XIAOMI Redmi NOTE 7 - Obecná diskuzeRedmi Note 7

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Redmi Note 7

Příspěvek od rbarat »

Note7.jpg
Note7.jpg (130.18 KiB) Zobrazeno 8267 x
Xiaomi Redmi Note 7 sa môže pochváliť mnohými vecami, ktorými boduje v priečke mobilov v pomere cena, výkon, funkcie. Nadštandardnou výbavou môžme považovať vysokokapacitnú batériu 4000 mAh či výkonný reproduktor SmartPa.

Dostatočný výkon na hranie hier

Xiaomi Redmi Note 7 je vybavený 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 660, ktorý má k dispozícii 3/4 GB operačnú pamäť RAM. Na ukladanie používateľských dát je k dispozícií 32/64/128 GB úložisko, ktoré môžte rozšíriť vďaka slotu na microSD kartu o ďalších 256 GB. Smartfón má batériu s kapacitou 4000 mAh a podporu rýchleho nabíjania.

Fotografovanie vo vysokom rozlíšení

Zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 48+5 Mpx, využíva automatické zaostrovanie pomocou fázovej detekcie (PDAF). Xiaomi Redmi Note 7 sa môže pochváliť aj predným 13 Mpx fotoaparátom s podporou technológie beauty. Táto technológia presne rozpozná obrysy vašej tváre a vytvorí tu najdokonalejšiu snímku v efekte rozostreného pozadia.

Vlastnosti

ochrana displeja Corning Gorilla Glass 5
48 Mpx fotoaparát s PDAF zaostrovaním
batéria s kapacitou 4 000 mAh s podporou rýchleho nabíjania
smartfón pokrýva nano-povlak P2i, ktorý odráža dopadajúcu kvapalinu
čítačka odtlačku prsta a rozpoznávanie tváre
Technické parametre

Operačný systém

Android 9 Pie

Odolnosť

odolnosť voči vode (P2i)
Gorilla Glass 5
Displej

Typ: IPS
Uhlopriečka: 6,3"
Rozlíšenie: 2340 x 1080 px
Procesor

Typ: Qualcomm Snapdragon 660
Počet jadier: 8
Frekvencia: 2,2 GHz
GPU: Adreno 512
Operačná Pamäť RAM: 4 GB
Užívateľská Pamäť: 64 GB
- podpora microSD až do 256 GB

Fotoaparát

Zadný: 48 Mpx, clona f/1.8, PDAF + 5 Mpx
Predný: 13 Mpx
SIM

Typ SIM: nanoSIM
Počet SIM: 2
- hybridný slot

Podporované siete

LTE: 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
3G: 850, 900, 1900, 2100 MHz
GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
Konektivita

Wi-Fi

USB-C 3,5 mm Jack

Bluetooth v5.0

Senzory

GPS

Akcelerometer

IrDA (infraport)

Digitálny kompas

Rozpoznávanie tváre

Čítačka odtlačku prsta

Senzor okolitého svetla

Senzor priblíženia (proximity)

Batéria

Kapacita: 4 000 mAh -podpora rýchleho nabíjania

Rozmery a hmotnosť

Rozmery (V x Š x H): 159 x 75 x 8,1 mm
Hmotnosť: 186 g

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od kozelos »

To jsem tu s rn7 sam?
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
CharlieParatko
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 01. led 2015 16:18:29
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od CharlieParatko »

Zdravím,
nejsi sám příteli. Po THL 5000 (odešla baterka) jsem vzal tohleto. Zatím super až na ten foťák, to je bída. Ale mám jiný problém, možná poradíš. Při příchozím hovoru ho nemám čím vzít. Resp. žádná nabídka na přijetí hovoru. Nevím si s tím rady a tak musím volat vždy zpět. Předem děkuji za případnou radu.
Karel
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od kozelos »

Teda, to ti thl vydrželo docela dlouho! Ja se ho zbavoval kvůli priserny gps a před rn7 stihnul ještě 2 jiný telefony...

Zkus fotit google kamerou, fotky jsou podle mě o dost lepší: https://www.celsoazevedo.com/files/andr ... a/dev-bsg/

Jinak co se tyce tvého problému, o tom jsem ještě neslyšel.. Když to vyzvani, můžeš treba Stáhnout listu? V ni by mohlo být přijetí hovoru jako notifikace.. Co mas za rom? Originál miui? V jaké verzi? Zkusil bych tovární nastavení, normalni chování to neni.

Jinak ja uz miui nemám, jedu na lineage, viz me příslušné navody zde na foru
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
CharlieParatko
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 01. led 2015 16:18:29
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od CharlieParatko »

Zdar a děkuji za reakci.Ano ten foťák jsem už vyřešil tou Google camerou. Zdá se to být slušný. Co se týče THL 5000 byl to dobrej mobilek ale já měl od začátku problém s tou baterkou ona si ukazavola kapacitu jak se jí zachtělo, tak jsem musel být stále ve střehu ale jinak jak říkám dobrej mobilek měl jsem ho cca asi 5 let? No na Redmi7 mám originál ROM a používám MIUI v poslední verzi. Jsem s tím spokojený a telefon je rychlej jak blesk. Něco tak rychlýho jsem ještě neměl, reakce na prst je tak rychlá až se divím. A ten příchod hovoru to bude asi chyba u mě. Prostě když jsem u tlf. a přijde hovor tak tam naskočí oznámení a "kolečka" převzetí hovoru a ukončení hovoru. Ale pokud to nevezmu hned tak displej černý a při zvednutí (mám nastaveno rozsvícení displeje) se po přiložení prstu objeví základní obrazovka a žádná možnost přijetí hovoru. Ale tak jak píšeš možná stáhnout lištu a bude to. Vyzkouším. Ještě jednou dík za reakci.
Karel
esox3
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. čer 2019 21:44:28
Typ mobilu / ROM: xiaomi redmi note 7

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od esox3 »

Zdravim, som tu nový. Ako je to u redmi note 7 s padaním wifi signálu? Dnes som o tom veľa prečítal a má s tým kopa ľudí problém a niektorí o tom ani nevedia, lebo myslia, že je to normálne keď sa im treba dlhšie načítava youtube. Tiež som sa dnes stretol s človekom čo má tento telefon 2 týždne a že skúsíme porovnať načítanie nejakých dát s mojím starým telefónom. A presne toto sa mu dialo, že mu padal signál. Ja som pozeral aj zahraničné fóra a je tam toho veľa. Xiaomi má celkovo akosi problém s wifi. Ja som včera objedna redmi note 7 a dnes som to aj zrušil. Len ma zaujíma či viete o tomto probléme a ak áno či je na to nejaké riešenie alebo sa mám poobzerať po inom fone.

Dík
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Mareman »

Máš odkaz na forum kde o tom píšou?

Ideální ten stav zkoumat přes nějaký síťový analyzer jako je třeba https://play.google.com/store/apps/deta ... zerlite.an

Nejen že je tam test rychlosti, ale ukazuje i útlum Wifi. Pokud pár metrů od routeru opravdu budu padat na hodnoty víc než 80 dB, dobře to rozhodně není.....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
be3x
Androiďák!
Příspěvky: 665
Registrován: pon 14. říj 2013 19:25:52
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE _ ROM Miui 10 CZ/SK
Mobil 2 / ROM: Mlais MX Base, Lenovo P770, SE Xperia mini ST15
Tablet: Op3n dott W032i-C3 1
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX- 7
Bydliště: Kladno

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od be3x »

Tak jsem si včera přinesl 128GB verzi a začínám testovat.
První věc co mi oproti RN3 vadí, je výška a váha s gumákem 202g. Je to fakt už dlouhá nudle, snad si zvyknu.
Zatím jsem trochu rozpačitý, čekal jsem wow efekt a ten se u mě nedostavil, holt jsem si za ty roky už na RN3 asi moc zvykl.
Dnes budu zkoušet jak fotí, tak třeba tam mě přesvědčí.
Jaké máte kdo zatím zkušenosti, jste s telefonem spokojeni nebo by jste se už koukali po jiném?
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Mareman »

A já něco vííííím :mrnus-huli: ............rbarat ho bude mít taky :DD
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od jrk »

Ja premyslim jako o nastupci RN3 o MI 9 SE, zatim me odrazuje cena a mam obavy ze slabsi baterie, doufam, ze vydrzi aspon od rana do vecera se SOT pres 6 hod. Jak bude nekde pod 6k tak asi neodolam a koupim.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od tomas.griger »

Mám Mi9 SE. Včera som ho dal z nabíjačky dole o 6:30, na nabíjačku som ho dal okolo 23. Mám zapnutú Wifi, bluetooth, mobilné dáta. K mobilu mám pripojené hodinky Amazfit Verge. Mám dve sim karty. SOT som mal 4,5 hodiny, hodinu som telefonoval, prišlo mi okolo 90-100 upozornení. Okrem toho sa mi z telefónu cez Wifi nahrávalo cez OneDrive aplikáciu na O365 12,5GB dát (to trvalo asi dve hodiny). Za mňa výdrž podobná ako na S9+.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od jrk »

A kolik procent ti zustalo ve 23 hod.?
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od tomas.griger »

Myslím že 5.
be3x
Androiďák!
Příspěvky: 665
Registrován: pon 14. říj 2013 19:25:52
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE _ ROM Miui 10 CZ/SK
Mobil 2 / ROM: Mlais MX Base, Lenovo P770, SE Xperia mini ST15
Tablet: Op3n dott W032i-C3 1
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX- 7
Bydliště: Kladno

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od be3x »

Mareman píše: stř 17. črc 2019 7:22:42 A já něco vííííím :mrnus-huli: ............rbarat ho bude mít taky :DD
Tak jsem rád že ho nemáš ty, abych tu zase četl jaký máš SoT přes 12 hodin :02:
A že se nám tu rbarat nepochlubí sám a musíš ho prásknout :DD

O Mi 9SE jsem taky přemýšlel, ale ta cena mě odradila a prachy sem měl teď, kdybych čekal, tak by nakonec nemuselo zbýt už na nic :roll:
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od tomas.griger »

Ono SOT je v podstate nič nehovoriaca hodnota. Ak si pustím v tmavej miestnosti video, tak jas sa nastaví na minimum a 8-9 hodín nie je problém. Vonku na slnku je jas na maximum a 3 hodiny zapnuteho displeja vedia baterkou pekne zamávať. Ďalej má na spotrebu vplyv sila signálu, viem že u mňa v byte mi to baterku berie viac ako keď som inde. Som na rozhraní dvoch vysielačov, asi sa to medzi nimi prepína, neviem.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Mareman »

SOT je pořád nejobjektivnější hodnota posouzení výdrže baterie. Stačí k tomu říct že se jedná o SOT za x dní běžnýho provozu a obrázek si tak člověk udělá. Zatímco oblíbená hodnota "vydrží 2 dny" je naopak o ničem.......protože pokud má telefon někdo jen na signálu, vezme sem tam hovor a konec, vydrží klidně týden.....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak tak.
A jen poprosím, srovnávací diskuze s jinými telefony do Arény a komentáře ke konkrétnímu typu do jeho vlákna.
To pak můžeme mít v každém obecném vlákně srovnávání s jinými telefony a bude v tom nepořádek.
V Aréně se různá srovnání budou lépe hledat.
Děkuji
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
kubo.baran
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. srp 2019 19:28:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 7

Re: Redmi Note 7 gps

Příspěvek od kubo.baran »

čaute... chcel by som sa opýtať či náhodou nemá niekto problém s gps... mám original sygic a nemôže mi nájsť polohu ak nie som pripojený na internet.. keď aj som pripojený tak to nejak blbne... skúšal som telefon aj aktualizovať, následne som ho celkom resetoval no vôbec mi to nepomohlo.. stalo sa mi asi 2x že mi spadol (bol v puzdre).. dovtedy mám pocit, že som neskúšal či to funguje normálne.. mohlo to niečo narušiť? Skúsiť to reklamovať? ďakujem za postrehy.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od kozelos »

dej sem screen z aplikace gps locker - vylez na volne prostranstvi, dej lock gps a udelej screenshot po fixu.
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
koldas
Stálý androiďák
Příspěvky: 238
Registrován: ned 17. úno 2013 13:59:32
Typ mobilu / ROM: Xaomi MI 8, Xaomi RN3 SE
Rom: MIUI 11, RR A9

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od koldas »

Chalani, jak jste spokojení s novým pádlem. Mám ho ve finálním výběru a vím, že srovnáváte se stejným zařízením z minula. Dík za jakékoliv postřehy...Baterka, foto atd..
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od kozelos »

telefon je bozi! za cenu 5400 za 64GB/4GB variantu jsem nadsen. Ale jednu nevyhodu oproti kate vnimam a to kazdy den - vyrazne slabsi antena GPS. Jezdit se s tim da, ale uz nemam telefon ve stredovym tunelu (mam android auto na infotainmentu), ale na mrizce vyduchu kvuli lepsimu vyhledu. Pouzivam aktualne rom AOSiP Pizza od developera AmulyaX a vsechno paradni.. Fotky ted z leta jsou kolikrat lepsi nez z me stare canon 600d + 15-85mm, pouzivam gcam od BSG.
Bracha koupil Mi9 a gps je nekde uplne jinde. Fotky mi prijdou +- stejne, rozdily bych musel podrobneji porovnavat. Tak zvaz..
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
stringo
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: pon 07. kvě 2012 5:48:34
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od stringo »

Ahojte, mám taky nově RNT (nástupce za umřelou RN4). Mám dotaz na následující věci:

1. Dá se v nastavení skrýt hodiny v horní oznamovací liště? Mám problém, když otevřu telefon, že jen na chvilku proběhnou ikony notifikací a hned tam skočí čas a já dokud nestáhnu oznamovací lištu nevidím, jestli tam nějaká notifikace je.
2. Jak vypnout zvuk odesílaného souboru přes BT? Když odesílám soubor do jiného zařízení, tak to cinkne jak při odeslání, tak při dokončení odeslání souboru a je to otravné.
3. Zprovoznil někdo témata, nebo je to stále pro ČR blokované jako to bylo u mé předchozí RN4?
4. Má taky někdo problém s vyzváněním budíku? Když mi začne zvonit budík, tak zůstane černá obrazovka a já musím zvednout telefon, odemknout ho, stáhnout oznamovací lištu, kliknout na notifikaci budíku a teprve potom ho vypnout - po probuzení je to docela opruz a připadá mi to jako věčnost, než budík vypnu.

Jinak je to originální ROM a aktuální MIUI, žádné úpravy. Díky za rady a postřehy ;)
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Jirka_t »

stringo:
1. mám to samé, jestli jde vypnout nevím
4. budík bez problémů - zvoní, vibruje a displej svítí a ťukem na velké kolo se budík vypne.

Měl bych dotaz ohledně rychlonabíjení. Používá to někdo ? S jakou nabíječkou a jak dlouho se nabíjí ?
Se standardní nabíječkou nabíjím z 20% na 100% cca 2 hodiny.
Uživatelský avatar
stringo
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: pon 07. kvě 2012 5:48:34
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od stringo »

Jaké máš nastavené odemykání? Já mám aktivovaný obličej a k tomu probuzení zvednutím telefonu. Možná by to mohla dělat nějaká kombinace nastavení.

Jinak já nabijím stejně, ale mám ještě doma jednu nabíječku (výhoda téhle nabíječky je, že stačí jedna pro nás pro všechny) a s tou nabiju z 15% na 90% zhruba za hodinu pokud ji dám do zeleného portu pro QuickCharge3. Je to tahle nabíječka:

https://www.mall.cz/cestovni-nabijecky- ... ?v=1306518
x0r
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 27. zář 2019 21:02:08
Typ mobilu / ROM: Levander {Atom-OS} / Mido {RR}
Mobil 2 / ROM: Hammerhead {NethunterOS}
Rom: Atom-OS
Kontaktovat uživatele:

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od x0r »

Ahuj jsem nový majitel RN7 4/64 za 4450.- po té co jsem už po čtvrté crashnul display na mé RN4 a další už kupovat nebudu, ačkoliv jsem s ním byl velice spokojený. MIUI šlo po týdnu pryč a RR Nougat dovnitř, pak Oreo a nakonec Pie s OTA. No teď si už týden hraju s MIUI a musím uznat, že doznal značných změn a možná si ho nechám, ale stejně potřebuji bootloader unlock. Mám Qualcomm QuickCharge 3.0 nabíječku a ta láduje z 20-30 do 80-90 % za půl hodinku, což je skvělé. Baterku to totiž ždímá celkem rychle, po té co jsem měl custom kernel na Midu, tak jsem s baterií dal v klidu dva tři dny. Tady dám dva dny, ale to je baterka nová a mám tam zatím jen pár set aplikací, ale battery managemant je vcelku slušný a dalo by se to asi individuálně poladit pro každou apku, ale.. stejně potřebuji nandroid, adaway, viper, af+, franco etc.. takže testnu Resurection, ale zajímalo by mě kdo máte custom, jakou romku používáte a jaké jsou dosavadní poznatky.
ad GPS - je opravdu docela zalagovaná, jedu po D1 a jak maps, tak waze mají problémy..
ad wifi - skvělé, jede to užasně sice víc, než 150mb to nedá ani na ac
ad bt - superskvělé, funguj podstatně lépe, než na RN4, rychlé přihlašování, dosah..
//RPi 4 - LE | RPi 2 - LE | Chromecast 4K | TV55"4K | 2x RT-AC66U_B1 sMASH | ISP UPC | RN7 | RN4 | Nexus 5 | THL4000 \ \
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Jirka_t »

stringo píše: pát 27. zář 2019 17:28:12 Jaké máš nastavené odemykání? Já mám aktivovaný obličej a k tomu probuzení zvednutím telefonu. Možná by to mohla dělat nějaká kombinace nastavení.
Probuzení obličejem a zvednutím mám zakázané. Odemykám tlačítkem a potažením, bez hesel.

Trochu mi vadí probuzení dotykem prstu na snímači (jakýmkoli, stačí přejet rychle), které ale bohužel nejde zakázat. Nebo je to zakázání někde ve volbách "schované" ? Někdy, když chci např. mobil jen přemístit a dotknu se nechtěně snímače otisku, mobil se probudí.
Uživatelský avatar
stringo
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: pon 07. kvě 2012 5:48:34
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od stringo »

Tak jsem vypnul volbu "probudit zvednutím" (odemčení obličejem jsem nechal aktivní) a budík už se krásně zobrazí, takže v případě aktivování fce probuzení telefonu zvednutím je tam nějaký bug, kdy blbne zobrazení při zapnutí budíku.

Vypnutí snímače prstu jsem nikde nenašel, pouze když smažeš otisky a vypneš to úplně, se to nebude zapínat.
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Jirka_t »

To je právě ten problém: já tam žádné otisky nemám ani jsem probuzení otiskem nikdy neaktivoval, je to ponecháno v defaultu od výrobce. Samsungy mají v defaultu nastaveno (obrazně) "nereaguj na dotek prstu na snímač otisku".
RN7 po zapnutí nového mobilu (nebo HR) reaguje na dotyk probuzením a tato "vlastnost" asi tedy nejde vypnout. :facepalm:
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Jirka_t »

Má někdo osobní zkušenost s krytem (ne kniha), který by chránil vystupující fotoaparát ? Díky za případný tip.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Redmi Note 7

Příspěvek od Mirda86 »

Zkus Nillkin. Je tenkej ale rohy a fotak chrani... v tom miste je proste vystouplej. Aspon u Mi9 tak mam... a te trci fotak stejne nebo mozna jeste vic.

https://m.alza.cz/nillkin-nature-tpu-pr ... JOEALw_wcB
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi NOTE 7 - Obecná diskuze“