Ostatní telefony UMIUmidigi F2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Umidigi F2

Příspěvek od LivArt »

Běž se podívat do témat třeba o S10, jak vypadá a kolik postů má diskuze ještě před uvedením na trh. Tady je vidět, že tahle polofunkční čínská hračka vlastně nikoho kromě tebe nezajímá. ;)

BTW to takhle lezeš číňanům do zadku dobrovolně? To ti není stydno?
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Umidigi F2

Příspěvek od djmicho »

Pánové, nechce si tyhle žabomyší války co jsou vyloženě "offtopic" nechat někam jinam? Ok, někdo si to koupí, a co go? Vždyt v týhle ceně to budou všechno sra*ky ať je to xiaomi, umidigi, vernee, nokia, asus... Když se to vezme z pohledu uživatele telefonů alá S8, S9, S10, Xr, P30, Mate 20... Každý má jiné priority, někomu stačí, že to funguje a nehraje si na prestiž. Já třeba na test dneska vzal Redmi 7 4/128 abych byl objektivní a srovnal to se stejnou cenovou kategorii od zavedeného výrobce a upřímně je Redmi zalagovaná, reklamama přeplněná (v každé app reklama wtf??!, na Mix 2s není reklama nikde) srajda :facepalm: a to má být světový bestseller nižší střední... Příští týden beru Motorolu One action, tak sem zvědavej jestli tam to bude lepší ( což by mělo, pokud nepropustili všechny sw inženýry, kteří tuhle firmu drželi)
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Umidigi F2

Příspěvek od LivArt »

Nemusí - právě od třeba Xiaomi nebo třeba Nokie můžeš mít relativně použitelný a levný telefon, kterej není za rok na vyhození.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Mirda86 »

Tak nevim jak Redmi 7 ale v rodine mame Redmi Note 7 a to slape jak hodinky, fotak slusnej, vykon dostatecnej od QC a reklamy zadny. O tech ruzne jen ctu ale nikdy sem je na zadnem Xiaomi nevidel.
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Umidigi F2

Příspěvek od djmicho »

Redmi note 7 4/128 zapujčené od zeleného skřeta, MiUI 10.3.6.0 (PFGEUXM), vyskakuji nabídky v každé xiaomi app
Přílohy
IMG_1198.JPG
IMG_1198.JPG (784.08 KiB) Zobrazeno 4830 x
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Mirda86 »

Nemas tam oblast cinu, indie nebo nejakej podobnej bordel?
Sice app od Xiaomi vetsinou nepouzivam ale v tech co ano se mi nikdy zadna reklama neukazala. At uz na Mi 8/9 tak i na tech levnych Redmi Note telefonech. Tak nevim.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Mareman »

Problém béčkových Číňanů nemusí být ani nevýkonný HW, ani neodladěný systém nebo slabá podpora výrobce, ale prostě špatný návrh telefonu daný tím že nedávají moc peněz do vývoje a rozhodně nejsou schopní řešit řešit něco jako revize HW s odstraněním chyb. Tak jak telefon jednou vyjde, bude prodávaný až do ukončení prodeje. Mluvím o věcech jak interference mezi pásmy WiFi, BT, GPS a GSM, špatně vyřešené chlazení procesoru (např. o záda displeje kde pak vznikají fleky), špatná konstrukce šasi která má vliv na chod telefonu v různých podmínkách, řízení podsvícení displeje v závislosti na provozu ostatních komponent atd. Typicky se toto začne objevovat na diskuzích pár týdnů nebo měsíců po začátku prodeje a většinou se z toho stane neřešitelný problém. Mám květnatou zkušenost s Elephone P8000. Tím nechci říct, že to musí být případ i zmiňovaného Umidigi, ale bez referencí z reálného provozu po pár měsících bych koupi neriskoval. Navíc myslím že při cenách telefonů například áčka Číny Xiaomi se ty béčka opravdu ani nevyplatí. Předpokládám že reálný výkon Helia P70 bude někde kolem Snapu 660-675 a v ceně kolem 7k u nás na pultě se dá pořídit určitě větší jistota ve formě třeba Redmi 9T.
Je to můj pohled, nikomu ho nevnucuju 8-)

https://dotekomanie.cz/2019/10/umidigi-f2/
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Muj pohled je zase ze 4200 Kc je vyhodnejsi cena nez 7000 Kc za srovnatelne zbozi z ciny.
LivArt píše:Běž se podívat do témat třeba o S10, jak vypadá a kolik postů má diskuze ještě před uvedením na trh. Tady je vidět, že tahle polofunkční čínská hračka vlastně nikoho kromě tebe nezajímá. ;)...
Neboj, dnes je TOP jedna znacka, zitra muze byt TOP zase jina, diskuze se jeste dozene, tuhle mame jen par dnu.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Umidigi F2

Příspěvek od LivArt »

Takový umidigi nebude stejně za pár měsíců existovat, takže top značka se tebe netýká. ;)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

No ja myslim, ze existuji uz nejakych par let, akorat se driv jmenovali UMI. Zatim to vypada, ze se stale zlepsuji.
https://www.mobilmania.cz/umidigi--desi ... /a-1345239
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Umidigi F2

Příspěvek od prasil »

Hele, ruku na srdce, není to tak dávno, co se tady řešily hlavně tyhle značky (Umi, Oukitel, Zopo...) ;) Prostě jsme změkli a už neřešíme, jestli to projde celnicí bez doplatku, jak to vyreklamuju, kde se dá sehnat funkční romka :lol: Prostě je to dobrodrůžo, tak proč ne. Co se ceny týče, tak když bych koupil tady a odečtu si DPH, tak mi vyjde za těch 4200,- Mi A3 nebo RN7, obojí 4/128GB a to už bych se rozmyslel... Teď už je u nás na trhu tolik brandovaný číny za rozumnou cenu, že z Číny beru jen skla a pouzdra. A i to je nekdy dobrodružství 8-)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

MiA3 sice čistý Android, ale zas to prý nemá NFC, takže to opravdu ne.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

11.11. bude zas příležitost nakoupit ve slevě za cenu kolem 180 USD. :palec:
https://www.aliexpress.com/item/4000178 ... 4965BigU8B
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

ahoj, chtěl bych si F2 koupit.
1. už vám F2 přišel?
2. použili jste větu o "mp4 playeru" a platili jste celní řízení a dph?
3. telefon je dobrý? nějaké nevýhody? Foti to dobře na telefon za 4500 Kč?
4. Waze na tom funguje bez chyby?

Jinak na DX je za 189 USD + free shiping. https://www.dx.com/p/umidigi-f2-android ... 13010.html

Děkuji za krátké info.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Neprisel jeste, ale uz jsem dostal trasovaci cislo zasilky. Minuly rok jsem take v predprodeji kupoval mobil na aliexpressu 11.11. a prisel az v lednu, doufam, ze tenhle prijde uz v prosinci, kdyz jsem ho koupil 15.10. Uz se tesim na Android 10.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

V neděli jsem objednal. Na DX psali 9000 pcs in stock. Z toho jsem vyvodil, že již je skladem a ihned posílají. Mýlím se? Nechtěl jsem čekat dva a více měsíců.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Umidigi F2

Příspěvek od prasil »

Slibem neurazíš ;)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Audis: Tak dej pak vědět, jak je dx.com rychlý, na tom tvém odkazu ale vidím, že to je také "presale" (předprodej), pochybuji tedy, že to tam mají skladem. Mě prodejce z aliexpressu teď napsal něco v tom smyslu, že kvůli nedávným nepokojům v HongKongu se moje zásilka vrátila zpět do skladu a posílá nové sledovací číslo, že to půjde jinou poštou, jako omluvu za zpoždění že přibaluje sluchátka UMIDIGI upods.
:facepalm:
To budou asi tyhle: https://www.aliexpress.com/item/4000154 ... 620c5BjGCC
Přílohy
image.png
image.png (434.83 KiB) Zobrazeno 3989 x
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Na přímý dotaz prodejce na DX dnes odpovědeli, že zkráceně skladem nemají a budou mít za 7 až 10 dní. A pak mi pošlou.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Audis píše: čtv 05. pro 2019 18:35:56 Na přímý dotaz prodejce na DX dnes odpovědeli, že zkráceně skladem nemají a budou mít za 7 až 10 dní. A pak mi pošlou.
11-12-2019 mobil odeslán (fully shiped). Číslo zásilky samozřejmostí.
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 18. led 2020 20:57:55, celkem upraveno 1 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Hmm. moji zásilku dle trasování aliexpressu 10.12.2019 převzal dopravce a převezl do třídícího centra (skladu) a dnes 14.10.2019 prý selhalo v třídícím centru odeslání ze země původu, je tam nějaká poznámka "výjimka manipulace v třídícím centru". Už přestávám věřit, že mi to do konce roku přijde.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Achjo, druhá zásilka se vrátila odesílateli, zase to neprošlo přes HongKong, vymlouvají se, že se jim hodně zásilek vrátilo kvůli nepokojům v HongKongu. Tak mi nyní dali třetí trackovací číslo (asi to teď půjde přes Singapure post) a píšou, že jako omluvu přibalili dárek Uwatch3 v hodnotě 30 USD.
https://www.umidigi.com/page-umidigi_uw ... ation.html
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Audis píše: pát 13. pro 2019 21:39:58
Audis píše: čtv 05. pro 2019 18:35:56 Na přímý dotaz prodejce na DX dnes odpovědeli, že zkráceně skladem nemají a budou mít za 7 až 10 dní. A pak mi pošlou.
11-12-2019 mobil odeslán (fully shiped). Číslo zásilky samozřejmostí.
Po 14 dnech světové track trace služby stále neznají číslo zásilky. Po dotazu prodejce odpovídá, že fully shiped a číslo tam status preklopi DX sám bez nich , oni ještě nemají skladem, tedy neposlali a dělají co můžou a nějaké kecy. Tak jsem je namotivoval a čekám s čím vylezou. :-) Přemýšlím, že to stornoju a objednám si F1 play.
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 18. led 2020 20:57:34, celkem upraveno 1 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Dvzd :
hele, znaly světové track trace čísla zásilek? Nebo znají po dvou týdnech tu poslední? Jestli ne, tak neposlali :-)
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Všechny tři byly trasovatelné na stránkách parcelsapp.com , dvě první skončili v HongKongu, odkud se vrátili odesílateli, třetí teď leží od 21.12. také v HongKongu s tím, že proběhlo měření zásilky, doufám, že projde.
Tady je trasování té druhé třeba: http://parcelsapp.com/en/tracking/LB597788366BE

U F1 Play by mi vadilo, že to nemá Android 10.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

odbočím na cizí nákup:
na Ali u jednoho prodejce F2 si jeden uživatel stěžuje (21. prosince), že mu nepřišel balíček. Prodejce píše, že je na cestě a jeho číslo zásilky je https://t.17track.net/cs#nums=LB103061655SG (k 28-12-2019 "odesílatelská pošta připravuje zísilku").
------------

u mého prodejce na DX zmizelo logo "pre-sale" před týdnem. Zatím mi nic neodpověděl na výzvu z 23. prosince.
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 18. led 2020 20:57:17, celkem upraveno 1 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

17track.net byl kdysi nejlepší na sledování zásilek, dnes už to ale není pravda, z Číny to jde do zahraničí přes více poštovních služeb, které si to cestou navzájem předávají a 17track.net to sám nerozpozná. Když zadáš stejné číslo zásilky do parcelsapp.com, dostaneš prostě víc podrobností, automaticky to rozpozná větší počet poštovních služeb, přes které to šlo.

http://parcelsapp.com/en/tracking/LB103061655SG

Na aliexpressu doporučují sledovat zásilku přes cainaio.com.
https://global.cainiao.com/detail.htm?m ... 03061655SG
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Umidigi F2

Příspěvek od prasil »

Hlavně ten balík musí bejt opravdu poslanej... Děláš, jako bys nikdy nekupoval z Číny a neznal ty jejich fígle ;)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Fígl nefígl, poslané to ve výše trasovaných případech bylo. Jen radím nespoléhat se pouze na informace z webu 17track.net.
janda.jan
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 11. črc 2014 18:30:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO 980+
Mobil 2 / ROM: zte skate
Tablet: Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD 16GB 3G stříbrný
Tablet 2 / ROM: Prestigio

Re: Umidigi F2

Příspěvek od janda.jan »

Musím se většinou u příspěvků pousmát. Začínal jsem umí X1 potom umi super, umi Z, UMIDIGI Z2 PRO, manželka od léta A5pro a já právě druhý den F2. Stál mně v předprodeji 4370,- + 670,- DPH a 103,- celní pošta. O F2 zatím nemohu mluvit, jeden den je málo, ale je nádherný. O čem ale mluvit mohu je zkušenost s předchozími telefony UMI /UMIDIGI. Ta zkušenost je zvláštní svou stručností. Všechny fungovaly bezchybně i při mém poněkud drsném zacházení. Více o nich nemohu říct. Pouze u UMI SUPER jsem dvakrát rozbil display tedy náklad 20$ a 500,- v servisu za výměnu.....
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony UMI“