Navigace/GPS ⇒ Magic Earth Navigation
Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast
Re: Magic Earth Navigation
to byl zase nápad, místo abych šel po odpolední spát jsem do tří hodin editoval mapu [emoji23] jsem si udělal zápek na nastavování rychlostních limitů. a všiml jsem si jedné věci, není tam průběžný rychlostní radar
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
To máš pravdu. Umí to asi hledat je čísla popisné ( to delší) a neumí čísla orientační. V Dynavixu mi to našlo oboje, tak jim budeme muset napsat.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Vyhledavani adres sem reportoval minulej tyden.
Hello,
Searching for address can be cumbersome due to using district and street number in some countries example below.
I want to find address "Bohuslava Martinů 707/3" in town Brno in Czech Republic.
Typing "bohuslava martinu 3" gives no match only whole street, typing "bohuslava martinu 707" gives back correct one, though it's unlikely one would search for district number (707) rather people prefer search street number (3).
I would suggest either of below:
- typing "bohuslava martinu 3" shows correct address i.e. search for both before and after /
- typing "bohuslava martinu" and selecting street from list shows new list with possible district/street numbers
Thank you for bringing this to our attention.
We are working to optimise the search of house numbers in Magic Earth, including those containing separators (such as “/“ in the Polish addresses). Case number C0563 is assigned to this topic and I will let you know when there are updates on this subject.
Thank you for your patience while we are working on this.
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Magic Earth Navigation
Já to psal už před půl rokem, nic se nezměnilo. Ta navigace mi nedává smysl. Offline je k ničemu, protože spoustu adres prostě neumí najít, i když v databázi evidentně jsou, ale vyhledávání je k ničemu. Mapy od Seznamu v tomto případě fungují daleko lépe, včetně navigace. A pokud mi jde o dopravní data, tam zase nikdo nemá na Waze, aspoň u nás. Takže hybridní mrzáci typu Magic Earth, kteří neumí pořádně ani offline, ani online, jsou de fakto k ničemu.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- sagitarius
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 204
- Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
- Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
- Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
- Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
- Bydliště: Brno
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magic Earth Navigation
Tak jsem to dneska zase testoval v provozu, a situace stejná- vyhledávání adres katastrofa. Z 20 adres mi to 12 nenajde. Jiná navigace s OSM najde všechny. A to zadávám v poli Adresa. Prostě je to nepoužitelný a jde z tabletu pryč.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Žádná navigace není perfektní a každé něco chybí.
Mapy.cz mají sice dobré vyhledávání ,ale jako navigace do auta ne.
Waze má sice perfektní dopravní informace v Čr, ale za hranicemi je to dost špatné a pokud vypadne internet tak jsi mimo.
Sygic má špatné aktualizace mapových podkladů.
Takto bych mohl pokračovat u každé navigace.
Mapy.cz mají sice dobré vyhledávání ,ale jako navigace do auta ne.
Waze má sice perfektní dopravní informace v Čr, ale za hranicemi je to dost špatné a pokud vypadne internet tak jsi mimo.
Sygic má špatné aktualizace mapových podkladů.
Takto bych mohl pokračovat u každé navigace.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Magic Earth Navigation
Jistě, ale pokud navigace neumí najít adresu, jde o problém u navigace poněkud zásadní.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Mají v zahraničí taky čísla orientační a čísla popisná a nebo to je jen česká specifikace?
Ono to adresu najde, ale musíš znát číslo popisné
Ono to adresu najde, ale musíš znát číslo popisné
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Magic Earth Navigation
Uzavřel bych to asi tím, že žijeme v Česku a hodnotíme především využití u nás doma. No a s ním, jak vidíš, je tu část lidí oprávněně nespokojena. Vývojář se může pokusit jim vyjít vstříc, nebo na ně kašlat. Varianta, že je přesvědčí, aby jim to nevadilo, asi není schůdná.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Re: Magic Earth Navigation
schválně jsem zkoušel najít tu Provazníkovu 64 a jak tam nedáš Černá Pole, tak si neškrtneš ani s popisným číslem
- policak
- Droid
- Příspěvky: 1571
- Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
- Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Re: Magic Earth Navigation
To je ještě další nesmysl, ona je dlouhá, vede přes víc městských částí a navigace z nepochopitelného důvodu vyžaduje, abys přesně věděl, která část ulice do kterého obvodu patří. V podstatě musíš město znát stejně dobře, jako taxikář, abys tu navigaci mohl používat. Problém je v tom, že pak už ji na nic nepotřebuješ.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Pokud neznáš přesnou adresu, tak je to lepší zadávat do pole vyhledávání.
Souhlasím, že zadávat městské části je hloupost.
Souhlasím, že zadávat městské části je hloupost.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Doporučuji vyzkoušek navigaci Magic Earth Pro Navigation https://play.google.com/store/apps/deta ... te66.maps5.
Je sice placená, ale dřív byla měsíc zadarmo na vyzkoušení. Výše uvedene problémy se v ní nevyskytují.
Je sice placená, ale dřív byla měsíc zadarmo na vyzkoušení. Výše uvedene problémy se v ní nevyskytují.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Odkaz nefunguje.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
- sagitarius
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 204
- Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
- Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
- Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
- Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
- Bydliště: Brno
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magic Earth Navigation
Ono je taky zajímavý, že když už našla adresu, tak mě navigovala několikrát i efektivněji, než například MapFactor, podle kterého jsem jel minule. Ale zase na druhou stranu- trasu Brno-Rožnov P.R. našla jen dvakrát (vrchem: Brno-Olomouc-, a spodem: Brno-Bučovice-), ale střední a nejefektivnější Brno-Kroměříž- nenabídla.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Re: Magic Earth Navigation
Co se týká té doporučované navigace Magic Earth Pro Navigation, asi už není k dispozici, škoda. U mě ten odkaz funguje, ale když jsem ho zkoušel na jiném telefonu, opravdu není funkční. Asi je to blokované pro ty, kteří tu aplikaci nemají nainstalovanou. Je to nástupce ROUTE 66 Navigate a zřejmě ukončili další vývoj. Používají profesionální TomTom mapy, neznám podrobnější (vidím čísla garáží v řadě). Mimochodem, pro předchozí navigaci z Brna do Rožnov P.R. nabídne tři varianty, i tu přes Kroměříž. Takže pokud byste se k ní nějak dostali, rozhodně doporučuji vyzkoušet.
Re: Magic Earth Navigation
Psali mi ze supportu, ze maji fix pro CZ adresy v dev branchi a ocenili by, pokud bys jim poslal ty co ti nefungovaly na otestovani - support@generalmagic.comsagitarius píše: ↑stř 06. čer 2018 16:55:35 Tak jsem to dneska zase testoval v provozu, a situace stejná- vyhledávání adres katastrofa. Z 20 adres mi to 12 nenajde. Jiná navigace s OSM najde všechny. A to zadávám v poli Adresa. Prostě je to nepoužitelný a jde z tabletu pryč.
Resil jsem s nema, ze default v osm je proste nezadavat maxspeed pokud je to danej limit zeme (rural/urban) a zvazuji ukazovat country limit, tam, kde nebude maxpseed.
Re: Magic Earth Navigation
dneska jsem zjistil, že už se objevili i průběžné radary
- IJK
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 119
- Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
- Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
- Bydliště: Praha
Re: Magic Earth Navigation
Neexistuje nějaká jednoduchá metoda na otočení uložené trasy? Umím to manuálně udělat přetažením průjezdních bodů, ale když jich je víc, je to pakárna.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Pokud myslíš změnu startu a cíle tak to lze měnit jen u naplánované trasy kde není start aktuální poloha, ale nějaké místo.. Vlevo je ikonka šipky a když na ni klikneš tak se ti prohodí start za cíl a změní se i pořadí průjezdních bodů.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Nevim jestli to tak bylo uz driv (nepouzivam prujezdni body), ale dnes vysel update a vypada to takto a lze zmenit i kdyz je jeden bod pozice.
I kdyz ty asi myslis pouziti historie a "Edit"? V tom pripade nevim.
Jinak nektery novy fce jako zobrazeni POI na mape super. Fix vyhledavani adres bude bohuzel az v pristi verzi.
I kdyz ty asi myslis pouziti historie a "Edit"? V tom pripade nevim.
Jinak nektery novy fce jako zobrazeni POI na mape super. Fix vyhledavani adres bude bohuzel az v pristi verzi.
Re: Magic Earth Navigation
Jinak ponevadz mam dobrej kontakt na ME (nabidli mi beta program, lec momentalne casove nestiham, takze jsem odmitl, nicmene moje navrhy opravdu prubezne vychazi v novych verzich), tak bych rad ziskal zpetnou vazbu od ceske komunity a poslal ho dal.
Co vim, ze je v reseni:
- vyhledavani podle CZ cisel v adresach teda napr Franty vomacky 1945/5, kdy zadam jen "5" --> melo by byt v dalsi verzi (dle ME interne otestovany na adresy reportovany v tomto vlakne a dev branchi), bug id C0563
- ukazovat zmenu rychlostniho limitu (jako napr Sygic), tzn vim, ze za horizontem je vesnice a nema smysl akcelerovat - bug id C1524, fix mid-term
- pokud neni v OSM definovana maxspeed (default se v osm nemapuje), ukazuj limit dane zeme a upozorni na prekroceni rychlosti - bug id C1594, fix mid-term
- placeny useky pro kazdou zemi zvlast, bug id C1595, ma to vetsi prio
- ztrata signalu v tunelu, toto by mela nejnovejsi verze resit, zatim nedokazu potvrdit, nebyl to kazdej tunel, jen nekdy
Co budu reportovat
- otoceni trasy v historii (viz par prispevku vys)
Timto bych se vas chtel zeptat, co vidite jako nejvetsi problemy ME a mam dal reportovat? Dik.
Co vim, ze je v reseni:
- vyhledavani podle CZ cisel v adresach teda napr Franty vomacky 1945/5, kdy zadam jen "5" --> melo by byt v dalsi verzi (dle ME interne otestovany na adresy reportovany v tomto vlakne a dev branchi), bug id C0563
- ukazovat zmenu rychlostniho limitu (jako napr Sygic), tzn vim, ze za horizontem je vesnice a nema smysl akcelerovat - bug id C1524, fix mid-term
- pokud neni v OSM definovana maxspeed (default se v osm nemapuje), ukazuj limit dane zeme a upozorni na prekroceni rychlosti - bug id C1594, fix mid-term
- placeny useky pro kazdou zemi zvlast, bug id C1595, ma to vetsi prio
- ztrata signalu v tunelu, toto by mela nejnovejsi verze resit, zatim nedokazu potvrdit, nebyl to kazdej tunel, jen nekdy
Co budu reportovat
- otoceni trasy v historii (viz par prispevku vys)
Timto bych se vas chtel zeptat, co vidite jako nejvetsi problemy ME a mam dal reportovat? Dik.
Naposledy upravil(a) mahdi1234 dne úte 17. črc 2018 21:18:49, celkem upraveno 1 x.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
V těch tunelech bych navrhoval využít waze majáky.
Dopravní informace jsou velmi špatné.
Dopravní informace jsou velmi špatné.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Muzes byt konkretni?
- lze vyuzit Waze data externi aplikaci, pokud ano pres jaky API a pod jakou licenci? (muj navrh spocival ve faktu, ze je usek silnice mapovanej jako "tunel" tzn pokud nemam odbocit nepanikar a pockej, az najdes signal, pokud mam odbocit ber rychlost pred vjetim do tunelu a aproximuj. Takto by to melo byt v nejnovejsi verzi ze vcera). Pokud neni usek tunel na OSM smula, pak je treba domapovat.
- co znamena "Dopravní informace jsou velmi špatné". Delka uzavirek (resil jsem desitky, ME misto napr 500m tvrdi 4km) nebo myslis real-time dopravni info tzn havarka/popojizdeni?
- lze vyuzit Waze data externi aplikaci, pokud ano pres jaky API a pod jakou licenci? (muj navrh spocival ve faktu, ze je usek silnice mapovanej jako "tunel" tzn pokud nemam odbocit nepanikar a pockej, az najdes signal, pokud mam odbocit ber rychlost pred vjetim do tunelu a aproximuj. Takto by to melo byt v nejnovejsi verzi ze vcera). Pokud neni usek tunel na OSM smula, pak je treba domapovat.
- co znamena "Dopravní informace jsou velmi špatné". Delka uzavirek (resil jsem desitky, ME misto napr 500m tvrdi 4km) nebo myslis real-time dopravni info tzn havarka/popojizdeni?
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Ok, Waze beacons zminim, co to dopravni info viz muj dotaz vys? Bez konkretnich informaci nema smysl reportovat.
- Marek.P
- Robot
- Příspěvky: 1003
- Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
- Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro
Re: Magic Earth Navigation
Tak dopravní informace jsou po posledním updatu o dost lepší a už to nehlásí celou silnici, ale jen část.
U těch adres by nějak chtělo vyřešit, aby to nenabízelo městské části, protože to málokdo zná. Většina zná město, ulici a číslo popisné nebo orientační. Příklad zde na obrázku.
U těch adres by nějak chtělo vyřešit, aby to nenabízelo městské části, protože to málokdo zná. Většina zná město, ulici a číslo popisné nebo orientační. Příklad zde na obrázku.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Re: Magic Earth Navigation
Jop, to jsem jim psal:
- ignorujte ctvrt
- hledejte obe cisla pred a po /
- idealne najit rovnou v zakladnim vyhledavani
Tady je odpoved:
- ignorujte ctvrt
- hledejte obe cisla pred a po /
- idealne najit rovnou v zakladnim vyhledavani
Tady je odpoved:
Melo by to byt snad v pristim updatu.Many thanks for sending us some examples of addresses that the user on the forum could not find in Magic Earth. We have checked them and we are pleased to let you know that results for all three addresses are found on the Alpha branch.
- IJK
- Stálý androiďák
- Příspěvky: 119
- Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
- Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
- Bydliště: Praha
Re: Magic Earth Navigation
Myslím, že to otáčení (použití prvního definovaného bodu) tam právě přibylo poslední aktualizací, protože když jsem to před pár dny hledal a následně tady vznášel dotaz to tam nebylo. Takhle je to už docela použitelné.
V tunelech jsem vesměs problémy neměl, i v Malé Kapele (HR, téměř 6km délky) to poměrně přesně odhadlo blížící se konec, samopzřejmě za předpokladu ustálené rychlosti.
Jinak potvrzuji, že support na dotazy/požadavky reaguje, ne závratně rychle ale vcelku spolehlivě.
Zavedení 'defaultních' rychlostních limitů považuji za dobrý nápad. Nevím ale, zda OSM jasně pozná netriviální rozlišení kategorií - příklady pro ČR:
- dálnice (130)
- silnice pro motorová vozidla (110)
- silnice běžná (90)
- Dálnice/silnice pro motorová vozidla ve městě (80)
- město/vesnice (50)
Myslím, že tohle tuto možnost dost omezuje.
V tunelech jsem vesměs problémy neměl, i v Malé Kapele (HR, téměř 6km délky) to poměrně přesně odhadlo blížící se konec, samopzřejmě za předpokladu ustálené rychlosti.
Jinak potvrzuji, že support na dotazy/požadavky reaguje, ne závratně rychle ale vcelku spolehlivě.
Zavedení 'defaultních' rychlostních limitů považuji za dobrý nápad. Nevím ale, zda OSM jasně pozná netriviální rozlišení kategorií - příklady pro ČR:
- dálnice (130)
- silnice pro motorová vozidla (110)
- silnice běžná (90)
- Dálnice/silnice pro motorová vozidla ve městě (80)
- město/vesnice (50)
Myslím, že tohle tuto možnost dost omezuje.
Re: Magic Earth Navigation
Ja mel behem 2 tydnu v Rakousku problem ve 2 tunelech a v jednom konkretnim v CR vzdy, v OSM jsou spravne znaceny jak tunel, ten v CR pojedu v sobotu, tak uvidime
Co se tyce OSM a rozdeleni typu silnic, jsou na to tagy napr 80km/h ve meste je znacena jak trunk, 110km motorroad a dalnice je motorway viz treba https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Def ... eed_limits
Co se tyce obec vs mimo nedokazu presne rict, ale existuje napr boundary kolem obce, uvidime jestli to nak realizuji nebo ne.
Co se tyce OSM a rozdeleni typu silnic, jsou na to tagy napr 80km/h ve meste je znacena jak trunk, 110km motorroad a dalnice je motorway viz treba https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Def ... eed_limits
Co se tyce obec vs mimo nedokazu presne rict, ale existuje napr boundary kolem obce, uvidime jestli to nak realizuji nebo ne.