LG Prada 3.0 - Obecná diskuzeOficiální update ICS

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
grimmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: úte 25. kvě 2010 18:14:38
Typ mobilu / ROM: UMI XIII
Rom: stock 4.2.2 JB

Oficiální update ICS

Příspěvek od grimmi »

Ahoj, s LG founy jsem až do příchodu Prady nikdy nechtěl nic mít společného, takže s jejich softem a obecnými problémy při rutiních činnostech nemám zkušenosti.
Mám problém s oficiálním updatem na ICS přes utilitu LG Mobile support tools.
Po připojení founu k PC, si tenhle prográmek učuchá foun, řekne, že je aktualizace k dispozici, odklepnu, že chci aktualizovavat, přejdu na download nové romky, ta se celá pěkně stáhne, LGMST přejde k dalšímu kroku, což je extrakt souborů, ten taky proběhne a pak začne krok samotné aktualizace, kde mi LGMST hned na 0% spadne, SedméWidle 32-bit oznámí crash aplikace a vše jde do kytek. Opakováno několikrát.
Takže dotaz na trpělivé rváče s LG mashinkama - jak to tam dostat? Může někdo ze zkušenosti říct, že je třeba mít LGMST nainstalovaný na Win 95 nebo je třeba vlastnit PMD85? Prostě máte, vy s ostatníma LG founy, s oficiálníma updatama taky takové problémy? Možná právě proto LG ani aktualizace nevydává, když nejsou schopni ani aktualizační SW udělat normálně, tj.funkčně. :help:

EDIT 1.8.:
byť tady asi žádný jiný uživatel Prady není, tak informuji o tom, že už se mi oficiální update na ICS podařilo úspěšně provést.

Pozitivum je jednoznačně baterka. S GB byla výdrž asi taková, že v 6 ráno z nabíječky a ve 3 odpoledne jsem už hledal kábl. s ICS v 6 ráno z nabíječky a ve 3 odpoledne stále zbývá 75%-85% baterky.
Vse zatim bez bugu. Prekvapilo me, jak odladene romky LG umi!
spiderjoe32
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. srp 2012 13:19:16
Typ mobilu / ROM: LG P940

Re: Oficiální update ICS

Příspěvek od spiderjoe32 »

Zdar mám asi týden tento mobil a žádná aktualizace se mi neobjevila zatím nějaké nápady?
Uživatelský avatar
grimmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: úte 25. kvě 2010 18:14:38
Typ mobilu / ROM: UMI XIII
Rom: stock 4.2.2 JB

Re: Oficiální update ICS

Příspěvek od grimmi »

:yes: LG Mobile support tools
spiderjoe32
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. srp 2012 13:19:16
Typ mobilu / ROM: LG P940

Re: Oficiální update ICS

Příspěvek od spiderjoe32 »

Přes ten LG Mobile support tool jsem to zkoušel a píše že je telefon aktuální tak nevím kde je zakopaný pes.
Uživatelský avatar
grimmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: úte 25. kvě 2010 18:14:38
Typ mobilu / ROM: UMI XIII
Rom: stock 4.2.2 JB

Re: Oficiální update ICS

Příspěvek od grimmi »

Tak počůvaj. 1) zkoukni, jestli už tam nemáš 4.0.4 od koupě. 2) zapni si v nastavení ladění USB. 3) měl bys mít ten LG MST ve verzi v1.5.8.1
Ono se o tomhle modelu u nás moc nepíše, skoro jako by ho ignorovali.
Jedinná ofiko zpráva o updatu se týkala Německa a Itálie. Pak už nikde nikdo nic nepsal. Já mám Německou distribuci, tak jsem to hned někdy 4.7. po vydání ICS na Pradu zkusil a taky mi LG Mobile support tools řekl, že mám aktuální verzi.
Změnil jsem tedy v nastavení toho programu zemi a jazyk na německé, v telefonu taky němčinu a pak najednou program update nabídl. Aktualizace se stáhla, v telefonu rozbalila a pak to padlo. A následně se program LGMST zbláznil a hlásil, že je systém aktuální a jen jednou z 10-20 připojení telefonu mi nabízel znovu ten stejnej update, který vždy padl. Viz. můj první bezradný příspěvek zde.
Někdy na přelomu července a srpna jsem to jen tak namátkou zkusil znovu, ani jsem nic neměnil na německé prostředí, vše jsem nechal nastavené na češtinu a program update nabídl na poprvé a ten se už i podařil bez potíží dokončit. Z toho jsem usoudil, že LG už update uvolnilo v tichosti i do jiných zemí. Ale teoreticky je možný, že můžeš mít telefon z distribuce pro zemi, kde ještě udate uvolněný není.
Zkoušej ten LGMST víckrát dokola. Holt to není tak snadný, jako když je update přes OTA. Nakonec to tam lze dostat i ručně. Přes Google najdeš návod.
spiderjoe
Stálý androiďák
Příspěvky: 93
Registrován: stř 11. kvě 2011 20:40:36
Typ mobilu / ROM: LG G4
Bydliště: Ostrava

Re: Oficiální update ICS

Příspěvek od spiderjoe »

Zdravím našel jsem návod jak nahrát do telefonu ICS, ale v kroku 7-9 si nejsem jistý jestli jsem to správně pochopil poradí někdo.

How to Root Android 4.0.4 Ice Scream Sandwich on LG Prada 3.0 Steps:
1,Download the LGP940_AP[1].bin (for European version) or SU540_AP[5].bin (for Korean version)
2,Power off the phone and enter into the S/W mode, connect the LG Prada 3.0 to PC
3,Download and run the KDZ_FW_UPD: https://www.box.com/shared/ktk8zu8lhez3624ua1qd
4,Choose the kdz file V20D (Europe version) or V20B (Korean version).
5,Click “Start” to begin the flash.
6,Caution: The later steps is very important!!
7,Rapidly entering the following directory on your PC
Win7 : C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\
WinXP : C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\
8,Keep refreshing until the LGP940_AP[1].bin(or SU540_AP[5].bin) appears. Now, swap the file before the flash ends.
9,Wait! Your LG Prada 3.0 will restart after the flash finished.
10,Make sure your phone with USB debugging (by going to Menu, Settings, Applications, Development and checking USB debugging.)
11,Download the PradaRoot.rar: https://www.box.com/s/8ff6d4ef83df655699f0
12,Unzip the file and run Rooting.bat
13,The phone will restart again.
14,Then. It’s done, your LG Prada 3.0 Android 4.0.4 ICS should have been fully rooted. Good luck.
Odpovědět

Zpět na „LG Prada 3.0 - Obecná diskuze“