Obecná diskuze o vývojiPlatba za aplikaci

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
mig01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. srp 2019 16:02:25

Platba za aplikaci

Příspěvek od mig01 »

Zdravím, pokud vytvořim aplikaci a budu za ni požadovat nějakou platbu (ihned při instalaci) tak pokud ji někdo zaplatí a nainstaluje tak po odinstalaci to po něm chtít platbu již nebude? Dá se toto nějak ovlivnit a chtít zaplatit při každé instalaci i té samé verze? Nejde mi o nějakou vyčůranost, má prostě určitý plán... Děkuji.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od Cleric »

Promiň jako, ale abych platil znovu za aplikaci když udělám třeba HR, tak věř že bych se k tvé aplikaci ještě někdy vrátil....... Spíš mi tohle zavání podvodem....
mig01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. srp 2019 16:02:25

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od mig01 »

Žádný podvod to nebude. Nebude to normalni běžná aplikace. Porad to ještě nemám promyšlený tak zjišťuji moznosti. Proto se ptám zda to vůbec lze... Přeci když vývojář vytvoří v app razantní změny, že to bude pomalu úplně jiná app a nechce měnit název atd. tak má právo požadovat těch pár drobných znovu. Coz sice tento případ nebude, ale teoreticky to jít asi musí. Jak říkám zjišťuji moznosti a to neznamená, že se vydám zrovna tímto směrem, ale rád bych na to znal odpověď.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od jirik77777 »

Timto zpusobem prodas jednou a smitec a pak uz si jako vyvojar neskrtnes.
Pokud chces penize pravidelne, protoze se budes aplikaci napriklad hodne venovat, pak je to moznost preplatneho.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
mig01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. srp 2019 16:02:25

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od mig01 »

Ja tu teď nechci rozebírat jak je to myšleno a že v tom není žádný zlý úmysl. Jenom se ptám jestli to lze. Je mi jasný, jak to myslíte vy, ale rád bych tu odpověď znal. Jelikož ji nemohu nikde najít a to nejspíš z důvodu toho co popisujete... To ale neznamená, že se věci dají dělat i trochu jinak než je zvykem. Mám proste určitou myšlenku, potřebuji znát fakta a pak s ni budu pracovat dal.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od Mareman »

Mám koupených spoustu aplikací a všechny mají licenci modelem 1 platba / 1 účet na neomezenenou dobu na neomezeném počtu zařízení. Ale třeba WPS Office a další sofistikovanější balíky mají licenci omezenou časově (měsíc, rok ...). To že by se ale něco platilo znovu při každé instalaci, je podle mě nesmysl......už proto, že by se to dalo jednoduše obejít uložením aplikačního balíčku + záloha dat (např. v Titanium BackUp). Aplikace který zásadně změnily obsah a tím pádem se z nich stal nový program, to vídám jednoduše vydaný jako aplikace se stejným názvem a přídomkem "2" atd. To co chceš ty podle mě filosofie licencování na Google Play nejde....ale určitě se poděl o poznatky ;)
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od Cleric »

Něco takového má nebo měl Apple, kdy po vydání nové verze MacOS chce i platbu za něj. Ale to je velký vývojář co si tohle může dovolit.

V tvém případě bych volil cestu předplatného nebo třeba mikrotransakce, t jsou dneska velice populární.
mig01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. srp 2019 16:02:25

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od mig01 »

Ale jo. Ja vim co mi tím chcete říci, chápu to a děkuji za odpovědi. Zeptám se ještě jinak. Pokud mám aplikaci a je v ní nákup za něco. Tak to něco může být definované i jako "nic"? Žádné body, životy... a to "nic" se dá koupit opakovaně?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od dufko »

99% platených aplikácií má model 1 rázová kúpa. Raz zaplatíš a môžeš inštalovať na svoje zariadenia koľkokrát chceš.

V poslednej dobe prichádza do módy model, že aplikácia je v základe zdarma a ponúka premium funkcie za jednorázový poplatok, tzv inapp nákupy.

No a mám pár aplikácií, kde si platbou kúpiš licenciu na rok...u mňa napríklad aplikácia na počasie... Po roku skončí licencia, buď si kúpim predplatné opäť, alebo mi naskočia reklamy.

Prípadne aplikácia s mesačným predplatným povedzme 1€/mesiac s možnosťou výhodnejšej kúpy ročného predplatného za 10€/rok.

Opakované nákupy mám v aplikácii Locus, kde si viem kúpiť "Locus menu LoCoins" a za tieto peniaze si viem v aplikácii kúpiť mapy.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od Cleric »

No nevím zda ti někdo bude platit za neurčitý obsah.
mig01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02. srp 2019 16:02:25

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od mig01 »

Celtic - a co třeba obdoba DMS? Tam za to lidi něco dostanou? Nic... Jenom dobrý pocit. A přesto tam penize posílají. Záleží na obchodním modelu. Nelze jenom říci, že když za to nic nebude, že to nebudou kupovat... Jak jsem psal nebude to úplně běžná aplikace, kterých je na GP 99.9%.

Dufko - díky za info. Takže pomocí platby v aplikaci jde koupit opakovaně to samé i když to nic nebude? Nic co by pak v aplikaci bylo nadále pouzito? U hry třeba životy, různé předměty atd.
wendys
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. říj 2019 8:06:15

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od wendys »

Cleric píše: sob 03. srp 2019 7:09:26 Něco takového má nebo měl Apple, kdy po vydání nové verze MacOS chce i platbu za něj. Ale to je velký vývojář co si tohle může dovolit.

V tvém případě bych volil cestu předplatného nebo třeba mikrotransakce, t jsou dneska velice populární.
S tím Applem to je nějaká blbost! Naopak, Apple dává svým uživatelům tu nejnovější verzi OS zdarma.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od LivArt »

wendys
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. říj 2019 8:06:15

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od wendys »

LivArt píše: stř 02. říj 2019 14:51:35 Ani prd - https://www.wired.com/2013/10/apple-ends-paid-oses/
To bude nějaký pravěk! Já používám zařízení od Applu cca 5 let a na všech zařízení Mac, iPhone a AppleWatch mám poslední verzi OS, která se automaticky aktualizuje, když vydají ofiko verzi a zcela grátis!!!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od LivArt »

Obrázek


Vidíš, že ne vždycky to tak bylo.
xSam
Androiďák!
Příspěvky: 325
Registrován: pát 17. pro 2010 11:46:44
Typ mobilu / ROM: I 9000

Re: Platba za aplikaci

Příspěvek od xSam »

Tento zpusob ti na googlu neprojde (diky bohu) a na applu uz vubec ne. A navic je to svinstvo i kdyz mas sebesvetabornejsi napad.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o vývoji“