Aréna telefonůNote 9 vs Mate 20 Pro

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Davedroid
Stálý androiďák
Příspěvky: 201
Registrován: pát 01. črc 2011 17:04:54
Typ mobilu / ROM: iPh 8Plus 256GB

Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Davedroid »

Co myslíte má větší užitnou hodnotu aktuálně, kdy ceny loňských modelů trochu klesly?
Note 9 vs Mate 20 Pro
Použití: hodně internetu, sledování videí, YT, Instagram, hodně focení - fotím jen mobilem a dost, sem tam nějaká zpráva, mail, telefonát. Voděodolnost se hodí na lyže, kdy je mobil v kapse promočen popř. na kolo.
Výdrž také.
S Pen pěkné, ale extra ho nepotřebuji.
Nákup ofiko obchody ne šedivka.Pár tisíc rozdíl v ceně nevadí, ale 25tis za novinky se mi dávat nechce, dle mého názor jsou loňské modely naprosto OK. a Mate 20 Pro má např. na rozdíl od aktuálních modelu Huawei stereo a lepší rozlišení displeje.
Cena tak cca do 18tis.

Děkuji za názory.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

Mate 20 Pro za cca 14k v CZ distribuci nema podle me moc konkurence. Ani podle aktualnich (mezi ktere porad patri) vlajek za 20-25k v nicem nezaostava.

Hlavni prednost je podle me vydrz. Ta je opravdu vynikajici. Chodil sem domu s 2-3h SOT po 11h (vsechno zaple vcetne dat, GPS a AoD) a zustavalo cca 70%.
Vyrez trosku vetsi ale zas ma vyborne odemykani oblicejem za vsech podminek a nejspis i bezpecne).
Za ty prachy hodne muziky.

Mel sem modrou a cernou. Ta modra ma nejakou zvlastni upravu a skoro se opravdu nepatla. Cerna naopak extremne...

Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

Zítra v 10.00 hod. má Alza akci na Mate 20 PRO za 11.990,- Kč, což je za tu cenu bezkonkurenční nabídka a ten telefon je pořád špička.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Hurec »

Ted i mall.cz , dobra cena.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Jeld@
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. říj 2019 20:16:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Jeld@ »

Zdarec lidi, chtel bych vykony telefon. Jsem zvykli pri praci pouzivat word/excel kvuli cemuz me vcelku imponuje sPen a taky s velkou vydrzi baterie. Dlouhym vybiranim jsem dosel do slepe ulicky: buď Huawei Mate 20 PRO nebo Samsung Note 9. Prosim pomozte mi s rozhodováním.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Hurec »

Kdyz chces s-pen tak musis note.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od jirik77777 »

Note ma svou vyhodu a vyjimecnost diky s-penu. Takze odpoved a vysledek je na tobe a pomerne jednoduchy.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od -Pavel- »

Pokud ti imponuje s-pen, není jiné volby než Note 9 a budeš hodně spokojený. Když mám Nota delší dobu v ruce, tak je cítit váha a velikost se také nedá přehlédnout. Běž si ho někam osahat.
Uživatelský avatar
engine_er
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 30. pro 2015 9:09:08
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od engine_er »

Pripletiem sa do tohto vlákna, pretože tiež uvažujem o kúpe Mate 20 Pro. Ktorý by ste mi poradili v konkurencii so Samsungom S10, prípadne S10+? Viem, že rada S10 je cenovo vyššie, ale práve preto ma zaujíma či sa oplatí za ňu priplatiť. Ide mi hlavne o kvalitu displeja (zachytil som, že Mate mal problém s ružovým displejom myslím), kvalitu fotoaparátu a výdrž. Jack moc neriešim, skôr mi vadia NM karty od Huawei - to si mohli odpustiť. Vďaka za rady.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

Nemel ruzovej display. S tim mel problem Samsung.
Mate mel problem se zelenym displayem. Mel sem prvni kousek a zelenej byl. Bylo to u Lg displayu. Jenze to velice rychle vyresili. Druhej kousek co sem mel byl uz perfektni.

Jinak si nemyslim ze by Mate oproti S10 v necem vyrazne zaostaval. V nekterych vecech S10tku slusne valcuje. Rozdil v cene je obrovskej.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od jirik77777 »

Note9 zadny problem s ruzovym displejem nemel a uz vubec ne na hw urovni jako Mate.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

Mirda86 ale o růžovém displeji na Note9 nic nepsal 😉
Uživatelský avatar
engine_er
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 30. pro 2015 9:09:08
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od engine_er »

Čo sa týka ceny, tak áno, vo veľkých eshopoch je rozdiel medzi Mate 20 PRO a S10 cca 10 000 CZK, čo je extrém. Na druhej strane čo sa týka podpory, tak tá bude u Samsungu lepšia alebo sa mýlim? Už len kvôli kauze Huawei/Google.
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

Od Samsungu lepší podporu nečekej. Mate 20 PRO se problémy obchodní války netýkají, za chvíli dostane A10 a aktualizace dostává jako loňská vlajková loď pravidelně.
marko65
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. srp 2019 9:23:08

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od marko65 »

MmZdenej odkial beries info o zlej podpore Samsungu? Ja pouzivam samsung rady galaxy S od 5, teraz mam 10+ a veru na podporu a aktualizaciu androidu sa nestazujem. Mal si niekedy samsung, ked tu pustas vyhlasenia ze Mate je porovnatelny ked nie lepsi ako samsung galaxy s10? Ja som Mate nikdy nemal, takze nemozem porovnat a recenziam na nete az tak neverim lebo su ucelove. Takze sa nevyjadrujem ktory je lepsi. Ale ty ano, tak asi si mal moznost testovat obidva, ci?Momentalne S10 ÷ aj rada Note su spickove telefony a podla mna sa oplatia aj za tu cenu kupit, ak to uzivatel pouziva nie len na zabavu aj pracovne. Takze Zdenek, pýtam sa, mal si moznost osobne tieto dva telefony o ktorych je vlakno porovnat, alebo tu spamujes?

­    

Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od jirik77777 »

Zdenek34 píše: pon 28. říj 2019 8:48:02 Od Samsungu lepší podporu nečekej. Mate 20 PRO se problémy obchodní války netýkají, za chvíli dostane A10 a aktualizace dostává jako loňská vlajková loď pravidelně.
Samsung mam od rady 8 a podpora je vytecna a rychla. Samsung k dnesnimu datu je na tom s podporou ukazkove. Doba davno pokrocila a to i Samsung.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

Nikde jsem nepsal, že má Samsung špatnou podporu, jen není o nic lepší než Huawei a třeba A9 byl na vlajkách dříve u Huawei než u Samsungu, tak to prostě je. Měl jsem nějakou dobu S8 a v tu samou dobu Huawei P20, za mě prostě lepší P20 (lepší foto, lepší výdrž, rychlejší prostředí, podpora srovnatelná), pak jsem měl S9+ a Mate 20 PRO, Mate 20 za mě jednoznačně lepší. A nedávno jsem měl na zkoušku jak S10, tak S10+ a oba šly pryč, protože proti mému současnému Mate 20 prostě nic zásadního nepřinesly a při porovnání cen jsou tyto telefony nesmysl... Toť můj názor.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

Je to tak. I kdyz je Mate starsiho data nez S10 tak vylezly oba se stejnym androidem a na stejnem podle vseho i skonci. Pak bezpecnostni zaplaty. Tam se oba vyrobci celkem snazi.
Co se tyce telefonu tak sou podobne vybavene. Kazdej ma neco jineho jako plus. S10 sla z domu rychle kvuli vydrzi a tak nejak sem cekal trosku vic. Oba sou to samozrejme vyborne telefony ale tech 10k si Samsung nema sanci v primem porovnani obhajit (pravda...ja za Mata daval 25k taky. Ale momentalni situce je trochu jinde)...pokud nema clovek nejaky specificky pozadavek.
Taky jen muj nazor.
Uživatelský avatar
jirik77777
Androiďák!
Příspěvky: 489
Registrován: sob 08. čer 2019 22:38:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od jirik77777 »

Oproti Huawei je prave mnohem lepsi a vime jak to u Huawei a jejich zprzneniny EMUI je. To ma do klasickeho Androidu sakra daleko, o stabilite a brutalnimu zabijeni aplikaci ani nemluve. Bezpecnostni zaplaty tez usmevne.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

No my vime jak funguje. Ty Jirko tezko. Chapeme ze konecne po Lumiich vis jak funguje android ale Samsung neni a nikdy nebyl etalonem dokonale funkcniho sw. Ano OneUI vypada konecne k svetu ale multitasking ma snad horsi jak Huawei.
Se stabilitou nema uz problem skoro zadny poradny vyrobce.
Jako mel sem skoro vsechny telefonu z Skove rady. A i Huaweie. A vetsinou vzdy Huawei behal lepe a svizneji. U Mate 20 Pro a S10 to bylo opet ve prospech Huawei. Tak ci onak...oba vyrobci maji jeste v tomto velke mezery.

Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

No Jirko, je vidět, že s Huawei žádnou zkušenost nemáš. Každý je v něčem lepší a říct, že je Samsung lepší rozhodně nejde. Ano Emui není čistý Android a opět, v něčem je Emui rozhodně lepší a v něčem zase pokulhává. A ukončování aplikací v Emui je taky hloupost, pokud si telefon správně nastavíš, tak ti nic, co nechceš neukončí. Ale tady je vidět, že ti chybí zkušenosti a Huawei jsi pravděpodobně nikdy neměl anebo si telefon neumíš nastavit... Ten současný cenový rozdíl mezi Mate 20 a S10, S10+ je prostě neobhajitelný...
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od -Pavel- »

Tak já měl S10 jeden den a musel jsem jí vrátit. Psal jsem to tady, mám doma slabší příjem signálu a na S10 to byla tragédie, jinak bych si jí nechal. Je to celkově velmi povedený telefon, bohužel jsem neměl více času zkoumat, protože jsem si chtěl i zavolat. :) Vrátil jsem se na řadu S9+ kde signál je v pořádku a celkově mi vyhovuje a hlavně pro mě má velmi povedené prostředí OneUI. Zase S9+ nefotí moc dobře a protože jsem měl ještě nedávno delší dobu jiný velmi povedný telefon (Huawei P30), který fotil velmi dobře, Samsung ve focení zaostává za Huawei (ve většině případů). Zas mi absolutně nesedlo prostředí EMUI, ale chod telefonu naprosto plynulý a odladěný. Aktualizace byli v pohodě, na úrovni Samsungu, bezpečnostní aktualizace chodí v podobném termínu, jako u Samsungu, ale nelze říct co je lepší, obě značky dělají kvalitní telefony. Bohužel cenová politika Samsungu je někde jinde, Huawei to umí levněji a kdyby měl Snapdragon/Adreno, tak si chrochtám. Naštěstí jsem se vzpamatoval a zjistil jsem, že nelze točit několik vlajek během jednoho roku, takže jsem se usadil na S9+ a jsem také spokojen. Nevadil mi průstřel, notch, ani kapka, ale bez těhle výstřelků je mi lépe.

Něco k tématu. Vlastnil jsem samozřejmně i Note 9 a po několika denní eufórii na mě spadla váha a velikost samotného telefonu a kdybych opět vybíral, jdu do Mate 20 Pro i s tím, že se budu modlit, aby EMUI dostalo trochu jiný kabát a někdy i logiku voleb. Někdy jsem našel volbu, tam kde bych jí nečekal. Tohle je můj pohled. ;)
marko65
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. srp 2019 9:23:08

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od marko65 »

Ja som Huawei nikdy nemal, takze ako som pisal vyssie, neviem oponovat, ale ak by bol tak markantny rozdiel iba v cene, urcite by zákazníci preferovali a kupovali Huawei Mate a Samsung by mal problem predavat svoje vlajkove lode. Realne to tak nie , preco je to tak?


A s fotakom je to diskutabilne. S10 + foti velmi dobre aj v lowligt podmienkam a ked som pozeral na nete fotky z p30 pro co je porovnatelny konkurent, nezdaju sa mi v takej kvalite. Ale to by som musrl realne testnut.

­    


-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od -Pavel- »

No to focení je ošidné. Obě značky fotí samozřejmně kvalitně, to bezesporu. Vybrat si podle fotoaparátu, tak si nevyberu, preferuji jiné přednosti telefonu a pokud fotí podobně, je mi to celkem jedno. Chci celkově povedenou krabičku za slušnou cenu. Prostředí Samsungu OneUI, hardware založenou na Snapdragon/Adreno, foto od Huawei, bez výstřelků a budu spokojený, do té doby to bude jen kompromis, protože lepšího podle mě není. Záleží na každém znás co je pro nás to nejlepší pro své používání. Synovec má Samsung za 5 tisíc a je velmi spokojený, nepotřebuje více za více peněz. :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Mirda86 »

Nocni foto a zoom ma Huawei proste na vyssim level. Samsung ma zas lepsi video.

Marko65: Na Zdenka si hned reagoval ohledne zkusenosti Huawei vs Samsung...kdyz se ti oprel do Samsungu. U Jirika jeho nesmyslnej hejt k Huaweii ignorujes. Takze ta tvoje pozadovana objektivita je fuc.
Doporucuju ti nejdriv ty telefony oba zkusit a pak hodnotit. Stejne jak si to pozadoval ty v predchozim prispevku.

Pavel to shrnul celkem dobre. Kor s tim Snapdragonem (na ten se Exynos ani Kirin proste nechyta) se pod to podepisuju.

Cena Mate 20 Pro by mela byt jako kde? Vzdyt je to rok starej telefon. Snad necekas ze bude stat porad 20k. Jen vyhoda Huaweie ze lonskej rok predstavil Mate 20 Pro ktery splachnul konkurenci a drzi krok i s tou aktualni.
To tak proste nekdy je. Loni vedl Samsung kdyz dal cashbacky az 10 tisic dolu a ruzny darky jako pametovky za 3k k tomu. Staci mit trochu prehled nez jen zbytecne ovcit za znacku kterou zrovna clovek pouziva...
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od -Pavel- »

Nechci se nikoho dotknout, je tu nepřeberné množství kluků, co opravdu ví a umí, ale Mirda86 má asi největší přehled o telefonech a jejich fungování a rozhodně ho rád čtu i když si jdu vždy svou cestou, ale je to pravdu jeden z těch nejobjektivnějších kluků co tady opravdu vědí co píšou.

Jeho pravým opakem je objektivita uživatele jirik77777. Takže pozor. :roll:
marko65
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. srp 2019 9:23:08

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od marko65 »

Mirda: mas pravdu, nereagoval som na Jirku a ani objektivny nemozem byt nakolko som nemal k dispoziciu huawei. Verim tomu ze Mate je tiez dobry telefon, mna iba zaskocilo ako tu bolo spomenute ze samsung nema podporu, ze je predrazeny a pod. Nemam v poslednych rokoch az taky prehlad o telefonátoch inych znaciek kedze som pri samsungu od S5. Pred tym som vsetko sledoval, zacinal na HTC HD2, flashoval romky a pod. Uz ma to preslo, som pri samsungu spokojny, dokonca aj u nas v praci koli bezpecnej politike preferuju samsung. Taky huawei by mi nepresiel, nemohol by som mat firemnú aplikaciu, emaily a pod. Ale nenadavam ani na huawei, ani na iphone a ine znacky. Mne skratka vyhovuje tato znacka tak ako napr. pri autach znacka VW. Manzelka ma iphone, je to svizny telefon, dobre foti, ma rizne ficury, ale prostredie a ich politika my nevyhovuje.

Tym chcem povedat ako tu uz niekto spomenul, kazdy nech pouziva to co mu vyhovuje a nech nehejtuje ine znacky. To ze mi nevyhovuje ina znacka neznamena ze je to zly telefon. Zrejme kazda znacka ma svojich fanusikov.

Sorry, trosku sme to tu zaspamovali.

­    

Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Zdenek34 »

Jen technicky, kdo v tomhle vlákně napsal, že Samsung nemá podporu? A to, že je Samsung předražený, v poměru cena/výkon při porovnání S10, S10+ vs Mate 20, je prostě fakt.
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od Hurec »

Vytecna podpora u samsungu? Nebudte ovce , podporu samozrejme ma a je zcela stejna u obou , samsung i huawei vydavaji jak velke aktualizace , tak male aktualizace skoro stejne. A10 bude pocitam cca tez ve stejne dobe. Ale kdo chce vytecnou podporu at jde do android one , pixel , nebo iOS. Tam je to zcela jine.

Cena/vykon je u mate 20 zcela jinde , nez u samsungu. A narovinu , ta S10 v oblasti vydrze je velka tragedie.

Samsung je top v oblasti note , kde vydelava obrovske penize , protoze konkurent neni. U dalsich trid vydelava jen kvuli podpore fanousku a jejich prizni k samsungu.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Note 9 vs Mate 20 Pro

Příspěvek od -Pavel- »

Velmi podobně jsem to popsal v komentáři výše a souhlasím s tebou.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“