Navigace/GPSNavigace nenacita GPS

Vše co se týká navigace, map a využívání gps/galileo

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Farah
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 12. říj 2019 7:55:50
Typ mobilu / ROM: Sony xperia

Navigace nenacita GPS

Příspěvek od Farah »

Pred nejakou dobou (par mesicu) mi telefon temer vubec nenacita GPS... Jak na waze tak na google maps. Nekdy se chytne po nekolika minutach ale mnohdy se chytne jen na vterinu a zase vypadne. Stahla jsem si na doporuceni GPS esentials a dle vseho gps modul satelity v pohode vidi... Nyni jsem v budove a vidi jich 8.... Waze ale pise ze chybi GPS... Kontrolovala jsem a obe
aplikace maji pristup k poloze povolen a je nastavena vysoka presnost urcovani polohy. Vypnout zapnout urcovani polohy i telefonu jsem zkousela.... Tak ze uz nevim co mam udelat aby mi zase fungovaly navigace. Nejaka rada?

Sony xperia (xa2) H3113
Naposledy upravil(a) Farah dne sob 12. říj 2019 8:32:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od LivArt »

Telefon?
Farah
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 12. říj 2019 7:55:50
Typ mobilu / ROM: Sony xperia

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od Farah »

SONY XPERIA Xa2 (h3113) System Android 9
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od ludekbrno »

Farah:
To že vidí satelity, ještě nic neznamená. Jde o to, jestli z nich je schopen určit polohu. Ten GPS esential ti ukáže přesné GPS souřadnice?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Farah
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 12. říj 2019 7:55:50
Typ mobilu / ROM: Sony xperia

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od Farah »

Ja se v tom nevyznam nevim kde na tom esentials toto zjistit. Stahla jsem si to na zaklade clanku kde doporucovali toto k otestovani zda modul vidi satelity. Pry pokud vidi vic jak 5 nebude problem "mechanicky" a gps modul je funkcni ale spis softwarovy... Ale na rovinu jen papouskuju neco z nejakeho clanku. Je to jak kdy vcera se navi (na stejne trase) chytla relativne rychle a fungovala normalne, pred tydnem se nechytla v podstate vubec za celou hodinu. Nechova se to konzistentne a jelikoz stejne se chovaji obe navigace predpokladam ze primo v nich problem neni.


Pokud mas radu jak necim otestovat pricinu sem s ni.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od ludekbrno »

No problém bude evidentně hardwarové příčiny. Všechny aplikace získávají data o poloze ze systému stejným způsobem, takže pokud nefunguje jedna navigační aplikace, nebude fungovat ani žádná jiná. Já tedy přímo tu GPS esential neznám, na otestování používám aplikaci GPS status. Ukazuje stav příjmu jednotlivých satelitů a pod tím potom ukáže zeměpisné souřadnice, nadmořskou výšku a rychlost pohybu, to ovšem až v okamžiku, kdy skutečně dojde k vypočtení polohy. Někdy se stává, že přijímač GPS chytá satelity, dokonce jich chytí i dostatečný počet, ale není schopen z nich spočítat polohu a to je pravděpodobně problém tvého telefonu. Dříve to bývalo mnohem častější, zejména u levnějších telefonů, ale dnes už to moc nebývá. Bohužel ale máš smůlu, že jsi asi trefila na vadný kousek, který má problém se zachycením polohy. Satelity vidí, ale polohu nespočítá. Pokud máš záruku, tak je to na reklamaci. Doporučuji natočit chování telefonu na video, aby náhodou v servisu nezkusili jednou, ono se jim to náhodou zrovna chytne a vrátí ti to, že se závada neprojevila.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Navigace nenacita GPS

Příspěvek od LivArt »

App GPS test, dej sem z toho screen.
Odpovědět

Zpět na „Navigace/GPS“