Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeAsus zenfone 5Z

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Po koupi před týdnem my telefon aktualizoval na firmware Verze WW-80.11.37.49 z 11.6.2018. Další aktualizaci jsem již musel udělat ručně. V současné době je aktuální verze na mém telefonu Verze WW-80.11.37.69 z 27.6.2018. Při ruční aktualizaci dejte pozor aby souhlasila verze. V mém případě WW na WW.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Me prisly vsechny updaty po spusteni (koupil sem ho ve stredu) vcetne te "69".

Musim rict ze kombinace Snapdragonu 845 a 6GB RAM je luxusni. I kdyz potencional S845tky sem zatim moc neotestoval.Pac vetsina apk ktere pouzivam drzi v pameti a nerestartuji se. I pres noc (vcetne chromu ci messengeru). Vsechno beha fakt bleskurychle.
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Pro Mirda86 - Jak jsi na tom z notifikační diodou ? Použil jsem aplikaci třetí strany Light manager. Nicméně jsem nedocílil změny barvy diody. Stále bliká jen třemi základnimi barvami od výrobce. Dioda není plnobarevná ?
Jinak jsem musel ještě doinstalovat přehrávač videa. Základní apka neumí MKV soubory.
spree
Stálý androiďák
Příspěvky: 237
Registrován: čtv 19. kvě 2011 9:51:52
Typ mobilu / ROM: LG Optimus G

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od spree »

Má podla vás zmysel do buducnosti uvažovať nad verziou s 8GB RAM alebo je to len marketing? Doteraz som mal telefón s 4GB RAM a vždy bolo voľnej RAM dosť.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Vic RAM se hodi vzdy kdyz s tim vyrobce umi pracovat a jeho sw neukoncuje apk zbytecne kvuli nejake pseudouspore energie.
Volna RAM je k nicemu. Je od toho aby se pouzivala.
6GB je nadprumer. Pristi rok to budou mit i telefony za pulku beztak. Ale opakuju. Taky zalezi jak s tim ten telefon pracuje. Zenfone 5 i 5z vyborne.

Notifikacni diodu sem zkousel u klasicke petky Zenfona a taky mi to nehodilo jinou barvu nez cervenou a zelenou.
Uživatelský avatar
Lenoši
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: pát 25. lis 2011 19:52:24
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Tablet: Lenovo Tab 2 10.1"
Bydliště: Poblíž vlaku

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Lenoši »

No mám hopárdnů, zatím vše super. Už mi proběhla i aktualizce na stabilizaci kamery a wifi. Jinak zatím jsem nic nenašel.

Foťak jsem zkoušela připadá mi že je moc detailnější a na fotce vyleze vše co byste nečekali. Video jsem zatím nezkoušel.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od peta809 »

Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

A co...kupujes teda? :D

Pokud bude i na Kasa.cz tak tam se da vyguglit 4% sleva...coz dela pak peknych necelych 12500 :)

Ale koukam ze Alza dava furt tu powerbanku.
Prekvapila me ze je fakt malinka. Velikostne trosku vic jak platebni karta ale 2 cm tlusta :D Mela by podporovat rychlonabijeni. Nezkousel sem zatim. Jen sem tim nabijel iPada a nabil se z 18 na 97%...ale ten iPad ma zas skoro 9000mAh baterku takze to asi odpovida (vzdy tam sou nejaky ztraty).
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od peta809 »

Ještě právě vyčkávám. Možná budu mít nějakou větší investici do důležitější věci, tak vyčkávám. Měl jsem jeden kousek před koncem té akce do konce června objednaný u Alzy, ale když jsem dnes zjistil, že ta akce pokračuje i do konce července, tak jsem objednávku stornoval, aby neměli zbytečné problémy.

Ale je to stále ve hře. Aktuálně, když bych objednával, tak u Alzy, kvůli dárku. A rozhodně stříbrnou variantu. Krom Alzy a Hurámobilu, zatím nikde cenu apod. nemají.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Tak ten telefon bude top i za pul roku takze ti to nikam neutece...to je pravda.

Zenfona 5 sem mel ve stribrne. Je to hodne vyrazna barva a nejdou videt moc otisky.
5Z sem si koupil v te modre...a do modre to ma hodne daleko bych rekl [emoji1] Spis seda az do tmave zelene.Kazdopadne se mi toto provedeni hodne libi [emoji3]
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od peta809 »

Taky myslím :-)
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Kdyby někdo potřeboval odemknout telefon, tak na stránkách výrobce asus je pro telefon zenfone 5z aplikace Unlock Device App: Unlock boot loader(for Andriod O). Verze V9.1.0.3, 2018/07/02.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Dnes mi prisel mensi update na 5Z s vylepsenim fotaku a hlavne se zaplatama cerven.
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Ano, dnes odpoledne my také dorazila. Šlo o verzi WW-80.11.37.79_20180629.
Cezzy
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12. črc 2014 20:35:50
Typ mobilu / ROM: Asus zenfone 3
Mobil 2 / ROM: Asus zenfone 5z

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Cezzy »

Ahoj,

majitelé 5z, jak jste na tom s výdrží baterie ve standby, hlavně přes noc? Když nechám zapnutou péči o baterii a tím i AI funkce při nabíjení, tak mi přes noc klesne baterie o 10% (cca 20:00 - 8:00). Při vypnuté péči o baterii mi klesne baterie cca o 5%. Přes noc mám vypnutá data (operátor i wifi) i bt, telefon je pouze na příjmu pro volání. Aplikace mám nainstalované stejné jako na ZF3, kde mi přes noc baterka klesne o cca 3% - 4%.

Taky jsem vysledoval "zajímavé" chování čtečky otisků prstů při zamčené a zhasnuté obrazovce. Docela často se mi stává že při prvním přiložení prstu se nic nestane a telefon se neodemkne a telefon ani nezavibruje na znamení toho že nemohl přiložený prst "přečíst". Nezavibruje ani tehdy, když na zkoušku přiložím i jiný prst, na který nemám odemčení nastavené. Vypozoroval někdo jiný takové chování? Když rozsvítím obrazovku, tak se zdá že vše funguje jak má, při nemožnosti přečíst otisk telefon zavibruje, a při úspěchu se hned i na první pokus odemkne.

Telefon jsem zatím nezkoušel vrátit do továrního nastavení.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Tak peci o baterii mam zaplou ale ani o tom nevim. Rezim baterie na normalni.
Dnes 5h lezel pres noc, 2 simky na prijmu, pripojen na wifi, zapla vysoka presnost vcetne aktualizace pocasi, samozrejme zapla synchronizace nekolika uctu (ja proste nic nevypinam ani pres noc) a vzalo si to 1%.
Za tech 12h to nemuze vzit vic jak 2 nebo max 3%.Kor kdyz vsecko vypnes. 10% je fakt dost.

Ctecka mi funguje rychle, presne a bezproblemove. Telefon normalne vibruje kdyz prilozim nenasnimanej prst. Nevibruje jen pokud prilozis malej kousek prstu. Ale to je bezna vec.
wolverins
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 08. úno 2013 15:09:36
Typ mobilu / ROM: Vivo X60 PRO

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od wolverins »

Také u mě vše v pořádku, nepřetržitě mam zaplá wifi i data operatora a gps. Nikdy to nevypínám. Přes noc úbytek maximálně 1 procento. Čtečka funguje také bezproblémově jako u Mirdy86. Zkus aktualizovat na poslední aktualizaci a dej mobil do továrního nastaveni ať se vyčistí.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od sargi »

Mirda prosím tě , hlodil bys mi tady nějáké menší srovnání tohoto Asusu s LG V30? Psal si na jiném tématu , žes byl s LG hodně spokojen tak by mě zajímali tvé postřehy ohledně těchto dvou telefonů . Který je podle tebe lepší a v čem ztrácí . :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Tak jako jo spokojenej sem byl a i se Zenfonem sem :)
Rekl bych ze to je dost vyrovnany. V30 je o spetku napred kvuli IP68 a QI. To sou proste fakta. Aspon to IP mohl Asus mit a byl by dokonalej.

Jinak fotak ci vydrz u obou nastejno celkove. Mozna o trosku lepsi u Asusu bych rekl. Sirokouhlej zas u Lg.
Asus je znatelne rychlejsi a ma lepsi multitasking. Tady jde novejsi hw a pokrok znat.
Lg ma lepsi zvukovej vystup do jacku... o tom nemuze byt pochyb. Asus ma zas lepsi zvuk z repraku.
Osobne mi vyhovuje vic zpracovani u V30. Je takove lepsi po ergonomicke strance. Ale narozdil od Asusu se zadni strana dost patla. Asusu taky ale ma na nich oleofobni vrstvu. Takze se to cisti mnohem lepe.
Ctecka funguje o chlup lip u Asus. Stejne tak odemykani oblicejem.

Oba maji neco do sebe. Imho o trochu vede Asus. Za ty penize nabizi dost muziky.

sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od sargi »

Super diky moc za postrehy a odpověď.. Je pravda že Asus mohl přidat to IP.. Je to velká škoda... QI mi až tak chybět nebude.. Zatím je to pořád ve vývinu. Doma to nepotřebuji a než se to u nás implementuje DP restauraci atd tak to taky bude trvat , jestli vůbec 😀 . Lg se držel a ovládal výborně coz je velké plus, ale jestli je Asus rychlejší má srovnatelné fotky a vydrž taky tak asi není co řešit 😊 jedine mínus Teda to IP.. Jinak jak říkáš by byl dokonalý 😊 ale taky drazsi samozrejme
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Jako vydrz je uplne v pohode. V cca 6h rano mel 99% (vytahnutej z nabijecky v cca v 1h rano) a ve 12h ted mam 2h SOT a 75%.
Za me uplne v klidu vydrz.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od sargi »

To je solidní vydrž... Takze vlastně při plném zatížení dá celý den v pohodě.. Nabíjím primárně přes noc takže pokud nebudu během dne muset hledat nabíječku tak vydrž 2 dny nepotřebuji 😊 .. A jak je na tom foťák? Případně videa?
Uživatelský avatar
Lenoši
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: pát 25. lis 2011 19:52:24
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Tablet: Lenovo Tab 2 10.1"
Bydliště: Poblíž vlaku

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Lenoši »

Foťak děla detailni fotky, takže i sebemnší detail je vidět a video nemám slov.
sargi
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: stř 15. srp 2012 8:22:34
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od sargi »

Tak to vypadá hodně nadějně ... škoda opravdu jen toho IP , ale za danou cenu a za to , že kromě toho nic nechybí se to IMHO dá přehlídnout :)
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od drzkacz »

Čus, tak jsem dneska koupil Zenfone 5, včera mi umřela G4 (To budu oplakávat ještě asi dlouho, byl to téměř dokonalý telefon) a jsem z toho trošku rozčarován, nebo spíš doslova nasrán.

Byl jsem z G4 zvyklej na naprosto topový fotky, ostrý téměř za každé situace. 16mpix na 16:9, což je dle mě nejlepší poměr na focení. Používal jsem telefon i na focení materiálů na vysoký, kdy po přiblížení fotky toho bylo vidět více, než běžným okem. na tohle jsem byl zvyklý. Telefon 3 roky starý.

Dnes jsem si přinesl domů Zenfone 5. Výdrž je super, display ehm... dnešní moda je zvláštní. System je super. Ale ten foťák? 9mpix v 16:9? světelnost 1.8. Byl jsem dnes s kamarádem na večerním focení, má LG V10, což je v podstatě G4. Fotky z jeho telefonu jsou ostřejší a 2x detailnější.

Širokoouhlý objektiv má rozlišení ještě nižší. Tohle je jako běžný stav top foto mobilů roku 2018?

Tohle má být ten super DXOmark telefon?
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od vormen »

Asus uměl vždy marketing a každej rok po představení novinek to vypadalo, že má nejlepší telefony na světě. Všichni dobře víme, jak to po tři generace zpět dopadlo. Letos je to úplně stejný, akorát vsadil na TOP procesor za nízkou cenu, ale jinak se nic nezměnilo. V první vlně se prodá spousta telefonů, ale pak se prodeje zastaví až uživatelé pořádně telefony odsahají a to jde. Telefon to není k zahození, ale na světovou špičku se to prostě nechytá co se focení týká.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Predevsim Zenfone 5 stoji 10k tak jaka svetova spicka jezisi :D To tu nikdo nepsal. To ze ma ve sve kategorii nadprumernej fotak je proste fakt. Viz zkusenosti uzivatelu a recenze. Stejne tak ho mel Zenfone 3.
A zbytek vybavy je taky vic nez slusnej. Se podivej co nabizi za kramy Huawei ci Samsung kolem 9-10k :) Tak o cem se tu bavime?
Jakej marketing? Vzdyt z predchozi generace skoro nikdo nic nekupoval protoze je Asus zazdil cenou :D
Mimochodem po zkusenosti s Huawei P20 (ktera tam je 2. nebo 3.?) bych teda bral DxOMark s rezervou. Furt je to jen soukroma firma.



vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od vormen »

Asi nesleduješ ty jejich prezentace, kde se přímo se světovou špičkou srovnávají. Aspoň že letos mají oproti loňsku rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od Mirda86 »

Ne nesleduju protoze podle techto marketingovych popisu casto vypada i lowend jako highend. A je fuk o jakeho jde vyrobce.
Me zajima az realita.Proto si ten telefon radsi zkusim(kdyz me zaujme). A v te je Zenfone 5/5z hodne nadprumernej i jako celek.

vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Asus zenfone 5Z

Příspěvek od vormen »

poměr cena vs. užitná hodnota je výborná to je pravda
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“