Xperia GOXperia Go

Sony
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Zakládám nové téma, jelikož Xperia Go už se začíná pomalu prodávat.

Máte ho? Jak jste spokojeni? A pro jakou barevnou variantu jste se rozhodli?

Já osobně telefon vlastním v bílé barvě a zatím jsem spokojená maximálně. Mám za sebou i první testovací ponor do vody a vše bez problémů ;-)
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: Xperia Go

Příspěvek od stransky777 »

Já o něm hodně uvažuju a taky bych chtěl slyšet nějáke vaše dojmy z telefonu.
Já osobně po tomto video hodně uvažuju :DD
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Telefon můžu jen doporučit, zatím jeho jediná slabina bude zřejmě baterka, která tak tak vydrží jeden den. Ale upozorňuju, že mám téměř stále zapnutá mobilní data a synchronizaci.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: Xperia Go

Příspěvek od stransky777 »

Na výdrž baterie jsem si už zvykl vlastním totiž Xperia Mini :DD Sem rád když vydrží 5 hodin :) Ale hodně mě teda štve rozlišení displeje. 320x480 na 3,5" je hodně málo :/
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Rozlišení bych neřešila, je sice menší, ale není to tak zlé. Co mě mile překvapilo je čitelnost na slunci, ta mi přijde moc dobrá oproti mým předchozím telefonům.

Jediná věc, se kterou jsem se setkala, byly náhodné výpadky signálu, což ale řeší včera vydaná aktualizace dostupná přes PC Companion.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: Xperia Go

Příspěvek od stransky777 »

Takže podle tebe je to rozlišení dobrý ?? :) Když se třeba pozorněji koukneš na zakulacenou ikonu např.: Opera Mini/Mobile tak není moc hranatá atd... :DD
Jinak výpadky signálu poslední dobou mám na všech Sony Ericsson telefonech co mam já a nebo někdo známej nevím co s tím je.
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Mě to rozlišení přijde celkem v pořádku, alespoň podle mě to tolik nezatěžuje telefon. Operu nepoužívám, takže ti neřeknu... já takový "šťoura" nejsem :-D Asi to nebude na nějaké dlouhé čtení na netu, ale na běžné věci úplně v pohodě. Ja jsem na mobilu skoro pořád a rozhodně mi to nepřijde nepoužitelný ;-)
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
stransky777
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 10. pro 2010 20:47:27
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]
Bydliště: Praha

Re: Xperia Go

Příspěvek od stransky777 »

Tak děkuju budu hodně přemýšlet.
Uživatelský avatar
Thymallus
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. zář 2012 18:47:11
Typ mobilu / ROM: Satio U1i

Re: Xperia Go

Příspěvek od Thymallus »

Rozlišení teda dobré - aspoň to nepožere hodně baterky...
Jak je to s fotkama? četl jsem recenzi a foťák moc nechválili...
A GPS? Prý se dlouho chytá, nebo se nechytne vůbec... (myslím bez použití upřesnění polohy přes operátora)
fotit pod vodou asi nejde, že? displej asi pod vodou nebude fungovat...
co vrzání zadního krytu? na to si v recenzi taky stěžovali...
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Podle mě fotí Go celkem dobře. Je pravda, že občas jsou fotky trochu přepálený, ale není to nic co by mě vyloženě trápilo. Zkoušela jsem fotit i v noci, tam teda to byl docela problém, protože fotky měly dost vysokou hodnotu ISO (cca 1600), ale po manuálním nastavení na 100 vypadaly i tak pěkně.

Fotit pod vodou jde i nejde. Displej při ponoření přestane reagovat, ale jakž takž by se fotka dala pořídit přes samospoušť. Zapneš před ponořením a pak už to chce doufat, že trefíš správný okamžik ;-)

Vrzání zadního krytu... sem tam povrzává, ale není to nic čeho bych si pokaždý všimla a když je kryt dobře nasazen a "dotlačen" tak v podstatě nevrže. Trochu mi procvakává krytka micro USB ale zase - jak často jí člověk procvakává...

Co se týče GPS tak tam nemám zkušenosti, já ji v podstatě nepoužívám, takže to musí zhodnotit někdo jiný.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
plac
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. zář 2012 16:04:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od plac »

Dobrý den, mam Sony Yperii go a dneska mi spadla na zem a sklíčko displeje se mi rozbilo, neví někdo kde se dá sehnat nový a kolik stojí?
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Já bohužel nevím, ale můžu vědět z jaké výšky telefon spadl? Nebo jaká to byla "pecka"? Myslela jsem že by měl telefon něco vydržet... Párkrát mi už taky vyletěl, ale zatím vždy ok.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
plac
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. zář 2012 16:04:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od plac »

vypadnul mi z kapsy když jsem ho vyndaval, ale zas jsem tam neměl fólii, možná kdyby tam byla tak by to vydržel :(
cliche
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 13. led 2012 7:18:42
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP998

Re: Xperia Go

Příspěvek od cliche »

tiez rozmyslam o kupe tohto telefonu.. mam htc sensation .. moc dobry mobil a dost ma sere ze potichu hra cez repro.. preto sa chcem opytat ako je natom xperia go?? ako kazdy sony?? dobry zvuk?
a ci by sa nedalo post ut tu nejake fotky fotene xperiou go a nejaky ten screen shot menu ako je to stim rozlisenim.. moc pekne dakujemdakujem
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Tak par fotek jsem nahrala na dropbox https://www.dropbox.com/sh/oyenbzw28292 ... peria%20Go
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
cliche
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: pát 13. led 2012 7:18:42
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP998

Re: Xperia Go

Příspěvek od cliche »

ouuu tak to su fakt paradne fotky no )) uz len predat moj sensation a hned idem doneho ))
plac
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. zář 2012 16:04:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od plac »

neví někdo kdy bude aktualizace na android 4?
Uživatelský avatar
nanule
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 14. kvě 2012 7:50:37
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 mini

Re: Xperia Go

Příspěvek od nanule »

Údajně snad na začátku října.
Mobilní minulost:
Philips Savvy - Nokia 3310 - Siemens C35 - Nokia 6610i - SE K750i - Motorola SLVR - SE W880i - SE W995 - Nokia 5800XM - Xperia X8 - Xperia Mini Pro - HUAWEI Ascend G300 - Xperia Go - Galaxy S3 mini
Kik
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 20. zář 2010 11:05:48
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Xperia Go

Příspěvek od Kik »

Ahojte,
recenze se trochu liší v názoru na výdrž telefonu, můžete mi někdo napsat, jak je na tom Go s baterkou při používání GPS (c:geo / zapnuté turistické mapy / běžecké-chodící aplikace se záznamem trasy)? Jde mi o to, zda můžu na jednodenní výlet pustit např. Sporttracker, několikrát c:geo a ještě mít jistou určitou rezervu na baterce na volání atd. Kolik % žere GPS za hodinu?

Díky předem za veškeré názory. ;)
Uživatelský avatar
cryingfreeman
Droid
Příspěvky: 3068
Registrován: úte 10. úno 2009 23:31:13

Re: Xperia Go

Příspěvek od cryingfreeman »

Neide o GPS, ale o displej. Pokial budes mat pri zaznamenavani trasy (SportTracker) vypnuty displej tak ti moze teoreticky do vecera vydrzat. V pripade navigovania, ked neustale sledujes zapnuty displej to moc hodin asi nebude.

Odoslané z GT-P7300    
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman
Kik
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 20. zář 2010 11:05:48
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Xperia Go

Příspěvek od Kik »

Díky za reakci.

Vidím to tak: 6 hodin zapnutý SportTracker (není potřeba něco kontrolovat, takže telefon v kapse) + cca 30 minut c:geo se zapnutým displejem + 20 min zapnuté turistické mapy (v případě ztracení se) :D
Vladan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. říj 2012 23:45:09
Typ mobilu / ROM: htc wildfire s

Re: Xperia Go

Příspěvek od Vladan »

Zdravim, po x projeti recenzi mam zde na vas, jiz zkusene otazku. Prosim, kdo zkousel GPS ? Treba se sygicem nebo s jinou externe doplnenou off mapou. Jde mi o spojeni v aute v drzaku-zadavani mista cile a jeho schvaleni (bez operatora - bez datoveho pripojeni)...za jak dlouho zacne navigace navigovat? Vesmes ihned, nebo do 1 min, do 2 min, do 3 min? Nebo vubec?

Vychazim s clanku, kde recenzista mel docela problemy a dokonce i nedoslo ke spojeni...
Bud bude konkretni aktualizace od sony nebo android 4 tento zapor vyresi? Nebo ma nekdo jiz zkusenost, ze prave ctyrka opravila pripojeni? Dekuji moc za postrehy....
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Xperia Go

Příspěvek od Jarous1 »

Mno, pokud máš v autě "pokovené" přední sklo, tak se také může stát, že GPS tam nebude fungovat vůbec... Nebo hodně špatně. A tohle rozhodně nemá nic společného se signálem Tvého operátora. Pokud používáš offline navigaci, tak ta pro svojí funkci připojení na internet normálně nepoužívá. Ona jenom potřebuje dostatečný signál ze satelitů. Ten když je špatný, tak nejde zjistit kde momentálně jsi a...
Vladan
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. říj 2012 23:45:09
Typ mobilu / ROM: htc wildfire s

Re: Xperia Go

Příspěvek od Vladan »

Jojo diky za odpoved....nejsem zacatecnik, na htc wildfire s neustale poustim navigaci a jezdim po cele CR. Nemam nic na aute, co by zamezovalo pripojeni se satelitem. Me jde ciste o to, zda za normalnich okolnosti na stejnem miste, kde jiny telefon se pripoji bez problemu a zacina navigovat se pripoji i xperia go. Tot vse. Okolnosti treba ciste nebe (napr. v aute na parkovisti pred supermarketem, zadny dum a byt...apod.)
Euro757
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:29:11
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Xperia Go

Příspěvek od Euro757 »

Zdravim,

před pár dny jsem koupil cernou Xperii Go a zatim se s mobilem seznamuji, jelikož to je muj prvni dotykac. Musim rict, ze mi zacina byt sympatickej cim dal vic a verim, ze ho ocenim vice nez si zatim myslim. To pomijim kvality predvedene ve videu vyse. Muj dotaz je v tom, ze jsem pred tim mel Sony Ericsson C 702 a tam jsem byl zkyklej, ze jsem si mohl primo v mobilu zkontrolovat provolane, minuty, sms a stazena data. V tomto mobilu jsem zatim tuto funkci nenasel a pres net to zatim neresim. Nevi prosim Vas nekdo zda je toto v telefonu Xperii dostupno ci nikoliv a mohl by mi popsat cestu? Diky za radu :shock:
Arendal
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24. říj 2012 15:15:43
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO
Rom: 2.3.7
Bydliště: Brno

Re: Xperia Go

Příspěvek od Arendal »

Tak taky uz vic jak tyden bojuji s ovladnutim Androidu :roll: ;)

Zatim hledam zajimave a fungujici programy.
GPS zatim fungovala dobre se Sygicem, chytnuti signalu je nekdy docela na dlouho (i cca 5 minut).

Uz jsem vcera zkousel synchronizaci s PC a nejak me nefunguje pripojeni telefonu.
PC Companion jsem nainstaloval, pak to chtelo pripojit telefon, tak jsem vytahl USB a zas zapl.
Kompl hledal ovladac na velkokapacitni pripojeni, cosi vyrabel a pak zahalsil ze nejde naistalovat ovladac.
Pak me vzdycky telefon hlasil, jestli chci instalovat znovu PC Companion ... nekde v menu jsem mu to zarazil.
Ale stejne me porad nejde prime pripojeni s PC.
Synchronizoval jsem Outlook s Googlem (asi 2x ... pac jsem na google majlu nenasel nejaky odkaz na kontakty ci synchronizovane veci ...),
pak pres wifi stahl kontakty do telefonu a nektere sem tam mel pak 3x ... :?

Ohledne provolanych minut, SMS a atd. sem zatim objevil treba tohle Call Meter:
https://play.google.com/store/apps/deta ... V0ZXIiXQ..
Uživatelský avatar
JakubJ
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: stř 31. srp 2011 12:46:43
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI2S

Re: Xperia Go

Příspěvek od JakubJ »

Euro757: Ten mobil co jsi měl nejel na Androidu, takže defacto úplně jinej phone. S Androidem to musíš řešit přes aplikace.
Mrkni na tu, co ti posílal Arendal nebo třeba na http://www.androidmarket.cz/aplikace/na ... provolate/
Marshall007
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09. říj 2012 13:11:17
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Re: Xperia Go

Příspěvek od Marshall007 »

ahojte. updatol niekto Go na ice scream? ja som si ho updatol vcera ale cista katastrofa :-( neda sa mi vypnut mobil...stale sa po vypnuti o sekundu restartuje a zapne sa. Dost je spomaleny hlavne pri hach, vsimilol som si na jednej hre ze pri starom systeme sla super plinulo ale po update ide trhano. Mate stim niekto skusenost?

dakujem.
endix
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. lis 2012 17:47:50
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia GO

Re: Xperia Go

Příspěvek od endix »

Zdravim,

mam tento telefon pouze par dni, ale mam jednu zasadni vyhradu.

Nepodarilo se mi propojit pomoci bluetooth s PC (Win7) - nemate nekdo podobnou zkusenost -jak jste resili?

Dekuji za odpoved.
kupky
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. dub 2012 15:19:42
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Xperia Go

Příspěvek od kupky »

no, nahodou nevite o nekom, kdo se ho rad zbavi za dobrej peniz? :) tak 5k si myslim, ze by byla idealnejsi cena... hledam odolnejsi mobil pro praci na stavbe (hodne prachu, necistoty a obcas pad na zem nebo neco na displej), ale jak ctu, ze ma po padu rozbity displej, nechce se mi verit :( telefon me opravdu zaujal, ale co si budeme nalhavat, pri pohledu na vybavu to bylo hlavne tim, ze je odolny
Odpovědět

Zpět na „Xperia GO“