Navigace/GPSWaze

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Rozumím, to ovšem už bude něco čemu se nikdo věnovat nebude z vývojářů.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Waze

Příspěvek od dufko »

Tomu sa mali samozrejme venovať keď nad touto funkciou premýšľali a začali ju programovať. Okrem švajčiarska kde je iba celoročná známka majú všetky krajiny aj krátkodobé a pre pohodlie užívateľa sa s tým malo pracovať.

Taká hláška "zajtra vám končí platnosť 10 dňovej diaľničnej známky, od pozajtra vás budeme navigovať opäť mimo platených ciest" by nebola zlá, možnosť kúpiť ďalšiu známku priamo cez aplikáciu (pre krajiny kde sa dá kúpiť elektronicky samozrejme) by už bola asi utópia :).

Takto je to polovičné riešenie alá waze, naďalej si budem ručne zapínať/vypínať platené cesty.

robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Waze

Příspěvek od robertBA »

Tú hlášku nedostaneš na mobil alebo mail?
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

Nekteri tu uz vymysli uplne blbosti.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: Waze

Příspěvek od rhinos »

takovy detail s temi dalnicnimi...
Nemel jsem tam zadanou ze mam ceskou.
Mam nastaveno aby to bral po dalnicich respektive aby se jim nevyhybal...
Dva tydny zpet vse OK a cesta z Plzne do Prahy normalne po dalnici...
Tento ctvrtek uz KO a dokud jsem nezadal ze ji mam tak proste me cpal mimo dalnici.
Myslim si ze prioritu by melo mit nastaveni navigace a ne to jestli mam znamku zadanou nebo ne.
Max bych si dovedl predstavit potvrzovaci dialog zda skutecne chci jet po placenem useku
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Waze

Příspěvek od Marek.P »

Tak to je snad to je v pořádku. Když nemáš dálniční známku, nemůžeš přeci jet po dálnici
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
penik
Androiďák!
Příspěvky: 629
Registrován: ned 29. dub 2012 20:14:02

Re: Waze

Příspěvek od penik »

např. tady: https://www.mobilmania.cz/clanky/waze-m ... fault.aspx
si přečti, jak to nově funguje a zjistíš, proč se to nemůže brát z toho jednoduchého přepínače.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

xD nemas nastavenou , ze mas dalnicni znamku a nadavas , ze te taha mimo dalnici? Co to? To uz je fakt fail. Ktomu , po aktualizaci te to upozornilo.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: Waze

Příspěvek od rhinos »

tak ovcím to evidentně nevadí
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Waze

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak ono by stačilo, kdyby nosorožec četl a přemýšlel...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

Asi tak , vse ti waze psal , tys to ignoroval a pak brecis. Ono , dálnice existuji i bez znamky :-) tzn zdarma .
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Náš FB 14 dni dopředu. zive.cz taktéž 14 dni dopředu. Ve Waze otravovala notifikace 14 dni.

Náš FB tlacil formace co to šlo. Zive.cz další článek. Impuls rádio kampaň. Mobilmania a další internetový tisk o tom psal.

Bylo jasné, ze to půlka lidi odignoruje.
toorek
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: pon 18. úno 2013 18:30:38
Typ mobilu / ROM: Xioami Note 3 SE 32 GB
Tablet: Lenovo IdeaTab A1000

Re: Waze

Příspěvek od toorek »

Jsem příjemně překvapený, že i když nemám zadanou dálniční známku, ale druh vozidla mám motorku, která u nás na dálnici známku nepotřebuje, Waze to ví a naviguje po dálnici. Dobrá práce.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Motorka se nastavovala pro CZ. :-)
Uživatelský avatar
Žulda
Androiďák!
Příspěvky: 336
Registrován: ned 06. čer 2010 21:00:39
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: Waze

Příspěvek od Žulda »

Mě by se líbilo, kdybych si naopak u motorky mohl navolit, že nechci jezdit po dálnicích a Waze si to pamatoval při přepnutí vozidla.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

8x kliknout zvladnes.
Vec co nevyuzije ani 5% lidi.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Waze

Příspěvek od dufko »

Super prístup, pripomeniem ti ho keď tu budeš kvôli niečomu peniť :)
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Waze

Příspěvek od Hurec »

Nemam problem parkrat kliknout.
Nejsem zpovykany.
Appka zdarma , jsem spokojen , funguje jak ma. A vzdy me dovede do cile. Nekteri vymysli blbosti.
A ted do me :-)
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Waze

Příspěvek od jobro »

Když se tak pěkně rozjelo vlákno o Waze, přiložím několik postřehů:
Po každé aktualizaci Waze (nyní mám ver. 4.45.1.0) "zmizí" z nabídky Oblíbené všechny pracně shromážděné a uložené body. Tento jev nastane i z neznámých důvodů, když se Waze "odhlásí".
Po novém startu se Waze chová tak, jako bych ji právě čerstvě nainstaloval.
Zmizení obsahu Oblíbených zamrzí, protože se do této nabídky musejí pracně přenášet pouze z vytvořené trasy. Tj. nejdou vložit přímo z mapy (nebo ano?).
Nová úprava, která pracuje aktivně s dálničními známkami, se projevuje tak, že během jízdy opakovaně nabízí koupení dálniční známky. I když jedu po neplaceném úseku. Proč?
V mém telefonu po delší jízdě se mi nabízí ukončení navigace (asi z důvodu úspory baterie). I když mám všechny androidí šetřiče deaktivované a v Protectet Apps je optimalizace spotřeby vypnuta (Android 6.0). Když na hlášku nereaguji, po čase zmizí. Hláškou zakrytá mapa může vadit v situaci, kdy je třeba řešit nějakou situaci.

V diskuzi na Google Play je spousta kritických recenzí: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze

Pro rutinní kratší jízdy je Waze výborná, ale na delší trasách je občas nestabilní. A má jen jeden možný průjezdní bod. Také neumožní naplánovat trasu z jiného místa, než je aktuální pozice. Na př. pro plánování jízdy v klidu doma. V provozu nelze dlouze bádat nad detaily - tady velmi pomáhají předem uložené body (Oblíbené!) - člověk jen klikne a jede. Zadávat cíle během stání někde na krajnici nebo na parkovišti je trápení...
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Waze

Příspěvek od policak »

Oblíbené jsou uložené na serveru a po přihlášení se vždy obnoví. Tedy u mě to tak vzdy fungovalo. Někomu ne?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Waze

Příspěvek od roy100 »

Tak naplánovat jízdu z jiného bodu samozřejmě jde, dáš vyhledat a klik na tři tečky a volba výchozí bod.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Waze

Příspěvek od GinBook »

Aplikace se vždy obnoví po update či preinstalaci se vším všudy. Jen je třeba změnit hlasové hlášky na CZ z EN. Včetně oblíbených.
Tedy je otázka co máš špatně. Máš účet?

Padání na dlouhých trasách je prostě telefonem. Sorry.

Recenze v obchodu na cokoliv? 99% lidi umí v ČR jen kritizovat. Klasika. A většina si neuvědomuje, že je dobré začít u sebe. Ale vše stojí za hovno, jen já jsem princezna. Přestal jsem to číst.

Oblíbené jdou samozřejmě udělat z mapy.

S dálničními známkami beru kritiku. Funkce výborná, ale ty věci okolo, achich.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Waze

Příspěvek od jobro »

GinBook píše: úte 18. pro 2018 5:12:56 ...Tedy je otázka co máš špatně. Máš účet? ... Padání na dlouhých trasách je prostě telefonem. Sorry.
99% lidi umí v ČR jen kritizovat.
Oblíbené jdou samozřejmě udělat z mapy.
S dálničními známkami beru kritiku.
Účet mám. Ale když se chci přihlásit po "reinstalaci", tak mi napíše, že přihlašovací jméno je obsazeno, ať použiju jiné! Jako bych musel po každé zakládat nový účet. Tím pádem moje oblíbené zmizí v propadlišti internetu.
Recenze na Google Play samozřejmě neberu jako bernou minci. A jednoslovná takyrecenze je k ničemu. Ale někteří se snaží i argumentovat, takže nějakou vypovídací hodnotu mají.
Oblíbené z mapy neumím. Funkce přidat oblíbené mě navede na zadání adresy - nikoliv na mapu. Když znám poštovní adresu cíle/průjezdního bodu je vše OK. V neznámém terénu je výhodnější hledat v mapě. Pozn. některé navi v takovém případě umějí nabídnout jako cíl např. střed obce.
Podle mého odhadu Waze během jízdy průběžně stahuje mapové podklady v okruhu 15km kolem trasy. Dojde-li během jízdy k výpadku signálu GSM, nejsou k dispozici mapová data a je logické, že navigace "vypadne". Ne vždy telefon dokáže okamžitě navázat nové spojení. To není vina telefonu, ale sítě GSM.
A možnost zadání jednoho průjezdního bodu - to považuji za velký handikap.
Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Přihlásit se na www.waze.com/dashboard ?
Pokud ano mas účet. A ten je trvalý.

Můj účet mám už 9 let.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Waze

Příspěvek od jobro »

GinBook píše: úte 18. pro 2018 11:28:38 Přihlásit se na www.waze.com/dashboard ?
Zde se přihlásím bez potíží. Nemožné je přihlášení ze spuštěné Waze po její aktualizaci: tam jsem odmítnut - viz "obsazené" jméno uživatele.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Waze

Příspěvek od roy100 »

Aktualizace rozhodně uživatele neodhlasí, něco děláš špatně, stejně jako si tvrdil že nejde začít trasu jinde než z aktuální polohy. Chce to trochu nastudovat ovládání.
Uživatelský avatar
sako verife
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 31. led 2011 21:11:25
Typ mobilu / ROM: SGS5 root4.4.2Knox0x0
Mobil 2 / ROM: 5110-MDA1-MDA3-TouchPRO-TouchPRO2-G300-SGS3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od sako verife »

Výpadek GSM signálu, a tvé tvrzení o spadnutí mapy, je také hloupost. Pokud je již trasa načtená a v příběhu jízdy dojde k výpadku GSM, tak nemáš pouze aktuální stav na silnici (kolony atd, prostě to co se to mění během jízdy).
Nicméně navigace pokračuje v navigování, pokud odbočíš z trasy, tak dojde k přepočtu nové trasy a k tomu je třeba mít GSM.
Ale to je celkem logické.

       

Uživatelský avatar
GinBook
Robot
Příspěvky: 1136
Registrován: pon 11. úno 2013 11:06:18
Typ mobilu / ROM: iP11
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Lite DS
Tablet: iPAD
Kontaktovat uživatele:

Re: Waze

Příspěvek od GinBook »

Před reinstalací (po odinstalaci) musíš restartovat telefon.
jobro
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 24. srp 2018 19:12:50

Re: Waze

Příspěvek od jobro »

roy100 píše: úte 18. pro 2018 12:37:07 ...něco děláš špatně, stejně jako si tvrdil že nejde začít trasu jinde než z aktuální polohy...
Ano, něco dělám špatně :oops: . Připadá mi, že používám jinou Waze, než zde přítomní. Přihlásit se v mobilu k Waze prostě a jednoduše nejde, pokus probíhá takto:
Je vyžadováno tel. číslo a je mi poslán ověřovací kód.
Zobrazí se nabídka k přihlášení ke stávajícímu účtu a ta se neustále opakuje.
Pokud se dostanu k vyplňování nacionále, oznámí mi Waze, že jméno je "obsazeno", ať zvolím jiné. Tj. vlastně je to výzva k založení nového účtu.
Celá přihlašovací procedura i na webu je pro mne poněkud tajemná - tam na př. musím vyplňovat obrázky (někdy opakovaně). Než mě to pustí dál. A údaj o najetých kilometrech je tak nízký, jako bych si založil Waze včera. Tuto tajemnost podporuje v klidu telefonu někdy hláška od Waze ve smyslu, že si mám nastavit trasu (bohužel, neudělal jsem snímek obrazovky). Tj. Waze aktivně běží na pozadí - o tom jsem neměl tušení.

sako verife: Nevím, jak velkou část vytvořené trasy si Waze uloží do cache. Když tlačítkem načtu mapu v okolí, dělá to kruh o průměru cca 30km. Z toho usuzuji, že celá trasa v cache nebude. Ale to je jen můj dohad.

roy100: Volba začátku trasy z jiného než aktuálního bodu: po zvolení bodu je nabídnuto jen Poslat nebo Jet. Žádnou další možnost tam nevidím.

Je vůbec nutné, být přihlášen k Waze? Nepřihlášen jsem omezen v možnostech vkládat upozornění do mapy? Jako začátečník informace o Waze nalézám na https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/N%C3%A1vod
Případně na poněkud nepřehledném fóru: https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=22
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Waze

Příspěvek od dufko »

Evidentne to bude s tebou ťažký boj, ja skúsim dve rady.

Kdekoľvek v mape podržíš dlhšie prst, vyskočí menu a cez 3 bodky vieš to miesto pridať medzi obľúbené (*).

Ak chceš začiatok trasy z iného miesta ako aktuálne si, treba zvoliť cieľ a ťuknúť "zistite najlepší čas na odchod" - tam vieš zadať čas a miesto odchodu. Ak si zvolíš ísť hneď, logicky iné miesto zvoliť nevieš, všakže....
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“