Huawei Vision - obecná diskuzeHuawei Vision

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Ramicek
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 05. srp 2010 7:29:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S AOKP

Huawei Vision

Příspěvek od Ramicek »

Obrázek
Obrázek

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 2.3
Sítě: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, W-CDMA (3G) 900 MHz / 2 100 MHz
Displej: TFT TN, 3,70" (800 × 480 px), dotykový: kapacitní
procesor: 1,02 GHz Qualcomm MSM8255
Paměť: RAM 512 MB, vnitřní paměť 2,05 GB, paměťové karty microSDHC
Datové funkce: GPRS: ano, EDGE: ano, HSDPA: ?, HSUPA: ?, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 2.1 (A2DP, EDR)
Fotoaparát: ano, 5 Mpx (2 592 × 1 920), autofocus, video: ano (1 280 × 720 px)
Navigace: vestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Baterie a výdrž: 1 400 mAh

Ale hůlavně dostupnost v ČR do konce roku
Uživatelský avatar
adis002
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:23:17
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Twitter: adis002
Rom: MiUi
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Vision

Příspěvek od adis002 »

naprosto krásný a svébytný telefon, tohle se Huaweii povedlo :) (jen mohli osadit nějaký Texas Instruments, ale Snapáč za tuhle cenu taky neurazí :) ) jen škoda toho Shell 3D launcheru, člověk, který ho nezmění, přijde o cca 120 MB RAMky :(
LG P990 Optimus 2X, 1,5GHZ
poradna ohledně čínských tabletů
Uživatelský avatar
CelticUnion
Androiďák!
Příspěvky: 470
Registrován: úte 28. pro 2010 18:45:24
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation XE
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Vision

Příspěvek od CelticUnion »

Ďalšia špecifikácia telefónu: http://androidhryaplikacie.sk/?p=4443
PJ_1986
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 11. srp 2011 22:09:43
Typ mobilu / ROM: iPhone 7

Re: Huawei Vision

Příspěvek od PJ_1986 »

Tak co zatím ho nikdo nemáte? Zvažuju jestli teď jít do X5 nebo si chvíli počkat na Vision
Siemens C35i -> Siemens ME45 Winter Edit. -> SE T630i -> Motorola SLVR L7 -> Motorola RIZR Z3 -> Samsung GT-S5230 Star -> Huawei U8800 Ideos X5 4.0.4. AuroraSP (2.2, 2.3.5, 4.0.4. Aurora ICS) -> Mlais MX Base -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
SpaceExit
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. čer 2010 7:38:29

Re: Huawei Vision

Příspěvek od SpaceExit »

Velmi uvazuji o tomto telefonu. Muj prdechozi byl HTC HD2, kde jsem miloval tu komunitu kolem, tkaze jsme si mohl vyzkouset spoustu android rom, windows phone romek apod.

No a ted jediny co me vikla je ze k tomutu telefonu jsem nenasel zadny root, zadnou moznost custom rom apod. co myslite je mozny ze se k tomu telefonu jeste objevi?
Uživatelský avatar
Was3k
Stálý androiďák
Příspěvky: 146
Registrován: pon 30. srp 2010 12:11:17
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Was3k »

Vzhledem k tomu, že telefon už nějaký ten pátek na trhu je a přesto jsi nic neoběvil, tak bych moc na nějakou velkou oficiální podporu nevsázel. Spíš bych se mrknul na SE ARC S nebo HTC Desire S.
SpaceExit
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13. čer 2010 7:38:29

Re: Huawei Vision

Příspěvek od SpaceExit »

No prave, ja bych jej mohl mit docela levne. Druhy kandidat je SE Ray, ale laka me u Huawei unibody, displej tak akorat, libi se mi vic. Budu jeste par dni hledat, jestli ten telefon nema podobne nebo stejne vnitrnosti jako jiny huawei.
jandurek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24. čer 2012 18:07:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Mobil 2 / ROM: Moto G 2013

Re: Huawei Vision

Příspěvek od jandurek »

Pokud chcete laborovat s custom ROMkami, tak tento telefon nebrat, žádná custom ROM na něj není (sám ho mám a ani blbou stock ROMku pro downgrade abych mohl rootnout nemůžu najít)
Naposledy upravil(a) jandurek dne pon 13. srp 2012 22:01:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Potvrzuju, taky ho mám. Custom ROM prostě nenajdeš... hledám už dva měsíce a zatím nic.

Ale jinak jsem s ním naprosto spokojen jak po designové stránce, tak po stránce HW. Je to rychlý a spolehlivý telefon, dobře se kouká na displej, který reaguje velmi svižně. Dobře padne do ruky a díky velikosti se s ním dobře manipuluje.
Ramicek
Stálý androiďák
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 05. srp 2010 7:29:24
Typ mobilu / ROM: Nexus S AOKP

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Ramicek »

Tak na to je nejlepší G300.
reku
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: ned 06. úno 2011 23:53:42
Typ mobilu / ROM: L

Re: Huawei Vision

Příspěvek od reku »

Teď je za necelé 4000 korun včetně pošty u electroworld.cz

Co na něj za tu cenu říkáte ?
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Pokud se obejdes bez ICS a alternativnich ROM, tak je to skvela cena. Ja jsem spokojen - rychly telefon s bezvadnym displayem, perfektni zpracovani (hlinikovy unibody). Za tyhle penize nesezenes lepsi telefon.
bart.dedek
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. črc 2012 6:08:53
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy i9000/ROM: CM11

Re: Huawei Vision

Příspěvek od bart.dedek »

Já už z něj tak vydřenej nejsem.Launcher sice pěknej,ale brzdí nehorázně systém.Unibody je po vzhledové stránce jistě povedeným dílem,avšak po stránce praktičnosti už méně.Nemožnost vyměnit si sám baterku bych ještě oželel,ale ruku na srdce,kolika z vás se stalo,že se mu kousla aplikace a jediná možnost jak z toho ven,bylo právě vyndání baterky.Jelikož manželka je čerstvým majitelem tohoto telefonu,tak vím,o čem mluvim.Po čtrnácti dnech je telefon na servis,protože nefunguje tlačítko on-off,přes ktere je bohužel řízeno i rozsvěcení displeje.Dokonce ani nenabíjí,takže je z něj velmi vzhledná mrtvolka.Možná jde o jeden vadný kus z tisíce,ale už jenom chybějící podpora vývojářů mě zrazuje od koupě tohoto přístroje.Náš samozřejmě reklamujeme a rád se podělim o výsledek.

edit:
Aby nedošlo k mýlce,tak restart je samozřejmě možný přidržením kláves volume+ a power po dobu deseti sekund,ale ne vždy toto funguje.
Fireghost
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. srp 2012 22:05:36
Typ mobilu / ROM: Huawei Vision

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Fireghost »

Bohužel mám stejné zkušenosti... můj první mobil s Androidem, tak jsem byl nadšen. Ale během prvního týdne mi mobil cca 3x provedl samovolný restart, což je hloupé, když zjistíte, že nejste na příjmu, neboť mobil v kapse čeká na zadání pinu po restartu. Další týden jsem se šel podívat, jestli nemám nějaké maily a...černá obrazovka, které jsem se již nezbavil. Tlačítka nereagují, nebáječka nepomáhá, takže...už je v servisu. Ale musím říci, Vodafon se vytáhl, půjčil mi okamžitě náhradní telefon, srovnatelný s tím mým a bez jakéhokoliv poplatku.
bart.dedek
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21. črc 2012 6:08:53
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy i9000/ROM: CM11

Re: Huawei Vision

Příspěvek od bart.dedek »

V tvém případě černé obrazovky pomáhá právě restart výše uvedený,takže si to nacvič,aby si byl připravenej na svůj telefon ze servisu.Samovolný restarty řešil oficiální OTA update,který bohužel trochu zabrzdil systém.Jinak u nás reklamace v poho kus za kus s vysvětlením,že se to děje poměrně často.Uvidíš,co budeš mít ve zprávě ze servisu a podle toho se zařiď.Ten telefon potenciál má,bohužel odladěnost systému není zrovna špičková a tak nezbývá,než čekat na další aktualizaci.
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Tak mam asi stesti, naprosto bezproblemovy chod uz cca pul roku (koupeno v sunnysoftu). Mimochodem, uz je k dispozici rootnuta romka. Sice cinska, ale funkcni. Da se prepnout do anglictiny. Nektere app vsak s ni nejsou kompatibilni, napr. Pubtran.
Toms_606
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18. srp 2012 11:03:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Vision

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Toms_606 »

Já ho mám ani ne týden a celkově spokojenost. Ale zaráží mě na něm 2 věci a možná mi budete schopni pomoc.

1) sluchátko telefonu při maximálním zesílení se mi zdá pořád dost potiché. Když mi někdo volá a okolo je nějaký menší ruch tak mám problém cokoliv slyšet. Neexistuje ještě nějaká jiná možnost zesílení krom tlačítek na boku'?

2) kvalita repráčku na zadní straně telefonu je fakt hrozná. Když si cokoliv pustím tak k tomu slyším takové nepříiemné šumění až praskání. Třeba hlasitý odposlech při telefonování je prakticky nepoužitelný. Zajímalo by mě, jestli je to normální a nebo mám vadný kus..
jandurek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24. čer 2012 18:07:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Mobil 2 / ROM: Moto G 2013

Re: Huawei Vision

Příspěvek od jandurek »

Dzendys: Joo, taky jí ve Visionu mám a těch nekompatibilních appek je víc. Co mi vadilo nejvíc je nekompatibilita Google Goggles. Navíc v té romce nebyla klávesnice, takže sem musel na SD kartu nahodit apk nějaké klávesnice, která nevyžaduje stahování jazykových balíčků, nastavit Google account a až potom z Play stáhnout jinou klávesnici.
Naposledy upravil(a) don_alex dne pon 01. črc 2013 16:20:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna zbytečná citace
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

jj, takhle jsem to taky udělal. Naštěstí je na té ROMce ES File manager.

Zjišťoval jsem, v čem je problém, proč nejsou některé appky kompatibilní a problém je zřejmě v některých Google API, které Číňani nepodporují. Třeba pokud ta appka potřebuje google mapy nebo polohu. V čínských romkách to funguje asi jinak a pak ta aplikace je vyhodnocena jako nekompatibilní a nejde nainstalovat ani jako apk z karty.

Mně nejvíc vadila nekompatibilita s mojí bankovní aplikací (i když mít bankovní app na rootnutým telefonu je hodně velká frajeřina), tak jsem zpátky nahodil evropskou stock bez roota.
jandurek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24. čer 2012 18:07:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Mobil 2 / ROM: Moto G 2013

Re: Huawei Vision

Příspěvek od jandurek »

V tom případě musí existovat cesta, jak těch pár knihoven do té čínské ROM naroubovat... asi se na to podívám.
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Tak drzim palce, tohle uz presahuje moje soucasne schopnosti. Kazdopadne jsem pripraven pomoci s testovanim.
ArdnoNAL
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 15. říj 2012 16:26:38
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 3

Re: Huawei Vision

Příspěvek od ArdnoNAL »

Tady nahazuji ROMku s cestinou a rootem a vsim funkcnim
http://uloz.to/xHW1twD/rooted-huawei-vision-2-3-7-7z
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Nahozeno, zatím to vypadá OK. Po víkendu dám více info.
Objevila se už ICSková romka postavená na MIUI, zatím s nefunkčním i 2G/3G, Wifi, bluetooth: http://forum.xda-developers.com/showthr ... 917&page=9

EDIT:
Jeste doplnim, ze jsem flashoval pres SUT LR. Z SD karty pres recovery to vracelo chybu.
Naposledy upravil(a) don_alex dne pon 01. črc 2013 16:20:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny příspěvky
jandurek
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24. čer 2012 18:07:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Mobil 2 / ROM: Moto G 2013

Re: Huawei Vision

Příspěvek od jandurek »

Teda, když jsem si tak porůznu hrál s flashováním ze UOT kitchen, telefon potom skončil v bootovací smyčce bez možnosti obnovy, tak jsem telefon reklamoval, jelikož neměli šanci zjistit, že je chyba v softwaru, tak reklamace prošla. Trvalo to měsíc a nečekal jsem, že se objeví tak výborné správy, doufám, že to MIUI co nejdříve pojede, miluju MIUI!
Mezitím pojedu na té české rootlé romce o které informoval ArdnoNAL.
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Tak činím, jak jsem předeslal a zasílám zpětnou vazbu z používání. Nenarazil jsem na žádný problém. ROMka jede jako namydlená. Vysekal jsem SPB Shell, Facebook a další nepotřebné předinstalované appky a pohoda, což se pozitivně projevilo na spotřebě paměti. Ani jsem nedělal wipe (jsem línej :-) a i přesto je to OK. Za mě tedy mohu tuto ROMku jenom doporučit.

Upřesňuju to info o MIUI - je to MIUI Galnet ICS (Android 2.3.7) - nefunguje GPRS, WIFI, Bluetooth - je potřeba upravit RIL. GriefNorth pracuje i na portu 4.0.3, ale nestíhá to. Rád bych pomohl, ale nejsem programátor a tohle je pro mě "vyšší dívčí". - sledujte thread http://forum.xda-developers.com/showthr ... 917&page=9, pokud na to máte, zkuste se mu ozvat a nabídnout spolupráci.
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Bude uvařeno!!! Sledujte http://forum.xda-developers.com/showthr ... 17&page=11, je to otázka dne nebo dvou a bude CM9 a MIUI... Třikrát huráááá
ArdnoNAL
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 15. říj 2012 16:26:38
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy note 3

Re: Huawei Vision

Příspěvek od ArdnoNAL »

Chtel jsem se jen zeptat asi to bude znit hodne hloupe ale v droidu se porad moc nevyznam prechozi operacni systemy proste byli jednodussi stimhle ale jak tam dostanu to MIUI? Diky predem
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Zatím ta ROM není hotová. GriefNorth řeší problém s WiFi http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2009032. Kdybyste někdo dokázal pomoci, bylo by to fajn. Takže ještě čekáme...

Jo, to MIUI tam dostaneš přes CWM. Nahoď třeba čínskou romku s rootem a CWM. Pak na SD kartu nakopířuješ tu romku s CWM a flashneš ji z SD karty.
Grohl
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. lis 2012 19:56:57
Typ mobilu / ROM: Huawei Vision

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Grohl »

Dobrý den,

telefon mi při stisku tlačítek přestal vibrovat a při tom mám vše nastavené a zaškrtnuté správně, ted dokonce neohlašuje ani příchozí zprávy... Jde nějak přeinstalovat systém nebo FW a jak nebo nějaká jiná rada??? :) děkuji :)
Uživatelský avatar
Dzendys
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: pát 18. čer 2010 11:45:01
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 6 Ultra - CM 12.1 - Gitanillo87
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Stock
Bydliště: Praha

Re: Huawei Vision

Příspěvek od Dzendys »

Jde přeinstalovat. O tom je celé toto vlákno - kde sehnat alternativní ROM. Pokud tomu ale nehovíš a bojíš se, tak raději standardně reklamuj. Pokud se nebojíš, že uděláš z telefonu cihlu, tak projdi tuto diskuzi a hlavně si pročti odkazy, které vedou na xda developers. Tam najdeš vše další potřebné.
Odpovědět

Zpět na „Huawei Vision - obecná diskuze“