Ostatní telefony UMIUmidigi F2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
janda.jan
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 11. črc 2014 18:30:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO 980+
Mobil 2 / ROM: zte skate
Tablet: Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD 16GB 3G stříbrný
Tablet 2 / ROM: Prestigio

Re: Umidigi F2

Příspěvek od janda.jan »

Re Audis, poklepem vzbudím, ale neuspím
Možná je někde nastavení které jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Můj objednaný 1. prosince 2019 zdá se že je na cestě, už je v ČR (status 2020-01-15 CZPRGA, Arrival at border point in the destination country). Z honkongu odesláno 8. ledna.
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 18. led 2020 20:54:41, celkem upraveno 1 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Audis píše: čtv 16. led 2020 21:44:44 Můj objednaný 1. prosince 2019 na DX zdá se že je na cestě, už je v ČR (status 2020-01-15 CZPRGA, Arrival at border point in the destination country). Z honkongu odesláno 8. ledna.
můj mp4 player umi formel zvei jsem dnes 17. ledna vyzvedl na české poště, celní řízení mě nepotkalo, překvapilo mě že to česká pošta dala bez občanky jako kdyby to byly ponožky za 4 USD, a ne player za 20 USD. Jestli to prodejce poslal jen nějak obyčejně, a ne doporučeně, nevím, rizika přepravy neumím kvantifikovat. Zadařilo se, prima.
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 18. led 2020 20:55:53, celkem upraveno 1 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Jumbo78 »

Super. Příště by to chtělo editovat příspěvky a ne přidávat další. Tohle není chat prosím.
Děkuji
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Objednano 14.10.2019 v predprodeji, prislo az 16.1.2020, tedy vic nez 3 mesice, jen Ceska posta to zdrzela kvuli celnimu rizeni 14 dnu, deklaroval jsem jim ho jako darek zdarma Uwatch3 v hodnote 30 USD, domerili mi DPH 274 Kc, (asi se odvolam, protoze DPH vymerovali z castky 1303 Kc a z vymeru neni jasne, jak k te castce dosli, jestli pripocetli virtualni postovne, tak to ve vymeru nijak nezminili), dale poplatek poste 200 Kc, na aliexpressu jsem platil 4202 Kc (179,20 USD), takze celkova cena byla nakonec 4676 Kc. S mobilem prisel v zasilce i darek zdarma Uwatch3, zaroven mi poslali zdarma dalsi zasilkou darek Uwatch3, ktery prisel par dnu predtim.

S cim jsem hodne moc spokojen:
stock Androd 10 rychlost systemu perfektni,
reproduktor prekvapive dobry a hlasity.

S cim nejsem vubec spokojen:
nenasel jsem v menu moznost prehozeni virtualnich tlacitek, jsem zvykly mit sipku zpet vpravo a tady je vlevo, to je hruza.

Jinak je asi vsechno standardni jako na jinych mobilech techto rozmeru a cenove kategorie.
janda.jan
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 11. črc 2014 18:30:10
Typ mobilu / ROM: ZOPO 980+
Mobil 2 / ROM: zte skate
Tablet: Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD 16GB 3G stříbrný
Tablet 2 / ROM: Prestigio

Re: Umidigi F2

Příspěvek od janda.jan »

To dvzd, tak už máš svoji F2. Super. Dnes 18.1. v 16,30 další aktualizace systému. (111 GB ). Je vidět, že stále ladí. Prosím jaké funkce nemá? Porovnávám s Samsung A 80. A F2 má navíc NFC. ????? Večer ještě porovnáme s synovým S 10.
.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Umidigi F2 moje první dojmy:
- subjektivně bytelný case, skoro kovově zvoní ale nevěřím tomu
- zapínací tlačitko se čtečkou otisků nevyčuhuje z obrysu case jako u jiných telefonů // jde o zvyk
- virtuální tlačítko zpět je vlevo (nevšiml jsem si že by se to dalo změnit a le nehledla jsem)
- systém reaguje svižně, ale nemám to s čím porovnat. Záseky žádné. Vše je hned.
- balení: rychlá nabíječka, gumový přídavný zadní kryt, usb3 type c kabel červená barva, jehla na sim, telefon, vše v luxusně působící krabičce
- čistý android 10
- výjimečně někde hluboko v menu něco anglicky (vzpomínám si na 3 výskyty, takže prkotina). 1x odhaduju nesprávný překlad názvu jedné funkce
- funguje testováno: Firefox , Waze, mapy.cz, Microsoft to do, Onenote, Onedrive, Swiftkey
- display nelze vzbudit a uspat poklepáním. Ale F2 je vybaven funkcí ve smyslu "při vzetí do ruky se vzbuď a zapni display". Funguje spolehlivě. Funkce lze deaktivovat.
- display reaguje spolehlivě a bez závad
- pozorovací úhly displaye téměř 180°, viditelnost na slunci zatím netestováno. Display jemný, rastr nevidím ale nejsem vodborník.
- automatická regulace jasu má perfektně široky rozsah (jas málo je málo a hodně je hodně), změna nastane do 5 sekund.
- přepínat mezi dvěma posledními aplikace lze dvojitým stiskem čtverečku.
- foták vyfotí ihned
- výchozí dialer neumí pracovat/nebo ignorovat diakritiku v kontaktech :-( (vlastnost android10? nevím)
- seznam všech aplikací lze zobrazit jednoduchým tahem zespodu nahoru :-) (vlastnost android10? nevím)
- domácími obrazovkami nelze rolovat kolem dokola (vlastnost android10? nevím)
- díky vystouplému krytu čoček na straně, při položení telefonu na stole a Tukání na display, se telefon nepříjemně kolíbe. Jak je to s dodaným gumových krytem nevím.

Závěr: doporučuji.
-------------

Osobně si zvykám na android10 (dříve android5 na Asus), nemůžu vystát některé googlovské aplikace a nemůžu najít nějaké přehledné jednodušší náhrady bez reklam a zdarma, ale to není věc Umi F2.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Funguje vam nejaky automaticky zaznamnik hovoru? Zkousel jsem Call Recorder od skvalex a nenahraje nic.
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Umidigi F2

Příspěvek od djmicho »

Na A10 si hovory zatím nenahrajes... Ale Google vydá aktualizaci jejich telefonní aplikace, která to bude umět...
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

V systemu je integrovana appka zaznam zvuku, takze by to system umet mel. Mozna to jen ucelove blokuje i v Evrope a stacilo by tam strcit thaiskou SIM, jako to slo odblokovat na Androidu 9?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Mirda86 »

Apka zaznam zvuku / diktafon nebo tam mas v aplikaci volani moznost zaznam hovoru? V tom je dost podstatny rozdil.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Měřil jste někdo antutu? Google říká okolo 150 000. Mně se nechce stahovat další půl giga pro test.

Honor 10 lite (3 gb ram) Google taky říká okolo 150 000. Trochu nepoměr ne?
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Mirda: Appka Zaznam zvuku (pres mikrofon), ale Call Recorder nic nenahral ani pres mikrofon. Vytvori proste zvukove soubory bez zvuku.
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Umidigi F2

Příspěvek od djmicho »

Řeší se to napříč všemi značkami i Huawei, který měl až do EMUI 9.1 možnost nahrávání přímo v ROM od Androidu 10 nahrávání nepodporuje ( ocurava se to instalaci na 9 a potom instalaci 10ky bez factory resetu) taková možnost tady ale bohužel není
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

A co Šajomi? To mělo také nahrávání hovoru přímo v systému. Na Android10 už callrecorder nemá?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Mirda86 »

U Xiaomi s A10 uz mam jako systemovou apk tu od Googlu. Stejne tak sms. A tam uz to nejde samozrejme.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dufko »

Záleží od mobilu a rom. Mi9 s eu rom A10 nahrávanie hovoru stále má.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

Používáte někdo Outlook.com?
sobota neděle funguje, žádná aktualizace přes noc snad. dnes ráno mám v kalendáři 1 událost na středu. Zbylých 20 událostí na leden chybí. Shodně app kalendář Google modrá ikona a app asus co mám paraleln. Ostatní měsíce taky chybí. Odeberu účet a chci se znovu přihlásit, nelze hláška
Can’t add your personal email

To use a personal email account, tap X at the top of the screen and choose Outlook, Hotmail and Live
"
Opakované restart f2 beze změny.
V jiném telefonu honor 10 lite jde se přihlásit a kalendář ukazuje správně.
Co mám dělat? V nejhorším nedělám nic, zatím čekám do zítra,, třeba to vyřeší Microsoft sám.

Na serveru data jsou správně. Microsoft to do (úkoly) fungují správně. Dále pokud se z MICROSOFT TO DO odhlasím, tak se zase přihlásím a chodí to správně.

Emaily (v app myMail kde jsem účet nevymazal) chodí správně.

Telefon- nastavení - účty - přidat - exchange... Skončí hláškou více. Víc možností podobných tam není.

App Gmail - účty - přidat - Outlook hotmail a live... Přidá účet, ale imap.
---

11:00 vyřešeno :
telefon - nastavení - účty - přidat - exchange - nastavit ručně - vyplnit údaje, server bude s.outlook.com - dokončit proces. Chodí to, synchronizace funguje. Kalendář Google i asus obluhují kalendář na serveru, události jsou všechny. No tvl to mě pos*r fakt.

Edit 11:02:
Připojený jsem, chybu žádnou nehlásí. synchronizace není okamžitě, ale zadrhava se. Budu to pozorovat a čekat. Což je způsobeno tím, že default je interval synchronizace 30 minut. Řešení nastavit na push nebo automaticky nebo ihned nebo tak něco.
Vyřešeno.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Po nekolikadennim pouzivani musim rict, ze uz to na jednorucni ovladani neni, zaprve moc tezke 215 g a zadruhe moc velke 163x78x9 mm, jsem zvykly na mensi rozmery. Ale funkcne tomu nelze nic vytknout. Po HW strance solidni bezchybne provedeni, po SW strance mi vadi jen nefunkcni nahravani hovoru, i na virtualni tlacitko sipka zpet umistene vlevo jsem si asi uz zvyknul. A dark mode na Android 10 je perfektni, automaticky to přebíraji i nainstalovane appky, pokud to umi. Predtim jsem mel mobil s Android 8 a ten dark mode nepodporoval, blbe se mi na tom cetlo a zdalo se mi, ze mi to sviceni displeje zhorsuje zrak, tady to je fakt o dost lepsi.

Zajimave je, ze operacni system si asi mysli, ze je nainstalovan v telefonu Google Pixel a ne UF2. :)

Obrázek
Kotlick
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 24. bře 2013 10:39:46
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 900
Tablet: Prestigio PMP7100D3G Duo

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Kotlick »

Zdravím, tak můj UMI F2 dorazil před necelým týdnem. Zatím jsem jen nahrál aplikace a spustil WIFI, otisk prstu a odemykání obličejem. Vše funguje hodně v pohodě. Diplej je taky hodně dobrý. Dark mode je pecka.

Nezjistili jste někdo, jestli jdou přehodit ty virtuální tlačítka? Taky jsem zvyklý to mít naopak, šipku zpět napravo.

Telefon je pocitově těžší a větší než jsem čekal, ale to se vsákne.

Už jste někdo zkoušeli nalepit ochranné sklo? Má to dobře dosedající okraje, nebo to nedosedá jako u UMI S2. Mám na cestě skla z Aliexpressu.

­    

Dave

Prestigio Multipad PMP7100D3G
Prestigio Multipad PMP5080CPRO
Nokia Lumia 900
Kotlick
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 24. bře 2013 10:39:46
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 900
Tablet: Prestigio PMP7100D3G Duo

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Kotlick »

Nejde mi odstranit z domovské obrazovky vyhledávací políčko Googlu. Nemáte někdo tip jak na to?

Jde nějak změnit domovská stránka? U UMI S2 šlo určit, která stránka bude domovská. Tady mi to zatím nejde.



­    

Dave

Prestigio Multipad PMP7100D3G
Prestigio Multipad PMP5080CPRO
Nokia Lumia 900
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

V nastaveni to zmenit nejde, ani prehodit virtualni tlacitka, ani odstranit policko Hledat, ani zmenit domovskou kartu. Lze max nainstalovat nejakou dalsi appku z Google Play na virtualni tlacitka, nebo nainstalovat nejaky launcher, ale netestoval jsem, zvykl jsem si. V jednom mobilu jsem mel kdysi dokonce na kazde karte vyhledavaci policko a neslo odstranit, zato sla zmenit domovska karta.

Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

U f2 dotaz jestli nevíte k foťáku pro co nejlepší fotky:
1. Zoomuje digitálním zoomem (a snímek je trochu neostrý) , nebo si dělá výřez (a soubor má pak nižší rozlišení ale zase je ostrý snímek)?
2. Co dělá a je dobré mít zapnuto funkce Zds?
3. Funkce "proti otřesům" mít zapnuto nebo vypnuto pro co nejlepší fotku?
4. Grid line dělá co? Zap nebo vyp?
5. Short video je co?
6. Stereo je co? Zjistil jsem že můžu měnit clonové číslo. Ještě něco to dělá?
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Tali281
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. led 2020 16:56:49
Typ mobilu / ROM: Umidigi F2

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Tali281 »

Zdravím,moje F2 nechytá družice GALILEO.Má někdo stejný problém? GPS,GLONASS,BEIDOU,SBAS jsou funkční.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Audis: Proti otresum je predpokladam stabilizace obrazu. Grid line je aktivace mrizky na displeji. ZSD predpokladam zesvetleni tmavych stinu.
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

pozoruju že mám problém s aplikací Microsoft TO DO (klient na úkoly z Outlook.com). Aplikace má povolena všechna práva. I přesto nezahlasi upozornění na událost, pokud není spuštěna nebo na pozadí. Závada je v Android 10, nebo jinou app? Jakou? (stačí jednoduchá).

To samé jsem pozoroval u app BlueMail (neoznami email pokud není spuštěna nebo na pozadí). App myMail oznamuje.

Edit:
zase to testuju a teďvv poledne chodí to správně. Notifikuje správně a včas i když aplikace není spustená a nebo je F2 těsně po restartu a nic jsem nespustil. Tak já nevím.

Edit : teď byla app na pozadí a dokonce se ani sama nesynchronizovala o novou testovací úkol , natož aby notifikovala. Jednou to jde jednou ne.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Umidigi F2

Příspěvek od dvzd »

Musis dat ty appky, u kterych chces, aby nebyly omezovany, do vyjimek v appce DuraSpeed. Je to normalne v hlavnim Menu, treti polozka odspodu.

Kotlick
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 24. bře 2013 10:39:46
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 900
Tablet: Prestigio PMP7100D3G Duo

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Kotlick »

Tak jsem nahrál Nova Launcher a je to mnohem lepší. Organizace apek a widgetu je super.
Funguje tam i nekonečné posouvani obrazovek. Ještě zjišťuji jestli půjdou přehodit tlačítka.

­    


Dave

Prestigio Multipad PMP7100D3G
Prestigio Multipad PMP5080CPRO
Nokia Lumia 900
Kotlick
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 24. bře 2013 10:39:46
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 900
Tablet: Prestigio PMP7100D3G Duo

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Kotlick »

Tak dalších pár poznatků. Ve schvalování přístupů v jednotlivých aplikacích jsou špatně překlady. Nevím jestli to je v androidu nebo v Nová louncheru.


­    

Dave

Prestigio Multipad PMP7100D3G
Prestigio Multipad PMP5080CPRO
Nokia Lumia 900
Uživatelský avatar
Audis
Stálý androiďák
Příspěvky: 187
Registrován: sob 07. úno 2015 11:32:13

Re: Umidigi F2

Příspěvek od Audis »

F2 Dialer neumí vyhledat kontakty v jejíchž jméně je diakritika. Nepracuje s diakritikou.

Napsal jsem na support umidigi.com, aby to v příští aktualizaci udělali. Kdo se chce připojit k žádosti, bude nás víc. Link snad funkční https://umidigi.atlassian.net/servicede ... wJUHfKpmGc . (myslím že to chce registraci než se tam začne psát, reg. je 2 políčka a hotovo)
Naposledy upravil(a) Audis dne sob 25. led 2020 17:13:57, celkem upraveno 2 x.
Mami, tati, drahý národe, prosím za svou budoucnost!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony UMI“