Honor 8 - Obecná diskuzeNefunkční GPS

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
pourak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. črc 2019 20:45:23
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Nefunkční GPS

Příspěvek od pourak »

Dobrý den, už nevím jak dál, nefunguje mi GPS čip. Stáhnu si mapy offline, ať už od Seznamu nebo od Google, zapnu pouze gps, a nejde to. Na nejvyšší přesnost, která využívá i sít a wifi, to jde opravdu jen stěží, pozice skáče 200 metrů tam a zpátky např..
Zkoušel jsem samozřejmě do továrního, stále nic, nebo i aplikace na gps Test....., taky žádný satelit, nebo bez simky a paměťovky, jenom s offline mapami a GPS čipem....taky nic.
A do servisu jsem dvakrát posílal a že prý se závada neprojevila, a že funkci přístroje může ovlivňovat aplikace třetích stran, či vadná SIM a MemoryCard.
A že prý to bylo testováno s Vodafone a T-mobile simkartami. Možnou vadnou Sim či paměťovku jsem vyloučil tak, že jsem to zkusil bez nich a stále nic.

Nevím jak je možné, že jim ten čip mohl fungovat.....nebo lžou....už jen to, že udávají, jaké k tomu použili Simkarty je zvláštní, vždyť pokud mám offline mapy tak simku vůbec nepotřebuju...jenom funkčí GPS čip. Jestli náhodou jenom nehodili simky do telefonu, zapli nejvyšší přesnost a řekli OK jde to. A na samotný čip se vykašlali.
Samozřejmě telefon Honor 8
Co vy na to ? Nějaké řešení ?
Děkuji za přečtení a případné nápady
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od LivArt »

Když nastavíš nejvyšší přesnost, zapneš appku GPS Test, a vyjdeš někam ven, co vidíš? Jsou tam vůbec nějaký satelity? Jak dlouho čekáš?
pourak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. črc 2019 20:45:23
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od pourak »

Právě, že žádný nevidím ani na tu nejvyšší, alespoň co si pamatuju od posledně. Ale můžu zítra zkusit znova.
pourak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. črc 2019 20:45:23
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od pourak »

Je to tak, dnes jsem opět zkoušel, na nejvyšší přesnost, a žádnej satelit.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od -Pavel- »

Prosím nezlob se, ale chytáš signál GPS venku ? Nejsi doma ?
pourak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. črc 2019 20:45:23
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od pourak »

Samozřejmě, šel jsem do krámu, asi 7 minut, a celou dobu mobil v ruce a koukám a nic, žádnej satelit. Koukám i na oprávnění k poloze, ale všechny ty aplikace to mají.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od -Pavel- »

Promiň, už pár lidí zkoušelo GPS doma. Pokud žádným způsobem nenajde GPS ani satelit, tak to bude HW problém. Podle toho co píšeš, zkusil jsi vše, co doma zkusit můžeš.
pourak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. črc 2019 20:45:23
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od pourak »

Začínám GPS dost potřebovat, přemýšlím o prodeji mobilu, ale nevím kdo by ho chtěl s nefunkční GPSkou kdybych to zmínil v popisu. Kupoval jsem asi za 6700 minulý rok v září. Jestli jít někam do bazaru či co...
Jinak je mobil super, ale když jedu například do Prahy a potřebuji navigovat tak ho mužu vyhodit z okna....
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od roy100 »

Tak reklamuj znovu u prodejce a trvej na tom ať ti předvedou funkčnost gps.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nefunkční GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Jj, to je jasně hw závada. Takže ideálně jim vyfotit displej s aplikací GPS test s nulovým množstvím zachycených satelitů a poslat zpět, že GPS prostě vůbec nefunguje.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Honor 8 - Obecná diskuze“