Android OSPodivné chování při nabíjení baterie

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
bigb2006
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. čer 2018 15:50:25

Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bigb2006 »

Používám v mobilu antivir a aplikaci na zálohování apk při instalaci. Při nabíjení baterie jsem si všiml, že tyto aplikace zobrazují notifikace, jako by docházelo k instalaci/aktualizaci aplikací. Google play nic nezobrazil. Mám zakázány automatické aktualizace. Když jsem se podíval do logu oznámení, tak se tam v době nabíjení objevila oznámení nazvaná Play security information update. Když jsem porovnal apk aplikací u kterých dle antiviru a zálohovací aplikace mělo dojít k aktualizaci, tak kromě změny data souboru nedošlo ani ke změně verze ani ke změně velikosti souboru. Kdybych neměl výše uvedené aplikace, tak bych si této činnosti nevšiml. Nezáleží na značce mobilu ani verzi systému, dělá to jak na mém současném (Android 9), tak původním (Android 4.1.1) mobilu.
Je to nějaká skrytá funkce androidu nebo se jedná o chybu?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od don_alex »

Chyba je už ten antivir dám o sobě...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
bigb2006
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. čer 2018 15:50:25

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bigb2006 »

Možná ano, ale i když je vypnutý tak stejně k těm jakoby aktualizacim nebo co to je dochází.
Uživatelský avatar
jirkash
Stálý androiďák
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05. úno 2017 11:26:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od jirkash »

Antivir? :facepalm:
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od don_alex »

Odinstaluj to. Antivir nemá v telefonu co dělat.

A jinak bude asi chyba v aplikaci, určitě ne v systému
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
bigb2006
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. čer 2018 15:50:25

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bigb2006 »

Jak jsem psal dělá to i když je antivir vypnutý nebo není vůbec nainstalovaný (na starém mobilu). Prostě programy které něco dělají, když instaluji/aktualizuji aplikace (kromě antiviru program App Backup & Share Pro, který pouze zálohuje/zkopíruje apk pro případ, že by byl s novou verzí problém, což už se mi v minulosti párkrát stalo) vykazují při nabíjení činnost, jako při aktualizaci aplikací co mám nainstalované i když zrovna žádná aktualizace není a hlavně automatické mám vypnuté. Takže si myslím, že antivirem to nebude. Systémem taky asi ne viz ten starý mobil s prehistorickou verzí androidu (4.1.1). Možná je chyba v Google účtu, prostě bych potřeboval vědět, jestli si někdo nějaké takové činnosti během nabíjení nevšiml.

Teď ohledně toho antiviru. V současnosti jsme celkem pravidelně informováni o nějakých infikovaných aplikacích v Google Play a i když je Google asi celkem rychle detekuje a maže, tak přece jenom tam nějaká prodleva je. Většinou jsou to předem podezřelé aplikace s podivnou funkcionalitou, ale jsou to i léty ověřené aplikace s obrovským množstvím stažení (velká aféra ohledně nějakého call recorderu), kde se najednou objeví infikovaná verze. Když si myslíte, že antivirus je na androidu k ničemu, lze se tedy nějak jinak bránit?
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od sinco »

Mít v telefonu antivir není žádna připosranost. Považuji se za znalého uživatele a tak nějak jsem s antivirem více v klidu a na S9 není antivir brzdou. Jak už tady bylo napsaný autorem vlákna v google play jsou i aplikace které obsahují škodlivý kód a ani sám google nedokáže tento problém eliminovat na hodnotu pohybující se statistické chybě. Takže antivir, ideálně tvůrce co má kopii i pro windows-zkušenosti a zázemí, klidně používej dál.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od roy100 »

Antivir v mobilu je placebo, android není windows, nemá jak (kromě listu nebezpečných - rozuměj již známých apek) zjistit nebezpečí. Nejnebezpečnější virus je uživatel sám.
BTW ještě nikdo nikdy neviděl virus na android.
bandit707
Droid
Příspěvky: 1443
Registrován: pát 10. pro 2010 1:21:46
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bandit707 »

Mam zato, ze aj keď mas vypnute aktualizacie, mozu sa spustit aktualizacie systemovych app ako Google Play services, Google play, ak mas Samsung napriklad Galaxy Apps a pod. Tvoje aplikacie na backupovanie toto samozrejme odsleduju, nevidim na tom nic divneho ...
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini
bigb2006
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. čer 2018 15:50:25

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bigb2006 »

Já vím, že bez ohledu na nastavení aktualizací, se automaticky aktualizují systémové aplikace, jako například Google Play a Google play services apod. Ale mě se to při nabíjení děje u nesystémových aplikací třetích stran a v době, kdy žádná aktualizace na Google Play není. Nejspíš to žádný velký nebo nebezpečný problém není, ale týká se to samovolných aktualizací, tak chci zjistit o co jde.
Skipy
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 22. úno 2013 8:09:34
Typ mobilu / ROM: SM-G800F
Rom: CM13

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od Skipy »

To stejné mně začal dělat telefon cca. před dvěma měsíci po aktualizaci GP. Dokonce několikrát při nabíjení vytuhl, pomohlo jen vyjmutí baterie. Žádné antivirák nemám. GP šel do "mražáku" a je klid.
bigb2006
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. čer 2018 15:50:25

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od bigb2006 »

Tak asi to opravdu způsobuje Google Play, konkrétně kombinace nabíjení+Wi-fi+GP. Když jsem GP deaktivoval, tak se během nabíjení nic nedělo a když jsem ho aktivoval došlo k uvedené činnosti. Prostě je to asi nějaká skrytá činnost GP. Díky všem za reakce.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od Lyon »

Výborný doplněk k antiviru je nějaký ten RAM booster. Ideální combo [emoji106].
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Podivné chování při nabíjení baterie

Příspěvek od aldav »

Ještě bych doporučil nějakou alespoň 10 megovou aplikaci co se jmenuje svítilna [emoji3]

­

Note8 - Gear Fit 2
Odpovědět

Zpět na „Android OS“