Aréna telefonůTelefon do 15 000Kč

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Po několika letech fungování se Sony Xperia Z3 hledám náhradu za tento telefon.

Maximální rozpočet: 15 000Kč

Místo nákupu: Česká republika

Předpokládané využití zařízení: telefonování (včetně občasného hlasitého hands free), sledování videa/IPTV, aplikace (navigace, občas hry), messaging, čtení webu, focení

Požadavek na značku: nemám preferenci, zkušenost (z chytrých telefonů) mám po ukončení Blackberry se Sony (vcelku vyhovovala) a Huawei

Mnou navrhované modely: nemám preferenci, ale zvažuji už nějakou dobu Huawei P30...(chybí bezdrátové nabíjení a dioda)

Vlastnosti displeje: dobrá čitelnost na slunci, kvalitní odezva při psaní

Výkon: nerozhoduje

Interní paměť: vzhledem k některým aplikacím, které tvrdošíjně ukládají data do interní paměti ideálně větší (64GB a více)

Slot pro paměťovou kartu: spíše ano (=fotky, videa, mapové podklady)

Audio: ideálně kvalitní hlasité repro (pro telefonování) a 3,5" jack pro sluchátka (vím, tohle bude problém...) + kvalitní podání výstupu na sluchátka (hudba) - používám drátové větší sluchátka

Komunikace: LTE (včetně VoLTE), BT, NFC (platby), WiFi (včetně 5GHz), hot spot, GPS

Fotoaparát: využívám, rád bych kvalitnější fotky (příroda, lidé)

Odolnost telefonu: ideálně (ale není podmínkou) vyšší odolnost proti prachu a vlhkosti

Senzory: gyroskop, ideálně optická stabilizace fotek/videa

Ostatní požadavky: rychlé nabíjení, dobrá výdrž baterie, notifikační dioda (ideálně), bezdrátové nabíjení (ideálně), RAM min. 3-4GB (v závislosti na odladěnosti systému), nutnost: (bohužel jsem se setkal s telefony, které to neumožňovaly) přihlásit se ke google účtu přes email na centrumu (pod tímto emailem mám vytvořen svůj google účet) - stávající Sony to umožňuje a tedy jsem nemusel zakládat nový email na gmailu a vytvářet novou registraci. Zajímavá by byla možnost duální SIM, ale není podmínkou. Byl bych raději za telefon bez zaoblení displeje (důvod lepení tvrzeného skla).

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Pokud te laka P30 tak si ji kup. Taky sem tomu vycital absenci QI a IP68. Ta vodeodolnost tam je aspon castecna a QI trochu zachranuje fakt ze P30 ma opravdu vynikajici vydrz. Vic nez nektere telefony se 4k baterkou.
Fotak to ma opravdu skvelej. Lepsi podle me nez u Matu 20 Pro kvalitou. Jen video je prumerne. Ale lepsi telefon s takovym fotakem nesezenes za ty penize.

V Datartu davaji 2k slevu na P30. 14k je imho adekvatni cena.
uzivatel89945

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od uzivatel89945 »

Nebo S10. Stereo repro, IP68, bezdrat nabijeni, skvely displej, spickovy fotak.
Priznavam, ze jsem na samsungy. Ale zaroven dodavam, ze v praci maji dva kolegove huaweie a po nejake dobe pouzivani se jim zacaly "kousat". Nemohli prijmout hovor, stranka s internetem se nacita a nacita...silene. Na max-shopu maji super ceny. Ja mel stesti a koupil s10 za 15.900.
Ted tam je za 16.600, ale kdyz to budes sledovat, tak urcite natrefis.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Tak to bude problem v rukach kolegu. S kousanim Huawei problem rozhodne nema :) A uz dlouho ma UI sviznejsi nez UI Samsungu ktere je treba subjektivne libivejsi ale pomalejsi. Kor pokud je zvyklej na rychlost a plynulost ze Sony (ze sve doby. Ted uz Z3 neni zadnej zazrak).
Tak ci onak je S10 lepe vybaveny telefon (az na nocni rezim fotaku a vydrz) ale podstatne drazsi. Sedivku s CZ distribuci bych nesrovnaval...
uzivatel89945

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od uzivatel89945 »

Tak nevim, co muze byt v rukach, kdyz zvoni prichozi hovor a i kdyz se snazis jak se snazis, tak posuvnikem za boha hovor nejde prijmout/zvednout a pomuze vzdy na chvili az restart. Ale samozrejme nevylucuji instalovani kde jakych blbin, ktere pak mohou mobil zaneradit.

A nevim, co porad tady mate s tim nazvoslovim: sedivka. To je jako mor nebo nejaky virus, kdyz je mobil z nemecka? Je to stejny samsung jako ten, co prodava alza nebo mobil pohotovost. Akorat vy jste si tady z toho stvorili ďabla, ktery vam snad chce skodit nebo co.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Jumbo78 »

Nic jsme si nestvořili. To jsou dlouholeté zkušenosti.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Samozrejme ze to muze byt rukama viz ty blbiny. Hazet to na vsechny Huaweie je pekna blbost. Znam taky dost lidi co maji lowendove Samsungy co skoro negunguji. Presto zde nepisu ze Samsung je nefunkcni kram (kor kdyz se tu bavime o highendech). Pak leda vznikaji famy.

Kupuj si co chces. Je snad jasny ze si clovek priplaci za servis. Nebo kdyz se ti pokazi sedivka Samsungu tak si ho muzes dat do autorizovaneho servisu na zaruku? Co VIP servis s vyzvednutim a zpatecnym dorucenim po par dnech? Taky mas? Nemas. To je ten rozdil. Zalezi na kazdem jestli mu to za to stoji.

Max shop je relativne jeste ok ale existuji shopy kde ti s reklamaci mohou delat problemy kdyz to jde z jejich kapsy.

uzivatel89945

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od uzivatel89945 »

Jumbo78 píše: úte 16. črc 2019 18:47:46 Nic jsme si nestvořili. To jsou dlouholeté zkušenosti.
Chlapci, nebudu se zde s vama prit o tenhle nazor. Jen jeste doplnim posledni vec, ze to nejsou dlouholete zkusenosti, ale dneska jiz uuuuplny prezitek. Ale je to kazdeho vec, zda chce vyhazovat penize.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od -Pavel- »

Měl jsem ještě nedávno mimořádně kvalitní Huawei P30 který rozhodně nelagoval a ani neměl problémy s tím spojené. Kdyby se mi nelíbila nadstavba EMUI 9.1 tak jsem si ho nechal.

Jinak k těm Českým distribucím a distribucím EU. Pokud někdo chce koupit pouze holý telefon a reklamovat pouze u prodejce, je to každého věc. Většina lidí si ale koupí radši Českou distribuci a má k telefonu mnoho výhod které jsou spojené samozřejmě i s cenou telefonu, ale jistoty které uživatel má jsou nenahraditelné.
uzivatel89945

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od uzivatel89945 »

Pavle, a ty disponujes nejakou statistikou, ze s takovou jistotou muzes tvrdit, ze VETSINA si koupi CZ distribuci? Nebo jsi to jen tak napsal, protoze to tak jen citis?

Myslim si, ze by ses divil, kolik zdejsich lidi z AF ma EU verzi.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od -Pavel- »

To přece není o statistice. Spousta lidí v Čechách kupuje EU distribuce, ale věřím, že většina lidí kupuje od ověřených prodejců, operátorů atd ... kde převládají české distribuce. Snad nevěříš, že většina lidí v této zemi kupuje EU distribuce. Většina lidí ani neví, že se dá ušetřit tímto způsobem, ale také přijít o vymoženosti české distribuce, jako prémiový servis například u Samsungu.

A také stačí být několik let na fórech, kde se opravdu dost napíše. Jsou to léta osobních zkušeností a zkušeností uživatelů na mnohých fórech. Nepíšu pocity, to jsou zkušeností tisíce lidí kteří prošli těmito fóry.

To že koupí člověk cz distribuci není o vyhazování peněz ... kupuješ i jiné produkty s telefonem. Někdy se šetřit nevyplácí, ale někdy je to prostě levnější a já to rozhodně nezavrhuju.

Ale už dost, ušetřil jsi, to je paráda, buď rád. Nebudeme se přeci dohadovat. Jak kdo nakupuje má mnoho svých aspektů a různých důvodů proč kupovat tu nebo tu distribuci.




Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Lyon »

Já osobně taky radši sáhnu po CZ distribuci, nicméně kdybych se o telefony tak trochu nezajímal, asi bych to neřešil. Dokonce si dovolím tvrdit, že velká část lidí ani nebude tušit, jakou distribuci mají, protože prostě sáhnou po nejlevnější nabídce na Heuréce [emoji3] (takže EU). Jako když mi matka při výběru telefonu řekla, že xxx má lepší foťák než yyy, protože má více megapixelů, tak pochybuju, že něco tuší o distribuci...
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Tak predevsim vetsina techto lidi jde do bezneho elektra ci prodejny mobilu a tam si nechaji neco vnutit. I kdyz tomu nerozumi tak ho chteji videt.
Navic nejvetsi shop je Alza, pak CZC s Mall. Dale ruzny Datarty, Okaye a hromada dalsich... vsechno CZ distribuce a imho v techto obchode kupuji lide nejvic i mobily. To clovek vidi i na bazosi. Drtiva vetsina mobilu je tam kupovana z nejakyho "seriozniho" shopu nebo od operatora.
Myslim ale ze je tohle zbytecne resit. Kazdej at si vybere kde chce...

Lyon: Moje mati ani nevi ze nejaka Heureka je :D A to s tema pixelama mi tvrdila prodavacka v O2 podle katalogu :D
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Jej to se nám to tady rozjelo:) Děkuju moc za názory. Určitě bych raději zůstal u CZ distribuce.
Samsung S10 - možná se pletu, ale nemá zaoblené rohy? Jak jsou na tom pak ochranná skla? Drží, neuštípnou se rohy/kraje, které "visí" ve vzduchu, případně neodlepují se?
Huawei P30 - narazil jsem na zvláštní "vlastnost" s čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji - prý se některým uživatelům po nějaké době a bez zjevné příčiny stále dokolečka rozsvěcí oblast pro přiložení prstu (což v kombinaci s OLED displejem nebude asi úplně ideální) a baterie dostane taky asi zabrat... O otravnosti "blikajícího" displeje hlavně v noci ani nemluvím.
Případně jiný tip - např. od Sony, které jsem měl?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Ano S10 ma zaoblene sklo. Se sklama bude problem. Spis koukat po folii kdyz uz tam musis neco mit.

To s tou cteckou u P30 bylo naopak na zacatku. I me to potkalo. Aktualizace to ovsem uz davno vyresila.

Ze Sony mas leda na vyber XZ3 pokud spadne trosku na cene :) Opet zaoblene boky. Fotak urcite bude zaostavat za konkurenci. Xperia 1 je zas mimo limit.

-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od -Pavel- »

Pokud si dobře vzpomínám, tak problikávání čtečky u P30 vyřešila, už předposlední aktualizace, ten problém občas někdo hlásil, já ho neměl.
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Díky moc, asi tedy oželím notifikační diodu a "risknu" Huawei P30:) Ještě snad posledních pár věcí:
- místo notifikační diody je tam jak jsem se dočetl jakési always on display (nebo tak nějak) - máte někdo zkušenost s využitelností a jaká oznámení to zobrazí, případně jaké aplikace mohou svou notifikaci poslat?
- ze Sony jsem byl zvyklý na takové ty stavové zprávy aplikací po "odscrolování" displeje prstem směrem dolů (částečně byly vidět i na zamčené obrazovce. Umí něco podobného i Huawei?
- předpokládám, že by měl umět přihlásit mě k účtu Google pod jiným než gmail emailem (viz jeden z bodů v popisu...)?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Zobrazuje ti to ikony notifikaci na vyplem displayi, cas a baterku. Zobrazi to vsechny notifikace. Aspon sem na zadne omezeni neprisel. Na baterce to skoro nepoznas.
Mimochodem v MP.cz davaji zdarma Huawei Watch GT za 6k. Ja je dostal taky a obratem je strelil za 3500kc. Fajn darek a fajn nasledna cena telefonu :)
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Super, takže mám vybráno:) moc děkuju za informace a pomoc!
ullan
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: pát 10. kvě 2013 20:44:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Tablet: Nvidia Shield K1

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od ullan »

Mikros píše: úte 16. črc 2019 15:13:54 zaroven dodavam, ze v praci maji dva kolegove huaweie a po nejake dobe pouzivani se jim zacaly "kousat". Nemohli prijmout hovor, stranka s internetem se nacita a nacita...silene.
Mám P30 někdy od května, visím na něm dennodenně... Jsem poměrně náročný uživatel, ještě se mi nestalo, aby se mi kousl, nemohl přijmout hovor... Se Samsungem naopak takovou zkušenost mám.
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Ještě jednou moc děkuji za reakce a omlouvám se, že ještě jednou "oživuji" toto téma. Před týdnem jsem se dozvěděl, že firma bude dávat služební telefony a vedle P30 je mezi nimi rovněž tato sestava: Huawei: P30 lite, Nova 3, P smart 2019, Xiaomi: Redmi 7, Mi 8 lite, Samsung: Xcover 4s, A50, A70, Nokia: 4.2, 7.1, Sony: L3, 10, iPhone: 6s, 7, Vodafone: E9, N10, V10, X9.
Předpokládám, že stále vévodí z výše uvedeného Huawei P30? :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Mirda86 »

Samozrejme na 100%.

Zajimavej vyber :D
Pedroso
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 26. pro 2012 21:20:25
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 (D6603)

Re: Telefon do 15 000Kč

Příspěvek od Pedroso »

Super, děkuju! :) Prý tam P30 dali na poslední chvíli, jinak tam byla jen P30 lite :) Takže pro mě dobrá zpráva (vedle toho, že člověk ušetří nemalý peníz:))
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“