přímo na ten příspěvek. Pročtu si tedy všechno.
Ježkovi voči, přečetl sem první stránku a málem mě kleplo, když sem zjistil, že těch stránek je tucet, celovečerní čtení :-D

Obecne:

Absolutně nemám představu v jakém poměru tu kartu rozdělit, jde ta karta potom nějak třeba časem za provozu shrinknout nebo tak neco? Jak by sis ji rozdělil ty, kdybys měl 32GB kartu? Možná zkusím 8GB pro aplikace a 24GB pro data.:-) Frajeři pře sedmy lety řešili, že 1GB je extrémě nevyčerpatelně hodně a přemýšlely jestli si vytvoří etx2 oddíl 256mb nebo dokonce 512mb :-D

Když resetuji teď telefon do továrního nastavení, budu tam mít asi ten firmware, který sem si tam flashnul za pomoci flashtoolu? Bude po obnově do továrního nastavený k dispozici root? Nebo se to vrátí do továrního nastavení, tak jak jsem mobil zakoupil?

Lol všichni tam píšou jak 1GB na aplikace nejsou schopný zaplnit, to má jenom moje aplikace na e-maily :-DDDD
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 20:27:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Po hard resetu budeš mít stejnej fw i s rootem, tady žádná změna.
Já bych si nechal na aplikace 10 GB. Teoreticky by mohlo jít oddílama hýbat i potom, kdybys ten telefon vypnul a kartu vyndal. Tuším, že MiniTool Partition Wizard to umí. Ale odzkoušený to nemám, nikdy jsem to nepotřeboval.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

tahoma píše: sob 17. bře 2018 19:30:25 Já se nebavím o Linuxu, ale o tom, že návod mě odkazuje na stažení ultra staré verze link2sd z roku 2011 a já si myslím, že by bylo lepší stáhnout aktuální verzi z obchodu play, ty jsi názoru, že mám stáhnout přímo to co je v návodu z uložta?
Tak to jsou přesně ty informace, který si snad dokážeš zdravým rozumem vyfiltrovat. Je to samozřejmě asi sedm let starý vlákno, ale základní princip, ten je pořád stejný. Jestli celé vlákno odsuzuješ jen protože tam je nějaký odkaz na aplikaci na uložto, tak jsi prostě moula, sorry..
tahoma píše: sob 17. bře 2018 19:30:25 Ježkovi voči, přečetl sem první stránku a málem mě kleplo, když sem zjistil, že těch stránek je tucet, celovečerní čtení :-D
12 stran není nic, pokud chceš vyřešit svůj problém, je to jen malá investice do řešení.
tahoma píše: sob 17. bře 2018 19:30:25Lol všichni tam píšou jak 1GB na aplikace nejsou schopný zaplnit, to má jenom moje aplikace na e-maily :-DDDD
Opět, je to asi sedm let starý vlákno, tehdy byly úplně jiné nároky na paměť. :facepalm:
LivArt píše: sob 17. bře 2018 20:06:21 Teoreticky by mohlo jít oddílama hýbat i potom, kdybys ten telefon vypnul a kartu vyndal. Tuším, že MiniTool Partition Wizard to umí. Ale odzkoušený to nemám, nikdy jsem to nepotřeboval.
Kdysi jsem to zkoušel a mám pocit, že Link2SD si s tím pak neporadil.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Když to vidím tak messenger je nějakých 500MB, facebook 500MB, e-mailový client 1GB, tři aplikace a 2GB hned v čudu a já bych chtěl mít aplikací co hrdlo ráčí :-D Tak dám radši 12GB pro aplikace a 20GB.

I když vlastně, když tak přemýšlím, tak messenger a aplikace, které používám nejčastěji by asi bylo dobré nechat v interním uložišti co? Jestli jsem dobře pochopil, tak v interním uložišti aplikace fungují svižněji než z karty?
Naposledy upravil(a) tahoma dne sob 17. bře 2018 20:59:42, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ac1893 »

No tak na facebook i massenger máš i jiné alternace - třeba verze lite (aspoň)

­­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Myslím, že s pořádnou kartou nepoznáš rozdíl. Máš aspoň UHS1 kartu?
Obrázek

Filesystem zvol podle toho, s čím telefon bude umět pracovat, ideál je F2FS (FS speciálně vytvořený pro flashový paměti), dál ext4 a kdyžtak půjdeš do ext2/3.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Link2SD a root

Příspěvek od tahoma »

Když už jsem koupil za 600Kč pořádnou kartu a tolik se zlobil s rootem, tak odmítám používat nějaké ořezané lite aplikace :-P

Ano, mám skvělou kartu, kterou mi poradil pro tento účel admin fora, takže tedy asi pohoda, narvu všechno bez výjimky na kartu a no stress.

Zatím mám docela problém pochopit jaký filesystem zvolit, v návodu je ext2, ale uživatelé z komentářů asi většinou používají ex3? V komentářích se také píše něco ve smyslu, že by se filesystem mel určit podle kapacity oddílu myslím 1,5GB výš už je podle komentujících nevhodné pro ext2, což mi přijde jako nesmysl, páč všechny zmíněné filesystemy umí pracovat až do 2TB. Jaký bych měl zvolit? Případně ono to na dalších stránách asi bude, pokusím se k tomu prokousat, možná to nechám na zítra, dneska už to nějak nedávám. :-D

Teď jsem narazil na to, že tam řeší, že na již nainstalované staré běžící aplikace není vhodné aplikace linku a doporučuje se tovární nastavení a ručně je nainstalovat :-D To je pěkná cirkusárna, pokud bych to měl dodržet a přijít o data aplikací, tak to je práce na týden :-D

Už jsem v polovině stránek o link2sd, teda už se těším, až to bude za mnou, uplně mi jen lítají oči všude možně a špatně se mi na to soustředí. :-D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Nesmíš se toho tak bát. FS viz předchozí post, pro tebe je ext4 ideální. Hard reset bych kvůli tomu určitě nedělal. A kdyby se náhodou nepovedlo už nainstalovanou aplikaci přesunout, prostě ji nainstaluješ znova, taky žádnej problém.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Přesně tak, taky jsem HR nedělal nikdy, dávno nainstalované app jsem prostě odkázal a jelo se dál.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Ještě jsem nevytvořil ten druhý oddíl a přijde mi jako, kdyby to nebylo potřeba oddíl mohl být sdílený aplikacemi i daty, jak jsem si myslel na začátku.
Přílohy
Screenshot_20180317-212354.png
Screenshot_20180317-212354.png (92.12 KiB) Zobrazeno 2495 x
Screenshot_20180317-212339.png
Screenshot_20180317-212339.png (80.45 KiB) Zobrazeno 2495 x
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

tím si nejsem úplně jistý. I kdyby to ale šlo, určitě to není rozumné řešení
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“