Navigace/GPSMagic Earth Navigation

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
yankee31
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 16. bře 2018 16:29:24

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od yankee31 »

já jsem pro real-time info
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Stav posledniho kola vymeny nazoru s podporou

POI info tzn oteviracka napr u restaurace - je ve fazi analyzy a radi by pridali casem

Updaty map - chteji v blizke budoucnosti prejit na inkrementalni map updaty (teda nestahovat komplet cely mapy)

Otoceni cesty z historie vcetne vsech prujezdnich bodu - budouci vylepseni

Pomala historie/mazani s hodne polozkama - reportovany vice lidma, je na seznamu

Respektovani maxspeed:conditional tedy napr 40 mezi 8 az 20h - pridano k prozkoumani

Waze beacons - pridano k prozkoumani

Traffic info, hodil sem link na http://registr.dopravniinfo.cz/en/sourc ... dr-common/ - zkoumaji jestli je licence aplikovatelna pro ME
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Mapy jsou už ale rozděleny podle regionů.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

To si asi nerozumime, momentalne stahnes celou mapu komplet vzdy nanovo (jedno jestli region nebo mala zeme), v budoucnu stahnes jen diff mezi 2018/06 a 2018/08 etc ... jak to dela napr Osmand live.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Tak to by bylo super.
Nešlo by do aplikace přidat upozornění na železniční přejezdy na trase.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
yankee31
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 16. bře 2018 16:29:24

Magic Earth Navigation

Příspěvek od yankee31 »

na co železniční přejezd? to ti nestačí značky, že se přejezd blíží?

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Né všude je návěstní deska před přejezdem a pak máš už jen značku přímo u přejezdu. Pokud navigace dokáže upozorňovat na rychlost v obci (taky vím, že tam je 50) tak proč by nemohla na tohle.
Edit. A hlavně to chce něco udělat se zvukem, protože hlasový výstup je velmi slabý a hlas navigace není skoro slyšet.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Magic Earth Navigation

Příspěvek od Jumbo78 »

Přejezdy jsou označeny 80 - 160 - 240m, popřípadě jinou značkou v dostatečné vzdálenosti - nějak označen je každý přejezd.

Stačí sledovat okolí, dopravu a věnovat se řízení, ne sledování navigace.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Jasně. Na každé křižovatce je i směrovka, které město kde je. Stačí je sledovat a ne koukat do navigace. Tohle je argument na facku.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
yankee31
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 16. bře 2018 16:29:24

Magic Earth Navigation

Příspěvek od yankee31 »

to není argument na facku, tak to prostě je. čím víc zasviníš navigaci zbytečnostmi a že hlášení o železničním přejezdu zbytečnost je, tím víc tě začne s..t. tenhle problém měl jednu dobu Waze, když udělal reklamu na rádiu pro méně inteligentní a ty pak začali hlásit kdejakou blbost.

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Jumbo78 »

@policak
Na facku jsou řidiči, co furt čumí do mobilu, navigace atd., nevěnují se řízení nebo jezdí jako prasata.
Zvykli jsme si na to, že technika nám pomáhá, tak spoustu věcí necháváme na ni.
Za chvilku budeme chtít, aby nám i záchod utřel zadek, ne?
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od -Pavel- »

Softwarová navigace v telefonu je pouze podpůrný navigační systém, který má pomáhat, ale nebude za vás řídit. Zdraví rozum řidiče je na prvním místě. Když mně navigace tlačí na cyklostezku, nebo do rybníka, přeci tam nepojedu a argumentace že navigace atd ... je prostě mimo. Je to software, který chybuje a proto máme na krku pořád hlavu. [emoji106]
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Evidentně jste nepochopili, jak upozornění na přejezd funguje. Je to zvukové, tón jde nastavit, případně úplně vypnout, do navigace není potřeba vůbec koukat. Upozorní vás jen na přejezd na trase. Pokud jedete v neznámé oblasti, může vás přejezd bez závor a výstražného znamení někde v poli, za zatáčkou a se značkou schovanou za šípkovým keřem pořádně překvapit. A pokud zvedenete zadky od monitoru a vyjedete za město, zjistíte, že jich jsou jen u nás stovky. Nemluvím o cizině. Ale chápu, že každý nenajezdíte 100.000 km ročně a v kanclu to může vypadat jako zbytečná funkce pro jednu cestu za rok do Chorvatska.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od -Pavel- »

Já jsem nekritizoval přímo jednu funkci. Kritizoval jsem závislost na navigacích obecně. Je jasné, že navigace má pomoci právě v momentu, kdy člověk neví a nezná, to nezpochybňuji, ale obecná závislost na softwaru je taková, že pokud pojedu do zákazu díky navigaci, pak se vymlouvám na program napsaný lidmi, to mi hlava nebere.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dufko »

Štatisticky je v každej skupine ľudí určité množstvo idiotov. Je chyba robiť závery pre celú skupinu na základe pár idiotov.

Takže áno, nájde sa blbecčo ide do zákazu vjazdu lebo navigácia - lenže tú navigáciu používa milión ľudí a väčšina jazdí normálne však....

A BTW upozornenie na železničné priecestie má sygic už roky, dokonca aj upozornenie na ostrú zákrutu a neprimeranú rýchlosť...Takže nechápem túto kritiku...

Príde mi to že pár jedincov si musí dopriať svoju dennú dávku hejtíku.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od -Pavel- »

dufko: Ano, to souhlasím, ale právě milióny lidí co používají navigaci, používají k tomu nejdříve svůj mozek a proto to funguje. Vždy by měla řídit v prním případě hlava a pomáhat navigace, ale pořád jsme v těžké závislosti na softwaru, to je bez diskuse. Někdy až zbytečně.

Pokud to bereš jako hejt, máš problém. :palec:

Sygic to opravdu umí už nějaký pátek.

Edit: ale jó, zbytečné OT.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dufko »

Ako hejt beriem reakciu moderátora, ktorý si z reakcie na železničné priecestie urobil výdatnú psychohygienu.
Marek.P píše:Tak to by bylo super.
Nešlo by do aplikace přidat upozornění na železniční přejezdy na trase.

Jumbo78 píše:Přejezdy jsou označeny 80 - 160 - 240m, popřípadě jinou značkou v dostatečné vzdálenosti - nějak označen je každý přejezd.

Stačí sledovat okolí, dopravu a věnovat se řízení, ne sledování navigace.

Jumbo78 píše:@policak
Na facku jsou řidiči, co furt čumí do mobilu, navigace atd., nevěnují se řízení nebo jezdí jako prasata.
Zvykli jsme si na to, že technika nám pomáhá, tak spoustu věcí necháváme na ni.
Za chvilku budeme chtít, aby nám i záchod utřel zadek, ne?

policak píše:Evidentně jste nepochopili, jak upozornění na přejezd funguje. Je to zvukové, tón jde nastavit, případně úplně vypnout, do navigace není potřeba vůbec koukat. Upozorní vás jen na přejezd na trase. Pokud jedete v neznámé oblasti, může vás přejezd bez závor a výstražného znamení někde v poli, za zatáčkou a se značkou schovanou za šípkovým keřem pořádně překvapit. A pokud zvedenete zadky od monitoru a vyjedete za město, zjistíte, že jich jsou jen u nás stovky. Nemluvím o cizině. Ale chápu, že každý nenajezdíte 100.000 km ročně a v kanclu to může vypadat jako zbytečná funkce pro jednu cestu za rok do Chorvatska.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od -Pavel- »

dufko: omlouvám se [emoji106]
yankee31
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 16. bře 2018 16:29:24

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od yankee31 »

možná by ta navigace měla hlásit i stromy a značky u cesty. jestli chci funkce jako má Sygic, tak si sakra pořídím Sygic a nebudu dělat přeplácanou kopii už fungující navigace. tady přece stačí real-time info, využití majáků v tunelech a dodělané vyhledávání podle adresy. proč to přeplňovat zbytečnými funkcemi, pak to akorát bude zabírat místo a ještě na hovno fungovat
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od policak »

Tak pokud potřebuješ tebou jmenované věci, nainstaluj si Waze a nemusíme s nimi zaplácávat ME. Konec sarkasmu.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

yankee31 píše: pon 06. srp 2018 14:11:16 možná by ta navigace měla hlásit i stromy a značky u cesty. jestli chci funkce jako má Sygic, tak si sakra pořídím Sygic a nebudu dělat přeplácanou kopii už fungující navigace. tady přece stačí real-time info, využití majáků v tunelech a dodělané vyhledávání podle adresy. proč to přeplňovat zbytečnými funkcemi, pak to akorát bude zabírat místo a ještě na hovno fungovat
Nemyslím, že upozornění na přejezd bude zabírat místo, nevidím důvod a ty přejezdy už v mapě jsou. A kolikrát tě to upozorní na nějaký přejezd na trase (2 až 3x) a to je možná moc.
Radši to necháme na vývojářích, zda to budou chtít přidat do navigace.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
IJK
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pát 30. bře 2012 17:34:43
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact Laginoo ROM v 7_5
Bydliště: Praha

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od IJK »

Zcela osobně, Sygic mám léta, oficiálné koupený, ale zrovna tyhle věci mne spíš obtěžují a pokud to jde, vesměs vypínám, ponechávám jen upozornění na vyšší překročení rychlosti. Magic Earth upřednostňuji právě proto, že je jednoduše přehledný, nepřeplácaný a hlavně se zaměřuje na to, aby dobře fungovala navigace, např. reakce na dopravní situaci nebo přepočty při změně trasy. To je přesně to, kde Sygic (i když má dopravní informace na rozdíl od ME placené), stále oproti ME kulhá na obě nohy.
Co určitě uvítám, a co Sygic na rozdíl od současného ME umí (i když je to v aktuální verzi naprosto ukryté), je zde zmíněná požadovaná možnost individuálního nastavení placených úseků v jednotlivých zemích. Prostě jedu z Prahy do Komárom (Maďarsko), a mám koupené jen CZ a SK dálniční známky, tj. potřebuji vyloučit 30 km Maďarské dálnice, kam by mne navigace logicky poslala a objet to o trochu delší trasou přes Šamorín. V současnosti to lze v ME zajistit jen přidáním průjezdních bodů, zatímco Sygic to umí zakázáním dálnic jen pro Maďarsko. Tahle fíčura, co je v seznamu plánovaného vývoje ME je pro mne podstatně cennější než nějaké pípání před zatáčkou/přejezdem.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Vidim to stejne jako IJK, hlasky na ostrou zakrutu nebo prejezd jsem okamzite v Sygicu vypl a i z dalsich duvodu (POI search) vyuziji jen vyjmecne. ME bych rad videl i nadale jako jednoduchou navigaci, kolik takto neoznacenych prejezdu za zatackou v realu je? Osobne jsem nepotkal zadnej, timto to nerozporuju, ale od navigace ocekavam co nejmin intervence pro ridice, proste koukam a chci vedet jen ty podstatny veci tzn nekam zabocit, prekrocil jsem rychlost, havakrka/zacpa a co dal?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Potrebuji navigaci, co bude fungovat pouze offline, prevazne jen po CR. Kolik ma u teto navigace odhadem offline mapa CR? Abych vedel, kolik to zabere mista na karte.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od Marek.P »

Česko má cca 580 MB, ale můžeš si stáhnout jen určitou část ČR.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Dik. Funguje dobre tedy, zda se, ze vypocet trasy provadi opravdu offline. Jsem si myslel, ze v OSM mapach nejsou zadna routovatelna data? Myslel jsem, ze bude potreba provest vypocet trasy online. To jsem se spletl? Jsou v OSM mapach routovatelna data? Nebo jak ta navigace vypocita trasu offline?
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Co presne znamena "routovatelna data" v OSM?

ME umi pracovat zcela offline, pro uzavirky a dopravni info nicmene potrebujes byt online (staci na wifi doma behem vypoctu trasy, ale pak mas samozrejme neaktualni traffic).
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

Tim myslim zdroj navigacnich dat, jak to je napr. vysvetleno u aplikace Locus Map, ktera take vyuziva OSM mapy, ale pro navigovani potrebuje nejaky zdroj navigacnich dat, protoze ten neni soucasti map.
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz: ... n:settings
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od mahdi1234 »

Ano, routing enginu je vicero, nevim kterej ME pouziva nebo maji vlastni, v kazdym pripade je 'built-in' v aplikaci a nepotrebujes zadnej externi.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Magic Earth Navigation

Příspěvek od dvzd »

V tom pripade by me zajimalo, jestli bych mohl pouzit jine OSM mapy nez ty co se stahnou pres aplikaci? Mam totiz v mobilu offline mapu CR k appce Mapy.cz (kolem 600 MB), dale offline OSM mapu CR k appce Locus Map (kolem 600 MB) a ted jeste dalsi offline OSM mapu CR k teto appce (kolem 600 MB). Pamet telefonu je omezena, microSD kartu to nema. Zkousel jste nekdo pouzit jine OSM mapy v teto appce? Aby jednu OSM mapu sdilely dve appky? Do appky Locus Map stahuji OSM offline mapu CR odtud: osm.paws.cz
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“