Aréna telefonůNokia, Huawei nebo Samsung?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
djkamil
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. čer 2015 14:44:49
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e SM-G970F
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S124-V5

Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od djkamil »

Zdravím všechny androiďáky,

uvažuji nad koupí jednoho z těchto modelů a nevím, který vybrat: Nokia 7.2 4GB/64GB, Huawei P30 Lite 4GB/128GB, Samsung Galaxy A50 4GB/128GB, Huawei P20 Pro 6GB/128GB.

Který byste si koupili a proč?

Úvod: Telefon pro každodenní použití

Maximální rozpočet: (400 €)

Místo nákupu: AT

Předpokládané využití zařízení: pár hovorů/sms denně, prohlížení stránek, navigace, poslech hudby, dobrý foťák, odladěnost, rychlost a spolehlivost. Chtěl bych ho na delší dobu.

Požadavek na značku: Pouze výše uvedené modely - Hlavně, ať něco vydrží (bezporuchovost)

Mnou navrhované modely: Nokia 7.2 4GB/64GB, Huawei P30 Lite 4GB/128GB, Samsung Galaxy A50 4GB/128GB, Huawei P20 Pro 6GB/128GB.

Ostatní požadavky: NFC, výstup na sluchátka by byl výhodou, velká výdrž baterie (alespoň 2 dny)

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

No o P30 Lite bych vubec neuvazoval.
U A50 je fajn vydrz a display. Zbytek hodne spatny.
Nokia je predrazena.
Ta P20 Pro z toho vychazi nejlip... pokud bych si musel vybrat teda jen z tech co pises.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od xanthor »

Celkem souhlasím, A50 a P20 pro jsou ale úplně jiné kategorie (i cenově). Navíc P20 pro už se skoro nikde neprodává (je starší) - zvlášť cz distribuce. Jako Samsungář ještě doporučuju považovat nad S10e (např. teď v Alze vidím rozbalený za 13 tisíc). Dočká se novějšího Androidu a má díru místo výřezu. (A za mě taky lepší software a je trochu menší.)
Zase má ale slabší baterii.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

A50 je vylozene kram. Je uplne fuk co je to za kategorii. Mizerna ctecka, mizernej reprak (chrastitko a jeste nic moc hlasitost), mizerna kvalita sluchatka (u mobilu celkem fail), fotak snad neni ani na urovni Notu od Xiaomi, hw podprumernej. Za ten telefon bych nedal vic jak 5k.

P20 Pro bych taky uz nekupoval. Nevim proc vybira zrovna z techto 4. Asi ma nejak duvod. Ale z tech 4 rozhodne nejlepsi volba. I kdyz nejspis bez podpory uz. Kdyby nemel omezeni na konkretni telefony tak Xiaomi Mi 9T Pro a neni moc co resit za ty penize...

K S10e. Dobry telefon. Ovsem vydrz neni dobra. A dira v displayi akorat zvetsuje zbytecne notifikacni listu. Zadna vyhoda oproti vyrezu to neni. Spis naopak.


xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od xanthor »

Přijde mi, že ty problémy A50 trochu zveličuješ. Beru, že čtečka není ideální (i když spousta se dá spravit sw), ale nevím o tom, že by si na to zase stěžoval úplně každý. Foťák asi nic moc, ale za tu cenu (6500 - 7000)... To ostatní mi přijde spíš jako problém konkrétního kusu. Výkonově taky ok (cortex a73, 4/128, ufs). Nebýt tak rozmazlený z s7, tak ji mám možná taky. :-) A51 za skoro 10 tisíc už je ale trochu moc.

9t pro je ok, pokud ti nevadí miui a velikost (teď neporovnávám s a50). Taky to vypadá, že vyjížděcí kamera se zatím moc neuchytila.

Do diskuze díra vs výřez se mi moc pouštět nechce, ale zatím to podle nových telefonů vypadá, že díra výřez vytlačí. Za mě je méně rušivá a mám víc místa na notifikace. Je fajn mít hodiny uprostřed a vlevo jen notifikace. :-) Ale nevýhody samozřejmě má - musím se obejít bez notifikační diody, proximity senzor je u s10 nic moc atd. Co se výšky týče, tak je to rozdíl pár mm, nic strašného.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

Nic nezvelicuju. Mel sem ji nedavno tak vim o cem mluvim. A uz tech par updatu dostala ;) Opravdu az na display hodne podprumerny telefon. To bys slapnul hodne vedle kdybys do tohoto sel po S7 ;)
Ja mel taky hromadu Samsungu vcetne S10 i S10e ktere (az na vydrz) sou fajn telefony ale to neznamena ze budu ovcit za kazdej kram od Samsungu :) A51 bude beztak ten samej odpad jako A50. Ta taky zacinala na 9k.

Jinak nekritizuji design diry ci vyrezu. Ale to ze u S10tky sem mel proste zbytecne vetsi notifikacni listu a tim mensi vyuzitelnou plochu treba na net. Se podivej na novej Honor V30. Peknej hnus. A ty tomu jeste tleskas? :) Vyrez aspon udrzuje normalni listu (pokud se nejedna o Pixel 3XL). Strasny to neni... jen zbytecny. Ale nejlepsi je samozrejme nemit ani jedno... viz Mi 9T Pro ;)



xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od xanthor »

Myslel jsem to tak, že si lidi u A50 na nic kromě čtečky nijak zvlášť nestěžovali, ty jsi zvyklý na flagshipy, tak si všímáš víc detailů.

Jj, Samsungy budou pořád krámy a lidi je pořád budou kupovat, to jim nevysvětlíš. ;-)

Jak už jsem psal, nějaké 2 mm na výšku (díra vs výřez) mě fakt netrápí (a 90 % ostatních asi taky ne). Stejně si nemůžu vybrat, jestli u konkrétního modelu budu mít díru nebo výřez. Rozhodně si myslím, že je díra méně rušivá.

A vyjížděcí kamera že je nejlepší? Tak jak to, že ji skoro nikdo nepoužívá? Nechtěl jsi spíš napsat "nejlepší pro mě"? :-)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

Psal sem ze nejlepsi je nemit vyrez. To je proste fakt. Vyjizdeci kamerka mi je sumak.
Lidi si nestezuji? Tak leda ti co na heurece co si ho koupili a ted si to nechteji priznat :) Podivej se na recenze.

Tvoji logikou. Sam mas flagship s kterym si nejspis spokojenej... a branis tady i nekolik trid horsi telefon jen kvuli tomu ze mas rad Samsungy? To je od tebe pekny :)
Mel sem hromadu telefonu pod 9k a srovnam A50tku s nima... ne s vlajkama. To by ti mohlo byt jasny ;) A prave proto si tady prisel nejspis pro radu. Ze chtel detailne poradit. Jinak se mohl zeptat rovnou v Datartu nebo Elektrowordu :D



xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od xanthor »

Ad výřezy / díry - jsou to prostě kompromisy, ideální to není, ale bez nich to zatím nejde.

Právě, že jsem pár recenzí četl a nikde jsem nenašel, že např. mikrofon by byl nějaký deal-breaker. Hlasitý reproduktor byl mizerný i u S7. :-)

Nevím co je špatného na tom "bránit" nějaký mobil, pokud nelžu / nesnažím se někoho nějak podvést. To, že P20 je podstatně dražší než A50 a není fér je porovnávat, je fakt. Napsal jsem jen, že jen o něco dráž už může mít S10e. Ne, že by A50 byla lepší než P20 (a to Huawei fakt nemusím, ale aspoň je to konkurence).

Za 6500 / 7000 prostě nemáš nějak zásadně lepší telefon (skoro bych mohl napsat rovnou Xiaomi) než ten Samsung, zvlášť pokud neuvedl nějaké požadavky (dejme tomu výkon nebo foťák). A třeba 10 tisíc už je prostě o polovinu víc.

Taky si myslím, že sw je hodně důležitý. Můžeš mít sice super hw, ale pokud máš neintuitivní nebo zabugovaný sw, tak na tom ztratíš víc času než získáš díky tomu výkonnějšímu hw.
djkamil
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. čer 2015 14:44:49
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e SM-G970F
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S124-V5

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od djkamil »

A co si myslíte o té Nokii? Měli jste ji někdo v ruce?
Dostal jsem poukaz do jednoho obchodu a když ho uplatním, tak se dostanu na tuto cenu:

Nokia 7.2 4GB/64GB cena 4777Kč (Heureka 6 999 Kč)
Samsung Galaxy A50 4GB/128GB cena 5576 Kč (Heureka 5 979 Kč)
Huawei P20 Pro 6GB/128GB cena 8771 Kč (Heureka 9 695 Kč)
Je to dobrá cena za tyto telefony? Znáte lepší telefony za podobné ceny?

Problém je v tom, že v tom obchodě moc velký výběr nemají a Xiaomi už vůbec ne. Ty co jsem uvedl výše jsou ty nejdražší co tam mají.
Potřebuji mobil pro každodenní použití jako je volání, sms, navigace, internet, dobrý foťák, velkou výdrž baterky a hlavně, ať něco vydrží. Později bych chtěl telefon rootnout.
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od djmicho »

P20 proje na konci své sw životnosti, updaty už nebudou, navíc Huawei teď do všeho se** ty svoje HMS místo GMS, na P20 sice GMS fungovat budou až do skonani světa, ale to hromadění Huawei balastu naštve, teď to nacpali updatem i do historické p9 lite :lol:
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od xanthor »

Nejlepší bude ten Huawei (překvapivě, když je nejdražší), :-) zvlášť na foťáku to asi půjde poznat.

Každopádně ani Nokia ani Huawei nejsou zrovna root-friendly značky (neodemykatelný bootloader). Fakt ten root tak potřebuješ?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

Xanthor: Taky nemam duvod si neco vymyslet. Ja mluvim jen proste z vlastni zkusenosti. Hlasitej reprak u A50 je uplne jinde nez u S7. Pokud ti prisel mizernej (me naopak na mono celkem vyhovoval) tak u A50 je tuplem mizernej. Ctecka smesne pomala. Po updatech relativne spolehliva ale jen v pripade ze clovek dal prst na ctecku naprosto presne. Ne tohle neni dobra ctecka.
Sluchatko hodne nevyrazne. V hlucnejsim prostredi uz byl problem.
o fotaku si muze udelat obrazek kazdej sam z ukazkovych fotek na netu.
Jako celek je ten telefon nalestena bida. Zatim si stojim :)

P. S. Zas nedejme z OneUI zazrak. Neni dokonale a tech zabugovanych telefonu v teto kategorii uz taky zas tolik neni (z tech normalnich znacek) aby clovek musel byt zoufalej :)

Djkamil: A co je to za shop? Cena za Nokii vypada dobre.



djkamil
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. čer 2015 14:44:49
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e SM-G970F
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S124-V5

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od djkamil »

Root by se mi hodil, ale asi to přežiji i bez něj... holt si budu všechny apky poctivě kupovat :)
Je to rakouský supráč a dostal jsem v práci poukaz. Proto to vychází o něco levněji.
Pořád nic nevím o té Nokii, viděl jsem jen videa na youtube a vypadá dobře :-)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od Mirda86 »

No tak to uz ty ceny davaji celkem smysl a jako super kauf mi to moc neprijde. Ani se slevou.
Mas moc velke cenove rozpeti. Musis si ujasnit co je pro tebe idealni cenovka a co ses ochotnej dat. To co pozadujes ti daji i levnejsi telefony. Slusny fotak az zase trosku drazsi (na tom se setri nejvic).
djkamil
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. čer 2015 14:44:49
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e SM-G970F
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S124-V5

Re: Nokia, Huawei nebo Samsung?

Příspěvek od djkamil »

Pravda, zase taková akční cena to není. Tak mám o čem přemýšlet. Děkuji všem za rady :palec:
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“