Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuzeTmavý (černý) skin pro aplikace

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od fan »

Zdravím všechny přátelé,

dark-mánie dorazila už i ke mě :D a také jsem nahodil černé témátko a musím uznat, že na Super AMOLEDu to vypadá prostě super. Je to cítit i na drobně vyšší výdrži :clap:

Použil jsem černý motiv ofiko ze Samsung Themes, to ale nefunguje na všechny aplikace, ale jen na ty systémové, na ty ostatní jsem použil substratum, opravdu geniální appka, ale jedna aplikace mi vzdoruje a tou je Facebook. Musím říci, že je to docela i dobrá facka pro oči, protože všechno co používám je ve tmavém tématu a pak kliknu na Facebook a celý displej je rázem světlý :facepalm:

Zkoušel jsem všechno možné, i Googlit, i XDA, ale žádná metoda není účinná :(

Zkoušel jsem i z XDA tyto upravené APPky, ale je nutné odinstalovat předchozí Facebook APP což bez rootu nelze.
https://forum.xda-developers.com/androi ... 9-t3171177

Takže kdyby někdo měl tip, tak šup sem s ním :palec: myslím že nejsem jediný kdo požívá tmavé motivy, tak jsem založil nové vlákno ať to případně i další snadněji naleznou.
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Jsem také velký příznivce černých témat (PC, MT, NTB, HTPC (Kodi), RPi (Kodi) ba i auto - vše v co nejtmavším dostupném stylu - dobře se na to prostě dívá). Můžeš prosím tě "nahodit" nějaký rychlý návod na použití "substratum" ? Na GP je toho stran názvu této aplikace vícero, trošku tápu ..... Ad má neznalost - není se čemu divit, můj přechod na Note 8 z Note 2 po těch letech je jako probuzení z hibernace a první výlet "městskou" na měsíc :DD
Omlouvám se za obtěžování a za případný help, děkuji !
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Tak jsem se s tou tmavou na telefonu nějak popral sám (ono je to možná lepší v rámci sblížení se s OS). Jediné co mi zbývá je notifikační (oznamovací) panel .... tomu se do černé nechce ...


edit: tak i oznamovací panel konečně zčernal → Material Notification Shade (jedná se o placenou aplikaci)
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
habadak58
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: pon 05. lis 2012 13:12:32
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY Note 8

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od habadak58 »

Nevíte někdo jak odinstalovat substratum z Note8. Docela to dělá bordel Fotky Google nejdou otevřít, obchod Play se taky sám ukončuje..... Dík.
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Jen info → u mne v podání substratum a jeho komplet "černé" včetně app neregistruji žádný problém ....
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od Reliks »

habadak58 píše: stř 14. úno 2018 12:26:05 Nevíte někdo jak odinstalovat substratum z Note8. Docela to dělá bordel Fotky Google nejdou otevřít, obchod Play se taky sám ukončuje..... Dík.
Spustit substratum, vlevo nahoře menu, správce, vybrat všechny potahy a odinstalovat. Po restartu se tel vrátí do původního stavu...
Jinak za mně si nemůžu vynachválit, skvělé úpravy notifikační a stavové lišty a černá barva apk dokonalost až na výše zmíněný FB.
RossiD: Díky za info o aplikaci Material Notification Shade na oznamovací panel. ;)
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Po přechodu na Oreo je původní "Substratum" nefunkční a má vyladěná "černá" je v tahu (nějak si nemohu zvyknout na bílá velká místa). Update existuje (znovu placený), leč je to vše nějaké krkolomné a je nutná asistence PC .... Může někdo shrnout stručný návod do několika bodů ? Ona spolupráce s PC bude nutná při každém update "Substrátu" ? Či ta práce s tím nestojí za to ? Je i jiná cesta pro "obarvení" aplikací na černo ? Děkuji za radu, inspiraci ....
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od fan »

Zdravím všechny, nevíte co se stalo s aplikací substratum? Po poslední aktualizaci vyskočí pouze tato hláška a nic s tím nejde dělat, zpět, odinstalovat-nainstalovat, vymazat data, prostě nic :facepalm:

Obrázek
Uživatelský avatar
habadak58
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: pon 05. lis 2012 13:12:32
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY Note 8

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od habadak58 »

Pokaždé když chceš aktualizovat tak jedině s pc + zakoupenou další apku Andromeda.
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od fan »

Myslíš tohle?
https://play.google.com/store/apps/deta ... .andromeda

mě by ani nevadilo zaplatit, ale já myslel, že andromeda je pouze na oreo, ale já mám ještě nugát a tak mi google play hlási, že zařízení není kompatibilní a nemůžu to koupit.

Takže chápu to správně, že dokud nebudu mít oreo tak už nebudu moc substratum používat? :(
Uživatelský avatar
habadak58
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: pon 05. lis 2012 13:12:32
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY Note 8

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od habadak58 »

Já už mám Oreo tak Nugátem nevím ale dal jsem to pryč protože to není dobře odladěné pro Oreo.Až bude ok tak zase dám zpět bo ta černa je super.
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od fan »

Už sem to vyřešil, že jsem na APK Mirror stáhl starší verzi a zase to šlape. Jsem zapomněl. že ta hlavní appka je vlastně zdarma a platí se až ty moduly... Jsem si už myslel, že budu donucen warezit :D ale bylo to na APK Mirroru takže super :palec:

Jako to páni vývojáři asi nedomyslely tuhle aktualizaci :DD
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od Reliks »

Mám Oreo a doplněk Andromeda, takže musím pokaždé po restartu spouštět přes ADB na PC. Nevím co s tím Substratum dělají... Včera nainstalovanou aktualizaci sem musel též vyřešit nižší verzí z apkmirror, nefungovalo nic. :( Dnes vyšla aktualizace i Andromeda, ale nějak se mi nechce zkoušet novější verzi i s novější verzí Substratum. :no:

EDIT: Tak zázraky se dějí... :D Po aktualizaci Substratum i Andromeda překryvy zůstávají i po restartování telefonu. Sice po instalaci překryvu se to tváří jako kdyby ho to nenainstalovalo (někdy sem ho musel vážně instalovat vícekrát), ale po restartu tel mám pořád svoje úpravy. :yes:
Možná je to také způsobeno dnešní aktualizací ETL s dubnovým zabezpečením, nevím... Hlavně že to funguje.

EDIT2: 20.4.2018 - 07:02 Dnes další aktualizace Substratum a Andromeda. Nevím co se změnilo, zatím sem nově nic nepotřeboval nastavovat. Překryvy i po dalším restartu tel stále nezměněny a zůstávají... ;)
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Pokud tomu dobře rozumím (u Orea), při update jakékoliv aplikace které se "černá" (či jiná barva) týká, je vždy nutná spolupráce s PC (ADB) ?? Jiné řešení "černé" než takto krkolomné se zřejmě nevyskytuje a asi ani nepřipravuje ? Uff, zlatý Nougat / Substratum ...
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Hlášení - mám opět prostředí telefonu komplet v "černé" a to bez použití PC (ADB). Po zakoupení Swift Dark Substratum Theme +Oreo & Samsung theme + andromeda ★ substratum stock rootless backend 8.0+ vše opět funkční stejně jako na předchozím Nugátu (možná o chlup lepší) ;)
Do černé je obarveno naprosto vše, včetně oznamovacího panelu ... instalace bez problémů, stejně tak systém po restartu bez jediné chybičky a hlavně je celý černý :)
Screenshot_20180511-150124_Google Play Store.jpg
Screenshot_20180511-150124_Google Play Store.jpg (201.99 KiB) Zobrazeno 8079 x
Screenshot_20180511-145733_Google+.jpg
Screenshot_20180511-145733_Google+.jpg (230.4 KiB) Zobrazeno 8079 x
Screenshot_20180511-145657_Nova Launcher.jpg
Screenshot_20180511-145657_Nova Launcher.jpg (140.33 KiB) Zobrazeno 8079 x
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od tomas.griger »

Stačí to nainštalovať, spustiť a reštartovať? Alebo sú tam nejaké zaludnosti? Neprestane to po aktualizacii fungovať?
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Nainstaloval jsem, spustil a restartoval (stejně jako na minulé verzi OS), doposud žádný problém ....
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od fan »

Pááááni, to je super! Takže už není potřeba při každém restartu čachrovat s příkazovou řádkou a ADB? :palec:
Čekání se vyplatilo, přiznám se, že stále ještě frčím na nugátu :oops: :DD

Díky moc za info!
Uživatelský avatar
habadak58
Stálý androiďák
Příspěvky: 149
Registrován: pon 05. lis 2012 13:12:32
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY Note 8

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od habadak58 »

Jsou to hajzli znovu kupovat. Ale funguje jako dřív bez PC,
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od tomas.griger »

Ďík za tip. Jednoduché a perfektne funkčné [emoji3]
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Vše stran černé je OK, kompletně jsem přesedlal na "Swift Installer" - v jednoduchosti je síla ;)
Jediné co mne trošku trápí je dosti tmavé písmo v oznamovací oblasti, černá roletka je super - na tmavě-šedé písmo však bez brýlí nevidím.

Obrázek


... takto zvětšené na obrázku je to celkem OK, ale na MT je to téměř nečitelné ...


Nečitelnost se netýká všech oznámení, postiženy jsou názvy či rychlí zástupci aplikací ....

Obrázek

Nemáte někdo "lék" na to jak doladit barvu písma v oznamovací roletě ? Předem děkuji !
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
Blaster30
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: úte 01. dub 2014 12:26:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 64GB black STOCK

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od Blaster30 »

Jak je to při aktualizaci systému, pokud se nejedná přechod na jinou verzi androidu? Mám oreo a přišla mi aktualizace od Samsunju na novou verzi orea....je lepší odinstalovat systémové substratum motivy nebo není potřeba?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od sinco »

Swift Installer používám a chtělo by to lepěí variabilitu v nastavení barev. Notifikační roletku jsem musel nechat bílou neb se to blbě četlo. Co se mě nelíbí a nevím jak to změnit je googgle obchod. Zelená je dost zelená :( Rád bych tu barvu nějak změnil jen nevím jak. Diky
Obrázek
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tmavý (černý) skin pro aplikace

Příspěvek od RossiD »

Přesně ten samý názor jako sinco, pouze ona "zelená" se mi objevila i v adresním řádku chrome, jinak spokojenost ..... ;)
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuze“