Multimediální centra + mini pcMi Box S

Sekce pro všechna možná audio/video zařízení s androidem určená do našich obývacích pokojů.
Adrub
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14. čer 2019 9:43:38

Mi Box S

Příspěvek od Adrub »

Ahoj,

pořídil jsem si Mi Box S a rád bych tam nahrál aplikace, které nejsou pro zařízení úplně vhodné a přes tamní google store je nenainstaluji. Dočítám se, že je možné aplikace nainstalovat pokud k nim mám instalační apk soubor (ty mám). Bohužel nevím jak dál = když je dám na flashku, tak se na ní nijak nedostanu. Není nějaké aplikace (kterou přes tamní store nainstaluji) a dokážu s ní stáhnout a poté nainstalovat APK soubor s "nežádoucí" aplikací?Neporadili by jste mi jak na to?

Díky.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi Box S

Příspěvek od peta809 »

Na to by ti měl stačit jakýkoliv průzkumník souborů stažený z Google Play.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Adrub
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14. čer 2019 9:43:38

Re: Mi Box S

Příspěvek od Adrub »

Tomu rozumím, ale o žádném takovém nevím (který by se na tom dal stáhnout - pořád to ukazuje pouze odkazy na youtube) :roll:
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Mi Box S

Příspěvek od policak »

V menu boxu není funkce Instalátor aplikací?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Adrub
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14. čer 2019 9:43:38

Re: Mi Box S

Příspěvek od Adrub »

Bohužel tam nic takového není. V zařízení je normálně google obchod play, ze kterého se dají aplikace stahovat. Nicméně celý google obchod play je omezený, že se přes něho dají stáhnout pouze vhodné aplikace pro zařízení. Chtěl jsi si stáhnout apku O2 tv ne Skylink tv,a le ty to tam nenajde.
Nicméně podle recenzí existuje nějaký způsob jak tam ty aplikace dostat (a fungují tam), ale ten způsob není nikde popsaný.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Mi Box S

Příspěvek od policak »

Tak v Play je ke stažení třeba ES file explorer, ne? Ten to zvládne.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Mi Box S

Příspěvek od Jumbo78 »

Ten box má určitě i správce souborů...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Mi Box S

Příspěvek od xanthor »

Nainstaluj z Play Store správce souborů a Sideload launcher (Android TV launcher neukazuje nainstalované aplikace, které nejsou přizpůsobené pro Android TV).
Adrub
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14. čer 2019 9:43:38

Re: Mi Box S

Příspěvek od Adrub »

Sideload launcher jsem nainstaloval, ale žádného správce souborů mi play store nenajde. A co teď dál s tím Sideload launcherem?
Díky za každou radu, jsem z toho už zoufalej :oops:
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Mi Box S

Příspěvek od xanthor »

Všichni tito správci souborů jsou k dispozici na Android TV:
https://play.google.com/store/apps/deta ... dexplorer2
https://play.google.com/store/apps/deta ... mes.Xplore
https://play.google.com/store/apps/deta ... nextapp.fx

Nainstaluješ apk přes správce souborů a pokud je to "ne-Android TV" aplikace, spustíš ji pomocí toho Sideload launcheru.
Adrub
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 14. čer 2019 9:43:38

Re: Mi Box S

Příspěvek od Adrub »

Díky všem za pomoc. Nakonec jsem to rozeběhl, ale stálo to teda úsilí. Nakonec jsem postupně zkoušel jaký správce souborů půjde, až jsem narazil na ten Solid Explorer file manager. Přes ten jsem to nainstaloval. Dále pak spouštěl přes Sideload launcher. Je to teda zbytečně složitý, ale hlavně, že zo jde. Běží mi na tom vše co jsem chtěl (O2 tv, Horizn go, Skylink a webový prohlížeč).
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Mi Box S

Příspěvek od xanthor »

To je chyba vývojářů aplikací - slušné aplikace verze pro Android TV mají - Netflix, HBO GO, SledováníTV... Každopádně pokud aplikace podporují Chromecast, tak se to dá použít místo toho (Android TV zařízení fungují i jako Chromecast). Ale pořád moc nechápu, jaký smysl má na Android TV webový prohlížeč - bez klávesnice a myši se (imho) nedá skoro ovládat a pokud tu klávesnici a myš použiju, tak to už si rovnou můžu (jen s trochou nadsázky) připojit k televizi notebook...
jirbar
Stálý androiďák
Příspěvky: 159
Registrován: úte 04. říj 2011 11:32:39
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Mobil 2 / ROM: Stará Nokia
Tablet: Lenovo Tab4 8", Huawei MediaPad T5 10"
Tablet 2 / ROM: Android Box Vorke Z6

Re: Mi Box S

Příspěvek od jirbar »

Solid Explorer je snad Trial. Asi za 14 dnů ti nepůjde pokud nezaplatíš
kultus
Robot
Příspěvky: 766
Registrován: pát 12. lis 2010 19:37:18
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20 Pro

Re: Mi Box S

Příspěvek od kultus »

xanthor píše: ned 16. čer 2019 10:00:19 tak to už si rovnou můžu (jen s trochou nadsázky) připojit k televizi notebook...
Tak bez nadsazky je notebook IMHO to nejlepsi zarizeni pro pripojeni k TV. Staci mala klavesnice s touchpadem nebo air mouse s klavesnici. Kodi na tom taky jede a ovladani/ vykon/kompatibilita programu jako HBO GO, netflix, horizon go atd je nekde jinde. Jasne mel jsem jen A95X a zkousel nejaky lepsi noname s S912 ale i tak vidim jako jedinou nevyhodu notebooku jako MMC ze jej nemuzes pouzivat jinak pokud je k TV pripojeny. Ale pro nekoho kdo ma doma nejaky navic nebo ho tak casto nepouziva je to dalsi dobre vyuziti notesu ktery by jinak lezel jen tak...a na rozdil od MMC si ho vemes se vsim na dovcu/vikend. Samozrejme jako investice jen pro MMC je to predrazeny nesmysl to uz je lepsi poskladat miniPC nebo barebone, ten si ale na dovcu nevemu...no kazde zarizeni ma neco do sebe. Ja mam doma 12,5" notes s dokovackou, zabira to jen trochu mista, kdyz chci jen tak neco malo podelat odpojim ho jednym USBC kabelem stejne tak zase pripojim. Na vetsi praci beru 17" notes...
SE Xperia X10->SGS2->SGS3->SGS4->Lg G2 + Note 4->S7Edge->Mate 20 Pro + Gear S3 Frontier
frouzman
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. srp 2010 8:25:16
Typ mobilu / ROM: Lg Optimus One Nokia 6500clasic

Re: Mi Box S

Příspěvek od frouzman »

Zdravím. Vlastním Mi box s a kupoval jsem ho s Androidem 8.1. Když mi přišla aktualizace na Android 9 dost věcí buď nefunguje správně nebo vůbec. Třeba když box uspim nechce se probudit nebo když se probudí jde hrozně trhaně. Připojení telefonu jako bezdrátový displej nejde vůbec a nastavení jiného launcher kromě od Googlu nejde trvale nastavit. Máte někdo také takové zkušenosti? Jen doplním že jsem udělal hard reset v recovery a stejně to nepomohlo.
ostplus
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. led 2020 2:09:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi mi S

Re: Mi Box S

Příspěvek od ostplus »

U mého boxu po aktualizaci přestalo hlasové vyhledávání ale přes aplikaci Android TV v mobilu nebo na Tabletu je funkční.
Tak jsem si s tím trochu pohrál a hlasové vyhledávání opět v provozu :clap:
Všechny moje aplikace v četně KODI pracují O.K.
Jaroslav.P
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. úno 2020 20:42:35

Re: Mi Box S

Příspěvek od Jaroslav.P »

Dobrý den, mohu se zeptat jak jste rozchodil hlasové vyhledávání? Po aktualizaci ho mám také nefunkční. Děkuji za odpověď.
ostplus
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. led 2020 2:09:17
Typ mobilu / ROM: Xiaomi mi S

Re: Mi Box S

Příspěvek od ostplus »

Hlasové vyhledávání bylo opět funkční po vyjmutí USB vysílače bezdrátové mini klávesnice kterou stejně málo využiji - postačí mi Bluetooth mouse.
Zde je odkaz na diskusi https://www.reddit.com/r/MiBox/
urban.e
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. kvě 2020 12:37:10

Re: Mi Box S

Příspěvek od urban.e »

Nazdar kluci[emoji16]
Akurát "riešim" Audio na Mi boxe...prepojil som ho so zosilňovačom cez optiku a stále mi ukazuje PCM audio Dolby Prologic 2(zosik je starší Onkyo)...hoci v nastavení prepnem na S/PDIF nič sa na zosilovači nezmení, aké máte skúsenosti s prehrávanie na Mi boxe S.

­    

urban.e
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: ned 17. kvě 2020 12:37:10

Re: Mi Box S

Příspěvek od urban.e »

Už je to vyriešené a funkčne...skúšal som cez YouTube(Stereo), skúšal som cez HBOGO(tiež Stereo) a nakoniec som vyskúšal do Mi boxu dať usb s Audiom DD5.1 a DTS5.1 a krásne to zosilovač dekodoval[emoji106]


­    

smates
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: pon 08. srp 2011 19:22:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A70
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mi Box S

Příspěvek od smates »

Jde nejak rozchodit usb dvd mechanika pro prehravani filmu?Po pripojeni se zobrazi,Kodi ji taky najde ale po kliknuti na film se nespusti.Hodi to hlasku "Remote share-Path not found or invalid" Jde to nejak vyresit aby to fungovalo?
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi Box S

Příspěvek od peta809 »

Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
alesP
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pát 16. lis 2012 19:03:19
Typ mobilu / ROM: LG g3

Re: Mi Box S

Příspěvek od alesP »

Chtěl jsem se zeptat k vykonu - mám na tomhle zařízení pouze kodi a po startu musím dost dlouho čekat než se zařízení rozhodne fungovat (nereaguje na kliknutí - je potřeba čekat pár sekund - desítek sekund). Zkoušel jsem i komplet reinstalaci a nic, googlování řešení taky nic nepřineslo (nějaké rady, že povolení HDMI CEC by mohlo pomoc). Jediné co funguje spolehlivě a asi je nejsnazší řešení je hned po startu dat restart (v porovnání délky čekání na reakci vs délka restartu). V radách na internetu - u lidí co mají obdobný problém bylo taky: vůbec to nevypínat, nebo naopak vypínat úplně (vytáhnout kabel) - to mně přijde jako extrém.

Dalo by se nějak zbavit toho balastu co je tam nainstalovaný, jestli by to třeba nepomohlo? (netflix, youtube ...)
Díky
Uživatelský avatar
Matrix44
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 12. srp 2010 17:34:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Plus 1TB Ceramic Black

Re: Mi Box S

Příspěvek od Matrix44 »

Po zapnutí mám box okamžite funkčný, nemusím vôbec čakať. Nainštalované a používané mám HBO GO, Netflix, Skylink Live TV a YouTube. Keď ho nepoužívam, tak ho vypínam (nie zo siete). Ak niečo blblo, tak som ho nechal reštartovať a potom už bolo všetko OK.

Niečo určite pôjde odinštalovať a niečo len zakázať (keď sa dobre pamätám tak Netflix). Skús obnoviť továrenské nastavenia, a pozrieť aktualizácie.
Samsung Galaxy S10 Plus 1TB Ceramic Black
SIO | Official Samsung Android 12


Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung Gear S3 Frontier
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Mi Box S

Příspěvek od xanthor »

Je vypnutí a "vypnutí". "Vypnutí" = uspání, box po probuzení naskočí skoro hned (jednotky sekund), po skutečném vypnutí se startuje systém znovu, což trvá desítky sekund.
Uživatelský avatar
Matrix44
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 12. srp 2010 17:34:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10 Plus 1TB Ceramic Black

Re: Mi Box S

Příspěvek od Matrix44 »

Po stlačení tlačidla Power (ZAP/VYP) je možné box len ako píšeš uspať. Dlhým stlačením tlačidla je potom možné zvoliť aj možnosť reštartovať zariadenie. Úplné vypnutie je možné docieliť asi len trvalým odpojením zo siete.

Takže ja používam klasické vypnutie - uspanie, nakoľko o inej možnosti bez nutnosti odpojenia sieťového kábla neviem.
Samsung Galaxy S10 Plus 1TB Ceramic Black
SIO | Official Samsung Android 12


Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung Gear S3 Frontier
stefan.gabor
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31. led 2021 13:54:00
Typ mobilu / ROM: oneplus 8 pro

Re: Mi Box S

Příspěvek od stefan.gabor »

Adrub píše: ned 16. čer 2019 8:16:36 Díky všem za pomoc. Nakonec jsem to rozeběhl, ale stálo to teda úsilí. Nakonec jsem postupně zkoušel jaký správce souborů půjde, až jsem narazil na ten Solid Explorer file manager. Přes ten jsem to nainstaloval. Dále pak spouštěl přes Sideload launcher. Je to teda zbytečně složitý, ale hlavně, že zo jde. Běží mi na tom vše co jsem chtěl (O2 tv, Horizn go, Skylink a webový prohlížeč).
Ahoj. Mám ten samý problém. Ztáhnul jsem X-plore a Sideload Launcher. Ale jak mám ztáhnout apku O2 přes play, když tam není? Jak mám na to použít X-plore manager? Díky moc za odpověď. štefan
stefan.gabor
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31. led 2021 13:54:00
Typ mobilu / ROM: oneplus 8 pro

Re: Mi Box S

Příspěvek od stefan.gabor »

Adrub píše: ned 16. čer 2019 8:16:36 Díky všem za pomoc. Nakonec jsem to rozeběhl, ale stálo to teda úsilí. Nakonec jsem postupně zkoušel jaký správce souborů půjde, až jsem narazil na ten Solid Explorer file manager. Přes ten jsem to nainstaloval. Dále pak spouštěl přes Sideload launcher. Je to teda zbytečně složitý, ale hlavně, že zo jde. Běží mi na tom vše co jsem chtěl (O2 tv, Horizn go, Skylink a webový prohlížeč).
Ahoj. Mám ten samý problém. Ztáhnul jsem X-plore a Sideload Launcher. Ale jak mám ztáhnout apku O2 přes play, když tam není? Jak mám na to použít X-plore manager? Díky moc za odpověď. štefan
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Mi Box S

Příspěvek od xanthor »

Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Mi Box S

Příspěvek od Or-Horo »

frouzman píše: pon 20. led 2020 21:13:26 Zdravím. Vlastním Mi box s a kupoval jsem ho s Androidem 8.1. Když mi přišla aktualizace na Android 9 dost věcí buď nefunguje správně nebo vůbec. Třeba když box uspim nechce se probudit nebo když se probudí jde hrozně trhaně. Připojení telefonu jako bezdrátový displej nejde vůbec a nastavení jiného launcher kromě od Googlu nejde trvale nastavit. Máte někdo také takové zkušenosti? Jen doplním že jsem udělal hard reset v recovery a stejně to nepomohlo.
Já na tom byl podobně jako ty, jen s tím rozdílem, že mě to zamrzlo jen poprvé. Od té doby to jede perfektně, bez ztráty kytičky. Uspávání a usínání boxu funguje dobře. Občas se mi ale stalo, že se box jakoby neprobudil. Podle mě se tam hádá televize s jinými přístroji připojenými přes HDMI CEC (mam celkem 4). Musel jsem box vypnout a zapnout ovladačem a pak to už šlo.

Jiné launchery jsem nezkoušel, kromě Side Loaderu kvůli nepodporovaným aplikacím.

Všechno funguje velmi svižně, nikdy nic netrhá, nezamrzá. Ale mám špatnou zkušenost s WiFi. U nás v paneláku je wifi síť zarušená od spousty routerů, takže já používám připojení přes LAN (USB hub) a to šlape perfektně. Právě, že na začátku jsem z toho byl rozčarovaný a chtěl jsem box reklamovat. Zkusil jsem ještě ten USB hub s LAN a pak už jsem byl spokojený.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“