Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuzeCM9

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

CM9

Příspěvek od malkok »

Čau. Nemáte náhodou někdo zkušenosti s Cyanogen Mod 9 na sansung galaxy gio?
Díky.
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: CM9

Příspěvek od Veet »

Beta 5 už se dá v pohodě používat, ale do konce týdne má vyjít beta 6, tak bych raději počkal
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

díky :-)
Mickens
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: ned 02. říj 2011 11:28:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Gio

Re: CM9

Příspěvek od Mickens »

Do hlubšího testu jsem se nedostal, nefunguje tam fotoaparát, píší že ano ale bez náhledu ale jak kdy někdy vyfotí někdy ne, a to je pro mě zásadní věc, ne že bych fotoaparát často používal ale je to hlavní funkce telefonu a ta by fungovat měla. Uvidíme zda se dočkáme dnes či zítra bety 6 ve které to bude fungovat. Jinak systé, se mi líbil fungovalo vše rychle.
Napíšu až vyjde beta 6
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: CM9

Příspěvek od Veet »

jestli jsem dobře pochopil to co tam píšou, tak ani v další verzi nepůjde foťák :(
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: CM9

Příspěvek od Veet »

Tak beta 6 už vyšla, foťák neukazuje náhled pořád, ale dá se stím žít. Už u toho zůstanu i když 2.3.7 je vyladěná mnohem líp
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

Díky :-)
Uživatelský avatar
Mark Add
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 24. srp 2011 14:33:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Twitter: https://twitter.com/#!/MarekPridal
Rom: Android 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: CM9

Příspěvek od Mark Add »

Tak jsem to taky nahodil a funguje prakticky všechno podstatné. Samozřejmostí je nefunkčnost foťáku, ale také se mi nepodařilo rozběhnout GPS a diktování textu. Uvidíme, co přinese další verze. Mimochodem neví někdo, kdy má vyjít další verze?
Veet
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 15. čer 2011 20:42:47

Re: CM9

Příspěvek od Veet »

možná dneska :) ale už to vypadá že spíš ne :( a mě teda gps funguje, používám jí každý den
Uživatelský avatar
Mark Add
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 24. srp 2011 14:33:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Twitter: https://twitter.com/#!/MarekPridal
Rom: Android 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: CM9

Příspěvek od Mark Add »

Podařilo se někomu zprovoznit Chrome Beta? Mě to vždycky při pokusu o spuštění spadne
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: CM9

Příspěvek od Marek989 »

Protože je to pro ARMV7
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
mourek87
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 05. zář 2011 9:01:58
Typ mobilu / ROM: Galaxy Gio

Re: CM9

Příspěvek od mourek87 »

Pokud by nekoho zajimaly moje poznatky...
V pondeli byla zverejnena beta 8. Ja jsem zacal tuto rom pouzivat od verze beta 6. Moje zkusenosti jsou prozatim nasledujici:
- system je bez lagu nebo zaseku, jede prinejmensim srovnatelne s origo 2.3.
- baterka - beta 6,7 mi zraly celkem nehorazne baterku, vydrzel jsem tak akorat den, s betou 8 situace vypada mnohem lip, zatim jsem od vcerejsiho rana na 50% pri stejnem vyuziti, takze at uz bylo zmeneno cokoliv bylo to rozhodne k dobru :-)
- vzhledem k tomu, ze update na novejsi betu by mel byt pokud mozno spolecne s wipe, tak neinstaluju prilis aplikaci, nicmene zatim funguje vse co jsem pouzival na GB (aktualne mam instalovano cca 30 applikaci), takze prozatim zadne problemy s kompatibilitou
- fotak prakticky nepouzitelny
- podle bug trackeru se chyby daji najit v ruznych castech nastaveni, nicmene jsem nenasel zadny zavazny problem co by mi nejak komplikoval zivot
Vsehovsudy... pokud prezijete prakticky nepouzitelny fotak, je romka pro bezne vyuziti naprosto dostacujici.
mikicz
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 9:49:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy GIO

Re: CM9

Příspěvek od mikicz »

Používám Beta 8 tři dny a baterku to žere naprosto extrémně. Je fakt, že to je svižný, bez lagu ale z baterky mizí procenta před očima. Taky mi v tom za boha nejde Pubtran. Pak je tam prakticky nepoužitelný foťák, následkem chybějícího preview nejde např Barcode scanner. Někdy se neobjeví jméno volajícího ze seznamu když telefon začne zvonit. Jo a nejde FM rádio. Teda prý jde, ale není tam pro něj aplikace a na marketu jsem našel jenom placené a tak moc zase o FM rádio nestojím.

Jo a ještě jedna věc mě dost štve. GMail ve 2 ze 3 případ. nezobrazuje obsah zprávy po pokusu o scroll.

update 4.5.: telefon se náhodně restartuje, přestal fungovat jako telefon (nedá se na něj ani z něj dovolat) a celkově se chová podivně. Zkusím ještě dnešní oznámený update a pokud to bude podobné, tak zpět na oficiální 2.3.5 co tam byl předtím :?
Uživatelský avatar
Mark Add
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 24. srp 2011 14:33:49
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Twitter: https://twitter.com/#!/MarekPridal
Rom: Android 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: CM9

Příspěvek od Mark Add »

Český článek a video o Cyanogenmodu 9 pro Samsung Galaxy Gio
http://netovinky.com/2012/05/09/cyanoge ... gio-video/
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

Nainstaloval jsem si cm9 a pořád padá wifi. Zkoušel jsem už hardreset, přehrání ROMky i reset routeru a nic nepomáhá. padá mi wifi tak po 40 vteřinách a hlavně, když něco stahuju z google play. Nevíte, co s tím?

díky
mikicz
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 9:49:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy GIO

Re: CM9

Příspěvek od mikicz »

no buď nainstaluj včerejší novou verzi, nebo to udělěj jako já a vrať se k CM7.2 která sice nějaké bugy má taky, ale na nic zásadního jsem zatím nenarazil
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

poslední verze mi dělala stejný problém, jediný možný je se vrátit k CM7

ale díky :)
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: CM9

Příspěvek od Alter »

Nedalo mi to a taky jsem CM9 zkusil. Musím říct, že se mi hodně líbí... vzhled je pěkně ucelený a vyladěný. Navíc běží naprosto plynule. Co mě ale donutilo nahodit zpět stock ROM je fakt, že až příliš žere baterku jak už tady padlo. Že se tak děje při použití Wi-fi to bych ještě zkousnul, ale bohužel baterka jde na můj vkus až příliš rychle dolů i při volání což je mrzuté o dost víc. Co se GPS týká tak se nefixla při prvním spuštění po flashi a stažení almanachu ani během 10 minut (u nejnovější stock ROM 2.3.6 pro Německo to bylo do 30 sekund a přesnost v zástavbě výborná). Takže pro mě to zatím na běžné použití není byť moje sympatie CM9 rozhodně má. Každopádně budu sledovat co přinesou další vydání. Ještě tento týden by měla vyjít beta9 kde by snad i preview foťáku měl být funkční.
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

Doufam, že v beta9 bude funkční navigace Sygic :-)
Alter
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pon 11. črc 2011 8:33:45
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Ace

Re: CM9

Příspěvek od Alter »

Tak a CM9 RC1 je na světě.

http://maclaw.pl/?p=329

Podle changelogu to vypadá vcelku slibně takže jakmile stáhnu tak nahodím a budu testovat. CM 7.2 + ICS theme + Holo Launcher není špatná kombinace, ale přeci jenom CM9 ICS je plnohodnotný řešení.
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: CM9

Příspěvek od Martas_cz »

Potom napiš at nemusím furt instalovat programy
mikicz
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 9:49:28
Typ mobilu / ROM: Galaxy GIO

Re: CM9

Příspěvek od mikicz »

Tak co, jaké jsou uživatelské zkušenosti? Jede už GPS/aGPS? Nebo aplikace co chtějí polohu pořád padají hned po startu?
Uživatelský avatar
Rhino
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. srp 2012 18:20:48
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-5660
Rom: CM 9

Re: CM9

Příspěvek od Rhino »

GPS už funguje, polohu mi to najde za 2-3 minuty. aGPS jsem ještě nezkoušel. Mapy mi fungují, ale párkrát se mi zobrazila bílá obrazovka bez textu. :DD
SG Gio CM 9
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: CM9

Příspěvek od Martas_cz »

ja bych chtel vědět hlavně jak je na tom baterka z výdrží
Uživatelský avatar
Rhino
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. srp 2012 18:20:48
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-5660
Rom: CM 9

Re: CM9

Příspěvek od Rhino »

No baterie mě vydrží max. 2 dny, podle toho jak mobil používám. Když jsem měl GPS zapnutou (s polohou) 7h. tak mi zbylo 33%.
SG Gio CM 9
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: CM9

Příspěvek od Martas_cz »

Tak na první nabití to vydrželo tak 2 dny ale po druhem nabiti zničehonic stouplo využití perocesoru na 100% a baterka klesla na 0 během dvou hodin a to v uspaném režimu a při nabíjení se děsně zahříval musel jsem vypnout a zapnout telefon pak to bylo v pohodě. Dále mě štve že furt a stále nefunguji aplikace pro jízdní řády vždy když nějaký zapnu tak hned vzápětí spadne, u CG Transit to dělá až když chci stáhnout databázi jízdních řádů
Uživatelský avatar
Rhino
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. srp 2012 18:20:48
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-5660
Rom: CM 9

Re: CM9

Příspěvek od Rhino »

To se mi zatím nestalo, ale stává se mi že mobil se totálně sekne a pomůže pouze vyjmutí baterie. :help:
SG Gio CM 9
malkok
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: úte 27. pro 2011 14:36:58
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy gio

Re: CM9

Příspěvek od malkok »

Mě na telefonu neustále padá připojení k WIFI, nefunguje a ani nejde stáhnout hlasové vyhledávání, rychle se vybijí baterka, nefunguje mi foťák a vždy při sledování youtube se mi po 20 min zcela restartuje telefon, takže se asi budu muset vrátit k CM7 :(
Uživatelský avatar
Rhino
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 16. srp 2012 18:20:48
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-5660
Rom: CM 9

Re: CM9

Příspěvek od Rhino »

Wifi mi vůbec nepadá, vydrží připojená i 3h. Youtube mi taky padá, ale už po 5 minutách. Hlasové vyhledávání funguje dobře. Foťák fotí bez focusu a díky tomu vypadají fotky příšerně :no: . Jinak vše šlape v pořádku.
Naposledy upravil(a) Rhino dne úte 21. srp 2012 11:34:13, celkem upraveno 1 x.
SG Gio CM 9
Martas_cz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 01. srp 2011 9:36:19

Re: CM9

Příspěvek od Martas_cz »

Hmm wifi mi taky jelo v pohode i youtube , akorat mapy mi občas padaly a fotak. a chybela mi tam moznost ze si muzu dat veskere aplikace na kartu
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Gio (S5660) - Obecná diskuze“