Desire Z rootDesire Z rooting - pomoc

HTC
Odpovědět
guy
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. pro 2011 11:23:57
Typ mobilu / ROM: Htc Desire Z

Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od guy »

Zdravim Vas,

som amater co sa tyka rootovania, kedze mam prvy smartfone, este som nic nerootoval. :|
Mam Desire Z s Gingerbread. A dost som toho popozeral, jednak po SK/CZ forach, ale aj po EN forach. Nejake navody som samozrejme nasiel, lenze cim som hladal dalej, mal som väcsie pochybnosti. Vsade sa pisalo o 2.2 froyo. A uz mam chaos zo vsetkych terminov. :) A preto chcem poprosit nejake usmernenie (link) alebo navod ako teda rootnut telefon, ako je to s ROM, atd..
:help: Ano som otravny, ale nechcem nic dokaslat.

Este raz dik :)
Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 13. črc 2010 7:23:01
Typ mobilu / ROM: Desire Z - Huawei Ascend G300 - G510
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od Lucifer »

pokud by to snad jeste bylo aktualni, tak jsem sel step by step dle tohohle:

Kód: Vybrat vše

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?&f=150&t=25796
a zadny problem. Je tam jedina chybka - pred

Kód: Vybrat vše

adb push 1.34.405.5_PC10IMG.zip /sdcard/PC10IMG.zip
chybi

Kód: Vybrat vše

exit
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od milousek73 »

Potvrzuji,dle těchto návodů jsem včera rootnul svůj nový telefon úplně napoprvé.Díky.
holajz92
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. dub 2012 7:13:11
Typ mobilu / ROM: htc

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od holajz92 »

Zdarec potreboval bych poradit z rootem htc desire z sem amater pokud by byl nekdo tak ochotny a poradil by mi byl bych moc rad
mmiminoo
Robot
Příspěvky: 725
Registrován: čtv 18. lis 2010 16:10:52
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: Stock
Bydliště: Slovensko > Dohňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od mmiminoo »

holajz92: 2- krát sa pýtať na to isté a ešte k tomu založiť aj novú tému je na hlavu nemyslíš?
Dues Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
michalkop
Stálý androiďák
Příspěvky: 213
Registrován: pát 16. črc 2010 15:32:18
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 Laser

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od michalkop »

Ahoj,

využiju již existujícího topicu o problému s rootováním. Dnes jsem se po necelém roce s oficiální ROMkou odhodlal k rootování.

číslo software: 2.42.405.4(podle webu htc se to zdá na verzi HTC EU), S-ON

Dopoledne jsem to zkusil s nástrojem HTCdev na oficiálních stránkách. Několikrát jsem to zkusil podle toho jejich návodu. Podporované firmwary jsou od 2.42.405.2. Zasekl jsem se u kroku 8 (http://www.htcdev.com/bootloader/unlock ... ons/page-3), který nefunguje tak, jak by měl. Po zadání "fastboot oem get_identifier_token" by měl zobrazit nějaký kód. Mně zobrazí jen jeden řádek Bootloader: (Err) Unknown command. (přibližně, píšu to z hlavy) :arrow: Trochu jsem hledal a zjistil jsem, že firmware 405.4 toto dělá, ač by to měl podporovat.

Tak jsem se podíval na jejich nástroj RUU, který provádí update na 405.2. Jak už název napovídá, štěstí jsem neměl, nenechal se přesvědčit a nedowngradoval mi verzi o dvě čísla.


Kolem poledního jsem se podíval na nástroje pro počítač na root jedním kliknutím. Zkusil jsem OneClickRoot a ještě jeden program a nefungovaly. Jak jsem si dogooglil, tak protože mám S-ON mobil.

Po poledni jsem najel na návod z http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Desire_Z:_Rooting. Podle něj jsem se snažil downgradovat firmware. Nejdřív se mi zobrazilo, že ID incorrect. Teď jsem zjistil, že to bylo způsobeno nedotaženým archívem s FW. Zkusil jsem to znovu a tentokráte se mi zobrazilo CID incorrect.

Našel jsem si, že na to potřebuju z paměťovky vytvořit goldcard. To mi nejde. S tím jsem se už trápil, když jsem si přečetl ID incorrect. To jsem považoval za hlášení o CIDu.

Pomocí žádné utilitky se mi ze žádné z možných karet nedaří dostat CID. Našel jsem mnoho starých a rozličných návodů. Tak stručně - jak tu goldcard vytvořit? Strčit do SDčtečky, spustit utilitu, získat CID a někde nechat vygenerovat kód pro mobil?

Ještě mě napadá, že nevím, jestli jsem paměťovku v mobilu nechával zformátovat. Soubor device.nng sice na kartě je, možná je ale zkopírován ještě z původní karty.


EDIT: vygooglil jsem si toto forum (http://forum.cyanogenmod.com/topic/2168 ... date-fail/), kde jsem objevil zmínku o Goldcard Helperu pro Android. Ten zobrazí a vycucne CID z karty :) Další dějství bude až zítra.

:arrow: Až si vytvořím goldcard, tak tu potřebuju jednorázově pro downgrade, nebo i pro další používání jako nahrávání custom ROMek?
Huawei P20
michalkop
Stálý androiďák
Příspěvky: 213
Registrován: pát 16. črc 2010 15:32:18
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 2 Laser

Re: Desire Z rooting - pomoc

Příspěvek od michalkop »

Dobře odpovím si sám:

Návod na Cyanogenmod je pro americké subverze Zetka, Visiony. Firmware, s kterým se tam pracuje, vyžaduje Goldcard pro flašnutí. Ta se dá vytvořit např. pomocí programu SimpleGoldCard. Pozor! Zkurvíte si tím paměťovku. Windows ji neuvidí a nebude ji umět ani zformátovat. To ale zvládne např. digitální fotoaparát s potřebnou redukcí během pár vteřin. Mně goldcard nepomohla.

Až jiný fw pomohl. Na to jsem přišel v jednom topicu na XDA. :arrow: Pokud vám tedy mobil zobrazuje CID incorrect, potřebuje si z XDA dohledat a stáhnout firmware 1.34.405.5.
Huawei P20
Odpovědět

Zpět na „Desire Z root“