HTC G1 - Obecná diskuzeexterní mikrofon

Odpovědět
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

Je možné ke G1 připojit přes 3.5mm jack externí mikrofon a nhrávat z něj? Alespoň mono. Pokud ano, potřeboval bych vyřešit:

1) Jakou redukci koupit? HTC redukce YC A300 alespoň podle popisu podporuje čtyřdrátový 3.5mm jack (tj. stereo audio + mono mic), nicmene by musela nasledovat dalsi redukce ktera by to rozelila na dva jacky (treba tahle). Neni nejaka redukce ktera by z G1 vyvedla dva 3.5mm jacky (zvlast sluchatka a zvlast mikrofon) ?

2) Jak nahravat z externiho mikrofonu?
Naposledy upravil(a) stabele dne čtv 11. bře 2010 11:11:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: externí mikrofon

Příspěvek od Wexter »

a což takhle si koupit handsfree sluchátka ? (sluchátka s mikrofonem)
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

Re: externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

Ja to nechci na handsfree, ale na pracovni nahravky zkousek muziky. Ja vim ze kvalita nahravani G1 bude asi spatna, ale za zkousku to stoji a nekdy se hodi nemuset sebou nosit krome mikrofonu jeste i HDD nahravac ci pocitac.
Uživatelský avatar
HentaiRush
Androiďák!
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 12. bře 2009 21:18:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP5503DUO
Tablet: Prestigio PMP810TF3GBS

Re: externí mikrofon

Příspěvek od HentaiRush »

Myslím že to nepůjde.. myslím že na externí mikrofon bys buď potřeboval nějáký BT headset (což je dle mě asi nejlepší alternativa - koupil bych právě nejlevnější headset a přebastlil bych to na nějákej adapter na zmiňovaný ext. mikrofon).. Co se týče nahrávání, tak určitě existuje nějáká aplikace na nahrávání zvuku z normálního mikrofonu, takže by to fungovalo stejně aj u toho headsetu..

Navíc myslím, že některé ty BT HF mají aj lepší zvuk než drátové HF..
Slave of great Prestigio.
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

Re: externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

HentaiRush píše:Myslím že to nepůjde.. myslím že na externí mikrofon bys buď potřeboval nějáký BT headset
Nesouhlasim. Jak uz jsem psal oficialni HTC kabel YC A300 vyvadi 3.5mm TRRS jack, tedy stereo + mikrofon, viz. link. Nicmene redukce TRRS -> zvlast sluchatkovy a zvlast mikrofonni jack jsem zatim nasel jen v cizine a pomerne drahe. A musel bych mit dve redukce za sebou.

Cili idealne potrebuju

1) primou redukci ExtUSB (tj HTC konektor v G1) na 2x jack (stereo audio+mono mic).

2) vyresit jak nahravat z externiho mikrofonu
Uživatelský avatar
HentaiRush
Androiďák!
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 12. bře 2009 21:18:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP5503DUO
Tablet: Prestigio PMP810TF3GBS

Re: externí mikrofon

Příspěvek od HentaiRush »

Vím o své chybce, jen se mi to nechtělo editovat.. :)

Hele, být tebou tak to udělám z nějákého toho bluetooth handsfree.. budeš to mít bezdrátový, bez přebytečných kablelů a taky to bude něják vypadat.. nebude to žádnej šílenej bastl.. :)
Slave of great Prestigio.
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

Re: externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

HentaiRush píše:Hele, být tebou tak to udělám z nějákého toho bluetooth handsfree...
Bluetooth prinasi dalsi zkresleni navic (ztratovy kodek), nebylo to vymysleno na nahravani audia. Nehlede na cenu. A bastlit neumim.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: externí mikrofon

Příspěvek od ramon.dexter »

stabele: nehledě na cenu si pořiď obyčejnej stereo diktafon. Pokud to myslíš s hudbou vážně. A na nějaký blbnutí bohatě stačí zabudovanej mikrofon.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

Re: externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

ramon.dexter píše:stabele: nehledě na cenu si pořiď obyčejnej stereo diktafon. Pokud to myslíš s hudbou vážně. A na nějaký blbnutí bohatě stačí zabudovanej mikrofon.
Mam hdd nahravadlo (iRiver H340), bohuzel ted rozbite. A planuju externi zvukovku k notebooku. Nicmene i tak se hodi mit moznost nahravat primo do telefonu externim mikrofonem.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: externí mikrofon

Příspěvek od ramon.dexter »

stabele: já jenom že možnost nahrávat externím mikrofonem snad žádnej mobil nenabízí...leda takovýhle krkolomný řešení
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
stabele
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 09. bře 2010 12:32:58

Re: externí mikrofon

Příspěvek od stabele »

ramon.dexter píše:stabele: já jenom že možnost nahrávat externím mikrofonem snad žádnej mobil nenabízí...leda takovýhle krkolomný řešení
Vsechno je jednou poprve;) Proto jsem sel do G1, abych ja rozhodoval co chci s telefonem delat a ne nejaky pan z business oddeleni vyrobce ci operatora...
LATTTIN
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30. zář 2012 14:37:08
Typ mobilu / ROM: htc sensation XL

Re: externí mikrofon

Příspěvek od LATTTIN »

Ahoj všem,

nejsem fanda mobilních telefonů a s nikým se na tohle téma na potkání nebavím - taky nevytahuju hned z kapsy telefon, abych se pochlubil, no to je fuck. Máj HTC One X asi, předtím HTC Sensation a mám ho proto, že mě zaprvé nebaví iPhone (měl jsem iphone 4s a nebavil mě, už jen kvůli tomu, jak je uniformní a kdo ho vlastně nemá, je to vůl:-) a líbí se mi ten velký dysplay a navíc jsem poprvé pochopil, jak se dá telefon používat k emailování, stahování filmů, muziky a pod.)

Nicméně, píšu sem, jelikož jsem taky muzikant a řešil jsem ten samý problém s externím mikrofonem, protožej sem si říkal, že by bylo dobré mít telefon zároveň jako záznamník zvuku v kvalitě (po dodání ext.mikrofonu), které se dá použít k archivaci. Vzal jsem tedy dynamický mikrofon SHURE 58 Beta, zapojil do něj kanon (samce) a na druhé straně standartní jack (sluchátkový), který jsem zapojil namísto sluchátek. Na Google play stáhnul nějaký program na záznam zvuku s ekvalizérem a vesele nahrávám. K tomu kabelu: stojí 110 Kč a nejsou již třeba žádné další redukce.Vše se dá koupit na stránkách Thomann.de, popř. v každých lepších hudebninách.

Normálně nereaguju na tyhle diskuze, ale když jsem četl, jak to komplikujete. :-)

A to nejdůležitější: Kvalita nahrávky je fakt mizerná ( v porovnání s vestavěným micro téměř shodná. ). Takže skutečně lepší koupit přístroj k tomuto určený - škoda.

Mějte se,
sanydj
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. srp 2015 15:12:31
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: externí mikrofon

Příspěvek od sanydj »

Vím že je to starý dotaz, ale mé řešení je:
https://www.alza.cz/rode-smartlav-d2139 ... AqOa8P8HAQ

Levnější varianta:
http://www.dx.com/cs/p/3-5mm-stereo-mic ... diDvIjtlBc
Odpovědět

Zpět na „HTC G1 - Obecná diskuze“